Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Kultura kombėtare
User Name
Password
Kultura kombėtare Materiale tė reja, zbulime dhe ide personale per gjuhėsinė, artin, historinė ...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 06-03-08, 15:32   #16
SANTANA-29
-Shum i Thjeshte-
 
SANTANA-29's Avatar
 
Join Date: 26-09-06
Location: FRANKFURT
Posts: 16,504
SANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėmSANTANA-29 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Urime 7 Marsi festa e Mesuesit
,dhe urime 8 Marsi Nene,behu e forte,banu burrnore,se ti je nena e mrekullushme,te perqafoj fort e me shum se kurdoher,
Urime 8 Marsi,,,,,,
__________________
C'do dite zgjohem me nje mendim te ri me mall,pendim apo zemerim
ky eshte vec fillimi i dites por asgje nuk ka kuptim.
SANTANA-29 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 07-03-08, 11:55   #17
rilinda
 
rilinda's Avatar
 
Join Date: 29-06-04
Posts: 15,657
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Shpesh na ndosh t'i kthehemi tė kaluarės historike tė popullit tonė. Gjithmonė kemi pasur mbi krye pushtues tė ndryshėm qė nuk na lanė tė flisnim, tė shkruanim, e ta kultivonim gjuhėn tonė shqipe.
Rrugėn e arsimit shqiptar e drejtuan Rilindėsit tanė tė cilėt sakrifikuan jo vetėm pasurinė, por edhe jetėn e tyre. Pėr ēėshtjen e madhe kombėtare dhe shkollėn shqipe ishin betuar vėllezėrit Frashėri, Pandeli Sotiri, Koto Hoxhi, Dhaskal Todri, Papa Kristo Negovani, Petro Nini Luarasi, motrat Qiriazi, Mati Logoreci tė cilin do ta veēonim pėr njė arsye, se nė Prizrenin e lashtė hapi shkollėn e parė shqipe mė 1898.
Ata kishin njė brengė qė i mundonte, njė dėshirė tė flaktė qė u digjte e u pėrvėlonte zemrėn: donin tė hapnin njė shkollė shqipe nė Shqipėri. Shpresa se kjo ėndėrr njė ditė do tė realizohej qėndronte si njė yll i shėndritshėm nė horizont, qė nuk i lejonte retė qė ta mbulonin.
Mė 7 Mars 1887 lindi ylli i diturisė nė njė shtėpi tė vogėl korēare tė patriotit Diamant Terpo.
Nė tėrėsi shkolla shqipe pėrjeton mjaft ēaste tė rėnda nė rugėtimin e sa, me plot pengesa nga okupatorėt tė cilėt e dinin se shkolla shqipe pė ta ishte si njė halė nė sy. E si mund tė harrohet Koliqi i madh kur nė cilėsine e Ministrit tė Arsimit tė Shqipėrisė, urdhėroi 200 mėsues nga Shqipėri tė vinin nė Kosovė pėr ta hequr terrin mijėvjeqar nga trojet Dardane.
nė dy dekadat e fundit nė Kosovė barrėn mė tė rėndė tė okupimit e bartėn punėtorėt e arsimit. Ata ishin tė parėt qei thanė JO pushtuesit serb dhe frymėzuan luftėtarėt e lirisė pėr ta ēliruar pėrfundimisht Atdheun nga thundra e okupuesit. Shija e lirisė qė ne e gėzojmė sot kurrė s'duhet harruar se u gjakos me gjakun e legjendarit Adem Jasharit, i cili ra heroikisht mė 5 Mars 1998, me trimėrinė e Agim Ramadanit, me urtėsinė e Fehmi Aganit e Latif Berishės, me thjeshtėsinė e Anif Mujit e qėndresėn e shumė e shumė tė tjerėve. Para kėtyre kolosėve tė pushkės e pendės qė na sollėn lirinė pėrkulemi me pietet.
Pėr tė hapur shkolla shqipe u vranė shumė mėsues e nxėnės, por nuk do tė ndodhin mė gjėra tė tilla. Nuk do tė vdesin mė njerėz pėr shkollėn shqipe, sepse tani ne jemi tė pavarur, tani Kosova ėshtė shtet demokratik i pranuar nga bota. Ne jemi tė lirė tė hapim shkolla shqipe ku tė mesojmė gjuhėn tonė me mėsues shqiptarė. Shkollat shqipe mė nuk do tė mbyllen nga pushtuesit. Ato do tė jenė gjitmonė tė hapura dhe ne nxėnėsit kosovarė do tė jemi gjithmonė tė lirė tė ulemi pa frikė nė bankat e shkollave tona pėr ė mėsuar historinė tonė tė lavdishme.
Pra, lavdi tė gjithė tė rėnėve ndėr shekuj qė e ngritėn nė piedestal shkollėn shqipe, qė ne tė mėsojmė nė Kosovėn Republikė tė Pavarur.
Gėzuar 7 Marsi- Dita e mėsuesit!
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-08, 14:26   #18
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 24,909
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Falenderoj Rilinden per kete shkrim interesant dhe shume i qmueshem per ata qe nuk e kan dite dhe nje rikujtim per ata qe e kan dite.


Mendoja qe nga dje qe nje shkrim i imi nuk duhet te mungonte ne kete teme ,per aresye se ,une rrjedhi nga nje familje nga e cila dolen rreth 7 (shtate) aresimdhenes!!Ku ne mesin e tyre kemi qe ushtruan profesionin si mesues te shkollave fillore ,aresimtar ,profesor te shkollave te mesme e deri tek mesues univerzitar ,ku punuan si mesues gyrbeti si dhe ne atedhe .


Pra ,familjarve-mesues te mij ia uroj 7 Marsin -Diten e tyre si dhe te gjithe mesuesve shqiptar kudo qe gjinden ...........Gėzuar!
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-08, 14:43   #19
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Quote:
Originally Posted by vjeshta
Falenderoj Rilinden per kete shkrim interesant dhe shume i qmueshem per ata qe nuk e kan dite dhe nje rikujtim per ata qe e kan dite.


Mendoja qe nga dje qe nje shkrim i imi nuk duhet te mungonte ne kete teme ,per aresye se ,une rrjedhi nga nje familje nga e cila dolen rreth 7 (shtate) aresimdhenes!!Ku ne mesin e tyre kemi qe ushtruan profesionin si mesues te shkollave fillore ,aresimtar ,profesor te shkollave te mesme e deri tek mesues univerzitar ,ku punuan si mesues gyrbeti si dhe ne atedhe .


Pra ,familjarve-mesues te mij ia uroj 7 Marsin -Diten e tyre si dhe te gjithe mesuesve shqiptar kudo qe gjinden ...........Gėzuar!

Po i kacavirrem urimit tend, Babe , Axhe, vella e moter urime 7 marsi nga zemra, e juaja gjithmon DEA
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-03-09, 14:30   #20
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

po kysmet ,
..shyqyr qe erdh kjo dite te kremtohet shlirshem ,po e keqja qe i devaloj rendesija e kesaj dite..

si sot me kujtohet ..

rendesin e 81-shit nuk duhet ta kem kuptuar atebote por sanksionet e lirise qe erdhen pas saj po ,sepse fillova te rritem ..
isha ne klase te gjashte sa mbaj mend percillnim emisionet e TVSH se ndaluar , dhe vreja qe organizim i veqante i kushtohej kesaj dite..
..pasi qe me 8 mars e dinja qe e gjithe klasa do ngriteshin nje nga nje te uronin kush lule te fresketa , kush plastike , kush ndonje vazo kristali apo corape najlloni , buzekuqe apo llak thonjesh , une e organizova ndryshe klasen time ..s'ka 8 mars eshte bere bajat , ka 7 mars ...dhe ate vetem ne nje dhurate ,nje liber dhe ai ti ipej profesorit te gjuhes dhe letersis shqpe ..pasi e gjithe gjenerata kishim debules per te , ati si respekt per diten e veqante..
me kujtohet qe pyeti e kujt ishte kjo ide , me ''denoncuan ''dhe profa filloj ligjeratat qe ditet festive i percakton secili shtet ne baze te projekt kushtetutes se tij dhe nje fest e tille nuk do te thote qe duhet ta kete e gjithe bota , e blla blla . merre librin me tha , mbaje ne shtepi ..deri kur te them une qe te sjellesh dhe te ja dorzoni si klase biblotekes se shkolles ...me kaq u shemb dhe idea ngazellyese e festes se 7 marsit ..

...me vone duke u rritur e kuptova qe ,i mjeri ishte ne vezhgim permanent si i padeshiruar dhe mirrej ne biseda informative shume here nga ai sistem totalitar i atyre viteve ,
jemi njohur shume mire ,prandaj nuk do te kete marr si provokim hapin tone ,dh pse duhet ti kem shkaktu turbullira emocionale ..
kete ma kujton mua 7 marsi , profesonin tim te cmuar qe ndrroj jete shume i ri , me heret se ta pret idealin qe ti jetesohet ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-09, 17:02   #21
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Quote:
Originally Posted by jadore
po kysmet ,
..shyqyr qe erdh kjo dite te kremtohet shlirshem ,po e keqja qe i devaloj rendesija e kesaj dite..

si sot me kujtohet ..

rendesin e 81-shit nuk duhet ta kem kuptuar atebote por sanksionet e lirise qe erdhen pas saj po ,sepse fillova te rritem ..
isha ne klase te gjashte sa mbaj mend percillnim emisionet e TVSH se ndaluar , dhe vreja qe organizim i veqante i kushtohej kesaj dite..
..pasi qe me 8 mars e dinja qe e gjithe klasa do ngriteshin nje nga nje te uronin kush lule te fresketa , kush plastike , kush ndonje vazo kristali apo corape najlloni , buzekuqe apo llak thonjesh , une e organizova ndryshe klasen time ..s'ka 8 mars eshte bere bajat , ka 7 mars ...dhe ate vetem ne nje dhurate ,nje liber dhe ai ti ipej profesorit te gjuhes dhe letersis shqpe ..pasi e gjithe gjenerata kishim debules per te , ati si respekt per diten e veqante..
me kujtohet qe pyeti e kujt ishte kjo ide , me ''denoncuan ''dhe profa filloj ligjeratat qe ditet festive i percakton secili shtet ne baze te projekt kushtetutes se tij dhe nje fest e tille nuk do te thote qe duhet ta kete e gjithe bota , e blla blla . merre librin me tha , mbaje ne shtepi ..deri kur te them une qe te sjellesh dhe te ja dorzoni si klase biblotekes se shkolles ...me kaq u shemb dhe idea ngazellyese e festes se 7 marsit ..

...me vone duke u rritur e kuptova qe ,i mjeri ishte ne vezhgim permanent si i padeshiruar dhe mirrej ne biseda informative shume here nga ai sistem totalitar i atyre viteve ,
jemi njohur shume mire ,prandaj nuk do te kete marr si provokim hapin tone ,dh pse duhet ti kem shkaktu turbullira emocionale ..
kete ma kujton mua 7 marsi , profesonin tim te cmuar qe ndrroj jete shume i ri , me heret se ta pret idealin qe ti jetesohet ..

Rrenje te thella edukate/diturie ke. Urime 7 Marsi Dita e Mesuesit Jadore! Mesuese kulture/edukate/komunikimi-drejteshkrimi je!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-09, 17:18   #22
Makresh
 
Makresh's Avatar
 
Join Date: 12-01-09
Location: ..
Posts: 5,727
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Quote:
Originally Posted by Urata
Rrenje te thella edukate/diturie ke. Urime 7 Marsi Dita e Mesuesit Jadore! Mesuese kulture/edukate/komunikimi-drejteshkrimi je!

Mund te themi njėsoj edhe per ju,


Urime !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-09, 19:32   #23
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Shumė keni jap pėr Atėdhe, nuk mjaftojn vetėm keto urime pėr ju, ndoshta njė ditė do tė kujdeset dhe pėr ju Shteti qe ju formuat.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-09, 19:50   #24
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Urime.....Urime....Shpresoj qe gjith mundi juaj do t'ju shperblehet....

P.S
Ne Familjen time Festohet shum..sepse i kam 3 Profesora dhe 2 Profesoresha.....Sot me erdhen ne shtepi aq shum Lule sa spo di ka mi lon....qe ju kishin jap nxensat....

Urime....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-09, 22:19   #25
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Quote:
Originally Posted by shfletuesi_
Shumė keni jap pėr Atėdhe, nuk mjaftojn vetėm keto urime pėr ju, ndoshta njė ditė do tė kujdeset dhe pėr ju Shteti qe ju formuat.

91-93, i kam marre ere mesuesllekut...! kohe te pakohe ishin....!


Flm, Makresh!
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 06-03-09, 22:24   #26
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Quote:
Originally Posted by Urata
91-93, i kam marre ere mesuesllekut...! kohe te pakohe ishin....!


Flm, Makresh!
Dhe nuk tė pelqeu aroma e Mėsuėsllėkut e....!!!
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-09, 01:03   #27
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 24,909
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Pishtarve te mendjes se ndritur ju uroj diten ,Urime .
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-09, 01:11   #28
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Urime, urime, urime...
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-09, 01:17   #29
Oqeani
 
Oqeani's Avatar
 
Join Date: 03-02-08
Location: Nėn hijen qiellore
Posts: 24,253
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Urime ....
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-03-09, 01:19   #30
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 24,909
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: 7 Marsi dita e arsimit shqip

Ju faleminderit ...


__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 00:02.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.