Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
User Name
Password
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-04-07, 00:41   #16
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default

Per ata qe e kuptojn gjuhen gjermane !!

http://www.bild.t-online.de/BTO/news...-check-in.html
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 18-04-07, 22:19   #17
luckyman
 
Join Date: 18-03-07
Posts: 3,371
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Per ata qe e kuptojn gjuhen gjermane !!

http://www.bild.t-online.de/BTO/news...-check-in.html
Spo di qka me thoné .......................SCHANDE!
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-04-07, 14:55   #18
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Per ata qe e kuptojn gjuhen gjermane !!

http://www.bild.t-online.de/BTO/news...-check-in.html

Prishtinasja , ke bere mire qe e ke sjell ate foton nga bild zeitungu ketu se nuk kam pasur mundesi ta shof .
Kur e pash ne fillim nuk mu duk asgje ere por si e kishin paraqitur ne sken ishte krejt ndryeshe ne realitet.
Ai kriminel plumbat e pare ja ka leshuar ne koke duke ja majt kokenper flokesh me dore dhe kur ka ra viktima ne toke koka i ka ra tek kembet atij xhelati dhe keshtu nga nje distance shum e vogel i ka leshuar tjeret plumba e me pastaj ka ece sikur kur del njeri nga ndonje kafe por pasi qe e hudhi revolen para trupit te viktimes.

ende nuk kam mujt ta marr veten dhe tani me vjen edhe ma keq kur ndegjova se i kishte edhe dy vajza qe kishin qene tuj e prite me shku nana e tyre e ti marr.

Po deri kur ma me kete gjelozi keta mashkujt shqiptare se ata nuk jon burra qe e bejne kete por mashkuj sikurse edhe eshte qeni mashkull.

Para pak vitesh ai mashkull ka pas rastin te deshmoj qe mundet me kend Burri por jo ai ne ate kohe ka qene me siguri ketu dhe i ka vizituar klubet e nates dhe diskot e tani kur ju ka prish qejfi e mori revolen e doli " trimi" e vret nanen e dy qikave dhe i lene per tan jeten tze vujane pa piken e fajit .
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-04-07, 23:27   #19
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by gjini
Prishtinasja , ke bere mire qe e ke sjell ate foton nga bild zeitungu ketu se nuk kam pasur mundesi ta shof .
Kur e pash ne fillim nuk mu duk asgje ere por si e kishin paraqitur ne sken ishte krejt ndryeshe ne realitet.
Ai kriminel plumbat e pare ja ka leshuar ne koke duke ja majt kokenper flokesh me dore dhe kur ka ra viktima ne toke koka i ka ra tek kembet atij xhelati dhe keshtu nga nje distance shum e vogel i ka leshuar tjeret plumba e me pastaj ka ece sikur kur del njeri nga ndonje kafe por pasi qe e hudhi revolen para trupit te viktimes.

ende nuk kam mujt ta marr veten dhe tani me vjen edhe ma keq kur ndegjova se i kishte edhe dy vajza qe kishin qene tuj e prite me shku nana e tyre e ti marr.

Po deri kur ma me kete gjelozi keta mashkujt shqiptare se ata nuk jon burra qe e bejne kete por mashkuj sikurse edhe eshte qeni mashkull.

Para pak vitesh ai mashkull ka pas rastin te deshmoj qe mundet me kend Burri por jo ai ne ate kohe ka qene me siguri ketu dhe i ka vizituar klubet e nates dhe diskot e tani kur ju ka prish qejfi e mori revolen e doli " trimi" e vret nanen e dy qikave dhe i lene per tan jeten tze vujane pa piken e fajit .
Pershendetje Gjini

mua me vjen keq per ty qe ke qen prezent ne ate ngjarje dhe shpresoj se do ta harrosh sa me shpejt !!

Sepse me te vertet edhe per ata udhetaret qe kan qen prezent gjate asaj ngjarje ka qen shume veshtir, duke shikuar nje person te cili qellon ne ish-gruan e tij ,,nje femer te cilen pretendon se e ka dasht!

Gjithashtu me vjen keq per ata 2 femije , te cilet humben personin me te dashur dhe afert, nenen e tyre !
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-08-07, 17:54   #20
gurabardhi
 
Join Date: 21-08-07
Location: NE QYTETIN ME PROBLEMATIK TE KOSOVES!!!
Posts: 22
gurabardhi i vlerėsuar jo keq
Unhappy

Hmmm.
Po kyqna pak vone ne kete teme,po nejse tash po ndi,nuk ka shqiptar qe vran per qef,veq hajt se gjenet i kemi qashtu.
Fort koket tmeru e po e shani at djal qe e ka vra at gru,vrasja ska arsyetim po ama sigurisht o kon diqka e rronde shum qe e ka shti kete djal me vepru ne at menyr.
Zot mos mos na sprovo me do sende qe nuk muj i bajm.
gurabardhi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-08-07, 18:50   #21
yllbardh
 
yllbardh's Avatar
 
Join Date: 05-05-07
Location: Danimark
Posts: 771
yllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėmyllbardh i pazėvėndėsueshėm
Angry

Hajde......hajde..... mos vet se budallakia a ka kufi?!! Me sa kuptova unė kėtij i paska metė hatri se gjyqi i'a ka lanė fėmijėt nėnės. Cfarė budalle?!! tani nuk mundet as fėmijėt e vetė me i pa!!!....nck....nccck.....nck......
__________________
Mirė se vini te Prishtinasi dera ėshtė githėmon e hapur
yllbardh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-03-08, 21:06   #22
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Sot me 31.03.08 bahet nje vite qe nga vrasja ma e ndyet dhe ma makeber qe eshte bere nga nje Kosovare ne aeroportin e shtutgartit.

Pikerishte ne ora 6 e 30 minuta derisa ishim tuj i dorzua valigjet per te udhtuar drejt kosoves ne radhe para se te bahet pranimi i Valigjeve ne terminalin A Ky gjakprishes vjen dhe vret ish gruan ne pranin e mijera pasgjirve pas qe ate mengjes ishte dita e pare e pushimeve me rastin e festes se Pashkeve.
Une ate dite te kobshme per ate fatkeqe isha vetem dy metra lar saj dhe me ndoqi fati i zi qe te shof nga afer krejt plumbat qe ishin 8 qe ja leshoj ne koke kesaj fatkqe.
Viktima eshte rrezue ne plumbin e tret por ky frigacak i llojit te vete edhe per se vdekuri e qellun deri sa i hargjohen krejt plumbat.
Une, kam pas mendue se jom shum i shpejt ne ate raste skam pasur mundesi as me eba asnje gje qe ta shpetoj por kam mbuluar dy femije me pallton time pasi qe nana e tyre mbete me te fiket dhe femijet i largova menjihere nga vendi qe mos te shofin tmerrin.
Menjihere u afrova afer saj pasi qe edhe punoj jasht orarit ne ekipin e shpetimit dhe desha te shof se mos ka naj gjas te shpetohet por ishte e kote se ai kriminel e kishte ba te veten dhe 8 plumbat ja kishte leshue ne koke.

keshtu perfundoj ajo dite dhe komentohej aty per aty sa njerzit ton te mberrijshem shum ende pa e njoft as ate e as viktimen nisen te thurin trillime se ndoshta ka qene ajo fajtore.
Vellazen aty e kom ndie veten aq keq sa e mallkova veten si shqiptare kur ndegjova aty per aty vlersime dhe kam shajt si i trent ata qe leshuan trillime sa isha ne gjendje as te keqe sa gati e bera une vete nje budallaki tjeter me u rrah me disa pleq edhe ma te poshter se ai krimineli qe vrau gruan dhe qiken e huaj.

Krejt kete e tregova edhe njehere me ju tregua se kush te don mundet kete reportazh ta shef sonte ne tv me titullin pse u deshte te vritet Syzana ne aeroportion e stuttgartin me 31.03.2007.

PRA KUSH DESHIRON TA PERCJELL KETE REPORTAZH MUNDET NE
( süd-west 3 ne ora 22 e 30)
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-04-08, 10:42   #23
ideologu
Banned
 
Join Date: 24-03-08
Posts: 84
ideologu
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishti

Shumė rast tragjik pėr tė gjithė tė pranishmit, sidomos pėr fėmijėt, e i neveritshėm e perfid deri nė paskajshmėri pėr vet autorin e krimit!
Ndonėse ne nuk mundė nė tėrėsi tė i dimė tė gjitha rrethanat paraprake stimulative tė kėtij ekzekutimi barbar, ky akt duhet patjetėrsisht nga cdo anė rreptėsisht gjykuar dhe vrasėsi mė nė fund me cdo kusht tė marr dėnimin mė rigoroz tė mundshėm ligjor. Me kėtė krim ai me padyshim ka dėshmuar pėr njė ligėsi tė madhe shpirtėrore njerėzore qė nė asnjė mėnyrė nuk ėshtė vlerė burrėrore e njė njeriu e hiq mė pak e njė shqipėtari. Ne e dimė mirė se pėr gjithėcka duhet gjetur vendi dhe oportuniteti i tė vepruarit. Edhe vrasja e njeriut pėr motive tė ndryshme e veqanėrisht pėr soshė tė llojit vindikativ me keqardhje, bėn pjesė nė zakonshmėrinė e nė tradicionin mijėvjeqar tonin (njeriut) si gjallėresė e kėtij planeti, por metoda e procesimit me te gjithėmonė ka patur kriteret e saja tė mirėdefinuara dhe botėrisht tė pranuara nga shoqėritė e etabluara njerėzore!
Kuptohet nga vetvetiu se ne si njerėz tė "civilizuar" nuk duhet fare tė perpetrojmė kėso vepra anomalie mirėpo fatkeqėsisht ne tė civilizuar edhe aq nuk po jemi akoma por vetėm nė zhvillim e sipėr. E deri sa tė arrimė nė stadiumin pėrfundimtar tė nocionit njeri, ne vazhdimisht do tė kemi tė bėjmė me kėso ndodhi shtazarake edhe nė tė ardhmėn. Kėtu fjala natyrisht nė pėrgjithėsi ėshtė si pėr dorasėt e krimeve tė karakterit civil ashtu edhe pėr shkaktimin apo provokimin e tyre tė disimuluar nė prapaskenė! Tė mos harrohet se nė shumė situata tė kėtyre dimensioneve jo vetėm vrasėsist qė janė fajtorė kryesorė tė efektuimit tė krimit por gjithashtu, madje nė kėto kohėra moderne edhe si shpeshėherė, edhe stimuluesit e nxitėsit paraprirės tė kėtyre akteve tragjike!
Drejtėsia e mėnyra e drejtė e tė vepruarit nė shoqėri nė asnjė aspekt nuk duhet kurrėsesi deformuar e pėrdhosur, meqė nė atė rast do tė jemi ne vetė ata tė cilėt ndėr tė parėt herėt a vonė do tė paguajmė "gjobėn" e caktuar nga vet fati pėr papėrgjegjshmėri e pėr fajėsi jonjerėzore!

nderime!

Last edited by ideologu; 04-04-08 at 10:48.
ideologu Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-04-08, 11:08   #24
Preshevar
Banned
 
Join Date: 13-12-05
Posts: 7,840
Preshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėmPreshevar i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishti

"njė budall e prish nje mahall".......
Preshevar Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-04-08, 11:43   #25
Prishtinasja_
 
Prishtinasja_'s Avatar
 
Join Date: 15-06-05
Location: Larg Prishtines
Posts: 11,614
Prishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėmPrishtinasja_ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishti

Quote:
Originally Posted by Preshevar
"njė budall e prish nje mahall".......
Te lumt goja! Hiq mos e zgjat me shume..........
__________________
Rendesia e njeriut nuk matet me vendin qe ai ze,por me boshllėkun qe krijon kur ai iken....!!!!
Prishtinasja_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-06-08, 16:57   #26
hasanmehmeti
 
hasanmehmeti's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Dunja
Posts: 2,150
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Njė gjykatė gjermane dėnon me burg tė pėrjetshėm njė kosovar
Gjykata shtetėrore gjermane e gjykoi Avdyl L. pėr krimin e rėndė, me burg tė pėrjetshėm
E premte, 13 Qershor 2008 15:47

KARSRUHE - Kosovari, Avdyl L ( 32), i cili e vrau ish- gruan e vet nė aeroportin e Stuttgartit u dėnua me burg tė pėrjetshėm nga Gjykata Federale e Drejtėsisė nė Karlsruhe. Kėshtu bėn te ditur sot agjencia e lajmeve INA, sipas te cilės azilanti nga Kosova Avdyl L. qėlloi disa muaj me pare me njė pistoletė, ish-gruan e tij 25 vjeēare, nė aeroportin e Stuttgartit.

Njė citat i shkurtėr i gazetės gjermane derisa Avdyli donte te bisedonte me ish-gruan e tij ne aeroport, ajo iu drejtua duke i thėne se njėra nga vajzat nuk ėshtė e jotja, ėshtė frutė i njė dhunimi dhe e nxori gjuhen, pastaj Avdyli nuk u pėrmbajt dhe nxori pistoletėn duke e zbrazur tė tėrėn nė trupin e saj.

Gjykata shtetėrore e gjykoi Avdyl L. pėr krimin tė rėndė me burg tė pėrjetshėm
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-06-08, 19:28   #27
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Eshte rrene qe ai ka fol aty me te por vetem ka ardhe pas shpine dhe ja ka kap floket nga pas dhe ja ka leshue pa asnje koment te 8 plumbat ne koke
Nuk ka pas aty asnje dialog vetem se ai sadist qe ja mori jeten asaj fatzes dhe femijet i la pa nane ishte i lindur kriminel-

Ai e paska marr ate qe ka lyp dhe kur mos e paft lirin me sy.
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-06-08, 20:41   #28
Alkimisti_ch
 
Alkimisti_ch's Avatar
 
Join Date: 07-06-08
Location: Univers
Posts: 1,457
Alkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashurAlkimisti_ch i dashur
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Per ata qe e kuptojn gjuhen gjermane !!

http://www.bild.t-online.de/BTO/news...-check-in.html

Une pata degjuar per kete rast por nuk pata pasur rastin te lexoj ne gaztat e ketushme se ato tonat kaniher po shkruajne pa fakte. Ngjarje bolle e turpshme. Kur njeriu perdor dhunen ateher eshte nje shej se ai njeri nuk ka aftesin te zgjedh problemet permes gjuhes se njeriut. Anie kur kjo ndodhe ne aeroport ku shume njerz frekuentojne aty, paramendoni si me qen duke gjiru ndonje film. Nuk e di bre po edhe nese ka patur ndonje arsye, ka forma tjera per me i tejkalu keto probleme po jo me vrasje. Ai ak dikush informata se sa eshte denuar ai dhe ku gjindet tani?
__________________
Qeveritaret jane valet, populli eshte era, shteti eshte anija, dhe koha eshte deti.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alkimisti_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-06-08, 00:52   #29
vjeshta
Thjeshtė ,njė zė!
 
vjeshta's Avatar
 
Join Date: 01-05-05
Location: neutrale
Posts: 24,909
vjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėmvjeshta i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Quote:
Originally Posted by hasanmehmeti

Njė citat i shkurtėr i gazetės gjermane derisa Avdyli donte te bisedonte me ish-gruan e tij ne aeroport, ajo iu drejtua duke i thėne se njėra nga vajzat nuk ėshtė e jotja, ėshtė frutė i njė dhunimi dhe e nxori gjuhen, pastaj Avdyli nuk u pėrmbajt dhe nxori pistoletėn duke e zbrazur tė tėrėn nė trupin e saj.

Gjykata shtetėrore e gjykoi Avdyl L. pėr krimin tė rėndė me burg tė pėrjetshėm
E paska aresyetu bartjen e saj !( seq mu kujtua kjo thenje qe kam lexuar dikund)


Bash per te qeshur ky citat !!! Per te biseduar po u duhka me u armatos ?
__________________
Faleminderit qe ekziston !
vjeshta Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-06-08, 15:54   #30
pepqe
 
Join Date: 16-06-08
Posts: 2
pepqe i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Stuttgard: Vrasje ne aeroportin e Stuttgard duke pritur fluturim per Prishtin..

Quote:
Originally Posted by Prishtinasja_
Pershendetje niemand

eshte e vertet se cka ke shkrua me lart !!!

Nje shqiptare( me duket me origjine nga Peja) i cili jetonte ne qytetin e Esslingenit ( afer Stuttgart) ka vra ish-gruan e ti ne Terminal 3 ne aeroportin e Stuttgart !!!

Me te vertet eshte TURP !!!

Jetoj 20 km afer aeroportit te Stuttgartit dhe ketu ne qytet ku jetoj kjo ngjarje ka qen sot tema NR.1 !!!

Arsyjet per kete ngjarje nuk i din askush por besoj se nuk duhet vepruar keshtu !!!

Ketu ku jetoj une keta shqiptare dojn me na bere pralle
Para gati 4 vite ne qytetin e Tübingenit nje shqiptare e mbyti vajzen e vet , kurse ky tash ne aeroport!!!

Me ju thene te drejten inat po ja kam me shkua tash ne pune sepse e di se cka me pret.. duke me then gjermanet ... shif se cka po bejn bashkvendasit e tu ( deine Landsleute) !!!

Nuk dua te them se vetem shqiptaret bejn kesi vepra sepse edhe ketu ne gjermani ka lloj lloj raste (lexone Bildzeitung) por na ketu jemi te "huaj" dhe menjehere bijm ne sy....... por per te "keq" e jo per te mire !!!

Ju pershendes
Po nga Peja eshte aj person


pepqe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 01:27.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.