Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 09-04-07, 14:46   #1
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Zana_ch's Avatar
 
Join Date: 26-08-05
Location: n'shtepi
Posts: 8,192
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Default Skandal....Sex per nje 5!

Skandali nė Fakultetin e Gjuhėve tė Huaja pėr degėn e turqishtes, ėshtė zbuluar nga kamerat e fshehta tė emisionit Fiks-Fare. Shefi i katedrės sė turqishtes, Nezir Balla, me anė tė presioneve psikologjike ndaj njė studenteje 19-vjeēare nga Fieri, e ka detyruar qė tė shkoj nė shtrat pėr tė shpėtuar shkollėn. Balla ka pėrfituar nga studentja qė me 5 provime tė mbetura ishte nė “pikė tė hallit”, pėr tė pėrmbushur epshet. Njė mėnyrė kjo e aluduar shpesh nė auditorėt e universiteteve, por qė nuk ishte demaskuar ndonjėherė. Dhe ėshtė pikėrisht 19-vjeēarja fierake qė pranon tė bashkėpunojnė me gazetarėt e Fiks-Fare, pėr tė publikuar skandalin seksual tė pedagogut. I errėsuar nga epshi dhe i rėnė krejtėsisht nė rrjetėn e Fiks-Fare, pedagogu nuk ka dashur ta besojė se ishte viktima e radhės nė emisionin investigativ.
Profesori i historidė dhe gjografisė turke, mėsohet se i kishte thėnė studentes sė tij, se nėse do tė merrte shkollėn, duhet tė shkonte nė krevat me tė. Nė kėto kushte, pasi ia ka shtyrė disa herė takimet Ballės, vajza ka pranuar nė zyrėn e tij. Pasi e ka puthur njėherė, vajza ka dalė prej aty dhe kanė lėnė njė takim pėr mė vonė. Por, 19-vjeēarja duket se e kishte menduar mirė kėtė punė. Pasi kishte siguruar shtėpinė ku do t’i jepej profesorit, i cili ėshtė rreth 50 vjeē dhe pasi kishte biseduar me drejtuesit e emisionit pėr ta filmuar, si dhe pasi janė montuar kamerat e fshehta, vajza e ka ftuar profesorin, diku nė njė shtėpi te “21 Dhjetori”. Shefi i Katedrės sė Turqishtes, pasi ėshtė futur nė dhomėn e “ngrohur” nga e reja, ka nisur tė zhvishet. Dhe, pak pasa se tė futej nė krevatin e saj, ka trokitur dera. Njė vajzė e ka kėrkuar 19-vjeēaren pėr njė problem dhe kėshtu, profesori ka mbetur “thatė”. Por, vajza fierake e ka mbajtur atė me shpresė, e cila dje ėshtė shuar, kur ndodhta edhe vetė turqishfolėsi ka parė veten tė filmuar.
Gazeta publikon dialogun e plotė mes studentes dhe pedagogut, ku duken presionet psikologjike tė kėtij, pėr ta detyruar vajzėn tė shkojė nė shtrat me tė. Vajza ėshtė munduar ta evitojė profesorin, duke ikur nė shtėpi nė Fier, me pretekstin e njė sėmundjeje tė mamasė, por provimet e ngelura e detyrojnė tė jetė sėrish “nevojtare” te pedagogu.
Pjesa e parė e dialogut tė studentes me profesorin

Vajza- Mirėdita Profesor!
Profesori- Si je ti?
Vajza- Mirė, faleminderit!
Profesori- Si ke qenė ti?
Vajza- Mirė
Profesori- Ishe nė shtėpi ti?
Vajza- Isha nė shtėpi se kisha mamin shumė sėmurė.
Profesori- Tė shkuara! Mirė ke qenė? Ēfarė ke bėrė?
Vajza- Mirė Profesor.
Profesori- Ē’kemi ndonjė gjė?
Vajza- Mirė.
Profesori- Ēfarė thuhet, ēfarė bėhet?
Vajza-Hiē asnjė gjė. Ēfarė bėni ju?
Profesori- Tani, mėsim sot nuk do tė bėjmė. Sot nuk do bėjmė....Do caktojmė njė orar....
Vajza- Ku nuk do bėjmė mėsim sot?
Profesori- Tashti, nuk do tė bėjmė bashkė domethėnė. Atje do bėsh ti. Ke kjo te Tika, si i thonė?!
Vajza- Po
Profesori- Se do vi dhe unė nė orėn tre se kam mėsim. Tani kur do bėjmė bashkė? Si do bėjmė, qysh do bėjmė?
Vajza- Tė premten...a ke mėsim tė premten?
Profesori- Jo, s’kam!
Vajza- Po nė rregull, tė premten.
Profesori- Tė premten? Tjetėr ditė, tjetėr?
Vajza- Tė shtunė, tė diel....
Profesori-Tė shtunė, tė diel! Ku do tė lemė?
Vajza- Po ku tė duash ti profesor! Unė nė fakt kam njė kushėrirė qė nė kėtė fundjavė ikėn.
Profesori- Bukur!
Vajza- Edhe mbase marr ēelėsat e saj, t’i them gjoja do tė rri andej
Profesori- Bukur, e bėjmė atje. Shumė dakord!
Vajza- Jam shumė e mėrzitur Profesor
Profesori-Pse, ēfarė halli ke?
Vajza- Po ja, nuk i thosha dot prindėrve qė kam ngelur.
Profesori-Ooooo, vetėm mos fillo me qajt.
Vajza- Jo, nuk e thashė atė qė tė filloj me tė qarė Profesor
poo.....ju thatė...
Profesori- Hė ēfarė thashė unė?!
Vajza- Qė ka edhe alternativa tė tjera pėr tė kaluar.
Profesori- Patjetėr qė ka! Do mėsosh!
Vajza- Po si do mėsoj Profesor?
Profesori- Me kurs!
Vajza- Kjo mendon ti do taaa....
Profesori- Patjetėr!....E para ėshtė kjo. Pa mėsuar s’ke derman..nuk ke. Kjo ėshtė, do mėsosh! He...fol.
Vajza- Nuk e di.....
Profesori- Fol ti, fol si tė duash ti hajde. Puna ėshtė tė kalojmė. Dakort je?
Vajza- Edhe unė atė dua Profesor, tė kaloj.
Profesori-Tash nė sa lėndė ke mbetur? Nė tė gjitha ke mbetur ti?
Vajza- Nė tė gjitha.
Profesori- Do bėjmė si do bėjmė, do mėsosh mirė. Kurs. Do bėjmė vetėm kurs. Kursi ėshtė kryesori, pastaj tė tjerat kollaj fare! Mirė?
Vajza- Po kur ta nisim kursin? Ta bėjmė kėtė tė premte?
Profesori- Do qė nesėr?
Vajza- Jo, jo, nesėr nuk kam kohė, se kam jo kursin te Tika, jo kėshtu ....
Profesori- Tė premten!
Vajza- Nė rregull!
Profesori-Nė ē’orė ore do shkojmė atje ne? Mė thuaj orėn, ku, si, qysh, tek...
Vajza- Nga ora....
Profesori- Ku e ka shtėpinė ajo?
Vajza- Aty te 21-shi
Profesori-Shumė mirė!
Vajza- Nga ora 10-tė...
Profesori- Nė dhjetė tė mėngjesit?!
Vajza- Po
Profesori- Po shumė mirė! Ku takohemi, si takohemi, qysh takohemi?
Vajza- Po te 21! Flasim nė telefon. Pastaj si tė jetė.
Profesori- Bukur, shumė mirė! Dakord jam.
Vajza- Takohemi te 21-shi
Profesori- Shumė mirė, dakord. Hajde...tjetėr.
Vajza- S’e di tjetėr, ēfarė tė them unė?
Profesori- Fol!
Vajza- Prandaj doja tė tė takoja Profesor!
Profesori- Patjetėr!
Vajza- Se e dua tani sa mė shpejt kėtė kursin edhe...
Profesori- Kursin do ta bėjmė sa mė shpejt. Rrimė atje ne dhe punojmė. Tė premte, tė shtunė, tė diel! Tre ditė, dakord je? Tjetėr ēfarė do?
Vajza- Asnjė gjė!
Profesori-Fol!.....fol derbardhė.
Vajza- Po mirė...vetėm do kaloj? Me pesė apo.....nuk bėhet fjalė pėr ndonjė notė?...
Profesori- Tashti...shohim e bėjmė atje. Varet nga rezultati e tua. Shohim e bėjmė, si tė duash....Se je bėrė pis kėtu.
Vajza- Faleminderit
Profesori- Dakord?
Vajza- E mirė.
Profesori- Si tė duash ti.
Vajza- Si do ta bėjmė?
Profesori- Si thua ti?...Fol, tjetėr ēfarė do nga unė?
Vajza- Mė jep maksimumin se dua tė kaloj se s’bėn.
Profesori- Patjetėr do ta bėjmė maksimumin. Edhe unė kėtė them.
Vajza- Nuk mund t’u them dot tė mive qė...
Profesori- Tjetėr ēfarė do?
Vajza- Mamin e kam shumė keq edhe...
Profesori- Tė shkuara! Ēfarė ka mami?!
Vajza- Ka ngrirė nga mesi, nuk e di ēfarė ka. Diabet...tė tėra i ka.
Profesori- Tjetėr ēfarė do nga unė? Fol!
Vajza-Ja kėtė. Thjesht tė mė ndihmosh me kursin edhe...
Profesori- Do tė ndihmoj me kursin, mos u bėj merak. Tjetėr! Kursin e ke aty. Tjetėr ēfarė do? Fol!
Vajza-Asnjė gjė!
Profesori-Thuj ēfarė tė duash ti. Hajde
Vajza-pooooooooooo........
Profesori-Erdha hė. Fol!
Vajza-.......Sikur t’ju paguaja ndonjė lekė?!
Profesori- Jo...unė nga studentėt e mi....lekė s’ka. Hiqe, hiqe atė mendje. Nuk marr lekė nga studentėt. Hiqe atė mendje tė keqe.
Vajza- OK atėherė. Takohemi tė premten.
Profesori- Tė premten. Dakord je?
Vajza- Po, dakord jam!
Profesori- Si tė duash! Me lekė...hiqe atė mendje. Dakord?
Vajza-Po
Profesori-Hajde njėherė tė tė puth dhe ik. Ec tani..nėm faqen dhe tė iki.....Do ta lemė kėshtu atėherė. Do takohemi ditėn e ....?
Vajza- Ditėn e premte.
Profesori- Ditėn e premte tek?
Vajza- Tek 21-shi. Do tė marr vetė nė telefon se ku e ka shtėpinė dhe...OK! Se pėr shembull, s’i di unė rrugėt mirė edhe..
Profesori- Ne do ta lemė kėshtu. Do thuash nė filan vend takohemi Profesor, pėr shembull te 21-shi, ku e ke ti aty mė afėr mė......?
Vajza- Me saktėsi nuk e di Profesor, se ka shumė kthesa...
Profesori- Do mė thuash mua jam nė filan vend, ku pėr shembull mė thua mua ti..?
Vajza- Te “Mehmet Akifi”
Profesori- Te dera e “Mehmet Akifit”! Mu te dera e kolegjit. Nė orėn, sa do ta lemė?
Vajza- Nė orėn 10.30
Profesori- Nė orėn 10.30. Tamam?
Vajza- Tamam
Profesori- Do vish tė bėsh mėsim edhe kėtu!
Vajza- Po, sigurisht
Profesori- Mos i thuaj njeriut se kėrkojnė tė gjithė me bė
Vajza- Nė rregull!
Profesori- Ku e ka shtėpinė ajo, ēfarė vendi?
Vajza- Kėshtu me vend nuk e di saktėsisht, tė them kėshtu pėr shembull, se nuk i njoh ato rrugėt. Pastaj ikim bashkė ne Profesor qė prej atje
Profesori- A ikim bashkė?! Eee. Ke qenė ndonjėherė atje ti?!
Vajza- Po kam qenė!
Profesori- E mirė, dakord! Atėherė e lėmė kėshtu!
Vajza- Ashtu do ta lėmė
Profesori- Mė jep faqen edhe...faqen tjetėr. Hajde, takohemi ditėn e premte,dakort?


__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 09-04-07, 14:47   #2
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Zana_ch's Avatar
 
Join Date: 26-08-05
Location: n'shtepi
Posts: 8,192
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Default

Profesori: Ē‘kemi?

Vajza: Hiē. Ēfarė tė bėjmė profesor...aman

Vajza: Ajo ėshtė e mbyllur... Ka gjėra brenda. Kuzhina, banja...

Profesori: Me kė e ke ti? Apo e ka ai?

Vajza: E ka ai.

Profesori: Ti mirė ke qenė kėshtu?

Vajza: Mirė profesor.

Profesori: Ēfarė ke bėrė?

Vajza: Hiē, asgjė.

Profesori: Ke punuar ndonjė ēikė?

Vajza: Po.

Profesori: Ēfarė ke bėrė? Hajde na thuaj njė ēikė.

Vajza: Ēfarė tė them... gjėra qė dihen.

Profesori: Sa provime ke? M‘i jep me shėnim njė ēikė?!

Vajza: Dy lėndėt e tua, psikologjinė me Adriatikun dhe morfologjinė.

Profesori: Morfologjinė shqipe?

Vajza: Po. Me Linditėn.

Profesori: Tjetėr? Sa ke marrė?

Vajza: Kam marrė...

Profesori: Edhe?

Vajza: Asnjė tjetėr.

Profesori: Kemi pesė...Kemi edhe shtatė provime tė tjera mė duket...14 provime...nė pesė duhet tė kalojmė...

Vajza: Ju e dini profesor...nuk e di.

Profesori: Ēfarė do bėjmė? Kėta ku i ke kėta, kushėrinjtė?

Vajza: Kanė ikur. I kam marrė ēelėsin e u kam thėnė qė do tė bėj dush.

Profesori: Ēfarė do bėsh?

Vajza: Dush.

Profesori: Bėre dush?

Vajza: Po, sipas tyre, kam bėrė.

Profesori: Ku kanė qenė?


***

Profesori: Do e mbarosh kėtė cigaren?

Vajza: Po, do e mbaroj.

Profesori: Hajde lėre! Hajde m‘u ul kėtu afėr! Hajde me atė duhan...

Vajza: Edhe ti profesor e ke pirė...

Profesori: E kam pirė unė. Kam vite e vite qė e kam lėnė. Mbaroje...na vdiqe me atė!

Vajza: Ēfarė tė bėj unė?

Profesori: Mbaroje... pije. Ēfarė ke mbaruar ti, gjimnaz?

Vajza: Tė pėrgjithshme.

Profesori: Na mbarove me kėtė duhan.

Vajza: Ēfarė tė bėj o profesor, se kam ngelur nė gjithė ato provime.

Profesori: S‘ėshtė ilaē!

Vajza: Nuk kam fytyrė t‘u dal njerėzve pėrpara. Kjo ėshtė pėr ju, por unė kam ngelur...

Profesori: Te kursi, shkon atje te kursi?

Vajza: Kam shkuar gjithmonė.

Profesori: Po bėre kurs me mua, cigare s‘ke pėr tė pirė.

Vajza: Nė rregull.

Profesori: Kaq po tė them. Po tė kesh gjė... nė celular. Fike cigaren tashti.

Vajza: Kėtė shtėpi kemi dashur dhe ne ta marrim nė fillim fare.

Profesori: Shumė mirė ėshtė.

Vajza: Ėshtė shumė larg shkollės.


***

Profesori: Do presim mė? Hajde ulu kėtu! Pije, pije cigaren. Pikė e zezė.

Vajza: Nuk do pi mė!

Profesori: Hiqe, hiqe


***

Profesori: Po pse moj vajzė, tė thashė qė nė fillim: Tė kaloj unė!

Vajza: Po profesor, por nuk kam pasur mundėsi tė tė takoj.

Profesori: Pse?

Vajza: Po ja kemi qenė me sezon, jo...

Profesori: Telefonin tim e kishe ti?

Vajza: E kisha.

Profesori: Pse s‘mė more? Ec, ec e lėmė kėtė bisedė.


***

Vajza: Profesor, tė lutem.

Profesori: Ulu kėtu!

Vajza: Hė se ulem kėtu.

Profesori: Hajde kėtu!

Vajza: Ėshtė e dėmshme edhe pėr mua...

Profesori: Ēfarė, ēfarė?

Vajza: Mirė, unė do tė bėj ēfarė tė duash ti!

Profesori: Dakord. Do mėsojmė dhe do kalojmė.

Vajza: Po, e kam tė sigurt unė qė do kaloj provimet?

Profesori: Mos bėrtit shumė.

Vajza: Nuk dėgjohet se ka zhurmė.

Profesori: Hajde tani.

Vajza: Pse nuk do tė kaloja unė po tė kisha paguar pare?

Profesori: Tė paguash ti pare, pse?

Vajza: Nuk e dija qė ishte kaq e rėndėsishme prandaj!

Profesori: Kush ishte e rėndėsishme?

Vajza: Domethėnė qė do tė kaloja provimet, prandaj.


***

Vajza: Profesor...

Profesori: Pse kam ardhur kėtu unė? Pėrse kam ardhur kėtu?

Vajza: Kam kuptuar qėllimet e tua pėrse ke ardhur deri kėtu. Profesor, tė lutem, hajde tė flasim njė ēikė.

Profesori: Hajde fol!

Vajza: E kam shumė tė zorshme, por do ta bėj kėtė sakrificė. E kam tė rėndė profesor...

Profesori: Hajde tani, hajde hiqi kėto. Nuk kemi kohė.

Vajza: Kemi plot kohė profesor, njėherė tė flasim. E kam tė zorshme.

Profesori: Pse e ke tė zorshme, pse?

Vajza: Po, unė kam njė shok!

Profesori: S‘kam punė me shokun. Mbarova punė ika unė.

Vajza: E di, e di, por... profesor tė lutem.

Profesori: Hajde tashti.

Vajza: Profesor tė lutem! Po dale pak...

Profesori: Ēfarė dale, dale?

Vajza: A e bėjmė kėshtu? Po sikur kjo tė jetė hera e parė dhe e fundit?

Profesori: Ohuuuu... Ika, ika.

Vajza: Profesor...

Profesori: Hė, ēfarė kishe?

Vajza: Po, a nuk e vlerėson gjithė kėtė sakrificė qė po bėj unė?

Profesori: Unė e vlerėsoj.

Vajza: Kėtu... mė lėr tė mėsohem njė ēikė, po vijnė gjėrat, shumė shpejt prandaj.

Profesori: Mirė, hajde vazhdo...

Vajza: Flasim edhe pak.

Profesori: Pėr ēfarė tė flasim?

Vajza: Tė lutem...

Profesori: Do na vijė njeri.

Vajza: Po, jo pra, se nuk vjen njeri.

Profesori: Hajde, hajde tė vazhdojmė.

Vajza: Ēfarė?

Profesori: Se do vijė njeri...

Vajza: Po jo profesor nuk vjen.

Profesori: Hajde, hiqe pra.

Vajza: Profesor, profesor, tė lutem e kam shumė tė vėshtirė. Profesor tė lutem... Nuk ėshtė ēėshtja aty, unė po bėj gjithė kėtė sakrificė.

Profesori: Shshshsh... mė ngadalė.

Vajza: Do i kaloj provimet?

(dėgjohet ēelėsi nė derė)

Vajza: Dale, mos bėj zhurmė. Kushėrira. Ina, Ina? (Nė kėto momente hyn nė shtėpi kushėrira e studentes, e cila del mė pas)

Profesori: Iku?


marre nga gazeta shqip
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 14:50   #3
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Zana_ch's Avatar
 
Join Date: 26-08-05
Location: n'shtepi
Posts: 8,192
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Default


pjesa e pare
shqiphost.top-channel....3prill.wmv


pjesa e dyte
shqiphost.top-channel....4prill.wmv


p.s
per ata qe nuk kan patur mundesi kohe me e pa videon......

shikim te kendshem
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 14:53   #4
Zana_ch
"Mistrece Gjakovare"
 
Zana_ch's Avatar
 
Join Date: 26-08-05
Location: n'shtepi
Posts: 8,192
Zana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėmZana_ch i pazėvėndėsueshėm
Default

ju kerkoi falje se linku nuk e kam postue pe plot ......tani ashte i plot linku pjesa e pare dhe e dyte

http://shqiphost.top-channel.tv/1875...fare3prill.wmv

http://shqiphost.top-channel.tv/1875...fare4prill.wmv
__________________
Kėrkoje vetė fatin, me jetėn mos u grind, urrejtja fitohet ... Dashuria lind !
Zana_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 16:18   #5
rilinda
 
rilinda's Avatar
 
Join Date: 29-06-04
Posts: 15,657
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Default

Mendoj se ēfarė do qė tė shkruhet nė lidhje me kėtė realitet, ėshtė e tepėrt...
KATASTROFĖ!
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.

Last edited by Murgesha; 09-04-07 at 19:34.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 17:03   #6
Albanian eX|PerT
.•:*ØØØØØØØØØØØØØØØ*:•.
 
Join Date: 09-11-06
Posts: 4,027
Albanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėmAlbanian eX|PerT i pazėvėndėsueshėm
Default

"Personat" e tille si ky qeni duhen deshkuar ne menyre me te rrepte e me rigoroze, ne menyre qe te mos perseriten rastet e ketilla kaq te pista!
Albanian eX|PerT Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 17:10   #7
hasanmehmeti
 
hasanmehmeti's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Dunja
Posts: 2,150
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Default

Turp me te vertete Turp , ku nuk ka shtet nuk ke qka te besh.

Vetem shume po i perngjajka montazhes ky tekst.Sa eshte i vertete
__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 17:30   #8
Era1
Moderatore
 
Join Date: 09-06-06
Location: Tirane
Posts: 362
Era1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėmEra1 i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by hasanmehmeti
Turp me te vertete Turp , ku nuk ka shtet nuk ke qka te besh.
C'lidhje ka shteti? Mos ndoshta ne bote nuk ndodhin?
Me sa kam degjua dhe lexuar une nje mesuese ne USA ka shkuar me nje nxenesin e saj 15 vjec .
Keto jane probleme qe ekzistojne ne cfardo shteti.
Shteti e pushoi nga puna menjehere.

Quote:
Originally Posted by hasanmehmeti
Vetem shume po i perngjajka montazhes ky tekst.Sa eshte i vertete
Texti eshte i vertete 100 % , sepse ne emisionin Fix Fare eshte dhene i plote dhe e kane degjuar shume njerez (midis tyre dhe une). Bastard te tille si ky ka dhe do te kete gjithmone, problemi qendron edhe tek studentet qe duhet te jene me te pergjegjshme dhe te ulen e te studiojne.
Era1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 18:28   #9
hasanmehmeti
 
hasanmehmeti's Avatar
 
Join Date: 22-03-05
Location: Dunja
Posts: 2,150
hasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėmhasanmehmeti i pazėvėndėsueshėm
Send a message via Skype™ to hasanmehmeti
Default

Quote:
C'lidhje ka shteti? Mos ndoshta ne bote nuk ndodhin?
Me sa kam degjua dhe lexuar une nje mesuese ne USA ka shkuar me nje nxenesin e saj 15 vjec .
Keto jane probleme qe ekzistojne ne cfardo shteti.
tash c'lidhje ka shtetii , shteti ka lidhje dhe shume apo thene thjeshte instrumentet e tij ne ministrin e arsimit.Dhe po te denohet me burge mire , do e shofesh ndikimin e pastajm tek te tjeret.Perkunder lajkave te nxenseve apo studenteve ndaj profesoreve , prap Profesori duhet te jete i qendrushem me moralin dhe reputacionin e tij te mos bej keso pislleqe.
Quote:

Shteti e pushoi nga puna menjehere.
vetem kaq , shum paska bere. bravo.

Quote:
Texti eshte i vertete 100 % ,
ke te drejte se e pashe edhe une kete turpesi ne keto momente.Por kur postova nuk kisha dije me shume rrethe saj.

__________________
Faik Konica:"Po mos te ishte islami shqiptaret do te ishin me shume ne numer po jo shqiptar"

"Me tė vėrtet fjalėt tona do tė qėndrojnė tė vdekura pėrderisa ne nuk do tė vdesim pėr qėshtjen e tyre keshtu qė ato tė mbesin tė gjalla midis tė gjallėve”

"Nena" Tereze:‘Ami Bharater Bharat Amar’ (‘I am Indian and India is mine’) Une jam indiane dhe India eshte imja.
hasanmehmeti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 19:06   #10
instruktori
Instruktori
 
instruktori's Avatar
 
Join Date: 29-08-06
Location: Aty ku eshte me se miri
Posts: 10,026
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Default ?????????

Sa ma shume qe po i njoh njerzit aq me shum po me pelqejn KAFSHET dhe BISHAT.

Last edited by Murgesha; 09-04-07 at 19:31.
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 19:50   #11
Buqja_ch
Prishtinalike
 
Buqja_ch's Avatar
 
Join Date: 03-03-07
Location: Zh _ Pr
Posts: 20,970
Buqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėmBuqja_ch i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by instruktori
Sa ma shume qe po i njoh njerzit aq me shum po me pelqejn KAFSHET dhe BISHAT.
Te FLM...per sante mos shkruaj me....
Buqja_ch Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 20:21   #12
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default

Hajdeeeeeeee Profesor ishalla ta Konda !!!

Pse ska Msu ajo qura,po ka dasht ne kete menyr ??!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 20:58   #13
luckyman
 
Join Date: 18-03-07
Posts: 3,371
luckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėmluckyman i pazėvėndėsueshėm
Default

Uné mendoj se ksi "njerzesh"duhet pushkatuar para mijra njerzve qe te mesojn edhe te tjeret,(ne stadium).
luckyman Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-04-07, 22:41   #14
instruktori
Instruktori
 
instruktori's Avatar
 
Join Date: 29-08-06
Location: Aty ku eshte me se miri
Posts: 10,026
instruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėminstruktori i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Buqja_ch
Te FLM...per sante mos shkruaj me....
Faliminderit Buqe Do ti respektoj kshillat.

Respekt
instruktori Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-04-07, 09:53   #15
adhuruesi
AdelinaFan
 
adhuruesi's Avatar
 
Join Date: 21-01-06
Location: Mars
Posts: 129
adhuruesi has disabled reputation
Send a message via MSN to adhuruesi
Default

Skandali nė Fakultetin e Gjuhėve tė Huaja pėr degėn e turqishtes

Shikoni videon se cfare ben nje proffesor...
Seks pėr tė marrė provimin! Skandali nė Fakultetin e Gjuhėve tė Huaja pėr degėn e turqishtes, ėshtė zbuluar nga kamerat e fshehta tė emisionit Fiks-Fare. Shefi i katedrės sė turqishtes, Nezir Balla, me anė tė presioneve psikologjike ndaj njė studenteje 19-vjeēare nga Fieri, e ka detyruar qė tė shkoj nė shtrat pėr tė shpėtuar shkollėn.Balla ka pėrfituar nga studentja qė me 5 provime tė mbetura ishte nė “pikė tė hallit”, pėr tė pėrmbushur epshet. Njė mėnyrė kjo e aluduar shpesh nė auditorėt e universiteteve, por qė nuk ishte demaskuar ndonjėherė. Dhe ėshtė pikėrisht 19-vjeēarja fierake qė pranon tė bashkėpunojnė me gazetarėt e Fiks-Fare, pėr tė publikuar skandalin seksual tė pedagogut. I errėsuar nga epshi dhe i rėnė krejtėsisht nė rrjetėn e Fiks-Fare, pedagogu nuk ka dashur ta besojė se ishte viktima e radhės nė emisionin investigativ.
Profesori i historidė dhe gjografisė turke, mėsohet se i kishte thėnė studentes sė tij, se nėse do tė merrte shkollėn, duhet tė shkonte nė krevat me tė. Nė kėto kushte, pasi ia ka shtyrė disa herė takimet Ballės, vajza ka pranuar nė zyrėn e tij. Pasi e ka puthur njėherė, vajza ka dalė prej aty dhe kanė lėnė njė takim pėr mė vonė. Por, 19-vjeēarja duket se e kishte menduar mirė kėtė punė. Pasi kishte siguruar shtėpinė ku do t’i jepej profesorit, i cili ėshtė rreth 50 vjeē dhe pasi kishte biseduar me drejtuesit e emisionit pėr ta filmuar, si dhe pasi janė montuar kamerat e fshehta, vajza e ka ftuar profesorin, diku nė njė shtėpi te “21 Dhjetori”. Shefi i Katedrės sė Turqishtes, pasi ėshtė futur nė dhomėn e “ngrohur” nga e reja, ka nisur tė zhvishet. Dhe, pak pasa se tė futej nė krevatin e saj, ka trokitur dera. Njė vajzė e ka kėrkuar 19-vjeēaren pėr njė problem dhe kėshtu, profesori ka mbetur “thatė”. Por, vajza fierake e ka mbajtur atė me shpresė, e cila dje ėshtė shuar, kur ndodhta edhe vetė turqishfolėsi ka parė veten tė filmuar.
Gazeta publikon dialogun e plotė mes studentes dhe pedagogut, ku duken presionet psikologjike tė kėtij, pėr ta detyruar vajzėn tė shkojė nė shtrat me tė. Vajza ėshtė munduar ta evitojė profesorin, duke ikur nė shtėpi nė Fier, me pretekstin e njė sėmundjeje tė mamasė, por provimet e ngelura e detyrojnė tė jetė sėrish “nevojtare” te pedagogu.


zoneelire.com


__________________
Pse aq shume provon kur gjithmone deshton
Pse aq shume e imiton kur vetem nje Adeline ekziston
adhuruesi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 19:46.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.