Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 25-08-07, 13:06   #1
jonuzi
jonuzi
 
Join Date: 27-01-06
Location: Gjithandej
Posts: 347
jonuzi has disabled reputation
Default Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Nė fund tė nėntorit sipas tė gjitha gjasave do tė mbahen zgjedhjet lokale dhe ato qendrore, andaj komentojm se bashku kėtė proces, se kush do ti fitoj zgjedhjet, cila do tė jetė forca prijese nė Kosove, si e komentoni qėshtjen e zgjedhjeve nė prag te definimit tė statusit tė Kosovės dhe gjithashtu ēka pritni prej ketyre zgjedhjeve.

sinqerisht
Jonuzi


__________________
Bahet mire pas 50 viteve!!!!!!!!

Last edited by Bond; 25-08-07 at 20:49.
jonuzi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 25-08-07, 17:21   #2
valiii
 
Join Date: 24-12-06
Posts: 3,777
valiii has disabled reputation
Default

Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove ?


Hajnat po kush tjetėr !

http://www.youtube.com/watch?v=Uh_u7AilDIY , ndegjoni kete kenge e cila i meriton 10 qmime grammy te MTV-se music awards .
valiii Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 17:27   #3
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by jonuzi
Nė fund tė nėntorit sipas tė gjitha gjasave do tė mbahen zgjedhjet lokale dhe ato qendrore, andaj komentojm se bashku kėtė proces, se kush do ti fitoj zgjedhjet, cila do tė jetė forca prijese nė Kosove, si e komentoni qėshtjen e zgjedhjeve nė prag te definimit tė statusit tė Kosovės dhe gjithashtu ēka pritni prej ketyre zgjedhjeve.

sinqerisht
Jonuzi
...!!!!!!!!!!!!!..si ti komentoj keto zjidhje Jonuz, kur une dhe mijra tjere qe jtojne jashte treve nuk kane te drejte vote.....apo konsiderohemi ne vlersues , vezhgues neutral..!!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 17:49   #4
Tomori
 
Join Date: 23-06-04
Posts: 11,890
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Default

zgjedhjet dot deshtojne per arsyje se lufta eshte e pa shmangshme,,,
nuk ka zgjedhje te lira pa Kosove te lire
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 17:54   #5
aroza
 
aroza's Avatar
 
Join Date: 29-06-07
Posts: 523
aroza i dashuraroza i dashuraroza i dashur
Default

[quote=valiii]Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove ?

Paj kush ką me i fitue, leht pėr t'ia qėllue!
Veq njė variant ėshtė i mundshėm : N'rafshin kungujt-kanė me hypė pocerrkat.

E ēka presim pej atyne ?

.....Ha Ha Ha..... me u trash!
aroza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 18:51   #6
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by jador
...!!!!!!!!!!!!!..si ti komentoj keto zjidhje Jonuz, kur une dhe mijra tjere qe jtojne jashte treve nuk kane te drejte vote.....apo konsiderohemi ne vlersues , vezhgues neutral..!!
Une per veti kam kerku dokumentat nga OSBE ne Wiene edhe jam regjistru qysh pas luftes edhe gjdo here me dergojn fletat e votimit.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 19:29   #7
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default

Me kan dojna me luftu oooo Tomor
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 19:37   #8
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Tomori
zgjedhjet dot deshtojne per arsyje se lufta eshte e pa shmangshme,,,
nuk ka zgjedhje te lira pa Kosove te lire
Me ke lufte o Tomor?
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-08-07, 21:21   #9
4peace
m'su's "Pėrvoja"
 
Join Date: 01-10-03
Location: drejt dritės
Posts: 2,656
4peace has disabled reputation
Default

*

Kush do t'i fitojė zgjedhjet?

Ata qė kanė lek mė shumė (dihet cilėt) dhe bėjnė organizime tė mėdha pėr fushata zgjedhore (lexo: mashtruese), ata do t'i fitojnė deri sa tė mos i shporrim nga faqja e dheut.


Shkurt: do tė fitojnė mashtruesit, mafiozėt (mos po dyshon ndokushi qė s'ka mafi?).


Me t'mira!


*
__________________
!!! E vetmja shkėndijė shprese nė Kosovė: Lėvizja VETĖVENDOSJE!!!
4peace Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-08-07, 10:32   #10
prishtinasi
 
prishtinasi's Avatar
 
Join Date: 09-03-06
Location: Tokyo
Posts: 3,096
prishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėmprishtinasi i pazėvėndėsueshėm
Default

Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove ?

-Servilet (Bothlepirsat)!
prishtinasi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-08-07, 15:26   #11
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default

Kam frik qe nga ndarja e ldks... tani per zgjedhje cdo politikan ne Parlament i duhet nga nje Polizei i Ukraines apo ndonje Rumun.. se ska me dal bir nane me i nda me.. e leje ma me zgjedh dicka.. se partia me e madhe eshte nda ne dysh dhe kshtu do kete shum pa rregullesi.. por me rendesi tani eshte te i ipet shanca pak edhe Partis qe plot 7 vite u kalb ner hije.. e i duhet edhe asaj pak te dal ne Diell.. e te vjedh dicka.. :)
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-07, 16:49   #12
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default

Quote:
Originally Posted by GjIlAnAsI_cSi
Kam frik qe nga ndarja e ldks... tani per zgjedhje cdo politikan ne Parlament i duhet nga nje Polizei i Ukraines apo ndonje Rumun.. se ska me dal bir nane me i nda me.. e leje ma me zgjedh dicka.. se partia me e madhe eshte nda ne dysh dhe kshtu do kete shum pa rregullesi.. por me rendesi tani eshte te i ipet shanca pak edhe Partis qe plot 7 vite u kalb ner hije.. e i duhet edhe asaj pak te dal ne Diell.. e te vjedh dicka.. :)

Flaka i dul veq me hyp niher ne pushtet :D :D :D
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-07, 18:24   #13
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default

Une nuk jam anetar i asnje subjekti politik.

Mendimi jem osht se Ldk ka me i fitu nja 30-35%

Pdk mendoj qe ka me i fitu nja 25-30%

Edhe mendoj qe kan me hy ne koalicion keto do subjekte.

Pse spo ka qef thaqi me u ba kryeminister po ka boll,edhe po me doket qitashte ju ka ofru shume edhe ka perfitu shume nga gabimet e ish-LDK-se se bashkuar
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-07, 18:49   #14
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default

Quote:
Originally Posted by Zero Cool
Une per veti kam kerku dokumentat nga OSBE ne Wiene edhe jam regjistru qysh pas luftes edhe gjdo here me dergojn fletat e votimit.
... tash Ti, me siguri paske pas fatin ne `98-ten me jetu ne Kosove, se dhe mua ne 2001-ten , me bene sajdi me dokumentacion gratis bile , e pas dy muaje me poste recomande, ma kthyen pergjigjen .. me keqardhje vlejne vetem votat e qytetareve qe kane lindur dhe jetojne te pakten deri ne vitin 1998 ne Kosove... sot e ate dite , jo leter tjeter , por as edhe nuk e besoj qe qeverija jone e dine qe nje J“ador ka nacionalitet shqiptare,nga prinde shqiptare e lindur dhe e rritur ne Kosove por jeton ne diaspore.. bile bile as edhe nese vdes, e duhet te vorroset ne atedhe ..!!ndoshta more jetoj jete te gjate , e pres shume qeveri te ndrrohen .. e me gjejne pastaj vete ata..!!....
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-07, 19:06   #15
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default

Zgjedhjet do tė mbahen, ndėrsa nėse themi se do tė fitojnė hajnat, nuk kemi pėr kėnd tė votojmė, nuk dal nė votime, e ngjashėm; tė gjitha kėto shprehin hapur apo nė nėntekst mungesėn e emancipimit demokratik e politik. Kosova ka sot nė jetėn politike dhe nė strukturat partiake intelektual tė shquar, me formim tė gjithanshėm, intelektualė stabil por nuk pėrjashtohet mundėsia qė nė mesin e tyre tė ketė edhe tė korruptuar e kriminel. Pra kemi njė spektėr tė gjerė politik dhe popullin nė tė cilin thirremi shumica. Ata tė cilėt mendojnė se nuk kan pėr kėnd tė votojnė i kisha sugjeruar tė formojnė parti politike, edhe pse kemi pėr eksport, ose tė kandidojnė vet si tė pavarur.
Ne vėndet demokratike para zgjedhjeve apo gjatė fushatės parazgjedhore secili subjekt politik shpalos programin partiak dhe nė bazė tė premtimeve (gėnjėshtrave) qė japin ata, votuesit pėrcaktohen pėr kėnd tė votojnė.
Thuhej ktyne herė sė “mė sė shumti gėnjehet para zgjedhjeve, gjatė luftės dhe pas gjahut”.
Unė kėto zgjedhje i shof si njė zhgėnjim i radhės pėr elektoratin i cili ka ngelur “si mielli i gabelicės” duke u ėndur nga partia nė parti. Pra me fjalė tjera nėse dikush shpreson nė ndryshime radikale pa tjetėr se do tė zhgėnjehėn.
Pėr dallim nga zgjedhjet e kaluara nė kėto zgjedhje nuk do tė ketė ndonjė subjekt qė do tė ketė % tė lartė e divergjencat do tė jenė jo aq tė ndieshme. LDK-ja u nda nė tri pjesė, por as PDK-ja nuk mundė tė ruaj % qė ka pasė nė zgjedhjet e kaluara, pasi qė shtresat e varfėra numėr i konsiderueshėm shpresojnė nė far mrekullie (Hokus Pokus) tė AKR dhe kėshtu do tė mergojnė nė ketė subjekt politik.


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 16:44.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.