Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 20-09-07, 10:04   #31
RiannA
I*N*F*I*N*I*T
 
RiannA's Avatar
 
Join Date: 02-03-07
Posts: 2,009
RiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIPRiannA VIP
Default

Ishalla ata qe i zgjedhi edhe une
__________________
O mic Sokola, o lek Dukagjina, a thu pa juve nuk e kishte zbulu RAP-in Prishtina?!
RiannA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 20-09-07, 17:26   #32
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Pershendetje

Mendoj qe zgjedhjet parlamentare dhe Lokale kesaj radhe do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, per arsze se eshte partias me e konsoliduar tashte per tashte ne Kosove.

Lidhja Demokratike e Kosoves eshte qare ne dyshe, Aleanca per Ardhmerin e Kosoves eshte pa liderin e saje dhe ka probleme me ligjin.

Dhe gjithashtu kualicioni aktual LDK - AAK ka treguar se eshte i pa suksesshem, sepse perpos qe si ka zgjidhur problemet e qytetarve veq qka i ka renduar edhe me shume.

Kosova ka nevoj per ndryshime ne te gjitha sferat e jetes e edhe ne qeverisje....


LDD , ORA dhe AKR jane parti te pakonsoliduara dhe keto se kane as nje autobus njerzish pas veti, dhe ska rendesi as ti komentoj.
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-09-07, 14:40   #33
jonuzi
jonuzi
 
Join Date: 27-01-06
Location: Gjithandej
Posts: 347
jonuzi has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Nuk ka kualicion mes LDD dhe AKR - es, mendoj se te dy partite punuan drejte kur nuk pranuan te bisedojne per koalicion. te shohim se si do te funksionojne filozofit politike veq e veq, a do te mund ta sfidojne filozofine rugoviane, filozofia e PDK - es, AKR - es.
keshtu siq jane ka zhvillohen ngjarjet mendoj se nuk do te dihet deri ne momentin e fundit se kush do ti fitoj zgjedhjet.
sipas mendimit nga 50 % sa do te marrin ne zgjedhje, votat do te ndahen keshtu:
20% LDK
20% PDK
18% LDD
11% AAK
7 % ORA
5% AKR
3% partite serbe
16% partite e vogla se bashku (perfshire ketu edhe komunitetet)

tung
__________________
Bahet mire pas 50 viteve!!!!!!!!
jonuzi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-10-07, 18:55   #34
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Thumbs up Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

pershendetjeÖ

Zgjedhjet ne Kosove do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, sepse kjo parti eshte profilizuar maksimalisht, dhe mbi te gjitha kete e deshirojn Shtetet e Bashkuara te Amerikes, rasye per te argumentua kete qe e thash me larte eshte fakti se Hashim Thaqi per keshilltar te tije per Ekonomi ka emruar nje figur brilante nga Izraili, e ai eshte majkell muller, i cili ka qen guvernator i Bankes qendrore te Izraelit.

duke u bazuar ne kete dhe duke e ditur se qfar roli ka izraeli ne bote e sidomos ne amerik vije ne perfundim se Hashim Thaqi e meriton te fitoj zgjedhjet sepse ketyre zgjedhjeve iu ka qasur me seriozitetin me te larte dhe me bashkohore, sepse te emrosh keshilltar me renome botrore per ta projektuar Politiken ekonomike te Kosoves eshte gjeja me e menqur qe duhet te beje sode nje parti apo qeveri ne Kosove, sepse kur dihet se mbi 60% e kosovarve jane pa pune, dhe kur dihet se mbi 50% te kosovarve jetojn ne varvferi ekstreme eshte e pamundur qe me njerze amatera te zgjihden problemet ekonomike te vendit.

Gjithashtu keshilltar i Hashim Thaqit do te jete edhe nje kongresmen amerikan, i cili ka qen edhe sekretar shteti ne amerik per planin urbanistik dhe rregullativ te amerikes, i cili po ashtu ka qen edhe kandidat i Partis Republikane per Krzetar te Amerikes, te gjithe ata qe logjikojn me logjik te shendosh e kuptojn rendesin e ketyre figurave ne perpilimin e Politikave ekonomike dhe shtetrore te shtetit.

Duke e bazuar ne kete qe thashe me larte Zgjedhjet duhet ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, sepse me fitoren e PDK,se fiton Kosova dhe Kosovaret.

Prandaj votoni per Partin Demokratike te Kosoves...
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-10-07, 00:31   #35
jonuzi
jonuzi
 
Join Date: 27-01-06
Location: Gjithandej
Posts: 347
jonuzi has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by fadil
pershendetjeÖ

Zgjedhjet ne Kosove do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, sepse kjo parti eshte profilizuar maksimalisht, dhe mbi te gjitha kete e deshirojn Shtetet e Bashkuara te Amerikes, rasye per te argumentua kete qe e thash me larte eshte fakti se Hashim Thaqi per keshilltar te tije per Ekonomi ka emruar nje figur brilante nga Izraili, e ai eshte majkell muller, i cili ka qen guvernator i Bankes qendrore te Izraelit.

duke u bazuar ne kete dhe duke e ditur se qfar roli ka izraeli ne bote e sidomos ne amerik vije ne perfundim se Hashim Thaqi e meriton te fitoj zgjedhjet sepse ketyre zgjedhjeve iu ka qasur me seriozitetin me te larte dhe me bashkohore, sepse te emrosh keshilltar me renome botrore per ta projektuar Politiken ekonomike te Kosoves eshte gjeja me e menqur qe duhet te beje sode nje parti apo qeveri ne Kosove, sepse kur dihet se mbi 60% e kosovarve jane pa pune, dhe kur dihet se mbi 50% te kosovarve jetojn ne varvferi ekstreme eshte e pamundur qe me njerze amatera te zgjihden problemet ekonomike te vendit.

Gjithashtu keshilltar i Hashim Thaqit do te jete edhe nje kongresmen amerikan, i cili ka qen edhe sekretar shteti ne amerik per planin urbanistik dhe rregullativ te amerikes, i cili po ashtu ka qen edhe kandidat i Partis Republikane per Krzetar te Amerikes, te gjithe ata qe logjikojn me logjik te shendosh e kuptojn rendesin e ketyre figurave ne perpilimin e Politikave ekonomike dhe shtetrore te shtetit.

Duke e bazuar ne kete qe thashe me larte Zgjedhjet duhet ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, sepse me fitoren e PDK,se fiton Kosova dhe Kosovaret.

Prandaj votoni per Partin Demokratike te Kosoves...
z. Fadil

pa keqkuptime, por loja me eksperta nga PDK - ja, per mua personalisht eshte fare pa kuptim, per vete faktin se shumica prej atyre ekseprteve qe PDK i reklamoi disa dite me pare jane produkt i PDK - es (magjistra te Arsim Bajramit, Hajredin Kuqit e Enver Hasanit).
une kam pasur fatin te i njohe nga afer keta eksperta, dua te them se ata jane larg realitetit jetesor te Kosoves, eksperta qe din t;ju thon studenteve "Hajt shkoni ne rrot te sanes"
ok rrespekt per Hashim THaqin, eshte duke ditur te menaxhoj me paknaqesit e te paknaqurve, personalisht nese do te ishte nje fletevotim ku do te garonin LDK dhe PDK, une do t'ja jepja voten PDK, por meq aty jane partit tjera, nuk do tja jap voten asnjenes, por gjeneratorit te demokracise, partise ".......".

ok zgjedhjet po ofrohen, me siguri qe thaqit i vijne ma shume ekspert, mos u merzitni PDK - ista ka mjaft student te diplomu me 10 te Arsim Bajrami e Hajredin Kuqi (nota te marrura ne menyre politike e aspak ne baze te diturise), te cilet do ta pasurojne partin tuaj dhe mbi te gjitha i rrespektojn urdherat tuaj.

tung, tung
__________________
Bahet mire pas 50 viteve!!!!!!!!
jonuzi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-10-07, 17:28   #36
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Pershendetje


Edhe Guvernatori i Bankes se Izraelit paske qen student i Arsim Bajramit a?

Kta se pasna pas ditur...
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-10-07, 18:21   #37
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by fadil
Pershendetje

Mendoj qe zgjedhjet parlamentare dhe Lokale kesaj radhe do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, per arsze se eshte partias me e konsoliduar tashte per tashte ne Kosove.

Lidhja Demokratike e Kosoves eshte qare ne dyshe, Aleanca per Ardhmerin e Kosoves eshte pa liderin e saje dhe ka probleme me ligjin.

Dhe gjithashtu kualicioni aktual LDK - AAK ka treguar se eshte i pa suksesshem, sepse perpos qe si ka zgjidhur problemet e qytetarve veq qka i ka renduar edhe me shume.

Kosova ka nevoj per ndryshime ne te gjitha sferat e jetes e edhe ne qeverisje....


LDD , ORA dhe AKR jane parti te pakonsoliduara dhe keto se kane as nje autobus njerzish pas veti, dhe ska rendesi as ti komentoj.


Katastrof njeri!!!!

Ne njeren ane thot LDK osht nda ne dysh,ne tjetren thot LDD se ka as ni autobus njerz!!???
E ku shkoj gjysma e elektoratit te LDK-see???? Ne PDK sipas teje apo????
Sa per informacion zoteri fadil LDD eshte parti e re por me themele dhe me politik te vjeter,dhe eshte e vetmja parti vazhduese e politikes se politikes se Ibrahim Rugoves,politik te cilen ju me perpikmeri po e zbatoni sot!!!! normalisht duke imitu Ibrahim Rugoven
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-10-07, 18:35   #38
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Katastrof njeri!!!!

Ne njeren ane thot LDK osht nda ne dysh,ne tjetren thot LDD se ka as ni autobus njerz!!???
E ku shkoj gjysma e elektoratit te LDK-see???? Ne PDK sipas teje apo????
Sa per informacion zoteri fadil LDD eshte parti e re por me themele dhe me politik te vjeter,dhe eshte e vetmja parti vazhduese e politikes se politikes se Ibrahim Rugoves,politik te cilen ju me perpikmeri po e zbatoni sot!!!! normalisht duke imitu Ibrahim Rugoven
Shumė mirė e paske verejtur MemphiSx, Politika e tė ndjerit Rugova ishte nė rrugė tė mirė, shumė tė mirė. Por nuk ishte Politika tė cilien e kishte shpikur i ndjeri Rugova, por ai thjesht ndiqte mė perpikėri politiken tė cilėn mbarė populli i kosovės ndiēte dhe ndjek me shekuj tė tėrė. Dhe tash kur ka rastin tė punktoj Pdk-ja, e bėnė kėtė dhe ėshtė shumė mirė qė e bėnė kėtė Pdk-ja e jo dikush tjeter.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-10-07, 18:57   #39
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by Pupi
Shumė mirė e paske verejtur MemphiSx, Politika e tė ndjerit Rugova ishte nė rrugė tė mirė, shumė tė mirė. Por nuk ishte Politika tė cilien e kishte shpikur i ndjeri Rugova, por ai thjesht ndiqte mė perpikėri politiken tė cilėn mbarė populli i kosovės ndiēte dhe ndjek me shekuj tė tėrė. Dhe tash kur ka rastin tė punktoj Pdk-ja, e bėnė kėtė dhe ėshtė shumė mirė qė e bėnė kėtė Pdk-ja e jo dikush tjeter.


Po Pupi,ket shkrim e bana,per me lexu fadil UDB-ashi,i cili ne njefar kohe politiken e Rugoves e ka fy ne menyren ma qnjerzore,pacifiste e emra te tjer.

E sot ma perkrah ket politik.Keta lloje te nejrzve jon shum labil,te pa kurrizor dhe shum te demshem per Kosoven.
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:51   #40
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Pershendetje

Une quditem se si mendoni se Lidhja Demokratike e Kosoves duhet ta kete besimin e qytetarve te Kosoves duke e pasur parasysh kujtimin qe kjo lidhje ju ka dhene qytetarve te Kosoves ne kuvendin e saje te gjashte zgjedhor, e keni harruar se si u rrafshin sikur bandat neper klube nate te ndryshme a, e si keni verejt se si kriske karrika sikur ne filmat e banditave a, e si keni ndegjuar grat se si bertisnin nga goditjet qe i merrshin nga ata huligana qe ishin ne kete kuvend a. a e keni harruar se si u lenduan Policet e SH.P.K.se duke u mundur ti mbronin disa nga te pranishmit a, kush e shkaktoj kete rremuj ne kete parti? e shkaktuan grupet e interesit qe jane akumuluar me vite ne kete parti....

Nje parti ku ne kuvend zgjedhor rrifen sikur neper banda aty nuk ka asgje me shum se bandita.....


ata qe duan ta dine a eshte e vertet kjo qe e kam shkruar a jo munden ta kujtojn ngjarjen e tmerrshme qe ka ndodhur ne kuvendin e gjashte zgjedhor te kesaj partie...

a e meritojn huliganat ta qeverisin kosoven?

une mendoj se jo .... kurse huliganat mendojn se po....
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-10-07, 15:54   #41
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Kurse sa i perket Lidhjes Demokratike te Kosoves, ata qe deshirojn ti dine opinionet e mija munde ti lexojn te gjitha shkrimet e postuara ne rabriken e A po Shkatrrohet Lidhja Demokratike e Kosoves?

Last edited by LOJETARI; 07-10-07 at 16:44.
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-10-07, 16:36   #42
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,989
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Askush si duket ose bojkotistėt •
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-10-07, 14:24   #43
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by fadil
Pershendetje

Une quditem se si mendoni se Lidhja Demokratike e Kosoves duhet ta kete besimin e qytetarve te Kosoves duke e pasur parasysh kujtimin qe kjo lidhje ju ka dhene qytetarve te Kosoves ne kuvendin e saje te gjashte zgjedhor, e keni harruar se si u rrafshin sikur bandat neper klube nate te ndryshme a, e si keni verejt se si kriske karrika sikur ne filmat e banditave a, e si keni ndegjuar grat se si bertisnin nga goditjet qe i merrshin nga ata huligana qe ishin ne kete kuvend a. a e keni harruar se si u lenduan Policet e SH.P.K.se duke u mundur ti mbronin disa nga te pranishmit a, kush e shkaktoj kete rremuj ne kete parti? e shkaktuan grupet e interesit qe jane akumuluar me vite ne kete parti....

Nje parti ku ne kuvend zgjedhor rrifen sikur neper banda aty nuk ka asgje me shum se bandita.....


ata qe duan ta dine a eshte e vertet kjo qe e kam shkruar a jo munden ta kujtojn ngjarjen e tmerrshme qe ka ndodhur ne kuvendin e gjashte zgjedhor te kesaj partie...

a e meritojn huliganat ta qeverisin kosoven?

une mendoj se jo .... kurse huliganat mendojn se po....HeHeheheh sho pajto Kupen se ish nervozu ne Thaqin se e ka lon pak si mbas dore duke u furnizu me njerz te LDK-se :D :D :D PDK ka probleme pothaujse ne te gjitha Komunat e Kosoves,duke fillu me Drenas Malishev Prizren Pej Prishtin Gjilan etj,qka dmth ne ket parti jon grumbullu problemet sa ishalla shpetojn pa shperthy para zgjedhjeve,se pas zgjedhjeve ato do te pelcasin dhe problemet e LDK-se do te harrohen :D
Keshtu qe PDK eshte ne luhatje sepse ata qe e kan themelu PDK-ne sot skan pesh ne PDK as skan kurrfar roli.
Keshtu qe ma mir me i kqyr punt ne shpi tone se sa me dal ne kojshi ;)
Zgjedhjet jon ato qe do te percaktojn fuqin e secilit :)
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-10-07, 16:56   #44
SoKoLi-i-Maleve
 
Join Date: 18-08-06
Posts: 1,196
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Re: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Nese votojm me ndergjegjeje te gjith populli i Kosoves do te dali fitues.
SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 30-10-07, 16:19   #45
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Mesiguri personi qe ka dhane zotime , qe ka bere pazare me faktorin nderkombetare ... per fitore dhe kredi miljardash ... ne vend te Pavaresise ...


__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:56.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.