Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-11-07, 16:29   #61
LuLjaa
Ferizajlike
 
LuLjaa's Avatar
 
Join Date: 06-03-07
Location: Ngat Kojshive..
Posts: 32,303
LuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėmLuLjaa i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by hasanmehmeti
Me mire do jete per ju sikur te mos dilnit ne zgjedhje hiq

Voto Numrin "Rri ne shpi e mos dil ne zgjedhje".
Ma more se ashtu s'fiton Kosova tani, dhe qata qe jem te prit me vite nuk ka kush naj bjen mos me votu per njerin prej tyne.

Edhe une kisha pas qef me nejt n'shpi, po tutna se tani gjithe kan me mbet ashtu vetum ne shpi nese e bojn qata qysh the ti hehehee
__________________
● Dashuria vleresohet, aty ku shijohet ●
LuLjaa Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 01-11-07, 16:44   #62
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by LuLjaa
Ma more se ashtu s'fiton Kosova tani, dhe qata qe jem te prit me vite nuk ka kush naj bjen mos me votu per njerin prej tyne.

Edhe une kisha pas qef me nejt n'shpi, po tutna se tani gjithe kan me mbet ashtu vetum ne shpi nese e bojn qata qysh the ti hehehee
Mire e ke thene shume .
Populli kesaj radhe vendoset ne proven me te veshtire qe ia ka caktuar historia .
Te behet nje gabim pa vetedije disi arsyetohet mirepo nga pervojat qe na dhane prej te parit e te i fundit e te ia japim voten me vetedije ,kete sdo te ia falnim vehtes .
Nuk jam as une per te bojkotuar zgjedhjet ,nga arsye shume te njoftura por edhe te ia jap voten ndonjerit prej ketyre hajnave e kam shume te veshtire .
shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-11-07, 18:52   #63
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by shqipe__
Ka mundesi te funksionoj mendimi yt dhe e din pse mendoj ashtu ?
Ktynehere Hashim patrioti (ende e mbaj ne mend si student me do pantolla te kafta dhe nga vjetersia e tepert te dal ngjyresh por te hekurosura) ishte fukara i shkrejti por vertet patriot ,i udhehequr nga idet e profesorit te nderuar Ukshin Hotit , morri rrugen e gurbetit mendova ktynehere te e e merr nje diplom evropiane (dhe e mori ) , por shqipetari eshte i etur per pasuri ne rend te pare . Tash e mberriu kulmin ,vodhi e pervetesoi qka mujti , pasuroi vehten e familjen e edhe shoqerin ,rrethin e ngusht . E tash ndoshta i ka tepruar diqka per te ia shpernda popullit tim bujar qe me pak mashtrohet !


haaaa ukshin hotin nuk e ka njoft se kur esht burgisur UKSHIN HOTI ky ka qen 14 vjeqar dhe kurr ma larg se ne skenderaj nuk ka pas mundsi me shkue edhe ate ne ditet e tregut
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-11-07, 20:06   #64
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Po gabon shume ,informohu pak me mire .
Pas lirimit nga burgu prof Hukshin Hoti ligjeroi prap ne univerzitet . Shume ligjerata te tij pata fatin te i degjoj edhe une(atekohe isha brucoshe ) .
Hashim Thaqi ka qene ateher me duket ne vitin e dyte ne fakultet bashk me Enver Hoxhen (tash profesor i Univerzitetit te Prishtines ) .
shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-07, 19:34   #65
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

“As e ardhmja nuk ėshtė mė ashtu siq ishte” William Faulkner


Sa pėr skjarim (brenda kėsaj teme):


Nuk ėshtė as nuk do tė jetė njėsoj, si t’i fitosh zgjedhjet nė vitin 2000 menjėherė pas luftės nė Kosovė, dhe tri palė zgjedhje rresht pas tyre, e sikur t’i fitosh ato nė vitin 2007. Nuk ėshtė as nuk do tė jetė fitorja e zgjedhjeve e rėndėsisė sė veqantė dhe (nėse doni) euforike sikur atėherė mė KURRĖ!


Nuk ėshtė dhe nuk do tė jetė kurrė njėsoj sikur hashim gjarpėri dhe PDK t’i fitonte zgjedhjet menjėherė pas luftės, e sikur t’i fitojė ato sot. hashimi ka ndryshuar aq shumė prej atėherė saqe sot nuk e njeh as vetveten, ai tashmė nė vend se gjarpėr ėshtė bėrė qingj servil qė nė karrierėn e tij tashmė bartė sakrifikimin e UĒK-sė, shokėve tė tij, Drenicės... vetėm pėr njė karrige tė turpit.
As LDK nuk ėshtė mė LDK. As edita tahiri nuk ėshtė mė edita tahiri, as gjergj dedaj, as bukoshi, as demaqi, as qosja, as flora, as albini...
As fitorja e zgjedhjeve nė Kosovė nuk ėshtė mė kushediqfar triumfi.


(pėrpak kesh kah e shkruaj as pavarsia nuk ėshtė mė Pavarėsi).


Euforia e fitores sė zgjedhjeve nė Kosovė tashmė ėshtė mė tepėr se e zbehtė. ZGJEDHJET HISTORIKE NĖ KOSOVĖ JANĖ FITUAR NJĖHERĖ E PĖRGJITHMONĖ (JANĖ HUMBUR NJĖHERĖ E PĖRGJITHMONĖ), humbėsit historik dihen, fituesit historik dihen. Populli tashmė ėshtė provuar me sukses.
...
Sipas mendimit tim:
E pandryshueshme nė Kosovė ka mbetur urrejtja e pisave kundėr dy Akademikėve: Nexhat Daci dhe Mark Krasniqi. Kėta tė dy ishin dhe mbeten tė njohur si bashkėpunėtorėt dhe pėrkrahėsit mė tė besueshėn tė Presidentit Rugova. Kėta urrehen edhe sot e kėsaj dite njėsoj nga tė kuqtė e PDK-sė (konstant), urrehen njėsoj edhe sot nga projugosllavėt e veton surroit, vazhdojne tė urrehen me njė xhelozi shkatėrruese nga karrieristėt e kryesisė sė LDK-sė (si gjithmonė). Vazhdojnė tė adhurohen nga rugovistėt e flaktė (si gjithmonė) (pėr kėtė: dėshmitarė e kam vetveten!!! dhe tė gjithė rugovistėt e flaktė qė i kam njohur deri mė sot... mos u bazoni nė ata qė kohėve tė fundit kanė kaluar tragjedinė mė tė madhe tė jetės sė vet - si adelina psh)
...to be continued!


p.s. PO. Edhe ky postim ėshtė veqse pjesė e fushatės zgjedhore, mirpo e ka njė “mangėsi”: Edhe nėse doni, nuk mund tė mos e besoni.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-07, 20:03   #66
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by shqipe__
Po gabon shume ,informohu pak me mire .
Pas lirimit nga burgu prof Hukshin Hoti ligjeroi prap ne univerzitet . Shume ligjerata te tij pata fatin te i degjoj edhe une(atekohe isha brucoshe ) .
Hashim Thaqi ka qene ateher me duket ne vitin e dyte ne fakultet bashk me Enver Hoxhen (tash profesor i Univerzitetit te Prishtines ) .


po tani qka beri e pat krye at mejtep apo e pat lae gjysem ,me sa die une ne kohen e komunizmit ne ish jugosllavin te burgosurit politik kan qen te larguar nga procesi arsimor i die shum msimedhens qe pas burgut politik jan larguar nga procesi msimorpo me ket mejtepin e zvicres qka bani a e kryjti apo e la gjysem
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-07, 21:33   #67
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
po tani qka beri e pat krye at mejtep apo e pat lae gjysem ,me sa die une ne kohen e komunizmit ne ish jugosllavin te burgosurit politik kan qen te larguar nga procesi arsimor i die shum msimedhens qe pas burgut politik jan larguar nga procesi msimorpo me ket mejtepin e zvicres qka bani a e kryjti apo e la gjysem
Ke te pyetjen me te kuqe spo e kuptoj se per kend e ke fjalen Hashimin apo Prof. Ukshin Hoti ?

Une po flas per vitin 1991 ,atekohe Ukshin Hoti ligjeroi ne Univerzitetin e Prishtines . Me 1993 u burgos perseri . Ne ate vite pasi e leshoi LDK Hoti mori pjese ne tubimin mbarekombetar te organizuar nga perfaqesues politik ne Tetove ku u caktua nevoja e bashkimit te shqipetareve ne nje shtet te vetem .Me 1994 u denua me 5 vjete burg dhe me tutje e kemi te qarte se qka e priti .
Nese ate pyetjen per "mejtep " e ke parashtrua per Hashim Thaqin :
Ai diplomoi ne Fakultetin Filologjik te Prishtines ne drejtim Histori . Studimet pasdiplomike (magjistraturen ) e kreu ne Univerzitetin e Cyrihut ne drejtimin "Historia e Evropes juglindore dhe maredheniet nderkombetare " .
shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-07, 21:39   #68
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by panta_rhei


Nuk ėshtė dhe nuk do tė jetė kurrė njėsoj menjėherė pasikur hashim gjarpėri dhe PDK t’i fitonte zgjedhjets luftės, e sikur t’i fitojė ato sot. hashimi ka ndryshuar aq shumė prej atėherė saqe sot nuk e njeh as vetveten, ai tashmė nė vend se gjarpėr ėshtė bėrė qingj servil qė nė karrierėn e tij tashmė bartė sakrifikimin e UĒK-sė, shokėve tė tij, Drenicės... vetėm pėr njė karrige tė turpit.
Mendim shume i sakte !
shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-07, 21:46   #69
Bjeshka1
Jo e "Nemun"
 
Bjeshka1's Avatar
 
Join Date: 01-11-06
Posts: 458
Bjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuarBjeshka1 i respektuar
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Une do te propozoja Bill Clinton per te udhehequr Kosoven per 4 vite, por me kusht qe mos te kete asnje femer ne kabinet, perndryshe vecse grindje dhe hajni do te kete me keta onet. Dy shqiptar, tri parti. Ja tashti edeh Pacolli u fut ne politike!!! Nuk e di se sa programe te ndryshme dhe se cka ofrojne gjithe keto parti?! Hillary Rodham Clinton do te jete president(ja)i i/e ardheshme e USA dhe per kete do te ishte mire qe Bill te behet i Kosoves. Kjjo ishte pak si "qesh e njesh".
__________________
Prift ose hoxhe mund te behet kushdo, por njeri eshte veshtire te behesh. (huazuar nga njeri i panjohur)
Bjeshka1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-11-07, 22:56   #70
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by shqipe__
Ke te pyetjen me te kuqe spo e kuptoj se per kend e ke fjalen Hashimin apo Prof. Ukshin Hoti ?

Une po flas per vitin 1991 ,atekohe Ukshin Hoti ligjeroi ne Univerzitetin e Prishtines . Me 1993 u burgos perseri . Ne ate vite pasi e leshoi LDK Hoti mori pjese ne tubimin mbarekombetar te organizuar nga perfaqesues politik ne Tetove ku u caktua nevoja e bashkimit te shqipetareve ne nje shtet te vetem .Me 1994 u denua me 5 vjete burg dhe me tutje e kemi te qarte se qka e priti .
Nese ate pyetjen per "mejtep " e ke parashtrua per Hashim Thaqin :
Ai diplomoi ne Fakultetin Filologjik te Prishtines ne drejtim Histori . Studimet pasdiplomike (magjistraturen ) e kreu ne Univerzitetin e Cyrihut ne drejtimin "Historia e Evropes juglindore dhe maredheniet nderkombetare " .


me 1991 univeziteti i KOSOVES ka qen i mbyllur ku paska msue ky kalemlia ose me siguri e ka marr pas veti AZEM HAJDINI me radivoje papkoviqinpo tani po te pyti ne cilin vit ka shkuar ne zvicer edhe sa vite kan zgjat ato studime deri sa ka diplomue
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-11-07, 02:20   #71
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
me 1991 univeziteti i KOSOVES ka qen i mbyllur ku paska msue ky kalemlia ose me siguri e ka marr pas veti AZEM HAJDINI me radivoje papkoviqinpo tani po te pyti ne cilin vit ka shkuar ne zvicer edhe sa vite kan zgjat ato studime deri sa ka diplomueSHqipe e kena lan muhapetin ne gjysem te rruges kthema pergjegj,jen


e at rreshtin qe keni than se nuk e keni kuptue mejtepi esht shkoll e pushtusve turq qe kan hap ne kosov gjat kohes te sundimit


e une hashen e quj mejtepli se nuk e meriton me qujt ndryshe
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-11-07, 10:47   #72
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
SHqipe e kena lan muhapetin ne gjysem te rruges kthema pergjegj,jen


e at rreshtin qe keni than se nuk e keni kuptue mejtepi esht shkoll e pushtusve turq qe kan hap ne kosov gjat kohes te sundimit


e une hashen e quj mejtepli se nuk e meriton me qujt ndryshe
E vrejta se nuk po deshironi debat te mirefillt dhe nga kjo arsye nuk e pash te arsyeshme te ua kthej pergjegjien .
Univerziteti u mbyll ne fund te vitit 1991 ,dmth , nuk patem me mundesi te e regjistrojm semestrin ne tetor (prej 1992 dmth.)per nje kohe te shkurte ai funksionoi jasht godinave te fakultetit ku ne kushte te atilla diplomuan shume e shume gjenerata .
Se per sa kohe e kreu Thaqi magjistraturen ne Cyrih nuk e dije dhe nuk te kuptoj se sa ka rendesi kjo kur eshte shume e qarte se te studion ne nje univerzitet te huaj ne gjuhe te huaj nuk eshte shume e thjeshte dhe e lehte .Me rendesi eshte se ka nje diplome magjistrature .
Te e kishin politikanet tone vizionin qe e kishte Hashimi atehere , moti do te ishte Kosova e pamvarur . Tash eshte be me pacifist se pacifistat dhe skam me shprese se nga kreret tone politik pritet diqka e mire ,e vetmja mundesi qe te na jipet pamvaresia nuk eshte faktori yne politik ,por vete ata qe e kan ne duar timonin e udheheqjes se fatit te Kosoves . Evropa ska me interesa per nje konflikt te ri ne Ballkan dhe per ate konflikt te mundshem ia kane frigen vetem luftetareve te lirise .
Me te mira !
shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-11-07, 10:56   #73
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by shqipe__
E vrejta se nuk po deshironi debat te mirefillt dhe nga kjo arsye nuk e pash te arsyeshme te ua kthej pergjegjien .
Univerziteti u mbyll ne fund te vitit 1991 ,dmth , nuk patem me mundesi te e regjistrojm semestrin ne tetor (prej 1992 dmth.)per nje kohe te shkurte ai funksionoi jasht godinave te fakultetit ku ne kushte te atilla diplomuan shume e shume gjenerata .
Se per sa kohe e kreu Thaqi magjistraturen ne Cyrih nuk e dije dhe nuk te kuptoj se sa ka rendesi kjo kur eshte shume e qarte se te studion ne nje univerzitet te huaj ne gjuhe te huaj nuk eshte shume e thjeshte dhe e lehte .Me rendesi eshte se ka nje diplome magjistrature .
Te e kishin politikanet tone vizionin qe e kishte Hashimi atehere , moti do te ishte Kosova e pamvarur . Tash eshte be me pacifist se pacifistat dhe skam me shprese se nga kreret tone politik pritet diqka e mire ,e vetmja mundesi qe te na jipet pamvaresia nuk eshte faktori yne politik ,por vete ata qe e kan ne duar timonin e udheheqjes se fatit te Kosoves . Evropa ska me interesa per nje konflikt te ri ne Ballkan dhe per ate konflikt te mundshem ia kane frigen vetem luftetareve te lirise .
Me te mira !


zonja e nderuar hasha ka shkue ne zvicer per kerkim azyli dhe nuk ka pas mundsi me studijue se nuk e ka pas qeshtjen e azylit te rregulluar do me than nuk ka pas te drejt te studijoj

po e ka pas pengesen tjeter qe edhe si nxens i shkolles se mesme ka qen prej ma te dobtve


pyti njerzit kush nga azyl kerkusit ne zvicer ka pas te drejt me studijue e mos shkruj ne forum me thash e te theme
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-11-07, 11:44   #74
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
zonja e nderuar hasha ka shkue ne zvicer per kerkim azyli dhe nuk ka pas mundsi me studijue se nuk e ka pas qeshtjen e azylit te rregulluar do me than nuk ka pas te drejt te studijoj

po e ka pas pengesen tjeter qe edhe si nxens i shkolles se mesme ka qen prej ma te dobtve


pyti njerzit kush nga azyl kerkusit ne zvicer ka pas te drejt me studijue e mos shkruj ne forum me thash e te theme
Nuk me pelqejn fare njerzit qe per inate personale shpifin .Thon"Trimin vra hakun mos ja ha " . Ka kerkua azil apo jo ,nuk e dij ,(edhe si azilant ke mundesi studimi ) se ka magjistruar ne drejtimin "Historia e Evropes juglindore dhe maredheniet nderkombetare " per kete jame shume e sigurt ,dhe jo ne ndonje mejtep turk por ne Cyrih.
Ne fakultet Hashimi ka qen student shume i mire .
Per te tjera vazhdoe me dikend tjeter .
Me te mira .
shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-11-07, 11:47   #75
shqipe__
 
Join Date: 24-10-07
Posts: 86
shqipe__ i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Kush do ti fitoj zgjedhjet ne Kosove

Quote:
Originally Posted by shqipe__
Nuk me pelqejn fare njerzit qe per inate personale shpifin .Thon"Trimin vra hakun mos ja ha " . Ka kerkua azil apo jo ,nuk e dij ,(edhe si azilant ke mundesi studimi ) se ka magjistruar ne drejtimin "Historia e Evropes juglindore dhe maredheniet nderkombetare " per kete jame shume e sigurt ,dhe jo ne ndonje mejtep turk por ne Cyrih.
Ne fakultet Hashimi ka qen student shume i mire .
Per te tjera vazhdoe me dikend tjeter .
Me te mira .
ps. nuk po shkruaj me thashethema ,te gjitha thashethemat ishin tuajat dhe ato ti demantova shume lehte ,sepse i kam perjetuar vete .


shqipe__ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 13:21.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.