Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Gruaja dhe Familja
User Name
Password
Gruaja dhe Familja Inkuadrimi i gruas nė jeten shoqerore, jeta bashkeshortore, femijetReply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-10-07, 21:36   #16
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,409
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by LABI
Paramentrave te shturare nga burri haa ?
Kultures i ka paraprire mashkulli perhere sipas kesaj thenje hee

MASHKULLI - ESHTE KULTURA

FEMRA - ESHTE NATYRA

Mashkulli nepermjet kultures , transcedenton , adopton , kultivon natyren per nevoja te veta ... Ne menyre qe t'i sherbej atij .... Poashtu mashkulli femren ne t'njejten kohe dhe e ka bere ( e ka edukuar ) ne ate forme femren - qe nepermjet edukates, rolit-social te percaktuar te vjen dhe te behet GRUA - ashtu siq don mashkulli ne menyre qe t'i sherbeje nevojave te tij ...
Kjo ėshtė e sakt dhe nuk ka asgjė tė keqe nė tė .Gruaja pa burrė nuk mundė tė bėhet zonjė, e lėre mė e fuqishme ,assesi . Kėtė e dinė edhe ato qė nuk janė zonja hahahahahaha.........................
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Last edited by LOJETARI; 08-10-07 at 21:36.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 08-10-07, 21:54   #17
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Kjo ėshtė e sakt dhe nuk ka asgjė tė keqe nė tė .Gruaja pa burrė nuk mundė tė bėhet zonjė, e lėre mė e fuqishme ,assesi . Kėtė e dinė edhe ato qė nuk janė zonja hahahahahaha.........................
oppp ... Ne formacionin shoqerore ku dominon burri ,ai i cakotn parametrat e te qenurit zonje ...Ai percakton ne te shumten e rasteve identitetin dhe rolin gjinore te femress... Dhe idene e asaj se cfare do te thote te jesh grua , zonje....
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-07, 22:02   #18
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

.... no coment ,
hahaha , si duket kete teme legenda e ka hap qe te vihet ne pah shovenizmi mashkullore....
urdheroni , tema eshte e hapur , gjinija femrore ju le radhen ..terhjeket ( hahahahaha)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-07, 22:08   #19
legenda
...Argumentum (ad ) AMORE
 
Join Date: 12-11-06
Posts: 2,129
legenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėmlegenda i pazėvėndėsueshėm
Talking Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

.....mos e ke fjalen per Politikanet e KOSOVES,,,ahaha...


Lab,nuk eshte vetem bukuria ARMA me e forte e femres,
edhe pse shume shpesh e perdor ajo,...ahaha...

Fuqine asaj ia falen HYJNITE,
dhe mashkullin e sollen qe te jete ne sherbim te saj,...ahaha...
Quote:
Originally Posted by LABI
JOOO ... Sipas kontekstit kulturore qe ekziston ... konstrukti kulturore qe kryesisht eshte maskulist/ patriarkale , mirepo jo i tipit klasike ... Por i nje forme patriarkaliteti me te modernizuare ( te peshtatur me kohen ) ... i shkon me shume per shtati kjo thenje...


Pas cdo burii te sukseseshem ( te pasur) ... qendron nje femer e bukur
legenda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-07, 22:11   #20
LOJETARI
Administratorėt
 
Join Date: 12-10-05
Posts: 3,409
LOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėmLOJETARI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by legenda
.....eee,si thua Koleg,teme e qelluar,e???? ilaq...

te i zbulojme pra se bashku ata PARAMETRA,qe zonjat tona te behen te fuqishme-per JU,...ahahaaa...
Ju lutem tė mos keqkuptohemi ,ne po flasim se ēfarė e bėnė tė fuqishme njė zonjė .Unė e shtrova idenė se ushqimi , e me kėtė mendoj pregatitja e ushqimit nė radhė tė parė ,pastaj sporti, ok kėtė e lėmė tė padefinuar dhe sė fundi leximi i rregullave tė shtėpisė janė faktorė kryesor qė stimulojnė ēdonjėrėn nė arritjen e qėllimit ,pa komplikacione eventuale.
__________________
Perfekte Frauen gibt es in jeder Ecke , so sprach der Gott und schuf die Erde , rund.

Femra perfekte ka nė ēdo qyshe ,kėshtu tha zoti dhe krijoi tokėn e rrumbullakėt .

Last edited by LOJETARI; 08-10-07 at 22:13.
LOJETARI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-07, 22:13   #21
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by jador
.... no coment ,
hahaha , si duket kete teme legenda e ka hap qe te vihet ne pah shovenizmi mashkullore....
urdheroni , tema eshte e hapur , gjinija femrore ju le radhen ..terhjeket ( hahahahaha)

A nuk konsideroni qe tej manipulohet me fjale jo adekuate kur flitet perkitazi me statusin social te femres, poziten e saj ne shoqeri ...


si shovenizem... hegjemoni e ku ta di unee....


Asgje te keqe nuk ka po te thuhet e vereteta , realitetit ... Apo edhe po te paraqitet, kritikohet ne forme te sakrazmit, cinizmit nje dukuri/ praktike e shoqerise ne te cilen jetojme!!!
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-07, 22:21   #22
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by legenda
.....mos e ke fjalen per Politikanet e KOSOVES,,,ahaha...


Lab,nuk eshte vetem bukuria ARMA me e forte e femres,
edhe pse shume shpesh e perdor ajo,...ahaha...

Fuqine asaj ia falen HYJNITE,
dhe mashkullin e sollen qe te jete ne sherbim te saj,...ahaha...


Jo , kjo nuk eshte nje gje qe e specifikon nje kontekst te caktuare kulturore-kombetare... Eshte nje konstrukt-kulturore mbare globale... Qe ka t'beje me raportet , rendin global shoqerore .... Rendi global shoqerore eshte kryesisht patriarklaee... dhe ky rend-patriarkal eshte e natyrshme qe ka ndryshuare, evuluare me kohenn....


Mirepo, ne esence eshte e njejtaa... ka ndryshuar ne forme , mireop jo ne cilesi , kualitettt ..
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 08:06   #23
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by jador
.... no coment ,
hahaha , si duket kete teme legenda e ka hap qe te vihet ne pah shovenizmi mashkullore....
urdheroni , tema eshte e hapur , gjinija femrore ju le radhen ..terhjeket ( hahahahaha)
Mos u tėrhjek Jador, se valla unė se kam ndėrmend me u tėrhjek fare hahahahaahahah.

Ktyne herė i kam ni gratė kur thonin "Burri tė ban Zojė, e burri tė banė Tojė"
Kurr se kam kuptuar nė ishin kėto fjalė miradie pėr burrin, ishin ngushėllim i vetvetes, apo lakmi ndaj atyre burrave qė kishin mbėrri nė shoqėri qoftė me pasuri qoftė me pozita, e gratė e tyre ja dinin apo sja dinin rendin Zonjėllakut konsideroheshin si Zonja.

Legenda po kėrkon tė diskutojmė ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme, ka mundur titulli tė jetė i pėrgjithshėm si psh. ēka e ban njė grua tė fuqishme, por me kėtė Zonjė a zonjushe ma ka turbulluar pak mendjen.
E unė nuk mund tė tėrhjekem plotėsisht nga fjalėt e grave tė ktyne herit.
Nė fuqinė e zonjave luan pak rol edhe fuqia e mashkullit me tė cilin ajo Zonjė ndan pėrditshmėrinė. Tash mos mė thuani se ka edhe zonjusha tė fuqishme.
Pasuria, bukuria, pozita janė kalimtare e fuqi nuk tė japin...
Ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme?
Paj mė tregoni ndonjė Zonjė a Zonjush qė e ka fuqinė e me fuqinė e vet ka arrit tė fitoj sė paku njė duel me kundėrshtarin e pėrhershėm Mashkullin tė shkoj ta pyes se si e ka marrė atė fuqi???-+
__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 08:32   #24
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by Murgesha
Mos u tėrhjek Jador, se valla unė se kam ndėrmend me u tėrhjek fare hahahahaahahah.

Ktyne herė i kam ni gratė kur thonin "Burri tė ban Zojė, e burri tė banė Tojė"
Kurr se kam kuptuar nė ishin kėto fjalė miradie pėr burrin, ishin ngushėllim i vetvetes, apo lakmi ndaj atyre burrave qė kishin mbėrri nė shoqėri qoftė me pasuri qoftė me pozita, e gratė e tyre ja dinin apo sja dinin rendin Zonjėllakut konsideroheshin si Zonja.

Legenda po kėrkon tė diskutojmė ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme, ka mundur titulli tė jetė i pėrgjithshėm si psh. ēka e ban njė grua tė fuqishme, por me kėtė Zonjė a zonjushe ma ka turbulluar pak mendjen.
E unė nuk mund tė tėrhjekem plotėsisht nga fjalėt e grave tė ktyne herit.
Nė fuqinė e zonjave luan pak rol edhe fuqia e mashkullit me tė cilin ajo Zonjė ndan pėrditshmėrinė. Tash mos mė thuani se ka edhe zonjusha tė fuqishme.
Pasuria, bukuria, pozita janė kalimtare e fuqi nuk tė japin...
Ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme?
Paj mė tregoni ndonjė Zonjė a Zonjush qė e ka fuqinė e me fuqinė e vet ka arrit tė fitoj sė paku njė duel me kundėrshtarin e pėrhershėm Mashkullin tė shkoj ta pyes se si e ka marrė atė fuqi???-+

Femren moj ne pergjithesi, bile ma te fuqishme se mu ska ahahahhahaa e krej buka kallamoqe me ka ba ne kete dite hhaaaHumorin anash, une mendoj se karakteri i fort qe mbillet nga vegjlia dhe vetebesimi e diturija jane 3 tiparet qe e perbejne femren e fort, shpirterisht.
E fort mund te them asaj qe ka vesh per te gjithe ata qe e rrethojne e jo ajo qe duhet vetem ta ndegjojme, se shpeshhere ngatrrohen keto dy simbole qe karakterizojne dinjitetin e nje femre serioze dhe te zgjuar!

DEA
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 11:09   #25
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by Murgesha
Mos u tėrhjek Jador, se valla unė se kam ndėrmend me u tėrhjek fare hahahahaahahah.

Ktyne herė i kam ni gratė kur thonin "Burri tė ban Zojė, e burri tė banė Tojė"
Kurr se kam kuptuar nė ishin kėto fjalė miradie pėr burrin, ishin ngushėllim i vetvetes, apo lakmi ndaj atyre burrave qė kishin mbėrri nė shoqėri qoftė me pasuri qoftė me pozita, e gratė e tyre ja dinin apo sja dinin rendin Zonjėllakut konsideroheshin si Zonja.

Legenda po kėrkon tė diskutojmė ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme, ka mundur titulli tė jetė i pėrgjithshėm si psh. ēka e ban njė grua tė fuqishme, por me kėtė Zonjė a zonjushe ma ka turbulluar pak mendjen.
E unė nuk mund tė tėrhjekem plotėsisht nga fjalėt e grave tė ktyne herit.
Nė fuqinė e zonjave luan pak rol edhe fuqia e mashkullit me tė cilin ajo Zonjė ndan pėrditshmėrinė. Tash mos mė thuani se ka edhe zonjusha tė fuqishme.
Pasuria, bukuria, pozita janė kalimtare e fuqi nuk tė japin...
Ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme?
Paj mė tregoni ndonjė Zonjė a Zonjush qė e ka fuqinė e me fuqinė e vet ka arrit tė fitoj sė paku njė duel me kundėrshtarin e pėrhershėm Mashkullin tė shkoj ta pyes se si e ka marrė atė fuqi???-+
Murgesha plotsisht pajtohem me kete shkrim tandin. Te lumte loqki.....
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 11:42   #26
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by LABI
JOOO ... Sipas kontekstit kulturore qe ekziston ... konstrukti kulturore qe kryesisht eshte maskulist/ patriarkale , mirepo jo i tipit klasike ... Por i nje forme patriarkaliteti me te modernizuare ( te peshtatur me kohen ) ... i shkon me shume per shtati kjo thenje...


Pas cdo burii te sukseseshem ( te pasur) ... qendron nje femer e bukur


ok , i kthehem prap temes , qe te kem te kjarte ecurine e debatimit ndalem ne pikpytjen qe nuk e kuptoj ...
....bukurija e femres dhe roli i saj per nje mashkull te sukseshshem ( fuqishem ) .. qe une te bindem me duhen argumente apo dhe shembuj , pse bukurija dhe si bukurija ka kete autoritet apsolut qe Labi e mendon ..!!..cilet jane ate shembuj Labi ..???
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 11:45   #27
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by legenda
.....mos e ke fjalen per Politikanet e KOSOVES,,,ahaha...


Lab,nuk eshte vetem bukuria ARMA me e forte e femres,
edhe pse shume shpesh e perdor ajo,...ahaha...

Fuqine asaj ia falen HYJNITE,
dhe mashkullin e sollen qe te jete ne sherbim te saj,...ahaha...


..wow , edhe kjo shume favorizim i njeanshem me duket legenda , ( ti zbresim ngadal Olimpit ....)
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 12:01   #28
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Quote:
Originally Posted by LOJETARI
Ju lutem tė mos keqkuptohemi ,ne po flasim se ēfarė e bėnė tė fuqishme njė zonjė .Unė e shtrova idenė se ushqimi , e me kėtė mendoj pregatitja e ushqimit nė radhė tė parė ,pastaj sporti, ok kėtė e lėmė tė padefinuar dhe sė fundi leximi i rregullave tė shtėpisė janė faktorė kryesor qė stimulojnė ēdonjėrėn nė arritjen e qėllimit ,pa komplikacione eventuale.
Pjeserishte e qelluar lojetare, jane parametra kyq qe ndikojne ne fuqine e femres, vrej nje kryesoren qe nuk e ke ceke .. asku me shume se ne mesin e femrave tjera , femra nuk e merr fuqine dhe energjine per veprim ,ne rrugen qe te tregohet zonje.. e qe kjo juve shume ju kushtone ( nejse kete e dini me mire se une te gjithe ju qe jeni burra )
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 14:13   #29
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

pas cdo BURRI te suskseshem,
fshehet nje ZONJE E FUQISHME.


Kete e kam ceke edhe tek theniet filozofike ........Legende!
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-10-07, 14:20   #30
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ēfarė e bėnė tė fuqishme nje zonjė/zonjushe?

Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Murgesha
Mos u tėrhjek Jador, se valla unė se kam ndėrmend me u tėrhjek fare hahahahaahahah.

Ktyne herė i kam ni gratė kur thonin "Burri tė ban Zojė, e burri tė banė Tojė"
Kurr se kam kuptuar nė ishin kėto fjalė miradie pėr burrin, ishin ngushėllim i vetvetes, apo lakmi ndaj atyre burrave qė kishin mbėrri nė shoqėri qoftė me pasuri qoftė me pozita, e gratė e tyre ja dinin apo sja dinin rendin Zonjėllakut konsideroheshin si Zonja.

Legenda po kėrkon tė diskutojmė ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme, ka mundur titulli tė jetė i pėrgjithshėm si psh. ēka e ban njė grua tė fuqishme, por me kėtė Zonjė a zonjushe ma ka turbulluar pak mendjen.
E unė nuk mund tė tėrhjekem plotėsisht nga fjalėt e grave tė ktyne herit.
Nė fuqinė e zonjave luan pak rol edhe fuqia e mashkullit me tė cilin ajo Zonjė ndan pėrditshmėrinė. Tash mos mė thuani se ka edhe zonjusha tė fuqishme.
Pasuria, bukuria, pozita janė kalimtare e fuqi nuk tė japin...
Ēka e ban njė Zonjė tė fuqishme?
Paj mė tregoni ndonjė Zonjė a Zonjush qė e ka fuqinė e me fuqinė e vet ka arrit tė fitoj sė paku njė duel me kundėrshtarin e pėrhershėm Mashkullin tė shkoj ta pyes se si e ka marrė atė fuqi???-+Pajtohem plotesish edhe me mendimin e Murgeshes sone !!


Burri te ben Zonje e burri te ben Toje!!


__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 16:51.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.