Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diaspora Shqiptare
User Name
Password
Diaspora Shqiptare Kontaktoni shqiptarė tė tjerė qė jetojnė pranė jush nė mėrgim. Mblidhuni kėtu!Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 11-10-07, 21:57   #1
illyria
 
Join Date: 19-03-04
Location: Kosovė
Posts: 378
illyria has disabled reputation
Default E Keqja Dhe E Mira

Ku mė sė shumti nė diasporė shqiptarėt na e zbardhin fytyrėn dhe ku mė sė shumti na e nxijnė !?


__________________
\"O Zot,na jep mė shumė mend e jo tru,tru ka edhe lopa\"
illyria Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 12-10-07, 16:26   #2
zamira
 
Join Date: 12-10-07
Posts: 1
zamira i vlerėsuar jo keq
Unhappy Titulli: E Keqja Dhe E Mira

Quote:
Originally Posted by illyria
Ku mė sė shumti nė diasporė shqiptarėt na e zbardhin fytyrėn dhe ku mė sė shumti na e nxijnė !?
te nderuar lexues
kjo teme eshte shume e gjetur, sepse ne shqiptaret jemi tipa qe bejme gjera te mira dhe te keqia
Gjeret e mira jane, se shqiptaret punojne ne diaspore, dhe kujdesen per familjet e veta, nuk ilane te vuajne, per asgje, dhe kane shpirt e zemer, per ta.
Gjithe shqiptaret, bashkohen ne qat, flasin argetohen , por edhe njohtohen.
\E keqja e disa shqiptareve ketu ne qat, eshte se ata perdorin nje gjuhe, qe sduhet te egzistoje ne kombin tone. Disa i keqperdorin femrat,dhe sepse i shajne.
PO
DESHIROJ QE SENDET E KEQIJA TE HIQEN, DHE TE MBETEN GJESTET E MIRA NE POPULL, DHE TE KRENOHEMI ME TO, DHE NE SY TE BOTES TE FITOJME AUTORITET TE VEQANTE.
I PERSHENDES GJTIH SHQIPTARET KUDO QE TE JENE.
zamira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-10-07, 15:54   #3
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: E Keqja Dhe E Mira

Quote:
Originally Posted by zamira
te nderuar lexues
kjo teme eshte shume e gjetur, sepse ne shqiptaret jemi tipa qe bejme gjera te mira dhe te keqia
Gjeret e mira jane, se shqiptaret punojne ne diaspore, dhe kujdesen per familjet e veta, nuk ilane te vuajne, per asgje, dhe kane shpirt e zemer, per ta.
Gjithe shqiptaret, bashkohen ne qat, flasin argetohen , por edhe njohtohen.
\E keqja e disa shqiptareve ketu ne qat, eshte se ata perdorin nje gjuhe, qe sduhet te egzistoje ne kombin tone. Disa i keqperdorin femrat,dhe sepse i shajne.
PO
DESHIROJ QE SENDET E KEQIJA TE HIQEN, DHE TE MBETEN GJESTET E MIRA NE POPULL, DHE TE KRENOHEMI ME TO, DHE NE SY TE BOTES TE FITOJME AUTORITET TE VEQANTE.
I PERSHENDES GJTIH SHQIPTARET KUDO QE TE JENE.
Zamira, shum mire e paske cekur se ne jemi prap ma te miret ne krahasim me te tjera kombe qe jetojne ne diaspor.
Ka edhe asi qe ti i permende qe nuk duhet me qen por qe jon dhe per fatin tone te keq duhet me jetue ne nje bashkesi me ta.
Ata , qe ti thua se jon nje e keqe e kombit tone duhet sa ma shum te izolohen dhe te mbesit vetun qe ta shofin veten se ku jon.

sa i perket chatit aty asgje e keqe dhe lus qe sa ma shum te kyqen dhe te njoftohen te nderojne mendime dhe te ecin me kohen.
Keqperdorimi i disa femrave ne chat eshte tek fakti se nje pjese e femrave jon fillestare dhe nuk dijne aq mire te perdorin pc dhe i lejojne vetes qe ne fillim dhe leshohen ne biseda duke mendue se jon krejt anonime dhe askush nuk i njef dhe ketu munden te leshohen pakez ma te lira qe eshte krejt normale por nder ata qe hyjne aty ka edhe asi qe i vjedhin IP dhe pastaj lujne me informatat e tyre se ju dijne te gjitha dhe kan materijal me i keqperdore.

Kjo , nuk duhet te na shqetesoj, por mos lejoni qe ne chatet si ne msn dhe te ngjashme te dilni pa e sigurua mire dhe pa u njoftue siq duhet te dilni me kamera se njerzit e pandergjegjshem ato i ruajn ne" Verlauf" e pastaj te gjitha bisedat e bera i qete ne publik ndodhe qe mundet edhe me foto me i qite nese e ka bere me programin PAINT.

pra vetem kujdes se ska asgje te keqe.
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-10-07, 13:27   #4
rrumi
 
Join Date: 29-10-07
Posts: 1
rrumi i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: E Keqja Dhe E Mira

na cbardhin kur kur nuk veprojn ndonje gje te keqe qi sna perket neve. kurse me na nxi kur slejohen ndonje gje e bejm at her na nxin kaq kisha nga dija ime etj.


rrumi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 18:12.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.