Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-01-08, 09:00   #16
Dreni30
 
Dreni30's Avatar
 
Join Date: 21-12-04
Posts: 30,996
Dreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Komente te ndryshme per kete teme. Thot nje fjale popullore: " kur te thehet kerri atehere gjinden rruge sa te dush".
Po edhe per pune te huaja eshte lehte me fol se nuk te prek ty ne zemer.
Eshte veshtire te thuash ate qe duhet, pasi qe ne keto raste kur te lidhet jeta duhet pak edhe me u shiku disa gjana tjera e jo vetem se qenka e bukur apo interesat tjera familjare. Faktikishte eshte ne pyetje familja e jote/juaj dhe e askujt tjeter. Duhet pak edhe te dihet rrethi familjar edhe si eshte e edukuar ai/jo per jeten ne pergjithesi. Ndoshta ne ate rreth familjar nuk eshte emru kurr sinqeriteti etj. etj. Me kete desha te them se familja eshte fajtore per nje gje te tille qe vajza (gruaja) ka qene aq vendimprerese duke i mshef gabimet e veta. Kjo don te thot: keshille per nje familje qe ka femij dhe si i edukon ata. Nuk e fajsoj vajzen pse ka pase mardhenje te mehereshme, pasi qe kjo mundet te ndodh apo si te them eshte e natyreshme. Eshte ne pyetje edukimi i saj ketu.
Ne anen tjeter edhe djali ka ecur boten e ka kaluar keso raste ku nuk besoj se ajo ka qene vajza e pare per te, mirepo nje gje me bene te mendoj pak me shume; pse ai nuk ka pase maredhenje me te??? Ai ka pritur shume nga kjo martese??!! Kembengultesia e vajzes per nje gje te pavertete??
Apo..........
Dreni30 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 17-01-08, 20:19   #17
Amina
Miss Buzeqeshja
 
Amina's Avatar
 
Join Date: 16-10-06
Location: Gjermani
Posts: 4,846
Amina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėmAmina i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Banu ne jete i sinqerte. Kam fillu ta besoje vertete hehehehhe
__________________
"Someone like You....."
Amina Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-08, 22:34   #18
*B*u*K*i*
 
Join Date: 10-12-07
Posts: 125
*B*u*K*i* i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Quote:
Originally Posted by Pupi
Mi than ,Ani mos ban mo.
Se su ba kiameti, ēka ju ka hap goja nime.
ahahah po bjen fjala ni her se pa e shkundullat ni her me ja thy naj dor a naj kam nuk bon hiq
*B*u*K*i* Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-08, 22:39   #19
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Mendje shkurtsia mendje shkurtsia ne te dy anėt
nė njėrė anė krimi
NE ANEN TJETER TRADHTIA
Q E PO HAHET ME BUK TASH TE NE
U bė tradhtija e mashtrimi si buka qka nder shqiptarė ma parė nuk ishte ZAKON Dyftyrsija e ksaj femre dhe mosqendrueshmeria e sajė flet per nji karakter te dobt ne nderkohė deri sa ky ka qenė larg
kjo ka bė mashtrime
si i thonė fjales ka luajtur me bisht
por edhe ky krimineli kush dreqi e merr vesh se qka ka bė nėpėR greqi
duke u sorollatur poshtė e lart ZOTI SHEH
Dy vjet nuk jan pak largsi
mund te ket menduar kjo Se ky nuk i kthehet ma
dhe ka pasur mardhėnje me nji tjeter
Me gjithat vrasja nuk esht zgjedhje esht krim
krimi esht antijerzorė por shqiptart jan vullkani i shperthyeshem
dhe jan njerz qe rrrembehen nuk e zotrojn shum veten ne veprime
zakonisht ndodhin ndezje te shpejta gjaku dhe veprime te pa matura
Por sot ne kohrat q e po jetojmė nuk ka ma shum rregulla si dikurė
as korektesi gjėrat po dalin prej binarve nga te gjitha anet dhe po ndodhin ndarje zhgenjime sepse gjėrat sot po degjenrojnė
liria e madhe e veprimit liria e sjelljes
po keqperdoret.
NJERIU MA TEPER PO BALLAFAQOHET ME PA SIGURI SE SA ME STABILITET
MA SHUM PO SHIHEN GABIME SE RAPORTE TE SHENDOSHA
THJESHT KET E QUAJ MUNGESė LOGJIKE MUNGESė EDUKATE MUNGESė FORMIMI
VRASJA ESHT BARBARE NDERSA MASHTRIMI POASHTU TE DY JAN KRIME QE MARIN NE QAFė NJERIUN
NDERSA NJERZIT NUK DIJNė AKOMA TA KUALIFOJKOJNė
MASHTRIMIN
NESE MASHTRIMI NE GJYGJ DHE GENJESHTRA DENOHEN DERI NE TRI VJET BURG
PRA
NJERIU DUHET TA DIJ SE RREGULLI SHOQRORė DHE ETIKA E NDALON MASHTRIMIN
EDHE ME LIGJ
SEPSE MASHTRIMI ESHT VEPER PENALE
PERVEQ ASAJ SHKKATON TRAGJEDI VRET JETEN E NJERIUT
POR SOT MASHTRIMIN DHE TRADHTINė NJERZIT E KAN Bė
MODė GEJHET ME AQ LEHTESI THUA SE PO HAHET BUK
LEHETSI NJI DIQKA QE KALON LEHT
NGA NJI AVNETUR NE NJI AVENTURė TJETER
SECILI NJERI QE GEENJEN DHE MASHTRON DUHET TE LLOGARIS SE KA VRA OSE KA MERITUAR BURGUN LIGJIN QE E DENON POR KJO NE SHOQERIN SOT QUHET BUDALLEK NESE DIKUJT I THUA HEJ PSE GENJEVE KE MERITUAR DHJET VJET BURG KE SHKEL ETIKEN KE VRA SE MASHTRIMI ESHT VRASJE SI VRAESESI SI MASHTRUESI NJEJT JAN SI GENJESHTARI SI TRADHTARI TE GJITH BEJN PJES NE VRASJE
NES EKE MASHTUAR DIKEND I KE SHKKATUAR DHUIMBJE JETSORE JAM KE VRA JETEN
SHPIRTIN QETSINė SHPIRTORE SI DUKET NJERZIT AKOMA NUK EDIJN QKA ESHT PERGJEGJSIA QFAR DėMI SJELL MASHTRIMI DHE ANTIKULTURA GENJESHTRA
GENJESHTRA EHST TEJET BARBARE DHE KRIM VRASJE NGA GENJEHSTRA EMASHTRIMI BUROJN TE GJITHA TE KQIAT DHE DEGJENERIMI
NE JETEN TIME ME KA RA TE SHOH NJERZ TE PA KURRIZ MJAFT
NJERZ TE PA KRITERE TE PA PRINCIPE
KAM NDEJT NEPER BURGJE SHUM VITE DHE ME KA RA TE SHOH E TE NDEGJOJ GJITHFAR LLOJ VEPRASH
NGA MA TE KOMPLIKUARAT E NGA MA TE QUDITSHMET
NJERIU ESHT QESHTJE INTRESANTE
DIKUSH MASHTRIMIN E BEN NGA SHKURTPAMSIA E NGA MENDJA NAIVE DIKUSH NGA LAKMIA DIKSUH NGA SMUNDJA QE E KA VEREM ASHTI QE NUK MUND TE PERMBAHET
ZHGENJIM I PASTAJ SJELL TRAGJEDINė DIKUSH NUK E PERBALLON ZHGENJIMIN DHE KALON NE BINARė TJERė KALON NE AGRESIVITET KALON NE NJI BOTė TJETER SHPIRTRORE
ZAKONISHT PO FLITET PER VIRGJINITETIN Q E NUK ESHT I RENDESISHEM PSE ATHER ESHT E RENDESISHME MARTESA APO LIDHJA SERIOZE
PSE ATHER ESHT E RENDESISHME LIDHJA SHPIRTRORE DASHURIA
NES E KESHTU ZHDUKEN TE GJITHA MOTIVET NJERZIT BėHEN TURMė KOPILASH DHE SHTIMI NJERZORė KRITERET ETIKA DHE FAMILJA SI SHTYLLA E CIVILIZIMIT NUK MUND TE MBAHEN KURSESI
NUK KA FAMILJE QE MBAHET PA SIGURI E PA KRITERE PA DASHURI PA RREGULLA
PO DEL GJITHNJI E MA TEPER NJI SJELLJE E CILA PA MESHIRSHEM PO I SHKELė NORMAT DHE OBLIGIMET
SIKUR TE MOS KISHIM OBLIGIME E DETYRIME AS CIVILIZIMI NUK DO TE ISHTE
AS NJERIU SI QENJE NUK DO TE ISHTE AS POPUJT AS SHTETET A SLIGJET A S FEJA A S DASHURIA
MOTIVI KRYESOR QE E MBANė NJERIUN ESHT RREGULLI DETYRIMI DHE DASHURIA
MOTIVI PRA CAKU
KETO DAL NGADAL PO HUMBIN SOT
NJI VASHė APO NJI DJALOSH PASI PROVON PES GJASHT FEMRA KERKON VIRGJINITETIN
KJO ESHT ABSURDE
DEGJENERIMI NJERZORė GJITHNJI E M A SHUM PO DEL NE SKENė DHE GABIMET
PO THUAJSE NUK PO GJYKOHEN MA ME AT REPTESIN E DIKURSHME
NUK HABITET SOT KUSH NES E SHEH NJI FEMER DUKE NDRRUAR PARTNERT
APO NJI DJALė NJI MASHKULL DUKE NDRRUAR FEMRA
NUK HABITET SOT KUSH NESE SHEH KURVRI APO MASHTRIME KTO JAN Bė SI
PERDITSHMERI
TRADHTIA DHE MASHTRIMI JAN Bė JO MA TE JASHTZAKONSHME
POR PJES E NJI MODALITETI GATI PO QUHET AFTESI
MBRAPSHTI KJO E TMERRSHME E NJI SHOQERIE NE DEGJENERIM E SIPER
NDRSA QENDRUESHMERIA SI E FEMRES SI E MASHKULLIT GJITHNJI PO DEL MA E DOBT SOT
KERKESAT PER AVENTURA PO RRITEN NGA NJI LLOJ EGOIZMI I PA MENDė
DHE SHOQERIA ME FEMREN TE MENDUARIT PO TJETERSOHET
SHOQERIA ME FEMREN GJITHNJI PO DEL MA E PA SINQERT
NE VEND QE TE MENDUARIT SHOQRORė
FEMER MASHKULL TE KET MIQSINė
TAMAM SIQ E KAN DY SHOKė
OSE DY SHOQE
TE MENDUARIT PO TJETERSOHET
KETO DUKURI Nė SHOQERINė QE PO QUHET MODERNE E UN NUK E QUAJ MODERNE POR NE DEGJENERIM E SIPÉR
PO DUKEN GJITHNJI E MA SHPESH NE SKENė DUKE U KEQKUPTUAR DHE KEQ INTEPRETUAR CIVILIZIMI
RAPORTI FEMER MASHKULL PO TJETERSOHET PER KEQ SA MA SHUM AVENTURA
POR DUKE I PA KETO SI NORMALE MANDEJ KUR VJEN TRAGJEDIA HABITEN ME PSEHE ME HULUMTIME SHKAQESH ME DEBATE ME KERKIME ANALIZASH E DO FAR GJYKIMESH DUKE MOS DITUR MA PARė SE DERI KU KA ARDH KY I ASHTUQUAJTUR CILVILIZIM QE NE FAKT NUK ESHT AS NUK MERITON TE QUHET CIVILIZIM POR DEGJENERIM EGOIST KU DAHSURIA NUK PO QMOHET SA DUHET POR MA TEPER PO VRAPOHET MBAS NBDRRIMITT E PARTNERVE
DIKURė SI SHOQERI PATRIARKALE MA I VESHTIRė KA QEN KONTAKTI FEMER MASHKULL DHE TRAGJEDITė KAN QENė MA TE RRALLA KUPTOHET
NDERSA SOT KONTAKTI LEHTESIA E TE KONTAKTUARIT PO
KEQPERDORET
LEHTESIA E KONTAKTIT PO KEQPERDORET SOT PER SHKAK TE DOBSIVE SHPIRTRORE
DHE TE KARAKTERIT PER SHKAK TE LOGJIKES SE SHKURTė DHE TE ERRT
PER SHKAK TE EGOVE DHE EPSHEVE TE PAPERGJEGJSHME
NJERIU NUK E KUPTON SE QENJA FEMRORE MUND TE JET SHUM E MIRė
SI SHOQE PO AQ SA NJI SHOK
NE SHOQERI NJERIU NUK E KUPTON DREJT POZITEN DHE PERGJEGJSITė
AS DETYRIMIN NDAJ KULTURES AS NDAJ TE MENDUARIT NE GJININė FEMRORE
NUK MENDON SE NJI MIKESHė
APO SHOQE KA PO A ASHTU VLEFTė SA NJI SHOK
DHE KJO ESHT MUNGESė KULTURE KY LLOJ MOSKUPTIMI
TE MENDUARIT DUHET TE NDRYSHOJ
TE FEMRA SI MASHKULLI SI FEMRA E KAN OBLIGIM Qė Tė MENDUARIT
NE RAPORT ME NJERI TJETRIN NE RADHė TE PARė EHST PERGJEGJSIA
DHE TE MENDUARIT NORMATIV SHOQRORė KULTURORė CIVILIZUES
JO DEGJENERUES JO LAKMUES EPSHEGJIK MENJELEHT SHKURTPAMS AVENTURISTIK
TI PORVOJ NJI HER NJA PES A GJASHT PASTAJ SHOHIME BEJM SE DO TE GJEJ DASHURINė KETO JAN TRAGJEDITė QE SOT PO DALIN PER DIT NE SIPERFAQE
DUKE MOS QENė TE AFT SHOQERIA TE SELEKSIONIOJNė TE MENDUARIT
DHE QENJEJN FEMRORE TA SHOHIN SI NJI PASURI TE MADHE QE I SHERBEN SHOQERISė
KALOJN NE AVENTURA SI KY RASTI I KSAJ FENMRES QE ESHT HEDHUR NGA DRITARJA SEPSE DUIKUSH E KA DIKTUAR
SE KJO ESHT EVETMUAR
DHE I DASHURI NUK ESHT NE AFERSI
DHE KA SHKUAR JO PER QELLIME DASHURIE
POR AVENTURE
KURVRIE DEGJENRIMI EPSHE QASTI DERI SA E KA MARė NE QAFė PASTAJ E KA LėNė NE BALT
KY ESHT EGOIZEM LAVIROSJE DEGJENERIM ANTIKULTURė PERVETSWIM PER EGO PER INTERESA QASTI
DHE KJO ESHT NJI EGO NJI POSHTERSI MANJAKE BARBARE DHE JA PASOJAT
AI DEGJENERIKU E KA SHFRYTZUAR PER EPSHET E VETA KET FEMER IA KA HUMBUR VIRGJINITETITN
POR TASH KJO QE U GJET NE TRAGJEDI NE FATKEQSI KU ESHT AI DEGJENERIKU
JA PRA EGOIZMI AI KA KRYER EPSHET EVETA DHE E KAN LėNė NE FATKEQSI JETSORE
TASH KUR KJO ESHT HEDHUR NGA DRITARJA DHE DO T EJET E TRAUMATIZUAR GJITH JETEN
SIGURISHT AI DEGJENERIKU NUK NDJENė FARE PERGJEGJSI
DHE ESHT AQ I PA KULTURUAR SA QE EDHE MUND TE QESHė ME TRAGJEDINė
QE I KA FUT KTY DY NE NGATRRESė KJO ESHT MOSPERGJEGJSIA
DHE NUK I DHIMBSET AS AI AS KJO
QE KY VET UA KA SHKKATUAR ME ANė TE VARDISJES NDAJ KSAJ TE DEGJENERUARES
SEPSE DIKUSH I ESHT VARDISUR KSAJė DERI SA KY DJALOSHI KA QENė NE GREQI
JA PRA PSHTJELLIM RAPORTESH KURVRI KOPILHANE DHE MENDESI SHPELLORE
DEGJENERIKE ANTICIVILIZUESE
PERZIERJE KURVRIE DHE ASKUSH NUK E QET DOREN NE ZEMER TE NISET NGA VETVETJA
ASKUSH NUK MENDON SE SI DO TI DUHKET NESE DIKUSH E PREKė NE GRUA NE MOTER QESHTJET JETIKE SEPSE NDJENJA EPERGJEGJSISė NUK PO FUNKSION ON SI NDERGJEGJE TE NJERZIT POR NDJENJA E QORODITJEVE E SHKURTPAMSISė
JAN DHėNė MBAS SHFRENIMEVE
KY IDIOTI Q E JA KA MARR VIRGJRINė NUK NDJEU PERGJEGJSI FARE AS SOT NUK NDJENė SEPSE KA KRYER EPSHET SHTAZARAKE TE QASTIT PA KULTURė ME EGO SHPELLORE PRIMITIVE PA KURFAR NIVELI VETEM SA PER QEJFET E VETA POR KJO E GJORA A KA MENDUAR SE QEJFET KAN PASOJA
PER NJI QEF NUK DIGJET STAMBOLLI KAN THANė TE VJETRIT
E NE Q KUPTIM E KAN THėNė KėT
SEPSE RINISė SOT NUK I INTRESOJN AS FJALT A S PERVOJAT E VJETRA
NUK DIGJET STAMBOLLI DO TE THOT NUK DIGJET ETIKA
NUK DIGJET KULTURA NORMA IDEALI
DOMETHėNė NUK DIGJET QYTETI PER NJI GJė TE VOGEL
PER NJI QEF NUK DIGJET E MADHJA MADHORJA PERGJEGJSIA E MADHE PER NJI QEJFT TE VOGEL
NUK DIGJET NIVELI KULTURA IDEALI E SHUM E SHUM VETI E VYRTYTE TJERA Q E PERBEN PERGJEGJSIA NJERZORE KULTURA NORMA DHE ETIKA
TE MENDUARIT KA NDRYSHUAR DHE KA KALUAR NE NJI FAR MANJAKIZMI TE PA KULTURė
KU FEMRA NUK SHIHET SI RRESPEKT SI IDEAL MIQSORė SI NJI MIKESHė QE MUND TA KESH TAMAM SI NJI SHOK POR PO SHIHET SI OBJEKT I MUNDSHEM AVENTURE
PER QASTE PROVASH DHE KNAQSISHė
KJO ESHT PA BESI TRADHTI DHE MANJAKIZEM ANTIKULTURė SHKURTPAMSI
TE SHUM MASHKUJ FEMRAT SHIHEN SI SHANS SI MUNDESI PER QASTE INTIME
PA MENDUAR PASOJAT E KSAJė DUKURIE PRA TE MENDUARIT “FEMER MASHKULL
NUK PO MENDOHET SIPAS DETYRIMEVE
DHE NROMAVE SIPAS NDJENJAVE SHOQRORE POR SIPAS AVENTURAVE
DHE JA KU JAN PASOJAT KATASTROFALE TE SHOQERISė
PASOJAT RREJDHIN PASTAJ PARAQITEN ZHGENJIMET DHIMBJET DESHTIMET TRAGJEDITė DHE NGJARJET QE PASTAJ NJERZIT THONė SI NDODHI PSE NDODHI
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-08, 22:56   #20
Arb
 
Arb's Avatar
 
Join Date: 09-10-04
Location: Little Dardania, NEW YORK
Posts: 11,552
Arb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėmArb i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Lirik,

Heu po gat i paske pa ra more burre i dheut!
Arb Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-08, 23:06   #21
Naki
Moderator
 
Naki's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Location: Nė Gjermani
Posts: 7,932
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Quote:
Originally Posted by Arb
Lirik,

Heu po gat i paske pa ra more burre i dheut!

Lirik ėshtė njė Poetė i jashtzakonshėm,artistė i vertetė i vargjeve Lirike,kyqja e tijė nė kėtė temė dhe reflektimi i mendimit tė shprehur ėshtė pėr tu pėrshėndetur.

me respektė Naki!
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-01-08, 23:13   #22
Naki
Moderator
 
Naki's Avatar
 
Join Date: 30-09-03
Location: Nė Gjermani
Posts: 7,932
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Quote:
Originally Posted by Dreni30
Komente te ndryshme per kete teme. Thot nje fjale popullore: " kur te thehet kerri atehere gjinden rruge sa te dush".
Po edhe per pune te huaja eshte lehte me fol se nuk te prek ty ne zemer.
Eshte veshtire te thuash ate qe duhet, pasi qe ne keto raste kur te lidhet jeta duhet pak edhe me u shiku disa gjana tjera e jo vetem se qenka e bukur apo interesat tjera familjare. Faktikishte eshte ne pyetje familja e jote/juaj dhe e askujt tjeter. Duhet pak edhe te dihet rrethi familjar edhe si eshte e edukuar ai/jo per jeten ne pergjithesi. Ndoshta ne ate rreth familjar nuk eshte emru kurr sinqeriteti etj. etj. Me kete desha te them se familja eshte fajtore per nje gje te tille qe vajza (gruaja) ka qene aq vendimprerese duke i mshef gabimet e veta. Kjo don te thot: keshille per nje familje qe ka femij dhe si i edukon ata. Nuk e fajsoj vajzen pse ka pase mardhenje te mehereshme, pasi qe kjo mundet te ndodh apo si te them eshte e natyreshme. Eshte ne pyetje edukimi i saj ketu.
Ne anen tjeter edhe djali ka ecur boten e ka kaluar keso raste ku nuk besoj se ajo ka qene vajza e pare per te, mirepo nje gje me bene te mendoj pak me shume; pse ai nuk ka pase maredhenje me te??? Ai ka pritur shume nga kjo martese??!! Kembengultesia e vajzes per nje gje te pavertete??
Apo..........
Pajtohem me mendimin e Drenit 30, Edukata Familjare,sinqeriteti dhe afėrsia me anėtarėt e familjes,Informimi dhe komunikimi nė baza tė shėndosha ēysh nė fazen e pubertetit ,Sqarimet pedagogjike mbi Jeten seksuale dhe pasojat janė disa nga parandaluesit dhe preventivat pėr dy gjinitė.


Naki
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-01-08, 23:41   #23
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

ARB me dy fjalė nuk lidhet pleqnia me dy fjalė asnji problem nuk zgjidhet
me dy fjalė nuk mbaron shkolla me dy fjal nuk kalon provimi me dy fjalė nuk martohet njeriu

tu paska dukė shum gjat por kto analizat ja per ata qe thellohen ne to
dhe thėrmojnė ma shum hulumtimin
analizojnė dukuritė shoqrore
ndoshta ty tu duk gjat por nese te duket gjat lexoje vetem titullin dhe kalo ne tjetren rubrikė mos e mundo veten

me rrespekt liriku
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-01-08, 23:51   #24
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
uck_aksh's Avatar
 
Join Date: 02-10-04
Location: Vevey-Suisse
Posts: 5,187
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja!!!!!!!!!!!!!

paj ne kohen e sodit ka perparu teknika edhe nese erifit nuk i ka qellu e virgjer edhe ka than qe nuk ka pas asnje dashnor esht ndoshta shum e vertet jon dal kto far vibratora e sene tjera qe e ka prish virgjenitetin koha i ban te vetat EC ME KOHEN
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-01-08, 02:05   #25
Urata
Jeta vazhdon...!
 
Urata's Avatar
 
Join Date: 26-06-04
Location: Bote
Posts: 12,961
Urata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėmUrata i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Dua te shpreh mendimin tim per kete "fenomen" te neveritshem edhe pse mund te shkaktoj zemerim...!

Shumica e diskutuesve ketu me teper te orientuar ne 'nxjerrjen e vlerave' te tyre ne pah....duke "shtjellue/analizue/gjykue/vendimmarrje-veprim" per nje nje himen mosekzistues te nje vajze dhe egersin e atij erifi qe i jep te drejte vetes te guxoj te vrase ...!!!

Tani ne ta quaj e shkreta, nuk e di a kam te drejte!!!! Ēfare do thonit sikur ajo lindi me himen elastik....???!!!

Sidoqe te jete, nuk ka pas te drejte te provoj ti marr jeten,edhe sikur ajo te i jete deftue(ta kete pranue) se nje mashkull tjeter ose e provoi / mashtroi/ dhunoi ...!

*shnet
__________________
Kur ndegjoj qe vdes ne bote,
Nje njeri i Vendit Tim,
Jam ne zemer i piklluar,
Vdes nje cope e shpirtit tim.

Ibrahim Rugova
Urata Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-01-08, 09:14   #26
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

E moj bota e qėllimit

shkruan xhelal ferizi

e moj bota e qėllimit
nė jetė NUK erdhe pėr shkak t' krimit
As t' mashtrimit e tė tradhtisė
por pėr cak tė bukurisė
per hirė tė ėmbles tė dashur jetes
per hir' tė nderit e t' vertetes
Pėr kėt shkak mbi dhe ke ardhė
pėr liri e ditė tė bardhė

autori xhelal ferizi antari lirik

nese kto vargje ktu ne qfardo menyre pengojnė ktu
transferoni ju lutem moderatorė te tema ime

me rrespekt antari i forumit dardania liriku autori i vargjeve shqiptare
ne forum

po e them se vrasja krimi nuk esht zgjedhje dhe krimi vrasja i perngjanė kafshrisė
as krokodilat nganjiher nuk e bėjnė por megjithat edhe mashtrimi ėsht po aq tragjik
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-01-08, 16:27   #27
Sy_kaltra
 
Sy_kaltra's Avatar
 
Join Date: 21-08-05
Posts: 23,790
Sy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėmSy_kaltra i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Ne rend te pare ky far fitimi ne kete shekull nuk paska pas mardhenie me te fejuaren e tij per rreth nje vit e gjysem !! me pas kan i fejuari im 1 vit e gjysme mos me pas mardhenie intime me mu,, e kisha gju un ate prej katit kater valla ,, kete burr(ec)...
Pse e ka lan naten e marteses fitimi ta shiqoj nusen a e ka virgjer a jo?
Hudhja nga kati i katert po get ka qen shkaku : sepse fitimi 30 vjeqar ishte ende i virgjer kurse nusja 19 vjeqare nuk ishte e virgjer I ka ardh inati te shkretit :D

PS: Virgjiniteti eshte ndertin pa leje ,her do kure duhet prishur :P

Fitim zezes me keq ardhje i them se nuk paska qen burr as gure .
__________________
Ik MoS u DaShUrO
Sy_kaltra Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-01-08, 19:34   #28
Gjumashja
 
Gjumashja's Avatar
 
Join Date: 15-10-04
Location: n'krevet
Posts: 24,225
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

gjera qe ndodhin dhe kane ndodh cdoher... nejse ne shqiperi gjithecka eshte e mundur nuk habitem fare... shqiptari shqiptar eshte, nuk ndryshon...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-01-08, 15:20   #29
BE LK
Kalimtar
 
BE LK's Avatar
 
Join Date: 08-12-05
Location: Tirane
Posts: 4,372
BE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėmBE LK i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Quote:
Originally Posted by Gjumashja
gjera qe ndodhin dhe kane ndodh cdoher... nejse ne shqiperi gjithecka eshte e mundur nuk habitem fare... shqiptari shqiptar eshte, nuk ndryshon...
Per qin e kishe llafin, Per shqipetaren, apo per shqipetarin..........!???
__________________
* " Vepra e nje personi ne mesin e njemije njerezve ka me teper ndikim se fjalet e nje mije njerezve drejtuar nje personi " *

Hasan El-Basri
BE LK Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-01-08, 15:23   #30
Gjumashja
 
Gjumashja's Avatar
 
Join Date: 15-10-04
Location: n'krevet
Posts: 24,225
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Nuk e gjen nusen te virgjer, e hedh nga dritarja

Quote:
Originally Posted by BE LK
Per qin e kishe llafin, Per shqipetaren, apo per shqipetarin..........!???
per dyte..... ...


__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 22:59.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.