Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Tė ndryshme > Pėrshėndetje dhe Urime
User Name
Password
Pėrshėndetje dhe Urime Uroni ditėlindjet, festat, fejesat(?)...Closed Thread
 
Thread Tools Display Modes
Old 29-06-08, 04:22   #151
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Pershedetje gjithashtu i nderuar MamphiSx nderimet dhe te mija per ty qofshit mire ne Gjakoven e bukur....:)Jufalemnderit

me shum respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė  
Nyje Interesante
Old 29-06-08, 05:27   #152
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by lirik
Natyra Si Gjithnji E Mrekullueshme Paske Shtuar Ktu Miq E Dashamirė Po Ti Kahdo Qė Shkon Rrezaton I Bėn Njerzt Per Vete Me Urtsin Tėnde
Tė Dėshiroj Mirsi Dhe Knaqsi Pershendetjet Po Ti Dergoj Duke Te Uruar Edhe Shum Te Mira Dhe Lumturi Ne Jeten Tende Uroj Qe Ti Dhe Familja Jote Te
Jeni Mirė Si Ua Don Shpirti I Juaj Paqit Fat
Oo Qofshe i uruar dhe me nder o mik,te falemnderit shum per fjalet dhe respektin qe mban per mua gjithnje...te jam mirnjohese pergjithmon...dhe mos harro,se njeri dhe mik si ti do jen te rrall sot,prandaj te uroj nga zemer miresi shendet dhe gjitha te mirat e kesaj bote per ty dhe familjen tuaj ne pergjithesi...Jufalemnderit dhe mirmbeteshit nga do qe jeni...

me shum respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė  
Old 10-07-08, 17:32   #153
Dreni30
 
Dreni30's Avatar
 
Join Date: 21-12-04
Posts: 30,996
Dreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėmDreni30 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

E nderuar Natyra, prano nga une pershendetjet me te ngrohta duke te deshiruar shendet, lumturi dhe fat ne cdo hap te jetes tuaj dhe njeherit me gjithe kallabllakun qe ju rrethon atje.

Dreni.
Dreni30 Nuk ėshtė nė linjė  
Old 22-07-08, 20:04   #154
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by Dreni30
E nderuar Natyra, prano nga une pershendetjet me te ngrohta duke te deshiruar shendet, lumturi dhe fat ne cdo hap te jetes tuaj dhe njeherit me gjithe kallabllakun qe ju rrethon atje.

Dreni.
Te falemnderit bukurosh,p.s.sipas Avatarit e them....:)
gjithashtu ju pershendes duke ju deshiruar qdo te mire per Ty dhe gjithe atyre qe keni per zemer....:)Jufalemnderit

dhe-mirmbeteshit nga do qe jeni...
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė  
Old 24-07-08, 14:23   #155
doGzona
 
doGzona's Avatar
 
Join Date: 23-03-05
Posts: 9,444
doGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėmdoGzona i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

Pershendetje per ju e nderuara natyra,me pelqejn shkrimet tua qendrimi yt, respekt!

Gjthe te mirat nga,
doGzona
doGzona Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-07-08, 20:43   #156
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by doGzona
Pershendetje per ju e nderuara natyra,me pelqejn shkrimet tua qendrimi yt, respekt!

Gjthe te mirat nga,
doGzona
Falemnderit,Moter e trimave,doGzona e nderuar....p.s.te rrojn trimat pergjithmon....Njiherit te falemnderit shum per fjalet e mira qe ke len ketu ne oden time,te paqa borgje moter shqiptare.....qenkeni e mrekulluar...:)

.....ndaj kam kenaqesin me te madhe,qe kur njohe njerez te tille,edhe se ne boten virtuale,ku natyrishte gjitheqka ka perspektiven e vet, pavaresishte rrethanave mundohem te jem e respektuar per te gjithe.....prandaj te uroj mirseardhje ketu ne oden time, dhe kudo ne temat e mija...Jumirepres

me shum respekt
Natyra

Last edited by natyra; 29-07-08 at 20:46.
natyra Nuk ėshtė nė linjė  
Old 29-07-08, 20:54   #157
gazi-de
mergimtari
 
gazi-de's Avatar
 
Join Date: 11-12-06
Location: ger
Posts: 32,034
gazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėmgazi-de i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

pershendetje e nderuara Natyra,nje mbremje te qete te uroj...
qe edhe nje kenge te shkurtes
http://de.youtube.com/watch?v=YXDcIkmIH7E

__________________
09.08.2009 syn ti me ben te ndihem mire ;)
gazi-de Nuk ėshtė nė linjė  
Old 30-07-08, 02:11   #158
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

Dilni e thuani me fjalė vales sė bregut
------------------------------
Autori i vargjeve shqiptare xhelal ferizi liriku
--------------------
thuani sharmit tė kuq qė e ka qershia
rruges tė diellit andej tė artit t' shtegut
dua me dalė kah rrin bukuria
-----------
dua me folė me rreze shqiptare
dua ta shoh nė gjersi natyren
dua tė dal brigjeve shtegtare
porsi ylli dua ta gjejė mėnyren
----------
se edhe ai kur hana nėpėr troje
me shėndritė del me ballė tė arit
aj me yjė tjerė e nis nji far loje
me i lakmue vet shndritja e qehlibarit
----------
prandaj dua edhe un kti shtegu
me dal lirshėm siq del era e malit leht
kah zallinat si yllė shkoj kah bregu
dua natyren nė art me pėrshėndetė
---------
fjalen mbase e marr nder art dhurime
qė mi japin vet tė diellit hoje
me ja shkri mu nė shpirtė e gzime
nė rimė shqiptare natyres shqip n' troje
------
e nė secilin varg me fjalė miqsije
e qėndisur mu nė kohė ma tė mira
pak prej flladi pak prej tė malit hije
tė ia dhuroj si rimat ma dritė lira
----------------
e nė qehre dielli dua me u veshė
e me dalė si vet e bukura stinė
se natyren un e kam mikeshė
tė ja dhuroj dal me vulė pėrjetė miqsinė
---------
edhe doren dua me ja shtrengue
siq shtrengohen mirė dy besatime
nė miqsi tė vjeter pėr me u besatue
sa tė jet jeta mos me pasė lakime
----------
se qe besa mikeshė t# shtrejtė mbi dhe
vėshtirė gjenė si natyra e arit
kahdo shkon si dielli me nxe
nuk gjenė lule si kjo bi e shqiptarit
----------

prandaj malli bukur m ka pushtue
qe sa kohė nuk kemi shkembye fjalė
qe sa vite miqsi shqip kem vlue
me kullim su gurra kur ka dalė
--------
e asnjiher nuk u turbullue
miqsi e jonė e kaluan sa vjet
se kultura fort na ka ndrique
me mbajt besen sqi ka qenė adet
----------
por se mik kur i thua dikujė
e ke moter besa e ke vlla
se ai gjak shqip kurr nuk bėhet ujė
se nuk jemi ne as grek as shkja
---------
por se jemi tė bardhė shqiptarė me fe
porsi fleta e tė bukurit karajfilit
duhet ari miqsija me vle
me u permendė nė ligjrim t 'bilbilit
-------------------
AUTORI XHELAL FERIZI
---------------------------
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Old 01-08-08, 12:03   #159
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

e nderuara Natyra,

prano pershendetjet e mia te sincerta

te mirat cofshin me ty perhere

me nderime
lovely
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Last edited by lovely; 01-08-08 at 12:04.
lovely Nuk ėshtė nė linjė  
Old 06-08-08, 05:01   #160
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by lovely
e nderuara Natyra,

prano pershendetjet e mia te sincerta

te mirat cofshin me ty perhere

me nderime
lovely
Te falemnderit shum lovely, edhe Ty te deshiroj gjitha te mirat ne jet,dhe gjithe atyre qe ke per zemer...
Njiherit Te falemnderit dhe per lulet shum pikante....bashe per qefin tim, dua te them, se me ke ngjallur shpirtin me kete ngjyre "KUQ E ZI" vertet e adhuroj shum kete ngjyre,sepse eshte ngjyre "Simbolike" qe perfaqeson Flamurin shqiptar,ne shenje te gjithe atyre qe kan ren per liri,LAVDI duke derdhur gjakun ku do mbi TROJET shqiptare.....pavaresisht nderrimeve qe behen, ky mbetet ne kujtes pergjithmon....!Jufalemnderit

Me shum respekt
Natyra

Last edited by natyra; 06-08-08 at 05:03.
natyra Nuk ėshtė nė linjė  
Old 06-08-08, 05:13   #161
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by gazi-de
pershendetje e nderuara Natyra,nje mbremje te qete te uroj...
qe edhe nje kenge te shkurtes
http://de.youtube.com/watch?v=YXDcIkmIH7E

Pershendetje gjithashtu,dhe qdo te mire te deshiroj dhe Ty i nderuar gazi-de,te jam shum mirnjohese per kengen e zgjedhur,e veqenarishte per zerin e kengtares me te famshme shqipatre po Shkurte Fejza,,,vertet e adhuroj shum kete kengtare, dhe posa ndegjova mire kengen,nxura te shkruaj.....edhe se me vones per Ty dhe per te tjeret qe me shkruajn gjithnje ketu ne oden time,kam nderin t'ju lexoj dhe t'ju falinderoja ne pergjithesi.... mireardheshit gjithnje.....

me shum respekt
Natyra
natyra Nuk ėshtė nė linjė  
Old 06-08-08, 05:59   #162
natyra
 
Join Date: 19-01-08
Posts: 2,055
natyra has disabled reputation
Default Titulli: natyra...!

Quote:
Originally Posted by lirik
Dilni e thuani me fjalė vales sė bregut
------------------------------
Autori i vargjeve shqiptare xhelal ferizi liriku
--------------------
thuani sharmit tė kuq qė e ka qershia
rruges tė diellit andej tė artit t' shtegut
dua me dalė kah rrin bukuria
-----------
dua me folė me rreze shqiptare
dua ta shoh nė gjersi natyren
dua tė dal brigjeve shtegtare
porsi ylli dua ta gjejė mėnyren
----------
se edhe ai kur hana nėpėr troje
me shėndritė del me ballė tė arit
aj me yjė tjerė e nis nji far loje
me i lakmue vet shndritja e qehlibarit
----------
prandaj dua edhe un kti shtegu
me dal lirshėm siq del era e malit leht
kah zallinat si yllė shkoj kah bregu
dua natyren nė art me pėrshėndetė
---------
fjalen mbase e marr nder art dhurime
qė mi japin vet tė diellit hoje
me ja shkri mu nė shpirtė e gzime
nė rimė shqiptare natyres shqip n' troje
------
e nė secilin varg me fjalė miqsije
e qėndisur mu nė kohė ma tė mira
pak prej flladi pak prej tė malit hije
tė ia dhuroj si rimat ma dritė lira
----------------
e nė qehre dielli dua me u veshė
e me dalė si vet e bukura stinė
se natyren un e kam mikeshė
tė ja dhuroj dal me vulė pėrjetė miqsinė
---------
edhe doren dua me ja shtrengue
siq shtrengohen mirė dy besatime
nė miqsi tė vjeter pėr me u besatue
sa tė jet jeta mos me pasė lakime
----------
se qe besa mikeshė t# shtrejtė mbi dhe
vėshtirė gjenė si natyra e arit
kahdo shkon si dielli me nxe
nuk gjenė lule si kjo bi e shqiptarit
----------

prandaj malli bukur m ka pushtue
qe sa kohė nuk kemi shkembye fjalė
qe sa vite miqsi shqip kem vlue
me kullim su gurra kur ka dalė
--------
e asnjiher nuk u turbullue
miqsi e jonė e kaluan sa vjet
se kultura fort na ka ndrique
me mbajt besen sqi ka qenė adet
----------
por se mik kur i thua dikujė
e ke moter besa e ke vlla
se ai gjak shqip kurr nuk bėhet ujė
se nuk jemi ne as grek as shkja
---------
por se jemi tė bardhė shqiptarė me fe
porsi fleta e tė bukurit karajfilit
duhet ari miqsija me vle
me u permendė nė ligjrim t 'bilbilit
-------------------
AUTORI XHELAL FERIZI
---------------------------
Pershendetje nga bija trime
mire se ka ardhur ne oden time
Pershendetje per Ty o mik
qe ishe ne Kosove se kam dijte,
si ni leter s'ma ke shkruar
O te fala Kosoves mej quar,
e rruge te mbare Ty per t'uruar

Por ska gje,nuk jam hidheruar
se qka eshte gurbeti, e kam shijuar !
nuk kam fjale per te qortuar,
se ma zi nuk paska n'ket bot,
se dite,dhe netet ti lajshe me lot!"

Se qka qenka i ziu gurbet
te shkuaka jeta si ne terr,
E sa malle po kan syt,
per Atdheun malli met mbyt,
Per ata qe kam atje,
veni ne vend nuk me nxe,

Lot per faqe me shkojn rrke,
asgje mallin nuk ma shuan,
ne vend te huaj duke jetuar!
sa veshtire qenka per nan,
ne dy pjese zemren ndare

Pertej oqeanit atlantik,
une kete fat se kam prit,
per t'jetuar ne Amerik
atje ku dita behet terr,
e ku terri behet dit!

Tani m'fal te lutem mik.
s'je fajtor ti qe jam merzit
por fajtori kurr seshte dijt,
si thon fati eshte i lig!
Prandaj Ty te pershendes

Per poezin faleminders
per miqesin dhe besnikerin
per zemer t'gjere dhe bujarin
shum Ty mik te falinderoj
dhe si poet larte te qmoj

Nder poezi me fjale mirsise
qe jau kushton gjithe shoqerise
pa pertes,e pa shaka..
fjale me vend,e pa hata
veshtire eshte te jeshe poet
por ma keqe te jeshe Mbret!

...dhe njihere te pershendes,se per Ty kam shum respekt,si i tille qe je poet.

shkruaj mik e mos shterrofte penda,se nje dite do i lem te tera!

lum kush len nje fjale te mire,tregon veten te delire... se asgje s'marrim n'kete bot,veqse mashtrime e gjera kot!
dhe nje dite do behem tok,
si mos t'ishim ne ket Bote!

...me fale mike nese t'shqestoj,
se ne gjum tani po shkoj....

"Merre te fala nga gjithe ne,qofshit shendoshe ne ate-dhe...!(te huaj)

me shum respekt
Natyranatyra Nuk ėshtė nė linjė  
Old 18-09-08, 13:04   #163
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

Selam keni prej Babes plak dhe inxhes karimane ju ftojn ne Dasem...tek kaffja e forumit
]
selvija Nuk ėshtė nė linjė  
Old 18-09-08, 13:22   #164
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

NATYRA E NDERUAR
NE KOSOVė ISHA NGA FIOLLIMI I KORRIKUT DERI KA MESI I KMORRIKUT NDEJTA 15
DIT NDERSA NE SHQIPERI KIAM NDEJT QE NGA FILLIMI I GUSHTIT DERI ME 5
SHTATOR PRA TE KTI VITI
NE KOSOVė DHE NE SHQIPERI NE TE DYJA PERLAT MA TE BUKURA TE EUROPES KAM KALUAR SHUM BUKUR
NUK DI SI TA PERSHKRUAJ ATMOSFEREN

KU DO KAM SHKUAR ME GZIM E ME KNAQSI KAM DAL JAM SHETIT SIDMOS ME KA KNAQUR SHUM IBRI I BUKUR NJI BILUR I RRALLė TE VENDI I QUĮJTUR KOSHTOVA
Aty ishin ndertuar restorane te bukura flladi i lgunes te mahniste zona e magjistrales se adriatikut
bukuri prrallore
era e lugines te mahniste si dhe bukuria e ibrit restoranet uji i kthjellt zogjt lejleket qe pinin uj aty dhe natyra m,ahnitse kam pushuar shpirtrisht ne vendlinddje duke e soditur qdo gur qdo zallinė qdo fije bari si un ma poeti qe studjon gjithqka e gjithqka don me dit
jAM THELLUAR SHPIRTRISHT E ARTSITIKISHT NE BUKURIT E ATIJ VENDI
LUMI ATY KISHIN NDERTUAR PISHINA TE BUKURA MATAN LUMIT SHTRIHET FSHATI QABER
VENDBANIM I BANUAR ME SHQIPTAR MANDEJ VJEN VINARCI KSHTU QUHET NJI FSHAT ATY DHE ATY BUZ IBRIT ESHT KOSHTOVA NJI KATUND POASHTU RRETH MITROVICE
lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Old 18-09-08, 13:38   #165
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: natyra...!

Zona e Mitrovices aty paraqet nji bukuri brilante prrallore ndersa zonat ma te bukura lart mbi rrjedhen e ibrit andej deri te liqeni i gazivodes andej kah magjistralja e adriatikut kah shkohet per mal te zi
shqiptart nuk kalojn se ato zona ma te bukurat i kan marr serbet zubin potokun e luginen e ibrit deri ne kufi por zonat posht kendej i kan shqiptart
megjithat lugina magjike e ibrit qe un dikur e kam pershkruar ne vargjet e mia kur isha i ri andej tash nuk mund te shkoj vargjet qe kan pas pershkrim patriotik ather gjat nji kontrolli mi paten marr ne hetime inspektoprt e sigurimit sepse kan pas permbajtje patriotike
po mundohem tash ti pershkruaj perafersisht si ather por tash e kam te ndaluar andej te shkoj sepse andej tash jan serbet qe i kan marr ato zona dhe veshtir e kam ti pershkruaj pa i pa tash
sidomos luginen e liqenin si dhe zonat adnej qe jan zonat ma te bukura shqiptare po thuajse
sepse lugina e ibrit esht tejet prrallore nuk poet ne botė qe mund ta perhskruaj si duhet at bukuri
ne anen tjeter jan bjeshkt e kolashinit toka esht e kosoves por ata jan serbt
kolashini dikur ka q en kolshaj kshtu esht quajtur krahina dhe sipas disa shenimeve historike ato zona disa krahina si bernjaka shqip brinaka dhe krahina e bardh e kolshajt kan ikur nji pjes e tyre ne drenic ather ne shekujt e mesjetes pra shqiptar qe jan shperngulur ne ato zona nga ikjet
krahina ebardh ka qen pjes historikisht shum engjajshme me drenicen per fshtain zubq aty afer koshtove flitet s e kan qen dikur shqiptar drenicas por qysh ne kohen e car dushanit jan asimiluar jan
serbizuar nepermes kishes serbo ortodokse
ata ruajn shum zakone shqiptare dhe dallojn edhe ng a pamja me serbet por jan serb ato fshtatra si dren kerligat e zonat e fshtrave te zubin potokut jan lidhur dikur me krahinen e drenices deri ne kolshaj
qe andej disa fise shqiptare kan ikur ne drenic per te mos u asimiluar se bashku me fiset e kuqit
ne mal te zi malsor shqiptar deri ne shekujt e 16 pastaj jan serbizuar kuqi i malit te zi jan tipik shqiptar te asimiluar ne malalzez pjesa tjeter e kuqit qe nuk deshti te hyj ne kishen ortodokse kan mbetur katolik shqiptar
NE KOHEN E CAR DUSHANIT JAN BA ASIMILIME TE DHUNSHME DHE SHUM FISE SHQIPTARE ATY JAN PERGJYSMUAR DISA KAN MBETUR KATOLIK SHQIPTAR DISA JAN SERBIZUAR QYSH NE MESJET NEPERMES KISHES ORTODOKSE HOTI DHE HOTOVIQ KUQI POASHTU KELMENDI DHE KELMENDOVIQ JAN NJI PJES ANDEJ QE JAN SERBIZUAR DACI DHE DACIQ
LAJQI LAJIQ MACULA MACULJEVIQ SHKRELI SHKRELJEVIQ
ZE GJITHA KTO FISE E SHUM FISE TJERA SHQIPTARE KAN QEN NE ASIMILIM E SIPER NEN TRYSNIN E MADHE TE SERBIT DHE TE KISHES ORTTODOKSE KET FAT E KAN PAS EDHE ATO ZONA BRINAKT BERNJAKA E ZUBIN POTOKU ZONA QE KAN QEN TE LIDHURA NGUSHT ME REGJIONIN E DRENICES DERI NE KOLASHIN KOLSHAJ E NE BARDHAJ BERDICA QE QUHET SOT KREJT LUGINA E ASAJ ANE KA QEN E SHQIPTARVE ATA JAN SHQIPTAR TE SERBIZUAR QE E KAN HUMB VETEDIJEN KOMBTARE NE SHEKUJT E HERSHEM TE MESJETES KUR NDIKIMI DHE INVAZIONI SERB KA QEN I FUQISHEM
REGJIONI KA QEN NE RREZIK MITROVICA E DRENICA KU VAZHDIMISHT SERBT JAN PERPJEKUR TE NDIKOJN ME ANė Tė FESė ORTODOKSE PER TI ASIMILUAR


lirik Nuk ėshtė nė linjė  
Closed Thread

Tags
fshije


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 00:11.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.