Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 01-04-08, 22:12   #1
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Sipas treshės institucionale, kėta janė tė perzgjedhurit e parė (me kokallė) qė do tė pėrfaqėsojnė Republikėn e Kosovės nė botė.
 • Blerim Shala ......................SHBA & KB
 • Edita Tahiri .......................Bruksel
 • Sabri Hamiti ......................Tiranė
 • Muhamedin Kullashi ......Paris
 • Agim Ēeku ........................NATO
 • Agim Vinca ........................Shkup
 • Daut Haradinaj ..................Londėr
 • Bujar Bukoshi ....................Berlin
 • Eqrem Kryeziu ..................Ankara
 • Kolė Berisha .......................Romė & Vatikan
 • Shkelzen Maliqi .................Lublanė
 • Bukurije Gjonbalaj ............Bern (Zvicėr)
 • Dardan Gashi .....................Vien
 • Ylber Hysa ..........................Atinė
 • Baton Haxhiu ......................Izrael
 • Lutfi Haziri ..........................Rijad (Arabia Saudite)
 • Albin Kurti ..........................Havana (Kuba)
 • Veton Surroi ........................Madrid (Spania)
 • Sllobodan Petrovic ..............Podgoricė
 • Azem Vllasi ..........................Sarajevė
 • Arsim Bajrami ......................Tokia (Japoni)
 • Dukagjin Gorani ..................Dublin (Irland)
 • Petrit Selimi ..........................Oslo
Express


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 02-04-08, 00:06   #2
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Quote:
Originally Posted by Dilaver
Sipas treshės institucionale, kėta janė tė perzgjedhurit e parė (me kokallė) qė do tė pėrfaqėsojnė Republikėn e Kosovės nė botė.
 • Blerim Shala ......................SHBA & KB
 • Edita Tahiri .......................Bruksel
 • Sabri Hamiti ......................Tiranė
 • Muhamedin Kullashi ......Paris
 • Agim Ēeku ........................NATO
 • Agim Vinca ........................Shkup
 • Daut Haradinaj ..................Londėr
 • Bujar Bukoshi ....................Berlin
 • Eqrem Kryeziu ..................Ankara
 • Kolė Berisha .......................Romė & Vatikan
 • Shkelzen Maliqi .................Lublanė
 • Bukurije Gjonbalaj ............Bern (Zvicėr)
 • Dardan Gashi .....................Vien
 • Ylber Hysa ..........................Atinė
 • Baton Haxhiu ......................Izrael
 • Lutfi Haziri ..........................Rijad (Arabia Saudite)
 • Albin Kurti ..........................Havana (Kuba)
 • Veton Surroi ........................Madrid (Spania)
 • Sllobodan Petrovic ..............Podgoricė
 • Azem Vllasi ..........................Sarajevė
 • Arsim Bajrami ......................Tokia (Japoni)
 • Dukagjin Gorani ..................Dublin (Irland)
 • Petrit Selimi ..........................Oslo
Express
Urime kėtyre diplomatve tė parė tė shtetit tė Kosovės. Besoj se do t'na pėrfaqėsojnė denjėsisht jasht vendit.
Personalisht i njoh tre nga kėta persona pėr tė cilėt jam i bindur se nuk do tė dėshtojnė nė misionin e tyre aq tė rėndėsishėm : Kullashi, Vinca, Bukoshi.
Tregoni e notoni edhe ju nėse keni patur rastin tė njihni ndonjėrin nga ambasadorėt e parė tė shtetit tanė.

NB: Nuk keni nevojė me i kritikue...!
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 00:10   #3
Virti
 
Virti's Avatar
 
Join Date: 13-05-06
Posts: 13,618
Virti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėmVirti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

aprilililiiiiiiiiiiiiiiiiiii haha
__________________
What we know it's just a drop, what we do not know is an ocean.
Isaac Newton
Virti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 08:43   #4
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Nuk besoj qe eshte reale kjo liste, kjo ka te beje me shume me diten e rrenave 1 prill. Arsim Bajrami Japoni ( se eshte sikur Japonez) , Albin Kurti Kube, ma se pari ne Kube nuk ka nevoj te kete ambasador hiq edhe albini ne kube sepse eshte kumunist. Mu po me doket qeshtu e se di ju.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 09:35   #5
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

albinin kan qef kta politikanat ton me largue nga kosova po albini ka me ejt ne kosov me i gjue me vez
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 10:03   #6
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Quote:
Originally Posted by pirro
Nuk besoj qe eshte reale kjo liste, kjo ka te beje me shume me diten e rrenave 1 prill. Arsim Bajrami Japoni ( se eshte sikur Japonez) , Albin Kurti Kube, ma se pari ne Kube nuk ka nevoj te kete ambasador hiq edhe albini ne kube sepse eshte kumunist. Mu po me doket qeshtu e se di ju.
Edhe pse ne nja kater-pese vende eshte shume e qelluar ,ky propozim edhe mua po me duket -si shfrytzim i te drejtes demokratike qe na e ofron Nje Prillillillilli!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 13:46   #7
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Une i njof ma shum se 80 % te tyre dhe kur falsim per keta ishalla eshte shaka e 1 prillit.
Nese vjen Bukoshi ne gjermani ka me e ba ma mut se qe e kam pas ba tan kohen deri me tash.
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 14:17   #8
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Quote:
Originally Posted by Fshatari
Urime kėtyre diplomatve tė parė tė shtetit tė Kosovės. Besoj se do t'na pėrfaqėsojnė denjėsisht jasht vendit.
Personalisht i njoh tre nga kėta persona pėr tė cilėt jam i bindur se nuk do tė dėshtojnė nė misionin e tyre aq tė rėndėsishėm : Kullashi, Vinca, Bukoshi.
Tregoni e notoni edhe ju nėse keni patur rastin tė njihni ndonjėrin nga ambasadorėt e parė tė shtetit tanė.

NB: Nuk keni nevojė me i kritikue...!
pse na mohon te drejten e kritikes fshatri...!!!

kjo liste me keta emra ,eshte skandali me i madh qe kam degjuar bile ...!!!
dhe me e keqja eshte maskota qe tregone se sa shtet serioze do te formojme ..

personalishte ,nese me bie rruga nga Londra dhe Riadi ,e them publikisht qe me duhet ta fsheh identitetin qe kam ..

... ka me injorance se sa analfabetet te te perfaqesojne ...

ky vend dhe ky pushtet eshte lugine e cudirave tmerruese ...!!
per fund ... ju kerkoj ndjes gjithesecilit shqiptare anembane botes qe do te ndihen te fyer nga befasija kur do kuptojne se kush i perfaqeson ..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 17:58   #9
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
>>{SpOnGeBoB}<<'s Avatar
 
Join Date: 08-06-07
Location: In the battle of Love...
Posts: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Default AW: Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

normal masnej edhe ankohen pse nuk pe njofin Kosoven arabt, me qeto ftyra qe i ka shkru ne teftere nuk e kisha njoft as une qka ma keq mund me ndodh mu kthye edhe naj shtet qe e ka njoft Kosoven mi mshu vije letrave qe e kan njoft edhe me i thane nuk ju ngjofim ma.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 18:18   #10
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Nė faqėn ballore tė pėrditshmės Express lexova titullin “Ambasadoret e Kosovės” tė shoqėruar me fotografitė e tre shkrumave! Drejt me fol ka del shpirti, e kam marr si lajm tė vertetė, duke u bazuar nė faktin se kėta shkruma kan talent pėr skandale tė pėrmasave enorme. I lexova emrat nė shpejtėsi, isha i bindur se ky ėshtė vetėm njė propozim i ktyre shkrumave por nuk me ka vajt mendja fare pėr ditėn e 1 prillit.


http://i29.tinypic.com/24qinnp.jpghttp://i26.tinypic.com/15yyigw.jpg
__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 20:36   #11
niemand
Kalimtar i rastit..
 
niemand's Avatar
 
Join Date: 15-03-07
Location: Philadelphia
Posts: 518
niemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashur
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Bujar Bukoshi ....................Berlin

Burr te mire na e paskan sjell ne Gjermani.. ;)
__________________
O Zot per vete sdua gje jo.. por per prinderit nje nuse te bukur..!
niemand Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 02-04-08, 21:26   #12
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Quote:
Originally Posted by Dilaver
Nė faqėn ballore tė pėrditshmės Express lexova titullin “Ambasadoret e Kosovės” tė shoqėruar me fotografitė e tre shkrumave! Drejt me fol ka del shpirti, e kam marr si lajm tė vertetė, duke u bazuar nė faktin se kėta shkruma kan talent pėr skandale tė pėrmasave enorme. I lexova emrat nė shpejtėsi, isha i bindur se ky ėshtė vetėm njė propozim i ktyre shkrumave por nuk me ka vajt mendja fare pėr ditėn e 1 prillit.


http://i29.tinypic.com/24qinnp.jpghttp://i26.tinypic.com/15yyigw.jpg
Hera e fundit 23 marsi, dhe dje hop, Dilaveri me "Ambasadorat".
Mua thėnė tė drejtėn mė kishte marrė malli qėmoti tė lexoja diēka tė meqme(ka kohė qė s'kam lexuar nga dikush kėtu)
U ndala. U kujtova. U ktheva edhe njėher e lexova, s'ma kapte disi hiq ?!
Kur pas nja disa minutash ja bėhu Fshatari me miratim. Evv thashė!
ēfar po don me dal sonte?
Bile thashė a janė konsulltuar me kėta njerz, sepse se besoja qė i lėnė aq leht gjithė Bizneset qė kanė hapur pėr njė pagė Ambasadori !
Po hajt thash ta marrė nama edhe kėtė, po dojkam pėrfundimisht mi ra shkelm korrupcionit, e m'u bė shtet si i ka hije.
Se pėr n'i prill kush e qonte mendjen, zakonisht 1 prilli pėrgaditet para dite, dhe thueht tė jetė dita mė e shkurtėr e vitit. E jo pak para se me ra me fjet.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-08, 00:09   #13
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Quote:
Originally Posted by jadore
pse na mohon te drejten e kritikes fshatri...!!!

kjo liste me keta emra ,eshte skandali me i madh qe kam degjuar bile ...!!!
dhe me e keqja eshte maskota qe tregone se sa shtet serioze do te formojme ..

personalishte ,nese me bie rruga nga Londra dhe Riadi ,e them publikisht qe me duhet ta fsheh identitetin qe kam ..

... ka me injorance se sa analfabetet te te perfaqesojne ...

ky vend dhe ky pushtet eshte lugine e cudirave tmerruese ...!!
per fund ... ju kerkoj ndjes gjithesecilit shqiptare anembane botes qe do te ndihen te fyer nga befasija kur do kuptojne se kush i perfaqeson ..
Shumė vėrejtje me vend dhe e qėlluar Jador mė duket ajo qė lidhet me dy personat qė citon.
Ndoshta nuk duhet tė hedhet nė baltė e gjithė lista! Nuk e di.
Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-08, 00:43   #14
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

une e kam veq nji vrejtje ne politikant e kosoves se ata po dojn sa ma larg me que ALBININ e mos me pas kush me i gjue politikant ton me vez


a shum me ven jan te propozum LUTFI HAZIRI edhe DAUT HARADINAJ shum i qmoj
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-04-08, 03:17   #15
SoKoLi-i-Maleve
 
Join Date: 18-08-06
Posts: 1,196
SoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėmSoKoLi-i-Maleve i pazėvėndėsueshėm
Lightbulb Re: Ambasadoret e parė tė Republikės sė Kosovės

Quote:
Originally Posted by Dilaver
Sipas treshės institucionale, kėta janė tė perzgjedhurit e parė (me kokallė) qė do tė pėrfaqėsojnė Republikėn e Kosovės nė botė.
 • Blerim Shala ......................SHBA & KB
 • Edita Tahiri .......................Bruksel
 • Sabri Hamiti ......................Tiranė
 • Muhamedin Kullashi ......Paris
 • Agim Ēeku ........................NATO
 • Agim Vinca ........................Shkup
 • Daut Haradinaj ..................Londėr
 • Bujar Bukoshi ....................Berlin
 • Eqrem Kryeziu ..................Ankara
 • Kolė Berisha .......................Romė & Vatikan
 • Shkelzen Maliqi .................Lublanė
 • Bukurije Gjonbalaj ............Bern (Zvicėr)
 • Dardan Gashi .....................Vien
 • Ylber Hysa ..........................Atinė
 • Baton Haxhiu ......................Izrael
 • Lutfi Haziri ..........................Rijad (Arabia Saudite)
 • Albin Kurti ..........................Havana (Kuba)
 • Veton Surroi ........................Madrid (Spania)
 • Sllobodan Petrovic ..............Podgoricė
 • Azem Vllasi ..........................Sarajevė
 • Arsim Bajrami ......................Tokia (Japoni)
 • Dukagjin Gorani ..................Dublin (Irland)
 • Petrit Selimi ..........................Oslo
Express

Sa keq qe kini harrue me i permend edhe Lecin ,Cimen dhe Qemilin!


SoKoLi-i-Maleve Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 06:52.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.