Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Zona e Argėtimit > Votime & Sondazhe
User Name
Password
Votime & Sondazhe Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e vizitorėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi.


View Poll Results: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?
Mė pėlqen shumė. 15 16.67%
Mė pėlqen pak. 15 16.67%
S'mė pėlqen aspak. 60 66.67%
Voters: 90. You may not vote on this poll


Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 28-05-08, 22:14   #31
Boro
 
Boro's Avatar
 
Join Date: 12-05-08
Location: ballkan
Posts: 45
Boro i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

mua me pelqen flamuri shume, dhe me vjen mir qe u be ashtu si tha aj.
Boro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 02-08-08, 10:54   #32
Rizuana
 
Join Date: 01-07-08
Posts: 802
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

S'po me pelqen, po cka me bo... duhet me deshte pasi eshte flamur i yni, ama njehere per njehere hmm veshtire.
Ne qe jemi lind e rrit me flamurin KUQ E ZI, e kemi zor mu msu tash me kete flamur KALTER E VERDHE, ama gjeneratat qe do vijne pas nesh patjeter qe do ta duan njejet sikur ne qe e duam flamurin me shqiponje:

__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-08-08, 21:27   #33
niemand
Kalimtar i rastit..
 
niemand's Avatar
 
Join Date: 15-03-07
Location: Philadelphia
Posts: 518
niemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashurniemand shumė i dashur
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?.. per vec kete qe eshte ne dhomen time asnje tjeter..!! Ku dhe si prinde e kam per detyr qe femijet e mi nga voglimi.. ti mesoj qe mos te njohin tjeter flamur pervec at te propozuar nga Dr Rugova , ( Ja tani ku e shiheni ne kete foto cuni 3 vjecar.. puth flamurin Dardan ) kete qe e deshten 70% te popullit , dhe asnjeher mos ta njohin nje flamur te imponuar nga hashimat e Jakupat.. , pra veproni edhe ju keshtu .. se po i mesuam me keta te vegjelit qe tani i kemi ne krye te vendit.. ateher vallaj keq qe kan me na prish keq.

niemand
__________________
O Zot per vete sdua gje jo.. por per prinderit nje nuse te bukur..!

Last edited by rilinda; 11-08-08 at 00:45. Reason: Madhėsia e fotografisė
niemand Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-08-08, 15:47   #34
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Ohhh sa mir me qen Shqiptarė!

Kjo eshte Gjakova,me krenarin e saj,Flamurin e Dardanis,Kjo eshte Gjakova,qe per armikun,gjithmon ka qen hale ne sy!

Keshtu do te Respektohen,elementet kombetare,rrenjet e t'pareve tane,trojeve tona DARDANE!!

__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-08-08, 22:06   #35
Wolf
GjaKoViLLe
 
Wolf's Avatar
 
Join Date: 30-08-05
Location: Gjakovė
Posts: 339
Wolf has disabled reputation
Send a message via MSN to Wolf
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Ehh qishtu kur ti bjen t`mires shkelem e then qafen

Flamuri qe e pat Prezentu Presidenti tashme i Ndjer Dr.Ibrahim Rugova ka qen I mir mirpo me pas bo naj ndrryshim atij flamuri edhe mi majt ata -- Po ja kallshin midis Prishtines kta qe jan n`Qeveri tash e na prun ket flamur Palidhje

Sme Pelqen hiq
Wolf Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-08, 10:44   #36
Rizuana
 
Join Date: 01-07-08
Posts: 802
Rizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėmRizuana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by niemand


.. per vec kete qe eshte ne dhomen time asnje tjeter..!! Ku dhe si prinde e kam per detyr qe femijet e mi nga voglimi.. ti mesoj qe mos te njohin tjeter flamur pervec at te propozuar nga Dr Rugova , ( Ja tani ku e shiheni ne kete foto cuni 3 vjecar.. puth flamurin Dardan ) kete qe e deshten 70% te popullit , dhe asnjeher mos ta njohin nje flamur te imponuar nga hashimat e Jakupat.. , pra veproni edhe ju keshtu .. se po i mesuam me keta te vegjelit qe tani i kemi ne krye te vendit.. ateher vallaj keq qe kan me na prish keq.

niemand
Qeky 70% qe paske shkru se e kane desht kete flamur, po me duket "pak" si i zmadhuar.

ps mu nuk me ka pelqy hic ama bash hic ky flamur, shume i keq mu ka duk.
__________________
Krijesa mė e cuditshme nė Tokė: Njeriu!
Rizuana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-08, 11:06   #37
Luciano
 
Luciano's Avatar
 
Join Date: 27-08-08
Posts: 197
Luciano me shokė shumeLuciano me shokė shume
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

kish kujtu bota qe jemi komunista e veq kina na kish pranu pavarsin :Dd
Luciano Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-08, 17:04   #38
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by Luciano
kish kujtu bota qe jemi komunista e veq kina na kish pranu pavarsin :Dd

Po thush ti a????

Allahileeeeee,kqyrja yllat qfare i ka flamuri i kines,e kqyre ky i tu kusoves :D

Kqyre shipec,veq ni yll e ka mongi flamuri i kines me t'kosoves!! Ai i DARDANIS e ka yllin me 6 cepa,e ky i kines me 5 si i komunistav!!!Kqyre ngjajshmerin shipecccc,heke yllin e madh,qite harten e kosoves,ne vend te yllit,edhe yllat tjera qitja per rreth,siperfaqen bonja te kuqe,edhe qe del flamur komunist kinezz,bile me pas bo si te kines,ngjyra e kuqe na kish identifiku pak si shqiptar :D
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....

Last edited by MemphiSx; 27-08-08 at 17:08.
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-08, 17:33   #39
Luciano
 
Luciano's Avatar
 
Join Date: 27-08-08
Posts: 197
Luciano me shokė shumeLuciano me shokė shume
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Shiqo qfar gjaknxehti shqiptari :Dd,

O vella, un sdo e kisha zgjedh asnjeren prej tyre,

Te punojm si ne evrop,

Pershembull, te votojm (popullata) per ndonje projekt, ligje qe inicion parlamenti,

Po siq e dim te gjith,

Ky flamur, na eshte qendisur nga te huajt dhe per ket arsye e zbuluam ne minutat e para te pavarsis se perndryshe askush nuk do e kishte pranuar perpos t'pdk-es,
Luciano Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-08-08, 17:42   #40
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Arkza's Avatar
 
Join Date: 09-03-07
Location: F.K
Posts: 15,269
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Po thush ti a????

Allahileeeeee,kqyrja yllat qfare i ka flamuri i kines,e kqyre ky i tu kusoves :D

Kqyre shipec,veq ni yll e ka mongi flamuri i kines me t'kosoves!! Ai i DARDANIS e ka yllin me 6 cepa,e ky i kines me 5 si i komunistav!!!Kqyre ngjajshmerin shipecccc,heke yllin e madh,qite harten e kosoves,ne vend te yllit,edhe yllat tjera qitja per rreth,siperfaqen bonja te kuqe,edhe qe del flamur komunist kinezz,bile me pas bo si te kines,ngjyra e kuqe na kish identifiku pak si shqiptar :D
Memphis mos shkruj palidhje si Voglush !!!
Se koxha koxha do vjet ki ne B... !!!
E Marre per ty se qka po e Krahason Flamurin e tashme me te Kines a i kujt ke !
Heret a von Dote kem prap vetem kete Flamur !!!


Une veq kete Flamur e njoh te tjtrat asnje !
E dua aq shuem kete Flamur aq sa Krejt Kosoven !
Kosova Nje gjak e ka dhe nje Komb po ashtu dhe Veq nje Flamur !
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-08-08, 16:44   #41
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by Arkza
Memphis mos shkruj palidhje si Voglush !!!
Se koxha koxha do vjet ki ne B... !!!
E Marre per ty se qka po e Krahason Flamurin e tashme me te Kines a i kujt ke !
Heret a von Dote kem prap vetem kete Flamur !!!


Une veq kete Flamur e njoh te tjtrat asnje !
E dua aq shuem kete Flamur aq sa Krejt Kosoven !
Kosova Nje gjak e ka dhe nje Komb po ashtu dhe Veq nje Flamur !

Ahhh po cdon me dek me i pare mend ehh kuku per ty :D

Ti mundesh me mbajt edhe flamurin me quran,po flamuri i tu kusoves ka ngjashmeri me t'kines :D kape lyje me "boje" t'kuqe kqyre qysh po t'del :D
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-08-08, 02:29   #42
rilinda
 
rilinda's Avatar
 
Join Date: 29-06-04
Posts: 15,657
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Ahhh po cdon me dek me i pare mend ehh kuku per ty :D

Ti mundesh me mbajt edhe flamurin me quran,po flamuri i tu kusoves ka ngjashmeri me t'kines :D kape lyje me "boje" t'kuqe kqyre qysh po t'del :D
Ha haa... A mos po t'doket ty vetja ma ndryshe se Arkza... edhe ti s'je ka i ndrron qato men qanej ka duhet, se bile Arkza mirė e ka.
Pse mu munu me ly flamurin e Kosovės me ngjyrė t'kuqe, kur me atė tjetrin ka ma shumė ngjajshmėri?!
Qeli sytė e kqyre more se me sy mshelun e me mendime t'fjetuna nuk analizohet diēka.
__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-08-08, 11:37   #43
WiStFuL
 
Join Date: 29-08-08
Posts: 5
WiStFuL i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Nuk e di.
WiStFuL Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-08-08, 13:53   #44
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by rilinda
Ha haa... A mos po t'doket ty vetja ma ndryshe se Arkza... edhe ti s'je ka i ndrron qato men qanej ka duhet, se bile Arkza mirė e ka.
Pse mu munu me ly flamurin e Kosovės me ngjyrė t'kuqe, kur me atė tjetrin ka ma shumė ngjajshmėri?!
Qeli sytė e kqyre more se me sy mshelun e me mendime t'fjetuna nuk analizohet diēka.

Une skom pse me i nderru,kur rezultati i sondazhit osht n'anen time!!! Qysh mes me pas arkza mir kur jeni t'ni brumi qy hahahah :D

Hajt tregoj ngjashmerit me at tjetrin?? Cilat jon ato ngjashmeri?? Leshoja mir syt dy flamurave edhe kqyri yllat edhe ngjyren e siperfaqes edhe qe Flamuri i Tu kusoves t'bohet kinez :D
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-08-08, 14:02   #45
rilinda
 
rilinda's Avatar
 
Join Date: 29-06-04
Posts: 15,657
rilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėmrilinda i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Sa ju pėlqen flamuri i Republikės sė Kosovės?

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Une skom pse me i nderru,kur rezultati i sondazhit osht n'anen time!!! Qysh mes me pas arkza mir kur jeni t'ni brumi qy hahahah :D

Hajt tregoj ngjashmerit me at tjetrin?? Cilat jon ato ngjashmeri?? Leshoja mir syt dy flamurave edhe kqyri yllat edhe ngjyren e siperfaqes edhe qe Flamuri i Tu kusoves t'bohet kinez :D
Kqyrja more flamuri kinez i ka yjet krejt n'qoshe e jo n'mes t'sipėrfaqes. Kqyre more ai e ka ngjyrėn e kuqe e jo t'kaltėrt. A je tu pa mirė?!
Edhe edhe, sikur t'kish me kan bash bash si flamuri kinez ēka tani?! Ēka kanė t'keqe kinezt?
Bash mirė ish kan pak bile shqiptart me ju pas ga atyne... krejt botėn e ka pėrfshi malli i tyne. Bile edhe Kosovėn po ta furnizojnė.

E hala nuk mu ka pėrgjigj kėrkush: Nėse une po nalna e pe kqyri flamurin, a m'pėrparon ky a?
He more njerz, qohi more punoni najsen se flamuri s'jau kryn punt.


__________________
Guximi, kurreshtja,forca, vullneti dhe dėshira janė armėt kryesore dhe triumfuese nė duart e atij qė dėshiron ta braktis duhanin.
rilinda Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 12:34.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.