Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Ekonomi & Biznes
User Name
Password
Ekonomi & Biznes Diskutime, informacione, studime e probleme ekonomike tė ndryshme nga ekonomia shqiptare e boterore.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 19-05-08, 11:16   #1
IT-Menagjeri
 
Join Date: 13-05-08
Posts: 2
IT-Menagjeri i vlerėsuar jo keq
Default Punoni Online

Me disa klikime ne dit, ju mund te fitoni para, pra per qdo klikim qe beni, ju fitoni nga 0.01€, poashtu mund te ftoni shoket tuaj, dhe per qdo klikim qe bejn ata, ju do te fitoni nga 0.01€. Pasi qe ti arrini se paku 10€, keni mundesine qe ti terhiqni keto te holla permes xhirollogaris bankare.
REGJISTROHU


IT-Menagjeri Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 21-05-08, 11:10   #2
Zaim Vaksinca
Asterix
 
Join Date: 26-08-05
Location: Belgjik
Posts: 133
Zaim Vaksinca has disabled reputation
Default Titulli: Punoni Online

Menagjeri, a ka mundsi pak ma gjersisht me naj spjegu se krejt anglisht ishte e nuk po e kuptoj saktsisht.
Kalo mir i nderuar.
Zaim Vaksinca Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 01:02   #3
Haram
 
Join Date: 11-07-08
Posts: 27
Haram i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Punoni Online

Pershendetje atyre qe kan nevoje per online me fitue per veti te holla.
Me vjen mire qe edhe ne ket forum ekziston tolerance demokratike qe ne baz shkrimit te miqve wirtual ti ndihmojm tjeret se si te fitohen te holla ne online.
Nuk osht Cazino apo Lloto qe ti mbushim thast me endrra, por osht web-faqe komunity-biznes qe me nji proces PTC te ben te mundshme klientve me fitue te holla.
Kam qen tu e eksperimentue nji web-faqe prej shum tjerash per disa muaj, e cila nese regjistroheni dhe klikoni ne qdo advertising per 30.sec qe ju ofrojn ne nji list per qdo dit ne konton tuaj, do te thot se me te vertet ju paguajn, por ne fillim osht pak monotone se per qdo klik i fiton nga nji cent per klik, e me te vertet thue me veten se kjo osht nji loje per junkies apo ku e di une, po ne te vertet nuk osht ashtu, se shum antare te ktyre domeineve fitojn me mijra euro ne muajt por duhet koh deri sa ti organizon gjanat!
Keshtu qe sidomos nese keni shum shoqni ne internet aq ma shum fitimi i juaj do te jet, sepse per qdo klik miqt e juaj qe e bejn si referall i juaji ne konton e vet, edhe ju do te fitoni sa fitojn ata te gjithe..., p.sh. 20. adwertising ne dit i klikon, ne konton tuaj hujn 0.20$c, e nese 100 (referall)miqe tuaj klikojn njejt athere fitimi do te jete 20$ ne dite, e per nji muaj do te jet diku 600-700$, qka do te thot ne te ardhmen do te kesh te holla ti blejsh referall't(miqt) te cilet jan te garantuem, psh. i blen 1000 referall, e ne muaj do te fitojsh me mijra €€$$, po para se me fillue, duhesh me qen i pregatitun qe te mos bejsh ndonji gabim sepse munden me te injorue sidomos nese ben dy regjistrime prej nji lidhje interneti apo kompjuteri, dhe nese dikush qe osht i regjistruem ne tjeter lidhje interneti ne at domein qe do tu'a shkruaj ma posht dhe ben "login" ne kompjuter tuajin sa me pa sa ka fitue te holla, apo vetem me ta tregue skoren e vet, the do te regjistrohet automatik per mashtrim e munden mos me ti pague te hollat, e ndoshta edhe te bllokojn krejt!
Ju duhet me regjistrue me nji nofk(nick) dhe emaillin me pas korrekt tuajin, dhe linkat qe ua japi ktu, nuk keni qka me u merzit por vetem tegjistrone pa frik.
Ju e dini qe sot osht e mundshme me bo konto bankare ne internet, me bo pagesa e shit-blerje, dhe kjo osht e vertet bile p.sh. edhe me ProCreditBanken e kosoves mundesh me i bo kto gjana nepermes interneti, por domeini i cili ju do te krijoni te holla i bon pagesat e veta ne nji internet bank akont siq osht e njoftun AlertPay dhe PayPall.
Kur te regjistroheni per AlertPay apo PayPal, emailli i juaj komplet sherben si nofk(nick) mos vepro ndryshe se mundesh me pas probleme me pages tani, dhe adresen e emrin e mbiemrin ju preferoj qe ti regjistroni korrekt e mos keni frik se nuk osht i mshefun nej virus apo binlladen aty, vetem koden e emaillit tuaj mos e regjistroni ktu por tjeter dhe mbane mend! :)
Dhe gjat regjistrimit kur ta kerkon ndonji Viza apo Master kartel, mos shtini gje, por tejkalone se nuk osht e domosdoshme, se krijimi i akontit osht falas, pra kliko ne alertpay ikon e regjistroe!Kurse web-faqja qe doni te krijoni te holla per vete, nuk ke nevoj me regjistru me emer tuajin por me nofk(nick) tjeter pasword apo kode, dhe te njejtin email qe e ke regjistru ne AlertPay, dhe si referall mbane aty "goddeal" se ne te vertet jam me akont premium dhe do te keni extra point's e perkrahje, pra kliko ne bux.to ikon e regjistroe veten.


Ju uroj sukses, dhe desha t'u kshilloj juve ne kosove qe jeni, dhe perdorni internet publik, qe te jeni te vendost se prej cilit vend e cilit kompjuter duhet ti plotsoni akontet e advertat per qdo dite, sepse andej shkepet lajmi shpejt dhe nese edhe dikush tjeter e provon me hap akonte apo perdor te njejtin kompjuter, athere mundeni me pas probleme ne fitime?

Ne internet kam gjet edhe shum vende tjera qe "thone" se paguajn dhe jam tu i eksperimentue, e nese ndoneri prej tjerve me paguan, do tua bie linkat e tyre ktu, veq njihere nuk jam i sigurt me disa prej atyre, dhe qe mos tu bej konfjuz ktu nihere nuk do me ua shkrue linkat e tjerve.
Ops, edhe diqka duhet ta lexoni me vemendje, disa prej advertisings(reklamave) qe do ti klikoni per me fitue, do te dalin me reklama se kishe regjistrohu se do te fitojsh nga dy-treqind dollar ne dit etj, mos u regjistroni ne ato vende me email qe jeni te regjistruem ne AlertPay, sepse mendoj qe jan hajna te emaillit per me ta bo krack emaillin e tani edhe allertPay'in e kan per qellim!

Last edited by Haram; 12-07-08 at 01:12.
Haram Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 16:04   #4
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Punoni Online

A keni naj HAJGARE tjeter a jo?
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 17:20   #5
Haram
 
Join Date: 11-07-08
Posts: 27
Haram i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Punoni Online

Quote:
Originally Posted by pirro
A keni naj HAJGARE tjeter a jo?
Pirro, e keni gabue temen, sa po e shohe!
Haram Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 17:49   #6
Zaim Vaksinca
Asterix
 
Join Date: 26-08-05
Location: Belgjik
Posts: 133
Zaim Vaksinca has disabled reputation
Default Titulli: Punoni Online

Quote:
Originally Posted by pirro
A keni naj HAJGARE tjeter a jo?


Pėr momentin vetėm kjo na ka mbet hahahahahaha mir asht me e tranferue te tema e "budalleqve" e ndoshta edhe ato mashtrohen pak hahahahaha
Zaim Vaksinca Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 18:24   #7
Arkza
Ne shpirt te Birit tim.
 
Arkza's Avatar
 
Join Date: 09-03-07
Location: F.K
Posts: 15,269
Arkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėmArkza i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Punoni Online

A jeni lodhe !?
A po muni me nxjerr naj njo ajo ?
Kjo nen-tema veq eshte shendrruar tek Budallaqet !!!
__________________
Bac ! Krejt Kosova Krenohet me ty !
Arkza Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 19:27   #8
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Punoni Online

Zaim , cka i kisha fitu nja 100.000 euro. Se di a bon bree

oo ti HARAM edhe emrin e paske palidhje , po a din cka kerko falje edhe lype me e mshel temen se boll bonum hajgare.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-08, 19:28   #9
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Punoni Online

Arkza, i fitova 30 cent deri qetashte spo di me shku me i terhek ne BANK edhe me qato pare me shku me e ble ni GAZETE
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-07-08, 01:28   #10
Haram
 
Join Date: 11-07-08
Posts: 27
Haram i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Punoni Online

A thue, qka osht ky far problemi me shqipfolsa, xheloza, shizofrena, e njerz negativ qe lajmrohen vend e pa vend, pa pas nevoj, dhe menjihere e tregojn vehten sa jan te prapamberur ne jeten e perditshme sidomos ne politik e informatik!
Pirro, hajt bac shetitu pak se une nuk e kam hape ket tem por e gjeta ktu, dhe osht forum per asociim te lire me bisedu, edhe mos rreje se as qe je regjistru ne ato linqet se une mundem me i pa ne avatar timin nese dikush regjistrohet, e ne regjistrim i kam te gjitha me emra te femrave perpos nji mashkull qe fillon me ag...2...!
Qysh po me duket shum jan sos prej qumshtit e tash i fryjn kosit, qe thon nji fjal popullore, e nuk po besojn disa qe mundesh me fitu te holla nepermes interneti!
Haram Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-07-08, 01:36   #11
Haram
 
Join Date: 11-07-08
Posts: 27
Haram i vlerėsuar jo keq
Wink Titulli: Punoni Online

Quote:
Originally Posted by Arkza
A jeni lodhe !?
A po muni me nxjerr naj njo ajo ?
Kjo nen-tema veq eshte shendrruar tek Budallaqet !!!
Ah, jo fort hanem, qe qeshtu po mundohemi mu bo idare nga pake, e mu bo pak social, qe edhe dashamirat tjert nese kan nevoj, ta provojn pak, e nese grumbullojn €€, ndoshta me thirrin ne kafe aa!
Haram Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-07-08, 02:10   #12
Haram
 
Join Date: 11-07-08
Posts: 27
Haram i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Punoni Online

Qe nji shembull e pruna ktu.Bux.to.
The Premium Membership comes with the following features: » Surf Ads guaranteed loaded with minimum 20 ads every Day!
»
Earn $0.0125 each click and $0.0125 each click from your referrals.
» Priority Payments.
Exclusively for premium members: Get your Prepaid Bux.to MasterCard®
Earnings Example
» You click 20 ads per day = $0.25
»
25 premium referrals click 20 ads per day = $6.25
» Your monthly earnings = $195.00
»
Your total annual earnings = $2,340.00
Processing time: 2 working days.
Premium Membership for 1 Full Year
Bux.to - Premium Package l $59.00
Pra ky osht nji shembull me 25 referall, por nese i blen 100 referalls do ti fitojshe ne muajt diku 7-800$.
Osht veshtire deri sa ti fitojsh nja 15$ sa me i ble disa referall, tani fiton ma shum sa me ble edhe ma shum e normal fitimi do te jet edhe ma i madh, tani dikur i paguan edhe advertiset e veta, dhe fitimet do te shtohen shum.
E di qe ka shum qe dyshojn me vete nime "kush osht ai qe tepaguan per me klikue"?
Normal ne realitet, neper internet kudo qe te hyjna ekzistojn anash faqeve advertisins(reklama) dhe kurr gati nuk klikojna ne to se mendojna qe mundet me kon nej sherr mbrapa tyre, por ne Bux.to PTC(pay to click) te preferojn qe tua shikojsh reklamat e tyre apo antarve tjer qe kan pague per ti klikue e shique per 30 sec, dhe te paguajn, dhe nuk ka sherr apo virusa mbrapa ktyre reklamave, veq normal qe duhesh me pas ne kompjuter ndonji antivirus te instaluem, just in case.
Haram Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-07-08, 02:22   #13
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Punoni Online

punoni vllaznillak veq jo ma shum se 140 ore ne muj se ket bot askush nuk e ka marr me veti ne at boten tjter


ngomni mue se nuk ju bjen keq
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-07-08, 11:47   #14
Zaim Vaksinca
Asterix
 
Join Date: 26-08-05
Location: Belgjik
Posts: 133
Zaim Vaksinca has disabled reputation
Default Titulli: Punoni Online

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
punoni vllaznillak veq jo ma shum se 140 ore ne muj se ket bot askush nuk e ka marr me veti ne at boten tjter


ngomni mue se nuk ju bjen keq

Hiqju allahile Guri i Madh, a punohet ne dit te sodit lir !? leje se lir por edhe vetėm 140 or nė muj, nuk dalin as pėr buk e kryp.

Pirro, nėse vazhdon me punue si e ka pėrshkrue ky Harami, shpejt ka me tu plotsue dėshira. Kur ti afrohesh qind mijshit, ma cingrron njiher e ta festojm :D

Arkza, po e shof se budalleqt gjithnji jan te disponuem, normal se kan bo para tepėr e spo din ēka me bo me to. :D

Haram, mendimi i mir asht i joti, nėse ēdo antar se regjistrohet nė emėr tandin apo nė emėr tė Afrim Fejz..., dhe sejcili nė ēdo dit kyqet nė ato faqet e largėpėrmendura dhe klikon ashtu si e keni ncek, pėr juve asht e vėrtet se ju vin para nė konto pa u lodh.pėrndryshe, nėse kyqesh nė 15 faqe nga 30 sekonda, don tė thot se gati aq harxhon rrym e kohėn mos ta llogaritim.

Mė falni se bona pak hajgare nė ket realitet.
Zaim Vaksinca Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 13-07-08, 12:07   #15
Gjumashja
 
Gjumashja's Avatar
 
Join Date: 15-10-04
Location: n'krevet
Posts: 24,225
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Punoni Online

klikon rrin tan kohen edhe ne fund ta mbyllin, veq te vjen letra me ptk... edhe cka bone si me i qit qenit hallva.. po me mire meruni me dicka tjeter...


__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 12:03.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.