Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-06-08, 17:30   #1
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Mendjemadhesia

Te nderuar forumist na flisni pak per mendjemadhesin .

Cfare mendoni per njerezit qe jane mendjemedhenje dhe a jeni ju mendjemedhenje ?Ne lidhje me temen po flas pak une edhe pse nuk e di si me shohin te tjeret .

Ka njerez qe kan natyre qe ne shikim pa i njohur mire duken se jane mendjemedhenje kurse kur rrin me ta ndryshon komplet mendimin ,keshtuqe pa e njohur mire nje njeri nuk mund ta gjykojme ne asnje aspekt .


Une per vete mendoj se jam shume e hapur dhe e dashur me njerezit ,do te thote nuk jam Mendjemadhe kurse te tjeret nuk e di se cfare mendimi kan per mua .

Po ju ?

Jepni mendimin tuaj rreth juve dhe njerezve qe mendoni se jane mendjemedhenje .

Diskutime te kendshme !


__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 03-06-08, 18:52   #2
LABI
Alone Ranger
 
Join Date: 05-01-04
Location: Kosove
Posts: 7,498
LABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėmLABI i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Eshte nje cilesi e karakterit te nje personaliteti .. Zakonisht kjo eshte karakteirstike per te gjitha llojet dhe format e INJORANCES dhe NARCIZOISITETIT
__________________
Ai e shikonte.... ajo JO.... Ai e adhuronte.... ajo JO... Ai e donte.... Ajo JO.. Erdhi nje ēast dhe ai e harroi.. Ajo JO !
----------------------------------------------------
Femra ideale eshte ajo femer , qe eshte e vetedijshme qe mashkulli ideal s'ekziston dhe anasjelltas....
----------------------------------
Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !

Be yourself, everyone else is taken.

Last edited by LABI; 03-06-08 at 18:53.
LABI Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-06-08, 19:04   #3
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

......hm............

hiq amo hiq s un i baj njerzit menemdhoj


ata qe menojne kishe une dikushi ( e s jan kerkushi) ata kan menen e madhe....


veq menim i jemi ky
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Last edited by lovely; 03-06-08 at 19:05.
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-06-08, 19:49   #4
arton bala
 
Join Date: 24-12-06
Posts: 1,014
arton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėmarton bala i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Quote:
Originally Posted by LABI
Eshte nje cilesi e karakterit te nje personaliteti .. Zakonisht kjo eshte karakteirstike per te gjitha llojet dhe format e INJORANCES dhe NARCIZOISITETIT
Une kisha thene se edhe mendjemadhesia njeh shkallezime. Per kete flet vet fakti qe ka njerez apo sjellje te njerezve, te cilet/te cilat mua mund te me duken mendjemedhenje, mirepo ty apo tjereve jo.

Shkallet e larta te mendjemadhesise i kisha shpjeguar si derivat i dy karakteristikave te personalitetit qe ke permendur ti. Kjo forme e mendjemadhesise eshte e dedikuar kunder personave tjere, pra ka per qellim uljen e vleres te personave per rreth apo ndonje tjeter qellim te ulet moral. Mirepo ka edhe shkalle tjera te mendjemadhesise, pra mendjemadhesi te vogla apo qe duken pak sa normale. Keto te fundit nk jane shprehje e inrorances apo narciziozitetit, por me teper nje shprehje e mossigurise se personit mendjemadh. Sepse (si shembull) nese une nuk te pershendes ty ne rruge (edhe pse te kam takuar nje here), dhe e vetmja arsye ne koken time per te mos pershendetur ty eshte frika qe ti nuk do te me pershendetesh mrapa, atehere une kete nuk e bej per shkak se e njoh veten me te madh sesa ti apo perse dua te te ule ty vleren shoqerore, por per shkak te mossigurise ne personin tim. Pra e bej si vetmbrojtje. Mirepo ty te dukem si mendjemadh. E ne raste te tilla besoj se nuk mund te flitet per mendjemadhesine si nje veti e injoranteve e tj.

Last edited by arton bala; 03-06-08 at 19:51.
arton bala Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-06-08, 20:03   #5
Skyfter
 
Skyfter's Avatar
 
Join Date: 07-03-08
Posts: 3,242
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Sa i perket njerzve mendjemadh, ose duhesh ti akceptosh ose ti injoron e jo te gjykon per personin e tij-saj, besoj se secili ka te drejt te jet vetvetja ...
Personalisht mendoj dhe besoj se nuk jam mendjemadh e cka mendojn te tjeret nuk me pengon ........

..............
.......................

Fundi fundit Nobady is Perfekt e besa edhe Ai lart jo
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-06-08, 22:21   #6
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Mendjemadhsia ves ėsht njė dukuri e pa vlerė dukuri e shėmtuar armė e tė ligut injorantve
me mendjemadhsinė disa mundohen ta paraqesin madheshtinė qė nuk e kan
Mendjemadhsia ėsht jo civilizuese munges kulture dhe formimi jan njerz q enuk kan shum vetedija dhe dritė nuk jan vizionarė dhe nuk jan ashtu si paraqiten
Mendjemadhsia ėsht nji lloj maske paraqitje nga jasht per tu ngritur edhe kur nuk ka vlera
ėsht formė aktruese e tyre qė nuk jan te pregatitur dhe nuk kan shum peshė nė jetė por me anen e mendjemadhsisė mundohen te jen dikusha te jen faktorė
Mendjemadhsia ėsht shum e dėmshme per shoqerinė mendjemadhi ėsht shum i papershtatshem ne shoqeri dhe nuk esht njeri praktik
Zakonisht njerzit qe jna ma te thjesht ne dukje kan ma shum vlera se mendjemdhejt kjo esht deshmuar ne praktiken jetsore neper pervoja
lirik Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 03-06-08, 22:31   #7
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Mendjemadhesia. Dicka e ulet per te gjithe njerezit qe e kane kete mendje
Secili ka rastin te jete mendjemadh ne nje moment te caktuar. Por per mendimin tim virtyti me i mire i njeriut eshte te jete i shlire i sinqerte dhe sa me i thjeshte, vetem me keto virtyte do arrije te fitoje respektin e te tjereve dhe dashurine e tyre!

selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-06-08, 09:08   #8
DEA
***
 
DEA's Avatar
 
Join Date: 29-04-04
Location: Baden Württemberg
Posts: 14,782
DEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėmDEA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Duhet marre parasysh se ka njerez qe jane te zhgenjyer nga jeta, andaj edhe i ikin kontaktit me cdonjeri nga frika se mos zhgenjehen serish e jo qe jane ndoshta mendjemedhenje.
Mendoj qe mendjemadhesia ekziston po ne minimum, thjeshte ne ditet e sotit jane njerzit te ngarkum fizikisht edhe psiqikisht andaj edhe nese ju kalon para syve nuk te flasin , jo qe nuk te njohin po nuk te shohin. Secili njeri qe reflekton " mendjemadhesi" mendoj se i ka arsyet e veta.
__________________
Prį, mallkue njaj bir Shqyptari, Qi ketė gjuhė tė Perendķs, Trashigim, qi na la i Pari, Trashigim s'i a lźn ai fmķs; Edhč atij i u thaftė, po, goja, Qi e perbuzė ketė gjuhė hyjnore; Qi n'gjuhė t'huej, kśr s'āsht nevoja, Flet e t'veten lźn mbas dore.
DEA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-06-08, 10:35   #9
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Menjemadhesia eshte mosperfillje ndaj nje njeriu tjeter. Pa marre parasysh aresyet...mendoj se eshte fyese ndaj te tjereve.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-08, 00:10   #10
Gjumashja
 
Gjumashja's Avatar
 
Join Date: 15-10-04
Location: n'krevet
Posts: 24,225
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Nuk i pelqej personat qe ja "vjerrin" larte... herdo kur do deshtojne, ji vetja cdoher do jesh triumfues...
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-08, 00:34   #11
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Varet qysh asht tipi i njeriut...

Disa doken mendjemedhaj po sjan.....

E ata qe em shkojn en nerva jan do qe sen sdijn edhe asgje skan edhe e kan mendjen kishe kush jan ata....kta smuj mi duru hiq.....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-08, 10:23   #12
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
>>{SpOnGeBoB}<<'s Avatar
 
Join Date: 08-06-07
Location: In the battle of Love...
Posts: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Default Titulli: Mendjemadhesia

Bash qasishne njerez i nevojiten shoqnise pse qka po te vyjne qata qe mendjen e kan gjujte hamene ne lloq edhe e terhjekin zhagas me qyke te zorit si me kane kolices tu i grah.

Une qeshtu e kam marr vesht qete teme Mendjemadh a po i bjen ata qe dijne shume apo ?

A qeta qe paskan shkrujten jo qeshtu po qeshtu, belivalla nuk e besoj qe ja kan pa mendjen kujna. Ti munesh me pa njerin me tu dok kryemadh, josimpatik a qysh e shef, amo halo nuk e ka qele njeri gojen me fol edhe menihere qeta ja lexun edhe ja maten sa metra e ka mendjen e nalte.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-08, 10:32   #13
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Quote:
Originally Posted by Linka_pz
Te nderuar forumist na flisni pak per mendjemadhesin .

Cfare mendoni per njerezit qe jane mendjemedhenje dhe a jeni ju mendjemedhenje ?Ne lidhje me temen po flas pak une edhe pse nuk e di si me shohin te tjeret .

Ka njerez qe kan natyre qe ne shikim pa i njohur mire duken se jane mendjemedhenje kurse kur rrin me ta ndryshon komplet mendimin ,keshtuqe pa e njohur mire nje njeri nuk mund ta gjykojme ne asnje aspekt .


Une per vete mendoj se jam shume e hapur dhe e dashur me njerezit ,do te thote nuk jam Mendjemadhe kurse te tjeret nuk e di se cfare mendimi kan per mua .

Po ju ?

Jepni mendimin tuaj rreth juve dhe njerezve qe mendoni se jane mendjemedhenje .

Diskutime te kendshme !
Pershendetje e dashura Linka......

Mu shum here me ka ra me degju me veshte e mije(AH menemadhja) Po ne realitet jam teper njeir i thjeshte,i cilter,,,,,Nuk i du hiq mendjemdhajt sepse bash qata njerz mundohen me ma prezentu mu dhe tjereve nej karakter te deforumun,,,,me pelqejne njerzit e thjeshte njerzit qe jan me vlera te mdhaja po kan thjeshtersin ne shpirtin e tyne........Ka disa q eja bajne vetes me sy (ne pasqyre) dhe poashtu ja varin ma nalte qe duhet,,,ata gjeth perfundojne ne humner,,,,je i thjesht je vetvetja,,,mendjemadhsia nuke munde te ngrit nalte ,vetem vlerat dhe dija jote;)
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-08, 10:43   #14
>>{SpOnGeBoB}<<
Banned
 
>>{SpOnGeBoB}<<'s Avatar
 
Join Date: 08-06-07
Location: In the battle of Love...
Posts: 2,082
>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė>>{SpOnGeBoB}<< i njohur pėr tė gjithė
Default Titulli: Mendjemadhesia

Quote:
Originally Posted by emine
Pershendetje e dashura Linka......

Mu shum here me ka ra me degju me veshte e mije(AH menemadhja) Po ne realitet jam teper njeir i thjeshte,i cilter,,,,,Nuk i du hiq mendjemdhajt sepse bash qata njerz mundohen me ma prezentu mu dhe tjereve nej karakter te deforumun,,,,me pelqejne njerzit e thjeshte njerzit qe jan me vlera te mdhaja po kan thjeshtersin ne shpirtin e tyne........Ka disa q eja bajne vetes me sy (ne pasqyre) dhe poashtu ja varin ma nalte qe duhet,,,ata gjeth perfundojne ne humner,,,,je i thjesht je vetvetja,,,mendjemadhsia nuke munde te ngrit nalte ,vetem vlerat dhe dija jote;)
Oj, oj oj emine qetu masi ke qillue hajde pash zotin apo ma kallezon mue, se po du me dijten qysh osht per ty shembull nji njeri mendjemadh. Pershembull ne baze te qkafit mudet me dijten qe dikush osht mendje madh, hajt pash zotin qitja kutllen qetina definnicionit.

Jo fjele ne skije se qashtu mund shkrun njeri edhe 10 faqe tjera, amo ti qysh e shef.

A je tu e pa qe krejt kane shkrujt qasishne llafe nuk i du mendjemdhajt jo ma mir mu kane vetvetja, amo hiq kerkush as ngat nuk ju ka afrue me kallezue qka nenkupton me mendjemadhesi. A po kupton qitash.
>>{SpOnGeBoB}<< Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 05-06-08, 10:47   #15
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Mendjemadhesia

Quote:
Originally Posted by >>{SpOnGeBoB}<<
Oj, oj oj emine qetu masi ke qillue hajde pash zotin apo ma kallezon mue, se po du me dijten qysh osht per ty shembull nji njeri mendjemadh. Pershembull ne baze te qkafit mudet me dijten qe dikush osht mendje madh, hajt pash zotin qitja kutllen qetina definnicionit.

Jo fjele ne skije se qashtu mund shkrun njeri edhe 10 faqe tjera, amo ti qysh e shef.

A je tu e pa qe krejt kane shkrujt qasishne llafe nuk i du mendjemdhajt jo ma mir mu kane vetvetja, amo hiq kerkush as ngat nuk ju ka afrue me kallezue qka nenkupton me mendjemadhesi. A po kupton qitash.

une per shembull e shofe se shqipatret kan menen e madhe ,,e pakica jan dikushi,dmth qaj tramafili qe so kekrushi ja var nalte,,,,

ps.spo shofe mire se syzat i kam harru te shpija


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 14:41.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.