Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 24-06-08, 23:23   #1
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default LAMTUMIRE i/e DASHUR

LAMTUMIRE i/e DASHUR


e huazuar nga Ippo - LEGENDA.....me lejen e saj......ehhhh,sa e sa kemi fol per DASHURINE - kete ndjenje fisnike ,...kemi pyet pse ajo shpesh na VERBON,....kemi lujte me fantazi ,a do te mundemi me dashuru edhe ne koordinata mistike - me "VAMPIRA",....kemi pi ndonje "GOTE _ GJAK" ,aty ketu,...

kemi pyet a egsiston mashkulli IDEAL , jemi mundu me pershkruajte FEMREN vetem me nje fjale - HYJNEEEESHE,...

pastaj kemi lyp MELMESA ,qe ta bejme DASHURINE TE PAVDEKSHME,...ahhh, edhe jemi hamend se si ta dergojme mashkullin para ALTARIT,....

por ,kemi harruar se eksiston NDARJAAAA,...

ehhhhh,ketu mund te shpalosni ,dhembjen,lotet,...dhe pse jo shpresat per RINGJALLJE,.... ( Ahahaaa....mos e merrni iu lutem aq tragjikeeee,,,miliarda njerez ka ne bote.... ),

si instrument qe te realizoni PROJEKTIN E NDARJES ,
iu propozoj kete kenge:
.....mos qani,,,mos qaniiii!!!!

"Goodbye my love, goodbye"*****


....I came back to YOUUUU....
goodbyeee my LOVEEE,,,goodbyyyyeee...

Demis Russosahhh,pa lote bre (...se jemi te ndieshem ...),mos qani,mos qani....ehhh emocionet,.....

JETA ESHTE PLOTE TAKIME DHE PLOTE NDARJEEE....

....Cdo gje qe fillon ,edhe mbaron ...

ENERGJIA shendrrohet nga nje trajte ne tjeteren,...

diku HUMBIM ,e diku FITOJME,....

por me rendesi qe ne LAMTUMIREN E FUNDIT ,te leni nje dritare hapur ,
qe te AJROSNI SHPIRTIN - qe te merr fryme,...

Goodbyyyeee my LOVE , goodbyyyeeee...
dhe, per deri sa beson ne ENDERREN - UNE do te kthehem te TI.

ahhhh,breee,...LOVE YOUUU ,breee
me subtilitet

IPOLITTA


__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!

Last edited by Bond; 25-06-08 at 00:02.
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 24-06-08, 23:27   #2
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Lamtumir per her te fundit kthe koken edhe nje here. Me kurre s'do te takohemi as ne vjesht as ne pranver. Lamtumir kur te me thuash doren fort shtrengoma ti Mos harro te me shikosh edhe nje here drejt ne sy. Lamtumires po i afrohet casti fundit i se vertetes kisha dashur ne ate moment ti them lamtumire edhe jetes. Kurr s'e kam menduar kete cast te rend e tragjik. kurr s;do te kisha besuar se ty de kam vertet armik
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:31   #3
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by selvija
Lamtumir per her te fundit kthe koken edhe nje here. Me kurre s'do te takohemi as ne vjesht as ne pranver. Lamtumir kur te me thuash doren fort shtrengoma ti Mos harro te me shikosh edhe nje here drejt ne sy. Lamtumires po i afrohet casti fundit i se vertetes kisha dashur ne ate moment ti them lamtumire edhe jetes. Kurr s'e kam menduar kete cast te rend e tragjik. kurr s;do te kisha besuar se ty de kam vertet armik

sha zoten kur i knova qeta rreshta mu mbush mendja me kcue ne bunar hhaaaa bana pak hajgare
__________________
Kosoven nuk e pret rreziku nga Serrbija po te mos e kishte PDKen e SHIKun e pikrishit Hashim thaqin
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-06-08, 23:38   #4
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by Guri i madh
sha zoten kur i knova qeta rreshta mu mbush mendja me kcue ne bunar hhaaaa bana pak hajgare
TE PRITA SHUM GJAT............. A do vish? Sot? Neser? Sot? Une po te pres e heshtur E lagur nga shiu nga lote. E ti! I humbur, pergjumur diku! I zhveshur, i pluhur, diku! Vret kohen i humbur, i marre I eshkur, i etur, i thare. Do vish? I dashur te lutem Te pres. Por ti nuk nxiton Ti ecen nen hije, nen diell. Ti ecen nga toka ne qiell. I humbur nen hapat e tua I lodhur nga jeta nga mua. I hidhur nga zjarri nga rete Ti plakesh neper kafenete. Ti endesh me shoqe me shoke Humb kohen, humb veten ne bote. E une jam ketu qe te pres. E lagur nga shiu nen vese
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 09:56   #5
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,860
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

...pa lamtumire moj u largove, me le ne vetmi...
...nuk besoja se do shihemi perseri..
..kan kaluar plot shtate vjet................................

keshtu kendon nje kenge ne radio.....
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 10:11   #6
aLbaChiCk
Love To Be Loved
 
aLbaChiCk's Avatar
 
Join Date: 13-07-06
Location: Not here
Posts: 12,899
aLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėmaLbaChiCk i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to aLbaChiCk Send a message via AIM to aLbaChiCk Send a message via MSN to aLbaChiCk Send a message via Yahoo to aLbaChiCk Send a message via Skype™ to aLbaChiCk
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

E di se fundi na ka ardh, e di qe ket smundem me nda , e di qe zemrat kan me qa qe kan me u nda e skem me u pa.E di qe syt kan met lotu , askush si un ska met mungu, por un pa dasht duhet me shku e me u largu.Perqafom ti o shpirt kurr si sot sjam merzit, neser vjen dit e re te bashkuar sna gjen ne......... Lamtumir loqkush
__________________
Man VergiSst Nicht Das Jemand FehLt , Man Gewöhnt Sich Nur Daran
This is for all people who talk shit about me.I just give a fuck about you “cause I“m something that you never can be!!!!
aLbaChiCk Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 14:34   #7
ShEjToNkA
______________
 
ShEjToNkA's Avatar
 
Join Date: 11-07-04
Location: Nė Zemėr tė...??!!!
Posts: 20,127
ShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėmShEjToNkA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Cfarė pretendohet nė kėtė temė? Vargje poetike, prozė, poezi apo fragmente nga romanet e dashurisė??
__________________
Korrektėsia ėshtė gjėja mė hyjnore nė shpirtin e njeriut!
ShEjToNkA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 15:57   #8
ajshe
 
Join Date: 25-01-05
Posts: 2
ajshe has disabled reputation
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by ShEjToNkA
Cfarė pretendohet nė kėtė temė? Vargje poetike, prozė, poezi apo fragmente nga romanet e dashurisė??
Si duket ketu po pritet me duartrokit per Legende-Ippo, e me i then Linkes qe eshte shum e afte me kopju shkrime.
ajshe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 16:39   #9
Linka_pz
E pandryshueshme
 
Linka_pz's Avatar
 
Join Date: 08-03-07
Location: Ne Qytetin Historik
Posts: 12,345
Linka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėmLinka_pz i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by ajshe
Si duket ketu po pritet me duartrokit per Legende-Ippo, e me i then Linkes qe eshte shum e afte me kopju shkrime.


Nese mendon ti ashtu ashtu le te jete.!!!
Uaaaa , ku po e njeh moj ti Linken me 9 postime ,cka s`degjon njeriu ,tere kete kohe ke shiku apo ke degju me bisht syri .
...... ama temen e solla ketu se si kjo tem dhe ky shkrim rralle hasim ketu ,ate e kam mike shume te afert edhe me deshiren dhe lejen e saj e kam sjell per ju .
__________________
Thjeshtesia dhe modestia i ben njerezit me te perparuar.
.....................................
“Nė jetė, duhet pasur vullnet e durim – tė mirat vijnė pastaj”
...................................
Happiness in intelliggent people is the rarest thing I know!

Last edited by Linka_pz; 25-06-08 at 16:41.
Linka_pz Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 17:16   #10
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Me kujtohet ende ajo dite e ftohet dite dhjetori kur per her te par u takuam, te them te verteten e kam pas shume veshtir ta perfitoj zemren tende por edhe me veshtir e kam te te haroj.
Ike pa me len te te theme lamtumire ike per me mos tu kthyer, edhe pse ike une dua qe te them lamtumire.
Lamtumire pergjithmone me zemer te tyer po te theme me pika loti neper faqe e me sy qe qajn me malle, edhe pse po te theme lamtumire nuk do te thot se nuk te mendoj sepse ti ke qene dashurija ime e vetme dhe kurre per jete nuk do te harroj.
Po te shkruaja per dashurin qe kam ndaj teje fjalet nuk do te mbaronin kurre por per te then lamtumire po me duket shume e veshtire..........

Te puē me malle.........
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 17:32   #11
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by giovanni
Me kujtohet ende ajo dite e ftohet dite dhjetori kur per her te par u takuam, te them te verteten e kam pas shume veshtir ta perfitoj zemren tende por edhe me veshtir e kam te te haroj.
Ike pa me len te te theme lamtumire ike per me mos tu kthyer, edhe pse ike une dua qe te them lamtumire.
Lamtumire pergjithmone me zemer te tyer po te theme me pika loti neper faqe e me sy qe qajn me malle, edhe pse po te theme lamtumire nuk do te thot se nuk te mendoj sepse ti ke qene dashurija ime e vetme dhe kurre per jete nuk do te harroj.
Po te shkruaja per dashurin qe kam ndaj teje fjalet nuk do te mbaronin kurre por per te then lamtumire po me duket shume e veshtire..........

Te puē me malle.........
Dashnija e at'hershme Selvija...

( e kuptova tek tema nota qe ka qen Selvija pika i rafte jarabi...
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 17:35   #12
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by selvija
Dashnija e at'hershme Selvija...

( e kuptova tek tema nota qe ka qen Selvija pika i rafte jarabi...

Ato dite me te ende nuk i harroj po e poshter ish kan breeeeeeeee e ne fund me tradhtoj.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 17:41   #13
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by giovanni
Ato dite me te ende nuk i harroj po e poshter ish kan breeeeeeeee e ne fund me tradhtoj.
Kam deshir te shof me sy,
qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj
E di Qdo gje Eshte KoT
Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TĖ DUA

me kthe te lutemmmm

Last edited by selvija; 25-06-08 at 17:41.
selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 17:50   #14
Giovanni
I pa pune
 
Join Date: 16-02-04
Location: Ne planetin Toke
Posts: 11,800
Giovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėmGiovanni i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by selvija
Kam deshir te shof me sy,
qe gjithmon te jam me ty.
Kam deshir ty te takoj,
vetem ty te dashuroj.
Kam deshir prap e jotja t`jam,
se pa ty asgje nuk kam.
Kam deshir dhe nje qellim,
bashk me ty t`jam gjer n`amshim...
Sa yje ka nata nuk mund ti numroi
sa te dua zemer nuk mund ta besosh
ket dashuri mos ja trego as kujt
se zemra ime nuk i takon gjithkujt.
Sikur qelli te ish letėr
dhe deti tė ishtė bojė,
nuk do shkruaja azgjė tjetėr
vec se ty i tė dashuroj
E di Qdo gje Eshte KoT
Por Un Ty SmunD Te HaRoJ "TĖ DUA

me kthe te lutemmmm


Shume gjate te kam prit,
duke menduar se do te vish nje dite
Por tani kohe e gjate ka kalu
edhe pse ende shum te du
nuk kam me deshire me kurre ne jete me te taku.

Une te kam deshuru ..
ti me ke lendu ...
Un prap te dashuroj
por me kurre ne jete nuk dua te te takoj.....

Last edited by Giovanni; 25-06-08 at 17:52.
Giovanni Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-06-08, 17:55   #15
selvija
N'kopshtin lulishteve!!!
 
selvija's Avatar
 
Join Date: 21-07-06
Location: Suomi
Posts: 28,059
selvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėmselvija i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: LAMTUMIRE i/e DASHUR

Quote:
Originally Posted by giovanni
Shume gjate te kam prit,
duke menduar se do te vish nje dite
Por tani kohe e gjate ka kalu
edhe pse ende shum te du
nuk kam me deshire me kurre ne jete me te taku.

Une te kam deshuru ..
ti me ke lendu ...
Un prap te dashuroj
por me kurre ne jete nuk dua te te takoj.....
Me fal edhe njher do te jem me ty pergjithmon...
deshiroj te shof ne sy
semos digjem mall per ty
sikur te isha rreze HANE
do te hy ne dhomen tande
vetem ta dish se sa te DU
sdo ta jetosh as nje ore pa MU


selvija Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 18:39.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.