Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-07-08, 20:15   #1
Fshatari
 
Join Date: 12-07-05
Posts: 7,962
Fshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėmFshatari i pazėvėndėsueshėm
Default Shteti i parė shqiptar nesėr antare e Natos

Zoti i madh paska shkrue me festue ēdo muej nga njė ngjarje madhore gjat kėtij viti.

Nesėr pra vetėm "champagne" do pimė!

"Shqipėria dhe Kroacia, do tė nėnshkruajnė nesėr Protokollin e Anėtarėsimit nė NAT0
Nesėr, mė 9 korrik, do tė zhvillohet nė Bruksel takimi i Kėshillit tė Atlantikut tė Veriut (NAC), gjatė tė cilit do tė nėnshkruhen Protokollet e Anėtarėsimit tė Shqipėrisė dhe Kroacisė nė Aleancėn e Atlantikut tė Veriut. Pala shqiptare do tė pėrfaqėsohet nė kėtė ceremoni nga njė delegacion i kryesuar nga Ministri i Jashtėm Lulzim Basha. Ceremonia e nėnshkrimit tė Protokolleve tė Anėtarėsimit shėnon pėrfundimin me sukses tė negociatave tė Anėtarėsimit Shqipėri NATO,

BRUKSEL- Shqipėria dhe Kroacia firmosin nesėr nė Bruksel Protokollin pėr anėtarėsim nė NATO. Ky akt hap rrugėn pėr anėtarėsim formal tė dy vendeve nė kėtė organizėm qė duhet tė ndodhė nė Samitin e vitit tė ardhshėm tė aleances. Pas firmosjes sė Protokollit pėr anėtarėsim, tė 26 vendet anėtare tė NATO-s si dhe dy vendet e reja anėtare Shqipėria dhe Kroacia duhet tė ratifikojnė kėtė marrėveshje nė parlamentet pėrkatėse. Protokolli pėr anėtarėsim pritet tė firmoset nesėr paradite nga sekretari i pėrgjithshėm i NATO-s, Jap de Hop Shefer dhe ministrave tė jashtėm tė Shqipėrisė dhe Kroacisė Lulėzim Basha dhe Gordan Jandrokoviē. Pas nėnshkrimit tė Protokollit, tre nėnshkruesit do tė zhvillojnė njė konferencė pėr shtyp ku do tė komunikohet zyrtarisht hyrja e dy vendeve tė Ballkanit perėndimor si anetare tė plota tė Aleancės sė Altantikut Verior.
Maqedonia si njė nga vendet e treta tė Kartės sė Adriatikut nuk do tė firmosė Protokollin e anėtarėsimit, pėr shkak tė vetos greke qė bllokoi anėtarėsimin, pėr ceshtjen e emrit
(a.r-news24/balkanweb) ".


Fshatari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 08-07-08, 22:36   #2
Dilaver
 
Dilaver's Avatar
 
Join Date: 29-09-03
Posts: 2,294
Dilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėmDilaver i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Shteti i parė shqiptar nesėr antare e Natos

"NATO-ja jo vetėm pėr shqiptarėt ishte simbioza e lirisė. Nė tė vėrtetė, kjo organizatė nė historinė botėrore tė shekullit XX do tė mbahet nė mend si organizata qė i dha shtytje e kuptim lirisė e demokracisė, kundruall diktaturave dhe sistemeve totalitare qė kėrcėnonin botėn. Nė gjashtė dekada tė ekzistencės sė saj pėr Europėn dhe perėndimin, kjo organizatė ka pas njė domethėnie tė posaēme, tė pazėvendėsueshme pėr tė ekzistuar liria, pėr tė besuar tek forca e saj e jashtėzakonshme dhe vlerat sublime qė kėrcėnoheshin prej forcave tė liga.
Tanimė kur Shqipėria po bėhet pjesė e pėrbashkėt e kėsaj organizate, kufijtė e lirisė po shtrihen edhe nė vendet e trazuara me shekuj, ku patėn vepruar e sunduar me shekuj forcat e errėsirės. Sė kėndejmi pėr shqiptarėt po hapet njė epokė e re, ajo e rikthimit nė familjen e madhe perėndimore, tanimė institucionalisht, prej sė cilės populli shqiptar ka jetuar e shkėputur nėpėr shekuj. Me aktin e marrjes sė ftesės pėr t'u bėrė anėtare e shteteve dhe kombeve tė lira, Shqipėria realizon njė aspekt tė rėndėsishėm tė platformės sė saj politike. Tanimė objektivat e saj janė afėrmendsh tė realizuara, qė sa mė shpejt tė jetė edhe pjesė e BE".

Ndue Ukaj


__________________
Aj, qė shkon tuj mjellė e tuj hapė fjalė tė kqija e gergasa herė per njanin herė per tjetrin, me gojė tė kanunit thirret »Argat i keq«.
Dilaver Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 12:20.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.