Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 17-07-09, 07:40   #31
Idila
Larguar
 
Join Date: 10-11-08
Location: Iliridė!
Posts: 11,047
Idila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėmIdila i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Papunesia !

Quote:
Originally Posted by ABC
qysh me blujt se jom papun
Shko shite djathin e gjizėn nė pazar apo mollė e dardha, e ku ta di unė! :D
Jo po besa ju humbet vlera rinisė bashkėkohore me tė tilla veprime...!
Primare ėshtė dukja e njė "maēo" me xhepat e zbrazur!

A e dinė si i thonė kėsaj?

"Dhi e zgjebosur bishtin pėrpjetė"
__________________
Pėr tė arritur gjer te Caku,
duhen;
Urtėsia e tė gjithė dijetarėve,
Mundi i tė gjithė tė palodhurve,
Durimi i tė gjithė tė pėrvuajturve,
Besimi i tė gjithė tė pathyerve,
Syēeltėsia e tė gjithė tė zgjuarve,
Begatia e tė gjithė tė pasurve,
Trimėria e tė gjithė kreshnikėve,
Madhėshtia e tė gjithė ngadhėnjimtarėve.

Last edited by Idila; 17-07-09 at 07:41.
Idila Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 23-07-09, 00:30   #32
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Papunesia !

Papunesia e smun njeriun.
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-08-09, 21:59   #33
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Papunesia !

Nuk e dija as vete pse kam harrue mi "ra mas" ksaj teme, veq njo muj mju thon qe e kam t'majtunit mend kogja t'freskėt derisa e gjeta prap.
Edhe kjo ishte arsyeja pse u vėrsula pikėrisht e kėtu nė kėtė temė, edhepse veqė isha shtrirė nė shtrat e mundohėsha ta pėrpunoja rrjedhėn e ditės atje.
Nuk munda vetėn ta gjejė "zgjidhjen" dhe erdha ta kuvendojm bashkė.
Pse bre njerzit kur e kanė punėn e mirė, e tė rahatshme, e tė pagume mirė, e gjitha t'mirat, ata prap bėhen tė panjerėz dhe VJEDHIN ?
Pse dikushi nuk ja din hiq "shyqyrėn" dhe kah t'sillet e pshtillet bėnė HILE ?
Bėnė hile nė tė punuar, bėnė hile me orar, bėnė hile me tė gjitha ?
Pse
Pse
Pse
....???
dhe besoni qė disa nga "njerzit" ta gėrdisin gjithēkahen a.......
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-08-09, 22:06   #34
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Papunesia !

Quote:
Originally Posted by Domira
Papunesia e smun njeriun.
Papunsia e smun njerin e ndershėm, sespe disa qė i njohė unė (taksiratgji i madhė jam) i smun puna e jo e papuna.
gkhgkhgkhgkhghkgkhgkhgkhgkheeeeeh
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-12-10, 23:18   #35
elvio
 
elvio's Avatar
 
Join Date: 21-01-10
Posts: 6,338
elvio has disabled reputation
Default Titulli: Papunesia !

Qe Pupi s'ka komentuar ketu do te thoje qe ai punon.

Le te shpresoj qe ka gjet serish punen e tij.

Nqs s'vishesh mire dmth s'je ne levizje.

S'ke gjalleri.

Ky fenomen te cilin e ke sjelle ketu nepermjet kesaj teme eshte njeri nder me shqetesuesit e shoqerise sone(shqiptare)por e mira eshte per ata te cilet e kuptojne qe pa pune s'ka drite-horizont-jeshil,edhe kur shqetesohet dikushi nga kjo do te thoje qe eshte ne levizje ne kerkim te saja.

Edhe pse jashte teme me erdhi ndermend qe kete papunesine me njemije jstifikime e shikoja ne Shqiperi qe frekunetonin kafenete madje duke e shoqeruar edhe me pije alkolike,edhe habitesha teksa justifikonte secili veten,edhe mbanin ison e njeri tjetrit me ato c'ka thonin.

S'ka pune
s'punohet me aq leke.
Fale zotit qe me punon djali -Itali-Greqi-Gjermani apo gjetke.

Me ish krijuar bindja qe shtresa me e dobet ne mentalitet ishin ata mbi 40 vjec e larte,qe kjo me sjell ne te njejten analize e konkluzion qe s'derroj mendje e tashme.
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-12-10, 22:21   #36
Suelaa
 
Suelaa's Avatar
 
Join Date: 16-06-10
Posts: 1,920
Suelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėmSuelaa i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Papunesia !

O gjithkana asht- gjikana.


__________________
Me mire te dish se sa te kesh.
Suelaa Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:14.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.