Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Kultura > Kuzhina & Gatimi
User Name
Password
Kuzhina & Gatimi Receta nga kuzhina shqiptare dhe nga mbarė bota.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-12-08, 15:34   #1
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Qofte mė lėng ...Materialet:

• 1 kg mish i grirė
• 2 speca tė kuq dhe i bluani
• 1 shkop kanellė e copėtuar
• 1/2 filxhan oriz i pagatuar
• 2 lugė gjelle qepė tė grira
• 1 kokėrr vezė
• 1 thelb hudhre

Salca:

• 3 kupa sallatė jeshile e grirė
• 2 filxhan qepė tė grira
• 1 kupė me karota tė prera nė copa tė vogla
• ½ selino e grirė
• 1 lugė gjelle pudėr djegėse
• 2 kupa lėng mish pule
• 1 kupė salcė domateje
• ½ kupė patate tė grira dhe tė pjekura

Pėrgatitja:
1. Hidhni nė njė tigan mishin, specat e kuqė tė bluar dhe i skuqni nė njė temperaturė mbi mesataren, pėr 2 minuta.
2. Kombinoni 2 lugė ēaji kanellė, kripėn, orizin, qepėt, mishin, vezėn dhe hudhrat nė njė tas tė thellė. Formoni 24 qofte.
3. Nė njė tigan hidhni lakrėn, karotėn dhe selinon, gatuajini pėr 8 minuta, duke i trazuar vazhdimisht. Shtoni pudrėn djegėse, lėngun e mishit dhe domatet dhe lėrini tė ziejnė. Hidhni qoftet dhe lėrini pėr 15 minuta. Nė fund hidhni edhe patatet dhe gatuajini pėr 20 minuta ose derisa patatja tė ketė zier mirė.


Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 01:55.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.