Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 14-04-09, 13:14   #1
dani 1
 
Join Date: 24-02-09
Posts: 57
dani 1 i vlerėsuar jo keq
Default Virgjeria te vajzat

Te nderuar bashkbisedues,e hapa kete teme pak ne menyr direkte, por jo pa qellim!Ne shumicen e rasteve e kom verejt se vajzat shqiptare, nuk i vejn shum rendesi kesaj pune. Do doja te bisedojm rreth kesaj qeshtje ne kete tem. E di se kjo teme eshte teper delikate dhe shumica e femrave nuk kan deshir te flasin per kete teme,Vertet kisha pas deshir te dij mendimet e juaja rreth kesaj lidhje dhe ju lutem te pergjigjjeni me seriozitet!ju falem nderit.


dani 1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 14-04-09, 15:41   #2
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by dani 1
Te nderuar bashkbisedues,e hapa kete teme pak ne menyr direkte, por jo pa qellim!Ne shumicen e rasteve e kom verejt se vajzat shqiptare, nuk i vejn shum rendesi kesaj pune. Do doja te bisedojm rreth kesaj qeshtje ne kete tem. E di se kjo teme eshte teper delikate dhe shumica e femrave nuk kan deshir te flasin per kete teme,Vertet kisha pas deshir te dij mendimet e juaja rreth kesaj lidhje dhe ju lutem te pergjigjjeni me seriozitet!ju falem nderit.
I nderuar une mendoj qe bash femrat Shqiptare i kushtojn shum rendesi ksaj pune...

Me krahasu me vendet tjera ... kjo puna e Virgjeris asht diqka e harruar moti....
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-04-09, 16:04   #3
dani 1
 
Join Date: 24-02-09
Posts: 57
dani 1 i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

virgjeniteti nuk esht garanti as pasqyre e moralit. harroni ket. njoh plot vajza qe e kan rujt virgjenitetin, por tana t'zezat i kan ba... skan lan gja tjeter pa provu. dhe ne fund, asnja nuk ka mbet pa u martu, bile edhe ato qe sjan kan te virgjera.

une jam per moral dhe tradita, por edhe mendoj se duhet me hec me koh. sot ka ndryshu shumqka. perpara i kan feju e martu prind femijt me 18 vjet, ndoshta nuk e kan pa kurr njani tjetrin ma perpara... edhe nuk esht kan veshtir me rujt virgjenitetin me 18, as per mashkuj as per femna.

por sot njoftohen vet, kalojn ndoshta 3-4 vite bashk, dhe martohen ateher me 23,24,25... pra me kqyr nga ana "reale", nese kan kontakt dhe takohen rregullisht per nje koh te gajt, nuk besoj se presin deri sa te martohen.

per mua karakteri ka shum me shum rendsi. virgjeniteti esht vetem nje "plus" apo "extra", por ban edhe pa te.
dani 1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-04-09, 16:15   #4
remi.bmc
 
Join Date: 06-06-06
Posts: 202
remi.bmc i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by dani 1
virgjeniteti nuk esht garanti as pasqyre e moralit. harroni ket. njoh plot vajza qe e kan rujt virgjenitetin, por tana t'zezat i kan ba... skan lan gja tjeter pa provu. dhe ne fund, asnja nuk ka mbet pa u martu, bile edhe ato qe sjan kan te virgjera.

une jam per moral dhe tradita, por edhe mendoj se duhet me hec me koh. sot ka ndryshu shumqka. perpara i kan feju e martu prind femijt me 18 vjet, ndoshta nuk e kan pa kurr njani tjetrin ma perpara... edhe nuk esht kan veshtir me rujt virgjenitetin me 18, as per mashkuj as per femna.

por sot njoftohen vet, kalojn ndoshta 3-4 vite bashk, dhe martohen ateher me 23,24,25... pra me kqyr nga ana "reale", nese kan kontakt dhe takohen rregullisht per nje koh te gajt, nuk besoj se presin deri sa te martohen.

per mua karakteri ka shum me shum rendsi. virgjeniteti esht vetem nje "plus" apo "extra", por ban edhe pa te.
ev dan qna paske ngushtu jam pa martu edhe spo guxoj me fol se kurr si dihet heheheh
kam ndegjuar se di a asht e vertet 50 euro kushton vergjiniteti ashtu kam ndegju .

me rendesi asht qe vajza me qen serioze dhe e bindur ne qka deshiron pastaj sasht me rendesi shum virgjiniteti ashtu mendoj.
remi.bmc Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-04-09, 22:08   #5
Kaqanikasja
 
Kaqanikasja's Avatar
 
Join Date: 06-04-09
Location: ne nje vend qe gjithmon kam deshire te jem
Posts: 9,503
Kaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėmKaqanikasja i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Kaqanikasja Send a message via Yahoo to Kaqanikasja Send a message via Skype™ to Kaqanikasja
Thumbs up Titulli: Virgjeria te vajzat

Nuk pajtohem me fjalet qe i keni shkru nga ana e meshkujve se qdo mashkull shqipetar ndoshta e merr nje vajz qe seshte e virgjer po dua te them qe martohet me te veq tan jeten sa te jetojn ay mashkull ose ay burr qe e ka ajo vajz per nje cikrrim per neodnje fjal me te voglen ka me ja permend ate se ne per do sende qe sduhet po thom i kena harru ato sende nuk harrohen te shqiptart kurrrrrrrrrrrr vetem sa per sy e faqe e kan kete se nuk e kemi dert ne a eshte e virgjer vajza a jo e neser ja han zemren asaj vajze sa te eshte me to,shqipetar jemiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kete mos e harroni e mos u boni ju meshkujt kishe diqka jem ne shekullin 21 sbon mi mendi kto sende, se morali eshte moral dhe duhet te kemi moral te fort e sidomos femrat.......
__________________
Secilėn vepėr tėnde kryeje si tė ishte fjala pėr veprėn e fundit Jetėsore..
Kaqanikasja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 15-04-09, 14:14   #6
remi.bmc
 
Join Date: 06-06-06
Posts: 202
remi.bmc i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by Kaqanikasja
Nuk pajtohem me fjalet qe i keni shkru nga ana e meshkujve se qdo mashkull shqipetar ndoshta e merr nje vajz qe seshte e virgjer po dua te them qe martohet me te veq tan jeten sa te jetojn ay mashkull ose ay burr qe e ka ajo vajz per nje cikrrim per neodnje fjal me te voglen ka me ja permend ate se ne per do sende qe sduhet po thom i kena harru ato sende nuk harrohen te shqiptart kurrrrrrrrrrrr vetem sa per sy e faqe e kan kete se nuk e kemi dert ne a eshte e virgjer vajza a jo e neser ja han zemren asaj vajze sa te eshte me to,shqipetar jemiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kete mos e harroni e mos u boni ju meshkujt kishe diqka jem ne shekullin 21 sbon mi mendi kto sende, se morali eshte moral dhe duhet te kemi moral te fort e sidomos femrat.......
po shqiptar jemi
nje vajz qe nuk i ka mendet te e kaluara nuk besoj se dikush ja permend te kaluaren
e kam fjalen per shumicen e mashkujve ashtu mendoj une
por mos harro se ne shumten e rasteve edhe vajzat martohen per sy e faqe edhe
nuk largohen nga e kaluara
sod ma shum se kurr jemi deshmitar te kesaj.
remi.bmc Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 18-05-09, 18:49   #7
ardi-33
 
Join Date: 26-08-08
Posts: 4
ardi-33 i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

eshte shum e vertet se morali eshte me i rendesishem se gjitha . Por te ishte a jo vajze e moralshme sdo te bente nje gje te atill se ne ende sjemi europjen te bajm gjithēka por jemi shqiptar edhe dihet se si jemi le te thoje kush do ēka te don por ēdo shqiptar e kerkon gruan e virgjer
edhe shkenctarisht eshte konstatu se ajo femer qe ka humb virgjinitetin me ate mashkull do ta mendoj tan jeten ne a te . Andaj per te qen nje qift i lumtur femra duhet te jet e virgjer qe tan jeten mos te jet e ofenduar
ardi-33 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 11-07-09, 19:26   #8
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by Kaqanikasja
Nuk pajtohem me fjalet qe i keni shkru nga ana e meshkujve se qdo mashkull shqipetar ndoshta e merr nje vajz qe seshte e virgjer po dua te them qe martohet me te veq tan jeten sa te jetojn ay mashkull ose ay burr qe e ka ajo vajz per nje cikrrim per neodnje fjal me te voglen ka me ja permend ate se ne per do sende qe sduhet po thom i kena harru ato sende nuk harrohen te shqiptart kurrrrrrrrrrrr vetem sa per sy e faqe e kan kete se nuk e kemi dert ne a eshte e virgjer vajza a jo e neser ja han zemren asaj vajze sa te eshte me to,shqipetar jemiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii kete mos e harroni e mos u boni ju meshkujt kishe diqka jem ne shekullin 21 sbon mi mendi kto sende, se morali eshte moral dhe duhet te kemi moral te fort e sidomos femrat.......
Ka edhe as se nuk e verejn a ke e virgjer apo jo !!
Sigurt se ka Kalu ajo edhe personalisht per veten po them se nje person qe dua te kem jeten me te e njoh prej atij Momenti qe une kam takuar e njoh prej atij momenti qe ka qen me mua ... me mendu te Kaluarat udheheqja eshte na Favor te mashkujve edhe ate Bindshem !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-09, 15:47   #9
Gjumashja
 
Gjumashja's Avatar
 
Join Date: 15-10-04
Location: n'krevet
Posts: 24,225
Gjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėmGjumashja i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

e virgjeria tek djemt.. cdo person ka te drejte te boj ckado me trupin e tij perderisa osht i vetdijshem
__________________
the rest is silence
Gjumashja Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-07-09, 20:14   #10
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by Gjumashja
e virgjeria tek djemt.. cdo person ka te drejte te boj ckado me trupin e tij perderisa osht i vetdijshem
Plotesisht me te drejt gjumashja !!
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-07-09, 10:42   #11
Tomori
 
Join Date: 23-06-04
Posts: 11,890
Tomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėmTomori i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by Gjumashja
e virgjeria tek djemt.. cdo person ka te drejte te boj ckado me trupin e tij perderisa osht i vetdijshem
Gjumashe sa gabim, thua virgjeria tek djemte,, mos me ban me kesh te lutem..
..Djalit i lejohet ckamos...biles edhe vajza nuk dot ishte dakorte me mar naj burre palidhje pa pervoje ne kta pune....
__________________
USHTARI ATDHEUT
Jetoj e punoj per nji Shqipni te lire etnike
e demokratike, qe populli shqiptar me jetue
zot dhe krenar ne liri e lumtuni, ne
trojet e tona iliro-dardane.
LEKA I. MBRET I SHQIPTAREVE
Tomori Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 31-07-09, 21:56   #12
ENGJELLUSHA
E dashuruar
 
ENGJELLUSHA's Avatar
 
Join Date: 28-07-09
Location: Nė botėn time
Posts: 816
ENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėmENGJELLUSHA i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Virgjerija edhe gjeja me e rendesishme ne jeten e nje vajze
ajo tregon karakterin e nje vajze prandaj ju beje apel gjitha vajzave qe t'ken kujdes
te mos behen viktim e askujt por te jene te forta dhe ta ruajn ate
__________________
TE DASHUROSH DIKE NUK DO TE THOTE ASGJE...DASHURIA E VERTET ESHTE TE BEHESH NENE
ENGJELLUSHA Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-08-09, 19:49   #13
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by dani 1
Te nderuar bashkbisedues,e hapa kete teme pak ne menyr direkte, por jo pa qellim!Ne shumicen e rasteve e kom verejt se vajzat shqiptare, nuk i vejn shum rendesi kesaj pune. Do doja te bisedojm rreth kesaj qeshtje ne kete tem. E di se kjo teme eshte teper delikate dhe shumica e femrave nuk kan deshir te flasin per kete teme,Vertet kisha pas deshir te dij mendimet e juaja rreth kesaj lidhje dhe ju lutem te pergjigjjeni me seriozitet!ju falem nderit.
A je ti i Virgjer ??
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-08-09, 19:50   #14
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by ENGJELLUSHA
Virgjerija edhe gjeja me e rendesishme ne jeten e nje vajze
ajo tregon karakterin e nje vajze prandaj ju beje apel gjitha vajzave qe t'ken kujdes
te mos behen viktim e askujt por te jene te forta dhe ta ruajn ate
Qysh Ruhet ??Po ja Kani Nonen edhe Ju spo keni kuj me ja dhon e po doni krejt Femrat mi shti mos me ja dhon kujna !!Qka me Bo na mashkujt me ju kcy Pelave a ??

Mos u Tranoni Qika Aman !!Lshone N“Lirim se sjan Kushtet per Shpenzime te medha !!

Last edited by Peja-Boy; 01-08-09 at 19:52.
Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 01-08-09, 19:53   #15
Peja-Boy
 
Join Date: 15-03-07
Posts: 13,833
Peja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėmPeja-Boy i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to Peja-Boy
Default Titulli: Virgjeria te vajzat

Quote:
Originally Posted by Jana
I nderuar une mendoj qe bash femrat Shqiptare i kushtojn shum rendesi ksaj pune...

Me krahasu me vendet tjera ... kjo puna e Virgjeris asht diqka e harruar moti....
Ti pe don me thon se paske harru a ?? huahuahuahuahuahuahuahuahuahua


Peja-Boy Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 22:03.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.