Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-05-09, 22:23   #1
jonuzi
jonuzi
 
Join Date: 27-01-06
Location: Gjithandej
Posts: 347
jonuzi has disabled reputation
Default Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Tani me te gjithe e dijme, zgjedhjet lokale ne Kosove priten te mbahen ne fund te tetorit apo ne fillim te nentorit, e hapi kete teme qe ne anetaret e Dardania.De te diskutojm qete dhe te japim mendimin ton, se kush do te fitoj, te bejme tifozllak per partite qe sipmaptizojme, te japim komente lidhur me aktivitet e partive politike, te shkembejme ide dhe te percjellim qdo aktualitet deri ne zgjedhje.

Ēdo te mire...

Jonuzi


__________________
Bahet mire pas 50 viteve!!!!!!!!
jonuzi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 28-05-09, 14:01   #2
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Se di pse dojne me bo shpenzime pa lidhje, kur dihet se PDK-ja i fiton.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 14:08   #3
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

ta jap nje prognoze shabllonizuese jonuz.
para se te vinte Pdk- ja ne udheheqesi nje vite te tere trumbetonte e trumbetonte , dikur nuk mu duru pa pyte (sepse sa kish ardhe te jetoj ketu dhe nuk isha ne ngjarje si shkojne gjerat ketej ) , cka bre po zihet ketu , qe me gjithe kete fyt po bertasin per parregullesi , sigurishte burimet se nga frekuentonte atebote kryetari i tyre e tregonte me plot mburrje me thane , te huajte i kane premtuar qe mandatin e ardhshem do te jete ne pushtet dhe intezivishte jane duke e perpunuar te zgjedhurin ne kete drejtim prandaj serbes Ky..
tash vitin paraprak te zgjedhjeve po krekoset si shume AAK-ja , mo thjeshte une po frigohem ta bej edhe nje here kete pytje ,
heren e pare ja qelluan prognozes , ja kam frig pergjigjes se dyte ..!
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 14:11   #4
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Quote:
Originally Posted by pirro
Se di pse dojne me bo shpenzime pa lidhje, kur dihet se PDK-ja i fiton.
ja vlejne vallahi shpenzimet , krejte nervozen e harron lidhje me parregullsite e komunikacionit vetem duke ju lexu bildbordat e tyre e duke i analizu..
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 14:14   #5
Etnical
 
Join Date: 05-06-08
Posts: 376
Etnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėmEtnical i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Un menoj qe edhe nko zgjethje si ne zgjethjet e kalune pjesmarrja e votusve ka me qen minimale,pos edhe ma e vogel.Per tvetmen arsye se populli u lodh prej ktyre njerzve dhe prej rrenave te tyne...
Etnical Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 19:22   #6
fadil
 
Join Date: 20-10-03
Posts: 1,157
fadil has disabled reputation
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Pershendetje:

Zgjedhjet Lokale ne Kosove do ti fitoj Partia Demokratike e Kosoves, per faktin se kjo eshte Partia me e organizuar dhe me e mir ne kosova pavarsisht se nuk eshte e perkryer, por cila do nga partit tjera eshte me e dobet ne aspektin Politik dhe intelektual dhe gjithashtu edhe moral, prandaj qytetaret e kosoves logjikisht tani per tani nuk kan alternativ tjeter perpos PDK.se, sepse te gjitha partit tjera jane me de dobta dhe me te paorganizuara se PDK,ja. dhe gjithashtu ne te kaluaren kane treguar shum me pak rezultate se qe po tregon sote PDK,ja, kane treguar se jane shum me te korruptuara se PDK,ja, kane treguara se jane shum te paorganizuara ne aspektin e brendshem partiak se PDK,ja dhe jane treguar se retorika e tyre politike eshte boshe dhe pa vizion.

Me E Mir Eshte Gjuha E Memecit, Se Sa Gjuha E Genjeshtarit...
fadil Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 19:34   #7
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

o fadil . pdk-ja mund te jet e mire me i dal ne prit Rugoves me bomba ..e me gjujt me granata , pdk-ja eshte e mire me dal me ja zan deren Xhemajl mustafes me vra para baneses , pdk-ja eshte e mire me i dal Komandant Drinit ne rrug e me vra , pdk-ja eshte e mire me i dal Sebahates e me vra n'detyr , pdk-ja eshte e mire me dal n'rrug e me vra Ukėn tu festu .. pdk-ja eshte e mire me i dal Bardhyl Ajetit ne Bresalc e vra , pdk-ja eshte e mire me dal me vra Tahir Zemen me gjith t'djal e dhander .. pdk-ja eshte e mire per gjithcka vetem me te vra naten e me te qajt diten! E ka na thojshin .. m.t i biri e m.t tahiri!

kjo eshte e mira ne pdk .. i nderuem fadil , ti je enversit i perbetum , ti je servil i Sollanes , i europes e i gjithckahit , ti kot lodhesh neper forum , bota po ju njeh te gjithve qe nga PPSH jeni shendru disa ne PS e disa ne PDK..

hajt .. se juve ju dha mundesia me fitu ne zgjedhje duke i pranu gjithcka qe ju ofrojn Europ-a ju per me ardh ne pushtet i uleni edhe breket deri ne fund te kamve .. kurse sa per votat e qytetarve e kishi marr nje mut asgje me shum!


Hajt fadil enveristi .. tregona cka t'than te vendi.? Kan e kini njet me vra ne kto zgjedhje? Kush eshte ai fatzi qe ja keni vnu piken e zez?

tregona fadil se ti i din gjitha
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..

Last edited by GjIlAnAsI_cSi; 28-05-09 at 19:37.
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 21:04   #8
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Qika^Me^Kule's Avatar
 
Join Date: 26-02-09
Location: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Posts: 13,732
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Quote:
Originally Posted by jonuzi
Tani me te gjithe e dijme, zgjedhjet lokale ne Kosove priten te mbahen ne fund te tetorit apo ne fillim te nentorit, e hapi kete teme qe ne anetaret e Dardania.De te diskutojm qete dhe te japim mendimin ton, se kush do te fitoj, te bejme tifozllak per partite qe sipmaptizojme, te japim komente lidhur me aktivitet e partive politike, te shkembejme ide dhe te percjellim qdo aktualitet deri ne zgjedhje.

Ēdo te mire...

Jonuzi
Une po them per veten nuk kisha dhan vot askujt , edhe ske cilit me i dhan vot??? kap njanit e meshoj tjetrit tan bre rrenca,,,, maroj populli i kosoves per gjithcka vun koh te sodit,,,,,,,,,,,,,,,
dhe jam sa e bindur se ne Kosov nje pjes e popullit nuk del hiq votime se jan lodh edhe ata me rrenat e politikanve ton,,,,,,,
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 21:05   #9
Qika^Me^Kule
Prap e fshehur pase Teje.
 
Qika^Me^Kule's Avatar
 
Join Date: 26-02-09
Location: Aty me gjene , nen hijen Tende qe me le amanet !!
Posts: 13,732
Qika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėmQika^Me^Kule i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Quote:
Originally Posted by pirro
Se di pse dojne me bo shpenzime pa lidhje, kur dihet se PDK-ja i fiton.
Kur bre fitoj PDK-ja aa?? kushoooo..... jem,,,,,, vetem ne vjedhshin votat se zanat me vjedh ja kan boll....

Last edited by Qika^Me^Kule; 28-05-09 at 21:09.
Qika^Me^Kule Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 21:32   #10
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Quote:
Originally Posted by Qika^Me^Kule
Une po them per veten nuk kisha dhan vot askujt , edhe ske cilit me i dhan vot??? kap njanit e meshoj tjetrit tan bre rrenca,,,, maroj populli i kosoves per gjithcka vun koh te sodit,,,,,,,,,,,,,,,
dhe jam sa e bindur se ne Kosov nje pjes e popullit nuk del hiq votime se jan lodh edhe ata me rrenat e politikanve ton,,,,,,,
Po bre pe shoh qi maroj krejt populli.
Tybe as Kulet spo u rrin vesh ma, krejt jan hollu deri ne ate mas, sa qe kulet pa ushkur po i bajn.
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 21:50   #11
GjIlAnAsI_cSi
Gėzuar PRESIDENT
 
GjIlAnAsI_cSi's Avatar
 
Join Date: 04-01-04
Posts: 1,211
GjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėmGjIlAnAsI_cSi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Pupi .. ty cfar posti t'ka propozu Hashimi ? Edhe per ty vlen e njejta pyetje .. sikur per Fadilin? Cilin e keni mja hjek flamen :-)


Un mendoj me votu per LDD..
__________________
24 MARS 1999 ; T'Faleminderit President RUGOVA..
GjIlAnAsI_cSi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 21:56   #12
Pupi
 
Join Date: 11-02-07
Posts: 2,517
Pupi has disabled reputation
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Quote:
Originally Posted by GjIlAnAsI_cSi
Pupi .. ty cfar posti t'ka propozu Hashimi ? Edhe per ty vlen e njejta pyetje .. sikur per Fadilin? Cilin e keni mja hjek flamen :-)


Un mendoj me votu per LDD..

Jaaaa une flama nuk hjeki, as nuk jam mjek, e as doc.
Je drejtuar ne adres te gabueshme ti "jaran i pites".
__________________
Miqėsi por edhe Armiqėsi tė pėrhershme nuk ka !
Pupi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 22:31   #13
jonuzi
jonuzi
 
Join Date: 27-01-06
Location: Gjithandej
Posts: 347
jonuzi has disabled reputation
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Une do te votoj, natyrisht ende nuk jam percaktuar se ciles parti do t'ia jap voten, por per te votuar gjithesesi do te votoj, nuk dua qe ne rastin me te keq vota ime te jete pazar e ndonje partie .. .. .. une do te ftoja te gjithe njerzit qe jetojne brenda dhe jashte Kosoves, te jene percaktuesit se kush do te na drejtoj ne te ardhmen, bojkotimi nuk eshte zgjidhje e mire per te injoruar diqka, vota mund te jete shperblim dhe ndeshkim,,,,,
__________________
Bahet mire pas 50 viteve!!!!!!!!
jonuzi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 28-05-09, 22:58   #14
Dani11
Banned
 
Dani11's Avatar
 
Join Date: 21-12-05
Posts: 2,139
Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11 Dani11
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Kush nuk e ka iden se ciles parti me ia dhane voten do ti thoja te votoi per partin e Drejtesis, gabimi me i madhe eshte mos me dal ne zgjedheje, sepse me ate rast ai njeri ne fakt voton per ate qe e urren.
Dani11 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 29-05-09, 05:51   #15
legjionari
 
legjionari's Avatar
 
Join Date: 15-04-06
Location: there where I belong
Posts: 208
legjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithėlegjionari i njohur pėr tė gjithė
Send a message via MSN to legjionari
Default Titulli: Zgjedhjet lokale nė Kosovė

Quote:
Originally Posted by GjIlAnAsI_cSi
o fadil . pdk-ja mund te jet e mire me i dal ne prit Rugoves me bomba ..e me gjujt me granata , pdk-ja eshte e mire me dal me ja zan deren Xhemajl mustafes me vra para baneses , pdk-ja eshte e mire me i dal Komandant Drinit ne rrug e me vra , pdk-ja eshte e mire me i dal Sebahates e me vra n'detyr , pdk-ja eshte e mire me dal n'rrug e me vra Ukėn tu festu .. pdk-ja eshte e mire me i dal Bardhyl Ajetit ne Bresalc e vra , pdk-ja eshte e mire me dal me vra Tahir Zemen me gjith t'djal e dhander .. pdk-ja eshte e mire per gjithcka vetem me te vra naten e me te qajt diten! E ka na thojshin .. m.t i biri e m.t tahiri!

kjo eshte e mira ne pdk .. i nderuem fadil , ti je enversit i perbetum , ti je servil i Sollanes , i europes e i gjithckahit , ti kot lodhesh neper forum , bota po ju njeh te gjithve qe nga PPSH jeni shendru disa ne PS e disa ne PDK..

hajt .. se juve ju dha mundesia me fitu ne zgjedhje duke i pranu gjithcka qe ju ofrojn Europ-a ju per me ardh ne pushtet i uleni edhe breket deri ne fund te kamve .. kurse sa per votat e qytetarve e kishi marr nje mut asgje me shum!


Hajt fadil enveristi .. tregona cka t'than te vendi.? Kan e kini njet me vra ne kto zgjedhje? Kush eshte ai fatzi qe ja keni vnu piken e zez?

tregona fadil se ti i din gjitha
jo po shifet kush po i dika krejt ...
bash ksaj i thojn me te vra naten e me te kajt diten...
E moj Kosovė po ven i nemt ishe kan,


__________________
"You can take any word in the English language that excites you, like sex, food, music or money, and completely remove any pleasure it arouses simply by adding the prefix "euro. "
legjionari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 04:22.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.