Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Hapėsirė filozofike-psikologjike
User Name
Password
Hapėsirė filozofike-psikologjike Praktika e jetės njerėzore, sjelljet e individėve e tė shoqerisė. Proēeset mendore etj.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 05-09-09, 00:42   #1
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Vetmia eshte nje faktor i cili ne baze te tij ka ndjenjen e izolimit dhe ate te rrefuzimit. Kjo shkakton stres dhe eshte e demshme per shendetin po aq sa pirja e duhanit ose alkolit. Te mbyllesh ne vetvete do te thote te shmangesh bisedat me njerzit e tjere te jetosh ne nje bote te trishtuar ku si pasoje mund te sjell deme ne sistemin psikik dhe fizik.
Te jetosh disa momente vetmie te ben mire por t'ia lesh jetes vetmine eshte dem.


__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Last edited by ~AnnA~; 05-09-09 at 00:42.
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 07-09-09, 17:38   #2
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

A nuk ėshtė vetmia vetia themelore e Zotit tonė tė dashur, mė tė mirit, mė tė plotfuqishmit, qė ėshtė i vetmi tė cilit i takon adhurimi dhe dashuria jonė?
A nuk jeton Zoti i vetmuar?
Njėherė kėtu kam shtruar pyetjen e hapur:
Si e duron Zoti vetminė?

Nė aspektin vdekatar (njerėzor), mendoj se vetmia ėshtė i vetmi moment ku kemi mundėsi ta gjejmė dhe tė njihemi mė pėr sė afėrmi me vetveten.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 07:04   #3
Makaveli
 
Makaveli's Avatar
 
Join Date: 14-04-05
Location: Gjakovė
Posts: 96
Makaveli has disabled reputation
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Vetmia ėshtė veprim i personalitetit qė anashkalon nderpersonalitetin ,por nė tė njejtėn kohė hap shtegun reciprokisht mendimeve duke anashkaluar qdo kontakt nderpersonal.
Ėshtė njenjė izolimi,ndjenjė vetjake qe zakonisht shkaktohet nga merzia,dėshpėrimi,pasiguria,stresi etj.
Vetmi nuk do tė thotė qė pėrgjatė qendrimit tend tėrėsisht vetem nė dhomėn tėndė shkruan lexon apo kryen punėt tua nė pc-n tėnd. "Pra qdo gjė e shkėpurur nga ndėrpersonaliteti yt quhet Vetmi"..duke hapur shteg mendimeve ...gjithmonė pėr tė kaluaren ..apo tė ardhmen .Kėto pastaj shkaktojne probleme tė matutjeshme ,prandaj ndonjėher ndodhė qė tė shkaktohet depresioni dhe si parandalojė gjithmon kshillohet "TĖ MARRURIT ME DIQKA"
__________________
Njerėzit qė kafshojnė dorėn e atij qė i ushqen zakonisht lėpijnė kėpucėt e atyre qė i godasin.
Makaveli Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 09:43   #4
Antika
 
Antika's Avatar
 
Join Date: 05-03-09
Location: ..n'kryeveni.
Posts: 1,907
Antika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėmAntika i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

~Anna~
Vetmi mund ta quash edhe kur je nė mes njerzish dhe ndihesh vetėm , don te rrish vetėm, kur ndjenė emocione shumė tė forta,mbylleshi brenda vetes
Afersia me njerzit qė tė rethojnė ėshtė teper i largėt,tė bėnė tė mendoshė sa tė pakuptimta janė komunikimet me tė tjerėt, nuk i duron ose kupton , gjithashtu edhe ata s' tė durojnė ose kuptojnė.Kjo ėshtė tepėr e rrezikshme me njerzit e afert dhe mund tė shėndrrohet nė dicka shumė tė pa kėndshme ,deri ne shpėrthim tė pa kontrolluar.....
Sidoqoftė, ėshte mire qe njeriu te te flasė me njerez te ndryshėm pėr ceshtje tė ndryshme qė e shqetesojnė.

Pra tė shohim me optimizėm.I vetmuar dmth je i varfėr ..s’ke me emocione, ske ritem, s’ke jetė…..

-vetmia ėshtė diēka e kėndshme, por duhet dikush qė tė na thotė qė vetmia ėshtė e kėndshme

-frika nga vetmia ėshtė mė e fortė se frika nga lidhjet, prandaj .............!
__________________
Mendjet e mėdha diskutojne idetė,
Mendjet mesatare diskutojnė ngjarjet,
dhe Mendjet e vogla diskutojnė Njerėzit!!

..sidoqoftė,mirėdita jetė!
Antika Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:41   #5
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Quote:
Originally Posted by panta_rhei
Si e duron Zoti vetminė?
.
Zoti eshte i vetmi, por jo dhe ne vetmi. Zoti nuk eshte i madh, por Ai eshte me i madhi qe meriton te adhurrohet...Dijetar i te fshehtes dhe te dukshmes me cilesite e perkryeshmerise absolute.....

panta_rhei, pata fjalen per vetmine e njeriut gjate jetes :)
mendoj qe vetmia te sjelle pesimizem ne jete....
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:46   #6
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Quote:
Originally Posted by ~AnnA~
Zoti eshte i vetmi, por jo dhe ne vetmi. Zoti nuk eshte i madh, por Ai eshte me i madhi qe meriton te adhurrohet...Dijetar i te fshehtes dhe te dukshmes me cilesite e perkryeshmerise absolute.....

panta_rhei, pata fjalen per vetmine e njeriut gjate jetes :)
mendoj qe vetmia te sjelle pesimizem ne jete....
Si guxojmė ne tė vdekshmit t'ia lejojmė vetes tė flasim keq pėr vetminė, kur vetmia ėshtė gjėja qė Zoti e adhuron mė sė shumti?
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 14:49   #7
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Eshte peridh qe perseritet kohe pas kohe ne jet....dhe qe eshte shum normale...
Njeru e ndin veten me te molisur.. te mbyllur ne vet-vete dhe e deshiron vetmin...

Por nuk duhet krijuar ne shprehi te ndejurit vetem...sepse perderisa rrin vetem edhe mendon...dhe kjo nese teprohet eshte edhe e demshme per Njeriun...

Nganjeher Vetmia eshte e nevojshme...sepse te duhet qetesi...
__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:06   #8
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Quote:
Originally Posted by panta_rhei
Si guxojmė ne tė vdekshmit t'ia lejojmė vetes tė flasim keq pėr vetminė, kur vetmia ėshtė gjėja qė Zoti e adhuron mė sė shumti?
Tani, po te futemi ne fe, me duhet te flas me nje gjuhe tjeter...
Thuhet neper librat fetar, qe adhuruesit e zotit s'jan asnjehere te vetmuar.Pra, ato qe mund te ndjehen per nje kohe te vetmuar u thuhet:
O i vetmuar, te mjafton Zoti! Ndihmetari dhe Planifikuesi! Kur te tjeret shkelin dispozitat e Zotit haptazi e s’perfillin rregulla e vlera; kur te tjeret behen pengje e rober te epshit e te lakmise, e behen adhurues te idhujve, ti patjeter do jesh i vetmuar, derisa te vije premtimi – ndihma e Zotit!

Ne fakt, pikerisht pse je i vetmuar ne kete rast duhet te ndjehesh krenar dhe mos te ndjehesh i pavlere...
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°

Last edited by ~AnnA~; 08-09-09 at 15:07.
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:11   #9
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Nevoje,per tu furnizu me energi
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:14   #10
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

"That's what I am talking for"! Anna.

Ėshtė hipokrizi tė adhurosh Zotin dhe tė flasėsh keq pėr vetminė.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Last edited by panta_rhei; 08-09-09 at 15:16.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 15:22   #11
~AnnA~
The End !
 
~AnnA~'s Avatar
 
Join Date: 11-11-08
Location: atje ku ndjehem e huaj...
Posts: 7,502
~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm~AnnA~ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Quote:
Originally Posted by panta_rhei
"That's what I am talking for"!

Ėshtė hipokrizi tė adhurosh Zotin dhe tė flasėsh keq pėr vetminė.
Eshte hipokrizi te adhurosh Zotin dhe te mos ruash ne maksimum qetesine.
Zoti n'a porosit te jemi shume te matur dhe mos nxitojme ne veprime apo ne te folur kur jemi duke ndjekur rrugen e tij....
__________________
Ø°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØ°ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ °ŗ©©ŗ°ØØØØØØØ°ŗ©©ŗ
Kush me lendon me ben te forte...Kush me kritikon me ben te rendsishme...Kush me ka inat me ben te ēmuar..........
ø.•“ø.•“Ø) ø.•*Ø)
(ø.•“ (ø.•“ .•“ : (“ø.•*“Æ`*•-->>>> …~ A n n A ~…
ؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜Øؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"ŗ••ŗ°"˜ØØؘ"°
~AnnA~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 16:21   #12
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Quote:
Originally Posted by ~AnnA~
Eshte hipokrizi te adhurosh Zotin dhe te mos ruash ne maksimum qetesine.
Zoti n'a porosit te jemi shume te matur dhe mos nxitojme ne veprime apo ne te folur kur jemi duke ndjekur rrugen e tij....
Amin. "Zoti tė dhashtė, Anna",

Po diēka nė lidhje me temėn???
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 17:30   #13
shfletuesi_
Djale Drenice
 
shfletuesi_'s Avatar
 
Join Date: 21-10-08
Location: Nė vėndin e ngjarjeve
Posts: 20,904
shfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėmshfletuesi_ i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to shfletuesi_ Send a message via MSN to shfletuesi_ Send a message via Yahoo to shfletuesi_ Send a message via Skype™ to shfletuesi_
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

I ben njerezit te flasin vet me vete.
__________________
Jeta eshte realitet jo virtualitet.

The End.
shfletuesi_ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-09-09, 20:46   #14
panta_rhei
 
panta_rhei's Avatar
 
Join Date: 16-03-06
Posts: 3,146
panta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėmpanta_rhei i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Ok, mbase veq po keni dėshirė, po e harrojmė Zotin. Po e lėmė mėnjanė. Do tė thoja "nė vetminė e tij tė pėrhershme".

Tash, nė mungesė tė Zotit njeriu doemos qė do tė mendonte ndryshe.

Edhe unė po shprehė njė mendim tė huazuar, ndryshe.

Ekziston njė mendim i ēuditshėm nė lidhje me Itakėn. Fjala ėshtė pėr mitin "Odisea" tė Homerit. Njė mendim nga njė filozof shumė i njohur francez:

(-E keni parasysh Odisenė? Njeriun qė dėshiron tė kthehet nė vendin e vet, nė Itakė.
-E keni parasysh Moisiun? Personazhin biblik i cili dėshiron tė ikėn nga vendi i vet, tė emigrojė, pa ndonjė arsye.)

Ky filozofi francez thotė se e preferon Moisiun.
Pse?

Odisea simbolizon rikthimin tek vetja, tek e njėjta, tek e vjetra, tek ajo qė veq kemi qenė njėherė.

Moisiu simbolizon daljen nga vetja, ecjen drejt tė tjerėve, drejt diēkaje qė nuk e kemi pasur kurrė mė parė.

Po pėr filozofinė dhe filozofin cila ėshtė mė e qėndrueshme?
Normal, ecja (vajtja) drejt tjetrit, hapja ndaj tė tjerėve, zbulimi i njė bote tė re... e jo mbyllja nė vetvete si e Odisesė.
__________________
O shpirti im, mos ėndėrro pėr jetėn e pavdekshme, por shterro fushėn e sė mundshmes.

Last edited by jadore; 08-09-09 at 23:35.
panta_rhei Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 09-12-09, 01:11   #15
highsoul
 
highsoul's Avatar
 
Join Date: 01-03-09
Posts: 2
highsoul i vlerėsuar jo keq
Default Titulli: Vetmia! Si e pershkruani ju kete ndjenje?

Vetmia.. shume e nevojshme per te gjithe.. un mendoj qe cdo njeri duhet te ndalet e te mendoj e te meditoj per veten e tij, ashtu fillon ta njoh veten e te afrohet me shum kah Zoti.. prsh


highsoul Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 07:40.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.