Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Shėndeti
User Name
Password
Shėndeti Tė rejat dhe kuriozitetet mė tė fundit nga mjeksia. Cila eshte pyetja juaj ?Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 21-12-09, 16:34   #1
ziko
 
Join Date: 16-12-03
Location: kosov
Posts: 21
ziko has disabled reputation
Send a message via MSN to ziko Send a message via Yahoo to ziko
Default dieta dhe shendeti-keshilla te dobishme

KĖSHILLA TĖ DOBISHME
1.Me fillimin e konsumimit tė produkteve pėr dobėsim, ėshtė e mundur tė harroni nė menyrėn e tė ushqyerit tė pėrditshėm. Prodhimet e ndalojnė oreksin aq shumė, qė ekziston mundėsia tė thoni: " nuk kam oreks, nuk do tė ha asgjė". Nuk guxoni! E keni patjetėr tė ushqeheni. Pėrderisa i konsumoni kėto produkte dietale, mos i leni anėsh mėngjesin dhe drekėn. Ju jeni tė detyruar tė hani qė tė shkrini yndyren. Fakt: nevoja primare e trupit tuaj ėshtė energjia. Pa energjinė e duhur trupi juaj proteinat qe gjenden nė muskujt tuaj do t'i shėndrroj nė energji qė ėshtė e nevojshme pėr trurin, sistemin nervorė dhe funksionimin e qelizave te kuqe tė gjakut.


2.Ushqimi i shėndetshėm i cili pėrbėhet nga mė pak kalori, si pemėt, perimet, lėngjet natyrale, proteinat dhe ushqim deti janė mė se tė nevojshme pėr efektshmėrinė e proēesit pėr dobėsim.


3.Eliminoni ushqimin me shumė kalori tė cilėt ua marrin energjinė si ushqimi i shpejtė, ushqimi i fėrguar, ėmbelsirat, sheqeri i bardhė, lėngjet e gazuara!


4. Pini mė shumė ujė dhe hani mė shumė pemė nėse ndiheni tė etur ( sasia e pa mjaftuar e ujit nė trupin tuaj e zvogėlon sasinė e glykozės nė gjak, ndėrsa kjo sjell lodhje dhe alivanosje. Pra, pini caj!


5. Preferohet tė ushqyerit tuaj t'i pėrgatitni paraprakisht, para shtatė ditėve. Mbani llogari gjatė kombinimit tė pėrbėrėsve tė cilėt do t'i kėnaqin nevojat e organizmit megjithatė do tė permbajnė mė shumė ujė e mė pak kalori.


6.Udhėheqni ditar pėr tė ushqyerit e pėrditshėm. Udhėheqja e ditarit tė pėrditshėm ėshtė shumė e rėndėsishėm, metodė mjaftė efikase gjatė arritjes sė qėllimeve tuaja dhe do t'u ndihmon nė realizimin e planit tuaj. Me udhėheqjen e ditarit njoftojmė mangėsit tona, veprimet tona nė qėllimet tona.


7.Preferohet tė praktikohen ushtrime fizike. Indi muskulorė djeg 70% te yndyrnave nė trupin tuaj, ashtu qė humbja e muskujve sakrifikon aftėsine tuaj per tė djegur yndyrnat e trupit. Me aktivitete fizike jo vetėm qė parandaloni humbjen e indit muskulorė, por me humbjen e proteinave e pershpejtoni procesin e dobėsimit.


8. Kėto produkte dietale, tė cilat duke u shtuar nė tė ushqyerit e pėrditshėm nuk janė tė prodhuara me qėllim tė dijagnozimit, mjekimit ose tė ndalojnė ndonjė semundje. Ashtu si dallohet ēdo individ njėri nga tjetri, ashtu edhe dallimet e rezultateve do tė jenė tė dallohen edhe nė rast se shfrytėzohen metodat e njejta.


9. Para se t'i pėrdorni kėto prodhime, Ju lutemi konsultohuni me mjekun tuaj nė rast se keni probleme kardiovaskulare, tension tė lartė, nė rast se jeni shtatėzane apo keni femijun nė gji, ose dijagnozė tjetėr pėr ndonjė sėmundje kronike, ose medikamente tė rekomanduara. Nuk rekomandohet t'i konsumojnė persona ndėr moshen gjashtėmbėdhjetė vjeēare dhe personave mbi moshen gjashtėdhjetė e pesė vjeēare.


Dhe duhet tė dini se :Humbja e peshės nė kontuinitet ėshtė testim i kapacitetit dhe jo e qėndresės
( kėmbėnguljes) tuaj. Ajo qė duhet tė bėjmė ėshtė tė kemi zakone tė shėndetshme dhe vetėkontrollim pasi tė dobėsohemi, duke e mbajtur trupin tė shėndoshė pėr gjatė kohė.

Gjithēka qė duhet tė bėni ėshtė tė formoni zakone tė shėndetshme tė tė ushqyerit pasi tė dobėsoheni dhe tė mirėmbani trupin tuaj nė formė tė shėndoshė pėr njė kohė te gjatė.

Kjo ėshtė mėnyra e vetme pėr tė zgjidhur problemin me peshėn dhe pėr realizimin e qėllimit pėr tė pasur VIJĖ TRUPORE!

www.slimline-club.com
slimlineclubks@yahoo.com ketu mund te porositni


__________________
hdproduction@ymail.com/slimlineclubks@yahoo.com
ziko Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 21-12-09, 19:10   #2
ziko
 
Join Date: 16-12-03
Location: kosov
Posts: 21
ziko has disabled reputation
Send a message via MSN to ziko Send a message via Yahoo to ziko
Default Titulli: dieta dhe shendeti-keshilla te dobishme

Slimline soft gelEkstrakte prej bimėve natyrale nė formė tė softgel kapsulave. Efektivisht i absorbon yndyrnat nga ushqimi dhe i largon nga trupi. E parandalon zhvillimin e yndyrnave tė tepruara. I largon substancat e panevojshme dhe toksinet. Shpejtė dobeson!

Tre karakteristika:

Pėrshpejton shkrierjen e yndyrnave: pėrbėrėsi i quajtur leptin alkal e zmadhon ATP qarkullimin me ēka e parandalon zhvillimin e mėtutjeshem tė yndyrnave tė teperuara.
Ndalon shtresimin e yndyrnave: duke marrė sasi tė 5HT, do tė ndiheni tė ngirė, duke mos i shkaktuar dėm mėnyrės sė pėrditshme tė tė ushqyerit.
Pėrshpejton shkatėrrimin e shtresave tė yndyrės: pėrmban enzimin aktiv lipozinė, i cili i largon yndyrnat nga stomaku, vithet dhe beli.
Pėrmbajtje kryesore: Xianxian cao21%; Jobstears18%; Artemisia dracunculus12%; Psyllium Husk19%; Bamboo Shoot16%

Dobėsim i targetuar: fokusohet nė belė dhe stomak si dhe ne vende ku teprica ėshtė shtresuar.
Rekomandohet: pėr tė rritur, mosha e duhur: prej 18 deri 60 vjeēe.
Pėrberja: 12kapsula x 500mg.
Mėnyra e shfrytėzimit: 1 kapsulė nė ditė, nė mėngjes.
Ruajtja: ruhet nė temperaturė tė ulta, nė vende tė thata dhe tė errėta, largė fėmijeve.
Afati: 24 muaj.

Vėrejtje: nuk preferohet pėr gra shtatėzane dhe pacientė me sėmundje kardiovaskulare dhe apoleksi (goditje tė trurit). Produkti nuk mund tė zavendesoj ushqimin. Nuk ėshtė mjet mjekues.

Ēmimi: SlimLine soft gel (12kapsula x 500mg.) 12€
__________________
hdproduction@ymail.com/slimlineclubks@yahoo.com
ziko Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-12-09, 19:12   #3
ziko
 
Join Date: 16-12-03
Location: kosov
Posts: 21
ziko has disabled reputation
Send a message via MSN to ziko Send a message via Yahoo to ziko
Default Titulli: dieta dhe shendeti-keshilla te dobishme

Slimline lose weight coffee
Pėrzierje e kafes dhe bimėve natyrale, Ndikon si detoksifikator dhe parandalues i oreksit! Mjafton vetem njė qese nė ditė pėr t’u kėnaqur me shijen e kėndėshme tė kafes duke vėrejtur dukshem efektet mahnitėse tė dobėsimit, nė trupin tuaj.


Pėrmbajtje: Hunger-Oblivion Grass, Griffonia Simplicifolia, Immature Bitter Orange(Daidaihua) P.E extracts, instant kafe.

Specifikime: 10g x 7 qese
Mėnyra e shfrytėzimit: 1 qese ne ditė.
Indikime: shėrbehet si kafe tradicionale e ēastit.
U dedikohet individėve me peshe tė tejkaluar trupore dhe atyre tė cilėt dėshirojnė tė dobėsohen, ndėrsa nė kombinim me SlimLine soft gel ose Slimline bitter orange kapsulat jep efekte tė shkėlqyeshme.
Rekomandim: u rekomandohet tė rriturve, prej 18 deri nė moshėn 60 vjeēare.
Ruajtje: vende tė thata dhe tė errėta.
Afat i shfrytezimit: 24 muaj.

Ēmimi: Slimline lose weight tea (10g x 7 qese ) 8€
__________________
hdproduction@ymail.com/slimlineclubks@yahoo.com
ziko Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-12-09, 19:13   #4
ziko
 
Join Date: 16-12-03
Location: kosov
Posts: 21
ziko has disabled reputation
Send a message via MSN to ziko Send a message via Yahoo to ziko
Default Titulli: dieta dhe shendeti-keshilla te dobishme

Slimline lose weight tea
Ēaj i dizajnuar special pėr eliminimin e yndyrnave dhe toksinėve tė akomuluara nė organizėm. Zvogėlon fryerjen e trupit.
Promovon humbjen e shpejtė tė peshės, posaēėrisht ėshtė i pėrqendruar nė eliminimin e yndyrnave dhe toksineve tė shtresura nė trup. Ēaji e eliminon opstrukcionin e yndyrnave nėn lekurė pėr tė optimizuar punėn e lėngut limfatik, zvogėlon fryerjen e trupit dhe normalizon taitjen e tepruar te yndyrnave nė lekurė.

Efekte mahnitėsė:

Super pastrim i trupit nga yndyrnat, ekstraktet bimore tė kombinuara nė mėnyrė optimale sjellin deri tek djegia e yndyrnave te shtresuara nėn lekurė dhe largon yndyrnat e shtresuara nė muret e zorrėve, e pėrmireson metabolizmin, me ēka shumė shpejtė do tė fitoni vijė trupore tė dėshiruar.
Kontrollon konsumimin e tepricės sė vajit, yndyrės, sheqerit dhe substanca tė tjera tė cilat sjellin deri te shtresimi i yndyrnave nė organizėm, nxit transformimin e tyre nė energji me qėllim tė parandalimit tė shtresimit tė mėtutjeshem tė yndyrnave.
Shkatėrron qendrat e formuara yndyrore dhe plotėsisht i djeg tė njejtat, me ēka efekti i dobėsimit vėrehet shumė shpejtė.
Kombinimi i ēajit me pėrbėrės tjerė ushqyes si vitamine, thelbe minerale ndikon dukshėm nė dobėsimin tuaj. Bėn lekurėn tuaj tė shėndoshė, tė lėmuar dhe delikate.
Bllokon absorbimin e yndyrnave qė nė procesin e tretjes sė ushqimit. Substancat elektronegative tė formuara nga acidi yndyror, gliceroli tė cilat prodhohen gjatė tretjes sė ushqimit me yndyrė, ēaji duke kaluar nėpėr lukth i shėndron nė xhelatinė elektropozitive e cili e largon ushqimin me yndyrė.Ashtu qė ushqimi i tretur nuk do tė jetė i absorbuar kur kalon nėpėr stomak me qėllim tė arrihet efekti i dobėsimit.
Pėrmbajtja: Tea Leaf, Pericarpium Citri Reticulatae, Salvia Miltiorrhiz, Pearl Barley, Pharmaceutical Rose, Cassia Seed.

Pėrmban: 2g qese x 10 qese.
Mėnyra e pėrdorimit: 1 qese nė ditė. Nė ujė tė vluar nė mė shumė se 100C˚ e lėmė qesen tė qėndron 3-5 minuta, e pastaj ēaji konsumohet nė mėnyrė tė zakonshme.
U preferohet atyre tė cilėt kanė probleme me peshėn e tepruar dhe dėshirojnė tė dobėsohen, ndėrsa nė kombinim me SlimLine soft gel ose Slimline bitter orange pilulat jep efekte mahnitėse.
Ruajtje: duhet ruajtur nė temperaturė standarde, nė vende tė thata dhe tė errėta.
Afati: 36 muaj.

Ky produkt nuk pėrmban laksativ (purgativ) ose pėrbėrės tė tjerė tė cilėt nxisin diare.

Ēmimi: Slimline lose weight tea (2g qese x 10 qese.) 8
__________________
hdproduction@ymail.com/slimlineclubks@yahoo.com
ziko Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-12-09, 19:13   #5
ziko
 
Join Date: 16-12-03
Location: kosov
Posts: 21
ziko has disabled reputation
Send a message via MSN to ziko Send a message via Yahoo to ziko
Default Titulli: dieta dhe shendeti-keshilla te dobishme

Black Knight
Black Knight ėshtė produkt natyral dietal i krijuar pėr performancat seksuale. Pėrmban sasi precize tė bimėve tė zgjedhura nga krejt bota, shumica e tė cilėve janė pėrdorur tradicionalisht si afrodizijak, bimė pėr energji, tė cilat i kanė zgjidh problemet tek meshkujt ndėrsa disa nė mėnyrė tė njejte ndikojnė edhe tek femrat.
Black Knight ėshtė produkt natyral dietal i krijuar pėr performancat seksuale.
Black Knight pėrmban sasi precize tė bimėve tė zgjedhura nga krejt bota, shumica e tė cilėve janė pėrdorur tradicionalisht si afrodizijak, bimė pėr energji, tė cilat i kanė zgjidh problemet tek meshkujt ndėrsa disa nė mėnyrė tė njejte ndikojnė edhe tek femrat.

Pėrmbajtja: Ashwagandra 15%; Avena Sativa 10:1 6,5%; Citrus Aurantium 6%PE,11%; Epidmedium 10%; L-Arginine 4,5%; Macuna Puirens 8%; Maca 4:1 8%; Muira Pauma 5%; Niacin 7%; Saw Palmetto extract 5%; Vita sterol 80 2%; Ginseng 4%; Tibullus terrestris 3%; Zink 4%; Iro.

Ashwagandra 15% - Ginseng Indus i cili shfrytėzohet nė medicinėn tradicionale induse si bimė e cila e pėrmirėson energjinė fizike dhe aftėsit atletike, e rrit libidon dhe kėnaqėsin seksuale te tė dy gjinitė.
Avena Sativa 10:1 6,5% - para 200 viteve nė katalogun farmaceutik gjerman avena sativa (ovesi I gjelbėr) ėshtė shfrytėzuar pėr pėrmirsimin e libidos tek tė dy gjinitė, pėr pėrmirėsimin e dobėsis sė nervave dhe shqetėsimit, pagjumsisė dhe kundėr anksiozės
Epidmedium 10% - Afrodizijak kinez I cili e nxit dėshirėn te meshkujt dhe te femrat.
Masa 4:1 extract 8% - Ginseng peruan tė cilin Inkėt e kanė pėrdorur pėr pėrmirėsimin e mirėqenies seksuale tė trupit, pėr mė shumė energji dhe durim, ndihmon gjatė depresionit dhe vepron kundėr dobėsimit tė memories.
Mucuna Pruriens 8% - Afrodizijak efektiv i cili e pėrmirėson libidon te meshkujt dhe te femrat, i cili e nxit taitjen e dopaminit, ėshtė i njohur edhe si antidepresant.
Muira Puama 5% - Aphrodisiac, Anti-rheumatic, Anti-stress, e quajtur Druri I potencionit dhe rritet nė Brazil, ndėrsa ėshtė I njohur si Vijagra nga Amazoni.
Saw Palmetto Extract 5% - Kalifornija Jugore, shfrytėzohet pėr tonizim, ndėrtim dhe definim tė muskujve, i shėrron funksionet e tiroidės dhe sistemin urinorė.
Siberian Ginseng 4% - extract shfrytėzohet nė Rusi dhe Kinė, e rindėrton vitalitetin dhemirqenien e trupit nė pėrgjithsi, e stimulon oreksin dhe memorien.
Tribulis Terrestris 3% - mjeksia induse dhe kineze, nė mesin e tė 90-ve, u bė e njohur edhe nė Amerikėn Veriore prej kur atletėt olimpik tė Europės Lindore kanė pranuar se pėr mirėmbajtjen e performancave atletike kanė pėrdorur Tribulis Terrestris
Rrit testosteronin, stimulon sekretimin e steroideve seksuale, rrit gėzimin dhe kėnaqėsinė gjatė aktivitetit seksual, ėshtė I njohur si udhėheqės I performancave sportive.
Ky kombinim magjik ndihmon tė rritet qarkullimi I gjakut nė organet gjenitale, ngrit nivelin e testosteronit dhe e ngrit nivelin e kėnaqsisė nė zonat me stimulim maksimal.

Beneficione:
Pėrmirėson mirėqenien nė pėrgjithėsi, Rrit libido dhe performancat seksuale, Ngrit nivelin e energjisė, Zmadhon masėn muskulore, Forcon sistemin e imunitetit. Pėr dallim nga Viagra tė cilėn mediat e quajtėn barn fantastike pėr trajtimin e disfunksionalitetet erektive te meshkujt, por me rrezik pėr efekte tė padėshirueshme potenciale, prodhimi ynė I cili ėshtė alternative pėr vijagrėn nuk nxit efekte tė padėshiruara, alternative jonė erbale e viagrės mundet vetėm tė pėrmirėson jetėn Tuaj, tu bėj mė vital dhe pėrvojė tė re seksuale pėr tė cilat nuk keni menduar qė do tė mund ti pėrjetoni ndonjėherė.

Ndikon menjėherė pasi ta konsumoni, vazhdon dhe ka efekt deri nė 72 orėt e ardhėshme.


Кontraindikacione: Mos tė tejkalohet kufiri i konsumimit , personat me sėmundje kardiovaskulare nuk guxojnė ta pėrdorin dhe pėr ēdo rast duhet tė konsultoheni me mjekun e juaj.

Afati: 3 vite.

Ēmimi: Black Knight (2000mg*8briketa) 26€
__________________
hdproduction@ymail.com/slimlineclubks@yahoo.com
ziko Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 21-12-09, 19:14   #6
ziko
 
Join Date: 16-12-03
Location: kosov
Posts: 21
ziko has disabled reputation
Send a message via MSN to ziko Send a message via Yahoo to ziko
Default Titulli: dieta dhe shendeti-keshilla te dobishme

Mirėsevini nė www.Slim Line-Club.com

Nė Slim Line-Club ne jemi njė grup miqėsh dhe entuziastėsh shėndetėsor me njė opinion pozitiv pėr jetėn. Ne udhėheqemi nga njė dėshirė e pėrbashkėt pėr tė jetuar gjatė,njė jetė tė shėndetshme dhe tė kėnaqur. Ky bashkėpunim filloi tė ralizohet duke e pasur parasysh qė ne tė gjithė jemi prekur negativisht nga stresi i absorubuar nga mjedisi, nga vendi i punės, problemet si dhe nga ngjarjet e jetės sė pėrdithsme. Si manifestohet ky stres negativ? Shumė thjesht, ky stress reagon nė trupin tonė duke ndėrtuar mekanizma mbrojtės, gjė qė rezulton pėrfundimisht me akumulime tė mėdha tė yndyrės nė trupin tonė.

Ne tė gjithė reagojmė me stres dhe frikė ndaj tė panjohurės dhe tė papriturave dhe atė e kompenzojmė me zakone tė tė ushqyerit tė dobėt, gjė qė rezulton me sėmundje. Kjo "mėnyrė e jetės" ndėrton rrip tė trashė nė mėnyrė proporcionale me sasinė e stresit ndaj tė cilit ne jemi tė ekspozuar. Kjo makinė e natyrshme pėr tė bėrė yndyrė-dyqane, na shkakton nevojė pėr tė ngrėnė ēkado gjatė tėrė kohės, dhe ēfarėdo pa ndonjė lidhje me ekuilibrin e duhur dietik dhe ushqyese. Pa dyshim ne konsumojmė shumė kalori dhe substancė artificiale tė pėrdorura nė industrinė e ushqimit, ndėrsa ne konsumojmė shumė pak vitamine, minerale dhe elemente natyrore, gjė qė ndalojnė funksionimin e trupit nė mėnyrėn e duhur. Rezultati ėshtė: shtylla tė ngulura tė yndyrės nė mė shumė se 60% tė peshės dhe masės sė trupit tonė!

Sjellja e vendimit pėr tė humbur peshė ėshtė proces shumė i vėshtirė, shpesh tė bėn tė hash mė shumė si reagim stresi. Kjo shpesh na shpie nė ciklin vicioz tė
“ pavendosshmerisė, stresit, ngrėnies mė shumė“ deri sa nė fund humbja e peshės pėrfundon me“ mision tė pamundur” .

Mos u shqetėsoni! Ju keni ardhur nė vendin e duhur dhe ka njė zgjidhje! Ne e kemi zbuluar pėr Ju!
Mjaftė me dieta, harroni ndjenjėn tė uritjes duke u pėrpjekur pėr tė humbur peshė, harroni tė torturuarit e vetes me programe palestėr olimpike me qėllim tė fillimit tė djegies sė kalorive dhe hedhjes sė tyre nė rezervat e padėshiruara yndyrore.
Produktet tona natyrisht nxisin oreksin, djegin yndyrnat e tepėrta dhe largojnė nga trupi toksinat e ruajtura nė shtresat dhjamore nė trupin tuaj.
Humbni peshė me ndihmėn e produkteve natyrore bimore posaēėrisht tė zgjedhura dhe tė pregaditura pėr Ju me bioteknologji moderne tė shėndrruara nė formė kapsule, ēaji,
soft-gel apo nė formė tė kafes
Zgjidhjet e bimėve natyrale tė cilat ju ndihmojnė pėr tė rifituar figurėn tuaj ideale.


Vetėm imagjinoni qė mund tė konsumoni mė pak kalori dhe nė ndėrkohė tė hani mė shumė pemė dhe perime me mė shumė ujė se sa normalia. Paramendoni se Ju mund tė pini mė shumė ujė dhe mund tė hani mė shumė ushqim se sa qė keni ngrėnė mė parė, tė mos ndiheni tė urritur dhe njėkohėsisht tė mbani dietė tė shėndetshme tė ekulibruar. Mahnitėse apo jo!

Kjo vėrtetė ėshtė e mundur! Ne kemi zbuluar fshehtėsinė dhe tė gjithė ato qė kanė humbur peshė pa u pėrcjellur nga ndjenja e urrisė.

Ne kemi humbur tė gjitha tė paktėn 10 kg pėr dy muaj. SI?

Duke marrė njė kapsulė, njė filxhan kafe ose ēaj ēdo mėngjes.


Kėrkimet tona pėr njė zgjidhje tė shėndetshme na drejtojnė kah zbulimi i armėve mė efektive kundėr yndyrnave tė padėshiruara – Nėna Natyrė! Natyra na ka paisur me bimė dhe barna mė tė pastėrta dhe tė kontaminuara tė cilat janė pregatitur me bioteknologji mė tė avancuar pėr kapjen e tė gjitha vlerave tė natyrshme qė ajo mund tė ofroj.


Ne shijuam rezultate tė shpejta dhe tė pabesuseshme. Yndyrna tjeshtė u shkri pa humbė fuqinė e muskujve, ju sigurojmė se pėrzierjet tona bimore punojnė mė mirė se ēdo kombinim tjetėr i munduar – tė tilla ka shumė!

Ne kemi ardhur nė pėrfundim se do tė jetė jashtėzakonisht egoiste, nėse ne nuk e ndajmė suksesin tonė me Ju kur ne e dimė sa vėshtirė ėshtė qė tė arriet sukses nė betejėn kundėr njė prej rreziqeve mė tė mėdha bashkėkohore nė shėndetėsi - dhjamosja.

Ne tani do tė dėshironim tė ndajme suksesin tone me Ju dhe t’i bėjme mė tė kapshme tė gjitha produktet mė efektive qė kemi pėrdorur deri mė sot.
Nuk ka mė pritje me muaj pėr tė vėrejtur ndryshime, ndryshimet e dukshme do t’i vėreni vetėm pėr disa javė.
Prodhimet tona hyjn nė fuqi nga kapsulė e parė, ēaji ose kafeja e parė


__________________
hdproduction@ymail.com/slimlineclubks@yahoo.com
ziko Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 10:05.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.