Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 26-12-09, 14:47   #1
Tropojani30
 
Join Date: 10-06-08
Posts: 198
Tropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashur
Default Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Dite me pare njeri nder protagonistet kyq dhe kontribuesi me i madh i luftes se Kosoves FLORIM KRASNIQI tha ne KTV se nuk kishte SHP te UCK-se por kishte profitere te luftes .Kishte te atille qe u thiren ne emra shtabesh dhe grupesh por realisht ishin profiteret e kesaj lufte .Florim Krasniqi ishte logjistika kyqe e UCK qe me kontributin e tij personal solli armatim ne Kosove dhe kontributi i tij per UCK-en eshte i pakontestueshem dhe i pashoq.

Dikur Florim Krasniqi ishte nje aktivist i madh i UCK dhe solli municione nga Amerika , NEW YORKI me airplane duke rrezikur cdo gje; permes linjes NEW YORK- Cyrich-Tirane per nevojat e luftes por pas 10 vitesh sipas asaj qe tha ne KTV dukej i zhgenjyer me "komandantat" e ish UCK dhe tha se teresisht lufta ka prodhuar pushtues te rinj dhe eshte rikonolizuar ne cdo pore te jetes . Florim Krasniqi djale i axhes se Adrian Krasniqit foli me letra te hapura dhe e tha gjithe ate qe eshte e vertete per luften qe abuzuan dhe keqperdoren njerzit e papergjgjshem qe sot hiqen si 'clirimtar' por per Florim Krasniqin keta ishin 'pushtues te rinj'.

Ky zhgenjim i Florim Krasniqit njeri nder bisnismenve me te sukseshem shqiptar ne shtetin e New Yorkit eshte i bazuar ne fakte dhe eshte i kuptueshem kur kihet parasysh rrethanat se si u pasuruan komandantet,profitere te luftes te cilet e kane pushtuar cdo pike vitale ekonomike te Kosoves.Dhe varferia e popullit eshte edhe me e madhe se ne kohen e pushtuesve te huaj.

Te lumt Florim Krasniqi edhe pse pak me vonese e paske kuptuar demagogjine e militanteve te SHIKUT te cilet sipas te gjitha burimeve,fakteve te dukshme nuk paskan pas qellim clirimin e Kosoves por pasurimin e vetvetes duke grabitur pasurine sheterore te Kosoves dhe duke vene ne buze humnere popullin edhe ashtu te leckosur; nga mjerimi dhe pushtimi i dikurshem; e tani eshte edhe me i leckosur dhe me i pushtuar nga ata/o qe nuk pushojne ne thiren ne luften dhe gjakun e viktimave te pafjashme te Kosoves...Pra e gjakosen edhe me tutje Kosoven sikur te ishin banda kriminale e Millosheviqit.Keto relikte proserbe te mbetura ne Kosove vijuan misionin gjakatar dhe antishqiptar te porositur nga qarqe misionaresh me ne krye Azem Sylen Xhavit Halitin ,Jakup Krasniqin , Kadri Veselin, Shukri Bujen etj.


Tropojani30 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 26-12-09, 14:49   #2
Tropojani30
 
Join Date: 10-06-08
Posts: 198
Tropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashur
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

“Si e furnizova UĒK-nė me armėt nga SHBA”

Kanali televiziv amerikan CBSNews, nė emisionin e tij tė njohur “60 minuta”, i ka kushtuar vėmendjen e vet njė “trafikanti” armėsh, i cili ka furnizuar ish-UĒK-nė me armėt qė blinte lirisht nė dyqanet amerikane.

Shqetėsimi i medias dhe ekspertėve amerikanė lidhet me rrezikun qė pėrbėjnė amrė tė tilla si pushkėt speciale me kalibėr 50mm. Kėto armė janė blerė dhe ngarkuar nė aeroportin “Kenedi” nė SHBA, falė ligjeve liberale pėr armėmbajtjen qė ka Amerika. Problemi, sipas medias bėhet kritik, kur mendohet se armė tė tilla kur bien nė duar tė organizatave terroriste, siē ėshtė Al-Kaeda e Osama bin Laden.

Emri i transportuesit (trafikantit) tė armėve ėshtė Florim Krasniqi dhe ai ėshtė shfaqur, duke bėrė gati njė ngarkesė tė re armėsh pėr rebelėt shqiptarė, tė cilėt i fusin ato mė pas kontrabandė nga malet pėr nė Kosovė. Pas njė udhėtimi pakditor ngarkuar nė kurrizet e kuajve, armėt pėrfundojnė nė duart e forcave guerrile tė njohura si: Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, e cila ka luftuar pėr pavarėsinė e Kosovės nga Serbia prej rreth njė dekade. Krasniqi i mori kėto armė nė shtėpinė e tij nė Kosovė. Shumica prej tyre ishte e lehtė tė hynin nė Shqipėri, por jo pushkėt e kalibrit 50 mm. “Kjo ėshtė ajo qė ne marrim nga shtėpia e trimave dhe vendi i lirisė, siē na pėlqen ne ta themi”, thotė Krasniqi, i cili jeton nė Brooklyn, Nju Jork. Ai merret me ndėrtim ēatish. “Kjo ėshtė ajo qė unė bėj pėr tė jetuar”, thotė Krasniqi. “Kjo ėshtė mėnyra se si ne e fitojmė paranė nė Nju Jork. Ka njė komunitet tė madh shqiptaro-amerikan nė zonėn e Nju Jorkut”. Kur nisi lufta nė Kosovė nė 1998, shumė tė rinj dolėn vullnetarė pėr tė luftuar. Krasniqi vuri re se ai do tė hynte mė shumė nė punė, duke ndenjur aty e mbledhur armė pėr UĒK-nė. Pastaj, ai filloi tė blinte pajisje komplete nė njė dyqan tė ushtrisė amerikane nė Brooklyn. “Ēdo gjė qė duhet pėr tė pasur njė ushtri tė vogėl guerile, mund ta blesh kėtu nė Amerikė”, thotė Krasniqi.

“Vlerat” e pushkės 50mm

Cila pushkė u bė arma qė zgjodhi Krasniqi? “Prej kohėsh ajo ishte njė pushkė e kalibrit 50 mm”, thotė Krasniqi. “Me tė mund tė vrasėsh njė njeri nė njė distancė prej njė milje. Mund tė shkatėrrosh njė objekt prej njė milje larg”. Ai thotė se mund tė jetė “fare e lehtė” ta pėrdorėsh kundėr helikopterėve e aeroplanėve. Nėse fuqia e pushkės 50 mm e “habiti” disi Krasniqin, ajo ēfarė e habit mė shumė atė, nė fakt ėshtė mėnyra se sa e lehtė ishte tė bliheshin ato. Krasniqi ka lejuar producentėt holandezė tė njė dokumentari ta shoqėrojnė atė nė njė dyqan armėsh nė Pensilvani (shtet nė SHBA). “Nevojitet vetėm njė kartė krediti dhe tė mos kesh precedentė penalė dhe mund tė shkosh tė blesh aq armė sa tė kesh qejf. Askush nuk tė bėn pyetje”, thotė ai. A mbeti ai i surprizuar me mėnyrėn se sa e lehtė paskėsh qenė t’i blesh ato? “Jo vetėm unė. Shumė prej jo-amerikanėve mbetėn tė habitur se sa e lehtė ėshtė tė kesh njė armė nė zemėr tė Amerikės”, thotė Krasniqi. “Shumė nga shpėrndarėsit nė Montana dhe Uajoming as qė ju pyesin pėr kėtė gjė. Ėshtė tamam si nė njė dyqan ushqimor”. Dhe, thotė ai, ka njė varg zgjedhjesh pėr pajisjen me municion, i cili gjithashtu mund tė posedohet lehtė. Pėr municionin madje as qė duhet tė tregosh patentėn e shoferit apo ndonjė gjė tjetėr”. “Vetėm se shkon nė njė panair armėsh ose nė njė dyqan nė kėtė vend dhe mund tė blesh njė kuti, qė do ta pajisė armėn tėnde. “Njė civil”, pyet Bradley. “Ti nuk e bėn kurrė kėtė? Ti je njė amerikan. Mund tė shkosh nėpėr panaire e tė shohėsh pėr qejf kėsisoj gjėrash”, thotė Krasniqi. “Pyet ekspertėt. Ata do tė ndjehen tė lumtur t’ju ndihmojnė”.


“Armėt blihen lirisht nė SHBA”

“60 Minutes” pyeti ekspertin Joe Vince, njė ish-zyrtar i lartė nė Zyrėn pėr Alkolin Duhanin dhe Armėt e zjarrit, nėse ndokush, madje edhe terrorist, do tė mund tė blinte lehtėsisht pushkė tė kalibrit 50 mm. “Ne jemi dyqani “mė joshės” pėr armėt nė botė. Dhe ėshtė e lehtė pėr njerėzit t’i marrin ato kėtu tek ne”, thotė Vince, i cili shton se Amerika ėshtė “absolutisht” vendi mė i mirė pėr njė terrorist pėr tė pajisur veten me tė tilla armė. “Vėrehet shumė shqetėsim nė lidhje me terroristėt, qė sjellin armė tė shkatėrrimit nė masė nė SHBA”, thotė Bradley. “Pėrse duhet tė bėhemi merak pėr armėt e vogla, siē ėshtė rasti i pushkėve kalibėr 50 mm, qė dalin nga territori i SHBA-ve?” “Armėt e vogla janė armėt No. 1 pėr terroristėt”, thotė Vince. “Nėpėr rreshtat e gazetave, nė lajmet mbi Irakun e Afganistanin, gjithmonė mund tė shihen guerrilasit, duke ndenjur me raketahedhėsit e tyre nė supe. A mos pėrdoren kėto armė tė kalibrit tė vogėl mė shpesh pėr tė vrarė njerėz, sesa armėt e mėdha? “Absolutisht”, na thotė Vince.

Rruga drejt Kosovės

“60 Minutes” pyeti Krasniqin se si ai i trafikoi apo tranportoi pushkėt kalibėr 50 mm jashtė territorit tė SHBA-ve. “Ti thjesht hipėn nė avion, i deklaron ato dhe shkon mė pas ku tė duash”, thotė Krasniqi. “Ėshtė komplet legale. Ėshtė njė pushkė gjuetie”. Krasniqi thotė se ai i dėrgoi armėt drejt Shqipėrisė dhe mė pas, ushtarėt i ngarkuan ato pėr nė betejat e luftės. Ai nuk e thotė se sa ėshtė numri i pushkėve kalibėr 50 mm, qė ai i ka dėrguar pėr nė Kosovė, kėshtu qė redaksia e emisionit “60 Minutes” pyeti Stacy Sullivan, njė ish-korrespondente e “Newsweek”-ut, e cila ka shkruar njė libėr mbi Krasniqin, “Mos ki frikė se ke djemtė nė Amerikė”. Sa armė transportoi Krasniqi pėr atje? “Ndoshta disa qindra”, thotė Sullivan. “Ėshtė e lehtė ta bėsh kėtė. Tė lejohet tė marrėsh me vete dy ose tre njėherėsh. Ekipi i transportuesve tė armėve tė Krasniqit nuk pati kurrė problem me dėrgimin e armėve jashtė territorit tė SHBA-ve. Por atyre shpesh u duhej tė kėmbenin fluturimet nė Zvicėr dhe autoritetet atje kėrkonin tė dinin se ēfarė po bėnin ata atje me ato armė kaq tė fuqishme.
“Ne u thamė atyre se “po shkonim tė gjuanim elefantė“ dhe ata na thanė: S’ka elefantė nė Shqipėri”, thotė Krasniqi. “Dhe ne i thamė se do shkonim nė Tanzani, kėshtu qė ne kishim ngritur njė klub gjuetie atje dhe njė nė Shqipėri”. “Duhet tė ngrinit gjoja njė klub gjuetie nė Shqipėri, u thatė autoriteteve zvicerane, qė burrat e kėtij klubi gjuetie ishin duke shkuar pėr nė Tanzani pėr tė gjuajtur elefantė”, pyet Bradley. “Po”, thotė Krasniqi. “Unė kurrė nuk kam parė njė elefant gjatė gjithė jetės sime dhe lėre pastaj tė mendoj ta vras ndonjėrin prej tyre”. Edhe nėse do tė ishte kėshtu, ekipit tė Krasniqit do t’i nevojitej ndonjė dėshmi apo evidencė pėr tė mbėshtetur alibinė e tyre me kėtė historinė e gjuetisė sė elefantėve nė Afrikė, kėshtu qė ai thotė se: “Ne blemė njė elefant nė Tanzani dhe sajuam pėr tė gjithė dokumentacionin e nevojshėm, kėshtu qė i provuam atyre se ne ishim vetėm gjuetarė elefantėsh”. Ai thotė se ai ka paguar rreth 10,000 dollarė amerikanė pėr elefantin. Por ai nė fakt nuk e mori kurrė elefantin. “Ne nuk ishim tė interesuar pėr elefantėt”, thotė Krasniqi. “Ne ishim tė interesuar tė luftonim njė luftė tė pashpresė”. Dėrgesat e armėve tė Krasniqit, pushkė kalibėr 50 mm, i dhanė guerrileve njė besueshmėri e njė fuqi zjarri, qė ata s’e kishin pasur kurrė mė parė. Por ata nuk po merrnin shumė prej tyre. Kėshtu qė Krasniqi theu ligjin, duke dėrguar jashtė SHBA-ve armė nė sasi tė mėdha, mė shumė se sa lejonin doganat.

Last edited by Tropojani30; 26-12-09 at 14:54.
Tropojani30 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 14:52   #3
Tropojani30
 
Join Date: 10-06-08
Posts: 198
Tropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashurTropojani30 shumė i dashur
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Ngarkesat nė aeroportin Kenedi

Cila ishte ngarkesa mė e madhe e dėrguar nė Kosovė nga Krasniqi me pushkė 50 mm? “Njėra ishte nė njė aeroplan, tė cilin ai e mbushi me armė”, thotė Sullivan. “Dhe unė mendoj se aty ishin rreth nja njėqind pushkė,… 100 armė tė kalibrit 50 mm”. Sipas Sullivan, transportuesit e armėve i ngarkonin armėt nė njė kamion, qė shkonte mė pas drejt aeroportit “Kenedi”, tė Nju Jorkut dhe i fshihnin ato brenda ngarkesės me ushqime e veshmbathje tė destinuara pėr refugjatėt. “Ata i vendosnin pakot nė aeroplan. Asgjė nuk i nėnshtrohej kontrolleve me rreze X”, thotė Sullivan. “Ambalazhi tregonte se ishin ndihma humanitare”. Fakti se Krasniqi mund tė nxirrte kontrabandė njė sasi tė madhe armėsh nga aeroporti “Kennedy”, nuk i dukej i habitshėm njeriut qė mbulonte doganat amerikane nė atė kohė. Ai tashmė ėshtė komisioneri i Departamentit tė Policisė sė Nju Jorkut, Ray Kelly. “Me volumin e ngarkesės, qė dilte e hynte nė vendin tonė, nuk mund tė dyshoja se mund tė ishte e mundur qė kėto armė tė kalonin oqeanin”, thotė Kelly. “Ka rregulla e ligje, qė lejojnė pushkėt tė imbarkohen jashtė vendit e tė kalojnė oqeanet. Ata limitojnė numrin e tyre, por ndoshta ka edhe rrugė tė tjera pėr t’iu shmangur rregullave”. “Mund tė marr me mend se ėshtė e sigurtė tė them se ne nuk kemi numrin e nevojshėm tė agjentėve doganorė, tė cilėt mund tė kontrollonin nė detaje ēdo fluturim, qė niset nga vendi ynė”, thotė Bradley. “Jo, kjo ėshtė e vėrtetė”, thotė Kelly. Tė gjesh armėt, qė do tė nxirren jashtė vendit ėshtė njėsoj si tė kėrkosh gjilpėrėn nė kashtė, pėrderisa agjentėt federalė janė gjithnjė nė kėrkim tė kontrabandistėve e aktiviteteve tė tyre”.
Vince, njė ish-zyrtar i ATF-sė, thotė se Kongresi duhet tė kalojė njė ligj, i cili do tė bėnte tė mundur forcimin e ligjit pėr zyrtarėt pėr tė mbajtur tė regjistruara nė kompjuter shitjet e armėve, diēka pėr tė cilėn lobi i armėve e kundėrshton me forcė. Pikėrisht tani, thotė Vince, nuk ka njė bazė qendrore tė dhėnash pėr numrin e armėve tė shitura. “Nuk ka njė regjistėr kombėtar apo diēka tė tillė mbi kėtė gjė”, thotė Vince. “Nėse ne kemi kompjuterizuar tė gjitha shitjet e armėve tė zjarrit, ne mund tė shikonim pėr shembuj aktivitetesh”. Dhe Vince thotė se kjo i pėrmbledh tė gjitha pushkėt e kalibrit 50 mm tė blera nga Krasniqi dhe ekipi i tij i transportuesve.
“Njėrėzit normalė i blejnė armėt e zjarrit pėr gjueti, pėr qėllime sportive e pėr vetėmbrojtje. Por nuk mund tė blihen 50 tė tilla tė tė njejtit tip arme – apo mė shumė nė kėtė rast. Mesa duket, ndoshta megjithė ēdo lloj analize tė mundshme, do tė mblidheshin me dhjetra e dhjetra vetė pėr ta hetuar kėtė gjė”. Si do ta pėrshkruante Krasniqi ligjin e armėve nė kėtė vend? “Mė liberal se imagjinata mė ekstreme evropiane”, thotė Krasniqi. “Ju mund tė imagjinoni ata mė liberalėt dhe ata janė mė liberalė se kjo”. “Por ju do tė ishit nė gjendje tė blinit armė pėr Ushtrinė Ēlirimtare tė Kosovės, nėse ligjet pėr armėt nė kėtė vend do tė ishin mė tė forta”, thotė Bradley. “Dhe po dėgjoj se ju thoni se jeni njė njeri anti-armė. Si mund tė jeni ju anti-armė, kur ju po blini armė pėr tė ēliruar popullin tuaj?” “Unė shfrytėzova anėt pozitive tė njė ligji liberal nė kėtė vend, pėr tė ndihmuar atdheun e tė parėve tė mi”, thotė Krasniqi. “Dhe unė besoj se thellė nė zemrėn time, unė e bėra kėtė gjė pėr mirė. Por disa njerėz mund ta bėnin kėtė pėr keq”
Tropojani30 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 15:22   #4
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Quote:
Originally Posted by Tropojani30
Dite me pare njeri nder protagonistet kyq dhe kontribuesi me i madh i luftes se Kosoves FLORIM KRASNIQI tha ne KTV se nuk kishte SHP te UCK-se por kishte profitere te luftes .Kishte te atille qe u thiren ne emra shtabesh dhe grupesh por realisht ishin profiteret e kesaj lufte .Florim Krasniqi ishte logjistika kyqe e UCK qe me kontributin e tij personal solli armatim ne Kosove dhe kontributi i tij per UCK-en eshte i pakontestueshem dhe i pashoq.

Dikur Florim Krasniqi ishte nje aktivist i madh i UCK dhe solli municione nga Amerika , NEW YORKI me airplane duke rrezikur cdo gje; permes linjes NEW YORK- Cyrich-Tirane per nevojat e luftes por pas 10 vitesh sipas asaj qe tha ne KTV dukej i zhgenjyer me "komandantat" e ish UCK dhe tha se teresisht lufta ka prodhuar pushtues te rinj dhe eshte rikonolizuar ne cdo pore te jetes . Florim Krasniqi djale i axhes se Adrian Krasniqit foli me letra te hapura dhe e tha gjithe ate qe eshte e vertete per luften qe abuzuan dhe keqperdoren njerzit e papergjgjshem qe sot hiqen si 'clirimtar' por per Florim Krasniqin keta ishin 'pushtues te rinj'.

Ky zhgenjim i Florim Krasniqit njeri nder bisnismenve me te sukseshem shqiptar ne shtetin e New Yorkit eshte i bazuar ne fakte dhe eshte i kuptueshem kur kihet parasysh rrethanat se si u pasuruan komandantet,profitere te luftes te cilet e kane pushtuar cdo pike vitale ekonomike te Kosoves.Dhe varferia e popullit eshte edhe me e madhe se ne kohen e pushtuesve te huaj.

Te lumt Florim Krasniqi edhe pse pak me vonese e paske kuptuar demagogjine e militanteve te SHIKUT te cilet sipas te gjitha burimeve,fakteve te dukshme nuk paskan pas qellim clirimin e Kosoves por pasurimin e vetvetes duke grabitur pasurine sheterore te Kosoves dhe duke vene ne buze humnere popullin edhe ashtu te leckosur; nga mjerimi dhe pushtimi i dikurshem; e tani eshte edhe me i leckosur dhe me i pushtuar nga ata/o qe nuk pushojne ne thiren ne luften dhe gjakun e viktimave te pafjashme te Kosoves...Pra e gjakosen edhe me tutje Kosoven sikur te ishin banda kriminale e Millosheviqit.Keto relikte proserbe te mbetura ne Kosove vijuan misionin gjakatar dhe antishqiptar te porositur nga qarqe misionaresh me ne krye Azem Sylen Xhavit Halitin ,Jakup Krasniqin , Kadri Veselin, Shukri Bujen etj.


Ku ėshtė Dėshmia?

E lexova tėrė faqen e nuk gjeta asnjė Dėshmi me tė cilėn zoti Florim do tė dėshmonte se nuk ka pasė Shtab tė pėrgjithshėm!

Lexova rrugėn sesi ai ka transportuar armė pėr nė Kosovė e asgjė rreth Shtabit tė Pėrgjithshėm.


Nėse zoti Florim ka kontribuar aq me shpirt pėr UĒK-nė edhe mos tė kishte hiq kurrė njė Shtab tė pėrgjithshėm, nuk do ta lejonte ndėrgjegja tė flet kėso gjėrash.

Jo pėr diēka por pėr hirė tė lirisė qė kanė Shqiptarėt tash nė Kosovė.

Ai i cili ka ėndėrruar se pa u derdhur gjaku nė Kosovė do tė shlirohemi nga Serbia, ka GABUAR.

Lufta me nė krye Shtabin e Pėrgjithshėm ėshtė udhėhequr nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundėsisė qė kanė pasur aso kohe.

Zotėriu paska menduar se do tė vie diku nė Qeveri apo gjysmėn e Kosovės do ta ketė veqse ka sjellur armėt.

Tash zhgėnjimi qė nuk ka profituar asgjė por ende merret me ndėrtimin e Ēative.

Ka ndihmuar i lumtė, mė tutje nuk ka fakte se nuk ka pasur Shtab tė Pėrgjithshėm.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Last edited by Artisti; 26-12-09 at 15:23.
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 15:42   #5
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Pasha bacin ju keni lujt krejt, sepse :
"ska pas SHP, ska pas komandanta, ska pas ushtar, ska pas lufte, ska pas....
a fantazma ishin te gjitha ato qe ndodhen dhe te gjithe ata perzonazhe a ?

Kthjellohuni more njerez, qka keni kshtu?!

Edhepse kam pas ba be mos me shkru te politika ma, spo duroheni tybe, kthjellohuni e mendoni para se te shkruani se ne mullirin e kujt i shkon ajo qe doni me shkru. Dhe per inati te diqkafit mos e bishtnoni te verteten.

Flm, per mirekuptim.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 16:28   #6
jEtA_1
My Eye
 
jEtA_1's Avatar
 
Join Date: 01-01-07
Location: Londer
Posts: 3,562
jEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėmjEtA_1 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Quote:
Originally Posted by Zero Cool
Pasha bacin ju keni lujt krejt, sepse :
"ska pas SHP, ska pas komandanta, ska pas ushtar, ska pas lufte, ska pas....
a fantazma ishin te gjitha ato qe ndodhen dhe te gjithe ata perzonazhe a ?

Kthjellohuni more njerez, qka keni kshtu?!

Edhepse kam pas ba be mos me shkru te politika ma, spo duroheni tybe, kthjellohuni e mendoni para se te shkruani se ne mullirin e kujt i shkon ajo qe doni me shkru. Dhe per inati te diqkafit mos e bishtnoni te verteten.

Flm, per mirekuptim.
Pajtohem me mendimin tend Zero Cool qe simbas disa individve ne Kosov nuk ka ndodhur asgje ska pas as luft as ushtri lirin na sollen te huajt ate se fitum ne, ajo na erdhe si dhurat
Vetem nje dua tu theme ketyre forumistave qe kur te flasin per Kosoves se pari le te perkulen para gjakut te deshmorve dhe viktimave te luftes qe na sollen lirin
E sa per info te gjithe ata qe luftun pa marr parasysh cilit krah partiak i kan takuar kan pranu qe te jene nene emblemen UCK e nese thuhet se nuk ka pasur UCK ateher as ata nuk pasken egzistuar simbas tyre
__________________
Ne endra nene po me vjene ralle
Ndonse te varri kame ardhur shpesh
Cdo lot i imi pikon vec malle
Ti nuk me flet vetem buzqesh...

Last edited by jEtA_1; 26-12-09 at 16:35.
jEtA_1 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 17:21   #7
bert
 
bert's Avatar
 
Join Date: 31-05-09
Posts: 1,293
bert i vlerėsuar mirė
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

megjithese skisha ndermend tenderhyja ne kete teme po i them dhe une dy fjalet e mija. ne kosove ati lufte dhe pati ushtri clirimtare por po mos te ishte nderhyrja e huaj vecanerisht ajo amerikane sot sdo kishim cfare te flasim. me kete sdua aspak te nenvleresoj ushtrine clirimtare te kosoves. perkundrazi. Ata bene cmunden me cfare armatimi kishin dhe me sa organizim paten. une mendoj se ata qe kontribuan ne lufte duhen vleresuar dhe mbrojtur por e sotmja nuk duhet te ngelet peng i asaje cka u be ne lufte. kosoves sot i duhen politikan te zote dhe fatkeqesisht ata qe jane ne krye te partive dhe qe dhane kontribut ne lufte nuk i kan aftesite profesionale dhe shkollimin e duhur per te drejtuar kosoven. kosova tani duhet ti besohet njerezve me shkolle dhe te afte per te ringjallur ekonomine dhe te afte per ta kuptuar se si ndertohet shteti. cdo fjale tjeter jashte kesaje linje eshte kohe e humbur dhe mjerim per kosoven. ju faleminderit
__________________
love is beautiful and has no price
bert Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 17:40   #8
gjini
 
gjini's Avatar
 
Join Date: 13-11-04
Location: Midis Europes
Posts: 3,091
gjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėmgjini i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Une do shtoja edhe pak te shtoj per ate qka thot berti.
Ka pas njerz shum te fort dhe qe kan pas ne zemer qlirimin e kosoves dhe qe kan dhan krejt qka kan pas vetem ne te kemi tash kete qe kemi.
te gjith ata qe kan kontribue me vetem nje cent kam nje merit por ata qe kan dhan ma se shumti ata kan perfitue ma se paku pas lufte.
ne po flasim se keta qe sot po thirren si qlirimtar dhe kan pozita ne disa institucione dhe mbajn disa kontralla ne shum institucione shterore per mua jan ata shoket e Nazim bllaces dhe ish eproret e tij qe po qeverisin sot.
Z.Krasniqi e kishte aty qellimin dhe nuk mundesh ndryshe me e quajt vetem krim dhe profiter te lufes
gjini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 17:42   #9
ardijan shahini
 
Join Date: 27-11-09
Posts: 43
ardijan shahini i vlerėsuar mirė
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Quote:
Originally Posted by Artisti
Ku ėshtė Dėshmia?

E lexova tėrė faqen e nuk gjeta asnjė Dėshmi me tė cilėn zoti Florim do tė dėshmonte se nuk ka pasė Shtab tė pėrgjithshėm!

Lexova rrugėn sesi ai ka transportuar armė pėr nė Kosovė e asgjė rreth Shtabit tė Pėrgjithshėm.


Nėse zoti Florim ka kontribuar aq me shpirt pėr UĒK-nė edhe mos tė kishte hiq kurrė njė Shtab tė pėrgjithshėm, nuk do ta lejonte ndėrgjegja tė flet kėso gjėrash.

Jo pėr diēka por pėr hirė tė lirisė qė kanė Shqiptarėt tash nė Kosovė.

Ai i cili ka ėndėrruar se pa u derdhur gjaku nė Kosovė do tė shlirohemi nga Serbia, ka GABUAR.

Lufta me nė krye Shtabin e Pėrgjithshėm ėshtė udhėhequr nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundėsisė qė kanė pasur aso kohe.

Zotėriu paska menduar se do tė vie diku nė Qeveri apo gjysmėn e Kosovės do ta ketė veqse ka sjellur armėt.

Tash zhgėnjimi qė nuk ka profituar asgjė por ende merret me ndėrtimin e Ēative.

Ka ndihmuar i lumtė, mė tutje nuk ka fakte se nuk ka pasur Shtab tė Pėrgjithshėm.


.

MARE PER TY KY PO THOT UNE I KUM BART ARMATIM,E TI THU SE NUK KA FAKTE , MARE MARE QYSH PO SHKRUN QEKY, KA BART ARME PER MU EDHE TY SOT I BOM NJA 10 VJET NE LIRI I HAROJM TE GJITH E HAROJM FEHMI AGANIN,E HAROJM GJENERAL AHMET KRASNIQIN,I VRASIM KOLNELAT,NUK MIRATOJM LIGJIN PER UQK, SE TUTNA SE SHKAVIT NUK I HAHET MISHI I DERRIT,E NA SHKOJM PIM RRAKI RUSHI ME SHKAVIN,QOJM TRAKTORAT E RI 00.E NUK JEMI NE GJENDJE NJE FALMINDERIT ME I THON USHTAREVE TE CILET SOT NUK DALIN TE LAVDROHEN,POR MUNDOHEMI TE GJUAJM DRU E GUR MBI TA ASKUSH NUK MUND TA MOHOJ SE AGIM RAMADANI KA PERKRAHUR RUGOVEN, SE KOMANDAT DRINI KA PERKRAHUR RUGOVEN ETJ ETJ ETJ
ardijan shahini Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 18:11   #10
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Quote:
Originally Posted by ardijan shahini
MARE PER TY KY PO THOT UNE I KUM BART ARMATIM,E TI THU SE NUK KA FAKTE , MARE MARE QYSH PO SHKRUN QEKY, KA BART ARME PER MU EDHE TY SOT I BOM NJA 10 VJET NE LIRI I HAROJM TE GJITH E HAROJM FEHMI AGANIN,E HAROJM GJENERAL AHMET KRASNIQIN,I VRASIM KOLNELAT,NUK MIRATOJM LIGJIN PER UQK, SE TUTNA SE SHKAVIT NUK I HAHET MISHI I DERRIT,E NA SHKOJM PIM RRAKI RUSHI ME SHKAVIN,QOJM TRAKTORAT E RI 00.E NUK JEMI NE GJENDJE NJE FALMINDERIT ME I THON USHTAREVE TE CILET SOT NUK DALIN TE LAVDROHEN,POR MUNDOHEMI TE GJUAJM DRU E GUR MBI TA ASKUSH NUK MUND TA MOHOJ SE AGIM RAMADANI KA PERKRAHUR RUGOVEN, SE KOMANDAT DRINI KA PERKRAHUR RUGOVEN ETJ ETJ ETJTi ardijan,

shumė pak paske shkrue edhe kėtė pak qė ke shkrue nuk e ke shkruar qartė qė tė mund njeriu tė kuptojė diēka!!!


Merre vesh :

Tropojani ka titulluar; - Florim Krasniqi dėshmon nė KTV se nuk ka pasė SHP tė UĒK-sė por kishte vetėm profiter.

Merre vesh :

Tropojani e as ai Florimi nuk paskan dhėnė asnjė dėshmi qė ne tė besojmė se nuk ka pasė SHP.

Unė e shkrova, nėse ka ndihmuar Florimi i lumtė por mos le tė mundohet tash me shkrime bajate tė vlerėsuara me zero, tė "shqelmojė" ( e thura nėn thojza sepse ai shqelmon vetėm veten) SHP-nė e UĒK-sė.


Merre vesh:


Tropojani u mundua diēka tė manipulojė:

Quote:
Dite me pare njeri nder protagonistet kyq dhe kontribuesi me i madh i luftes se Kosoves FLORIM KRASNIQI tha ne KTV se nuk kishte SHP te UCK-se por kishte profitere te luftes .Kishte te atille qe u thiren ne emra shtabesh dhe grupesh por realisht ishin profiteret e kesaj lufte .Florim Krasniqi ishte logjistika kyqe e UCK qe me kontributin e tij personal solli armatim ne Kosove dhe kontributi i tij per UCK-en eshte i pakontestueshem dhe i pashoq.

Dikur Florim Krasniqi ishte nje aktivist i madh i UCK dhe solli municione nga Amerika , NEW YORKI me airplane duke rrezikur cdo gje; permes linjes NEW YORK- Cyrich-Tirane per nevojat e luftes por pas 10 vitesh sipas asaj qe tha ne KTV dukej i zhgenjyer me "komandantat" e ish UCK dhe tha se teresisht lufta ka prodhuar pushtues te rinj dhe eshte rikonolizuar ne cdo pore te jetes . Florim Krasniqi djale i axhes se Adrian Krasniqit foli me letra te hapura dhe e tha gjithe ate qe eshte e vertete per luften qe abuzuan dhe keqperdoren njerzit e papergjgjshem qe sot hiqen si 'clirimtar' por per Florim Krasniqin keta ishin 'pushtues te rinj'.

Ky zhgenjim i Florim Krasniqit njeri nder bisnismenve me te sukseshem shqiptar ne shtetin e New Yorkit eshte i bazuar ne fakte dhe eshte i kuptueshem kur kihet parasysh rrethanat se si u pasuruan komandantet,profitere te luftes te cilet e kane pushtuar cdo pike vitale ekonomike te Kosoves.Dhe varferia e popullit eshte edhe me e madhe se ne kohen e pushtuesve te huaj.

Te lumt Florim Krasniqi edhe pse pak me vonese e paske kuptuar demagogjine e militanteve te SHIKUT te cilet sipas te gjitha burimeve,fakteve te dukshme nuk paskan pas qellim clirimin e Kosoves por pasurimin e vetvetes duke grabitur pasurine sheterore te Kosoves dhe duke vene ne buze humnere popullin edhe ashtu te leckosur; nga mjerimi dhe pushtimi i dikurshem; e tani eshte edhe me i leckosur dhe me i pushtuar nga ata/o qe nuk pushojne ne thiren ne luften dhe gjakun e viktimave te pafjashme te Kosoves...Pra e gjakosen edhe me tutje Kosoven sikur te ishin banda kriminale e Millosheviqit.Keto relikte proserbe te mbetura ne Kosove vijuan misionin gjakatar dhe antishqiptar te porositur nga qarqe misionaresh me ne krye Azem Sylen Xhavit Halitin ,Jakup Krasniqin , Kadri Veselin, Shukri Bujen etj.

Lexo tė kuqen ėshtė shkrimi i Tropojanit, ajo tjetra ēka ka shkrue ėshtė tregim e kjo pjesa origjinali i Tropojanit ka pėr qėllim njerėzit e pėrmendur ti mėposht, manipulimi ėshtė bėrė nė atė mėnyrė qė Tropojani nuk e ndua shkrimin e tij aspak prej tregimit.

Pra nuk citojė fare tregimin dhe mė vonė pėr tė shtuar shkrimin e vet.


Merre vesh.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 18:42   #11
MemphiSx
ZoT DhE KrenaR
 
MemphiSx's Avatar
 
Join Date: 11-12-03
Location: StAteS Of GjAkOvA
Posts: 12,416
MemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėmMemphiSx i pazėvėndėsueshėm
Send a message via MSN to MemphiSx
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profit

Quote:
Originally Posted by Artisti
Ku ėshtė Dėshmia?

E lexova tėrė faqen e nuk gjeta asnjė Dėshmi me tė cilėn zoti Florim do tė dėshmonte se nuk ka pasė Shtab tė pėrgjithshėm!

Lexova rrugėn sesi ai ka transportuar armė pėr nė Kosovė e asgjė rreth Shtabit tė Pėrgjithshėm.


Nėse zoti Florim ka kontribuar aq me shpirt pėr UĒK-nė edhe mos tė kishte hiq kurrė njė Shtab tė pėrgjithshėm, nuk do ta lejonte ndėrgjegja tė flet kėso gjėrash.

Jo pėr diēka por pėr hirė tė lirisė qė kanė Shqiptarėt tash nė Kosovė.

Ai i cili ka ėndėrruar se pa u derdhur gjaku nė Kosovė do tė shlirohemi nga Serbia, ka GABUAR.

Lufta me nė krye Shtabin e Pėrgjithshėm ėshtė udhėhequr nė mėnyrėn mė tė mirė tė mundėsisė qė kanė pasur aso kohe.

Zotėriu paska menduar se do tė vie diku nė Qeveri apo gjysmėn e Kosovės do ta ketė veqse ka sjellur armėt.

Tash zhgėnjimi qė nuk ka profituar asgjė por ende merret me ndėrtimin e Ēative.

Ka ndihmuar i lumtė, mė tutje nuk ka fakte se nuk ka pasur Shtab tė Pėrgjithshėm.


.
Interesant puna jote...Ty sduhet me ta prek shtabin e pergjithshem,as shik-un,as pdk-n!

Kajher menoj mos je Tom Gashi,avokat i krejt ktyre kriminelav!!
Bleje librin e tij,edhe e lexon ma gjeresisht se qka ka ne te vertet thuhet per shtabin e per profiterat!!
__________________
Ndjehem krenar me ty Z.PRESIDENT....
MemphiSx Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 18:55   #12
Artisti
 
Artisti's Avatar
 
Join Date: 16-05-05
Posts: 6,527
Artisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėmArtisti i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profit

Quote:
Originally Posted by MemphiSx
Interesant puna jote...Ty sduhet me ta prek shtabin e pergjithshem,as shik-un,as pdk-n!

Kajher menoj mos je Tom Gashi,avokat i krejt ktyre kriminelav!!
Bleje librin e tij,edhe e lexon ma gjeresisht se qka ka ne te vertet thuhet per shtabin e per profiterat!!Edhe mė interesant puna jote,mė mirė do tė ishte tė thoshe diēka rreth Shtabit tė Pėrgjithshėm se a ka pasė apo jo se tė mirresh me mua.

Nėse dėshiron mund tė vazhdojmė, avokaturėn e kam tė kryer, nuk punojė si avokat por si Asessor.

Ata qė jetojnė nė Gjermani e dijnė se ēka ėshtė.


.
__________________
Te jesh i Sinqert,do te thote:
Edhe shokun me te ngusht,
duhet ta kritikosh
---kur e ka keq----

Last edited by Artisti; 26-12-09 at 18:56.
Artisti Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 20:21   #13
pirro
FUND!
 
pirro's Avatar
 
Join Date: 17-12-05
Posts: 4,455
pirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėmpirro i pazėvėndėsueshėm
Send a message via ICQ to pirro
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profit

Quote:
Originally Posted by Artisti
Edhe mė interesant puna jote,mė mirė do tė ishte tė thoshe diēka rreth Shtabit tė Pėrgjithshėm se a ka pasė apo jo se tė mirresh me mua.

Nėse dėshiron mund tė vazhdojmė, avokaturėn e kam tė kryer, nuk punojė si avokat por si Asessor.

Ata qė jetojnė nė Gjermani e dijnė se ēka ėshtė.


.
Edhe e shikova emisionin, bile bukur me vemendje sepse si zakonisht KTV-ja i dha zjarm kesaj pune qe ne reklamen per transmetimin e emisionit.

"Shqiptaret kane histori me te bujshme se sa Francezet" kete e tha Florini ne emision, dhe kete e tha pa dashur qe kjo pune te diskutohet. Une ( pirro, jo florini ) them qe ndoshta nuk jane Shqiptaret pa histori dhe nuk e kane historine e pa bujshme, mirepo jo qe ne pa dashur te diskutojme ta vendosim vehten para Francezve, bile kete duhet ta bej tjeter kush dhe jo neve.
__________________
ka me u bo mire..!!

FUND!
pirro Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 20:37   #14
BACALOKU
 
Join Date: 17-01-06
Posts: 285
BACALOKU has disabled reputation
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profit

o aga pirr ani qka ta murr menja a ka pas drejt ky far florimi. per shtabin e pergjithshem.a mos u ka dal doresh edhe ky si Nazmi Bllaca. mos ish kan edhe ky n serbi . si bllacalia.kan nis kogjo shum bre aga pirr e po flasin do qisi qe flak u shkopjke per goje kur naj kush folke per drejt per shtabin e pergjigjthshum. e tash kta qe kan ba munim .po jav kthejn shkelmat.qka u ba more kshtu.
BACALOKU Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 26-12-09, 21:17   #15
Kercovari
 
Join Date: 20-09-04
Location: Zuerich/ch
Posts: 16,003
Kercovari has disabled reputation
Send a message via MSN to Kercovari
Default Titulli: Florim Krasniqi deshmon ne KTV se nuk ka pas SHP te UCK-se por kishte profitere lufte

Tropojani ka sjelle nje koment interesant te Krasniqit,por ka nxituar kur edhe ka dhene vete koment.E shoh si e drejte te tij te thot cka ka per te thene po ju duke shtremberuar faktet historike te UĒK-se.Lufta e UĒK-se ėshtė me e ndritshmja e popullit shqiptare pas epokes Skenderbeut,bile edhe me e organizuara megjith qe dikush do te njollos po edhe politika e dites Kosovare e cila arratiset ne anale te pakumtimta kur behet fjale per luften dhe luftetaret e UĒK-se.UĒK-ja beri luften me te paster te shekullit sipas konventave te Gjeneves,nuk vrau dhe nuk masakroj femi e gra,nuk vrau as civil e as gra shtatzana,dhe kjo deshmon se ka pas Shtab te Pergjithshem dhe komande ushtarake sipas te gjitha rregullave te luftes dhe ligjeve.
Ne televizion dhe shtyp.lexojme cka mos pro dhe kunder UĒK-se,po edhe disidente qe dikur kann ndihmu materialisht luften,sot dalin me akuza te pabaza dhe pa fakte,natyrisht ne interes te politikes ditore e jo afatgjate.Luften dhe UĒK-en e ka ndihmu i gjithe populli shqiptare,po eshte fakt se ka pas edhe profitere te luftes si ne cdo lufte,nje nder ato eshte edhe Zotria biznismen Amerikan.Shihet qarte se ka ven veten ne pozite te veshtire kur per disa lek qe jan ofru nga ndonje gazetare,nenvlerson luften e shenjte te UĒK-se,dhe te poppullit shqiptare.
Une nuk i shkeputem ne ansje cast konceptit Ballisht per bashkim te trojeve,por ne asnje menyre nuk mund te ve veten ne ate linje ku edhe e kan vene disa.UĒK-es e keimi ndihmu te gjithe,kush ne lufte e kush moralisht dhe kush matarijalisht,sepse koj ka qene dhe eshte perpgjegjsia moralee jona,dhe tani te kundershtojm veten per ate qe kemi be duke shpif edhe me te zezen per luften dhe UĒK-es,dhe luftra te tjera qe u ben ne trojet tona,nuk eshte asgje me pak se sa te besh veten inegsistent edhe kur u ke be balle cdo veshtirsie dhe armikut shekullor sllav.
U keshilloj ju qe shum pak keni njohuri po edhe Tropojanin,qe te kerkoni librin e Skender Zhitise per zonen operative te Llapit,poashtu edhe te Gjeneral Kudusi Lama,kurse keto altoparlantet e politikes ditore po qofshin edhe ne qeveri apo jo,jan vetem trillime dhe genjeshtra te pabaza per interesa personale nga njerez te cilet asgje nuk nga gjeni i shqiptarit,kur me shume kann nga gjeni i matrapazve dhe uzurpatorve te cilit skan emer tjeter perveq armiq.


__________________
Diellin,vetėm tė marrėt mundohen
tė mbulojn me shoshė....
Kercovari Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 04:15.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.