Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 22-01-10, 20:53   #1
~Aurora~
 
~Aurora~'s Avatar
 
Join Date: 11-01-10
Location: ne kraherorin e te dashurit
Posts: 491
~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė
Default Nje Faqe Nga Ditari I Jetes Suaj...

Nuk e dij nese kjo tem eshte e hapur edhe ndonjeher..po nese ka qen kerkoj falje dhe mund te mbyllet menjeher....
Ne kete tem kisha pas deshir qe te shkruajm nje faqe(flet)nga ditari i jetes sone...
ajo qe ne na ka len kujtimet me te mirat(ose me te hidhurat) gjat jetes tone...flm.......


__________________
Kurr mos thyej 4 gjera ne jeten tende:besimin,premtimin,lidhjen dhe zemren,se kur thyhen ato,vertete nuk bejne zhurme,por dhembin shume....

Last edited by ~Aurora~; 22-01-10 at 20:54.
~Aurora~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 22-01-10, 21:07   #2
~Aurora~
 
~Aurora~'s Avatar
 
Join Date: 11-01-10
Location: ne kraherorin e te dashurit
Posts: 491
~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė~Aurora~ i njohur pėr tė gjithė
Default Titulli: Nje Faqe Nga Ditari I Jetes Suaj...

po filloj une me nje flet nga ditari i jetes sime...edhe pse kjo flet nuk egziston ma sepse me ka humbur gjat luftes ne kosov..do te mundohem te jem sa me e sakt......
Ishte nje dit e bukur e 21 qershorit..papritur ra zilja e telefonit.po,ishe ti!,kerkove qe te takoheshim,dhe si gjithmon pranova...dolem u ulem ne barin e njom,,nje ere e leht pershkonte fytyrat tona...dhe ti fillove te flisje diqka..flisje per disa gjera qe une nuk i kuptoja dot...por me the nje fjal,ate qe ma kishe thene vetem edhe nje her para dy vitesh....pra me the se me don,dhe se jeta jote pa mua ska kuptim...pas ketyre fjaleve syt e tu u ndriquan nga lotet..dhe une kerkova qe te kthehesha ne shtepi..ta zgjata doren qe te pershendes ...por ti me shiqoje ,vetem me shiqoje dhe nuk mund ta terhiqje doren dot......u ndam ,,,u largova ,por gjith kjo per mua mbeti e pakuptim...pas dy ditesh kuptova qdo...kuptova se ajo dit kishte qen takimi yn i fundit,,,,dita jone e fundit....qmallja jone e fundit..sepse ti kishe ikur atje..kishe shkuar aq larg sa as enderra ime nuk mund te mberrinte..e per qka???
per nje grusht dollar qe ty tu duken aq te embel..mendove se po ti kishe ato do te blije qdo gja....qdo gja po..por jo nje vajz qe te don vetem ty...jo nje zemer njeriu qe vuan per ty e te don me plot sinqeritet e pa zhgenjime...por ti shko..shko dhe jeto me dollaret e tu te embel....por mos harro se ketu mbrapa ke lan nje trup te gjall ,,por nje shpirt te vdekur,,,e une ketu nga larg ta jap pershendetjen time te fundit edhe bekimin tim...ZOTI TE NDIHMOFT.........
__________________
Kurr mos thyej 4 gjera ne jeten tende:besimin,premtimin,lidhjen dhe zemren,se kur thyhen ato,vertete nuk bejne zhurme,por dhembin shume....
~Aurora~ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 23-01-10, 14:52   #3
Drenushaa
 
Join Date: 03-10-09
Posts: 45
Drenushaa me shokė shumeDrenushaa me shokė shume
Default Titulli: Nje Faqe Nga Ditari I Jetes Suaj...

20 janar ,nje dit e vranet,cingrima e telefonit me trembi edhe pse e prisja ,zemra filloj te rrah me shpejt dhe pas pershendetjes se zakonshme ,u morem vesh per vend takimin .Bora filloj te bije ngadal ,pa u ndier ,sikur nuk deshironte qe te prish at magji qe na rrethonte.Ecnim ngadal,dora e tij e ngroht me solli ne vete ,duart i ke te ftofta ,me tha....shikova ne fyyren e tij te merzitur ,por edhe me shpres qe ndarja nuk do te jet e gjat.Flisnim pak ,e shikoheshim shum ,gjith ato qe i kisha menduar ti them ,si per inat me humben dhe nuk e gjeja dot fillin e bisedes ,Do te kthehem shpirt , ksaj radhe e kam te veshtir te largohem ,ktu po e le nje pjes te shpirtit tim .Un isha e shtangur u mbeshteta ne gjoksin e tij ,dora e tij ra mbi floket e mi ,me peshperiti ne vesh .........Te dua ,ti je jeta ime
Drenushaa Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-01-10, 00:11   #4
elsaaa08
 
elsaaa08's Avatar
 
Join Date: 02-06-09
Posts: 145
elsaaa08 i dashurelsaaa08 i dashurelsaaa08 i dashurelsaaa08 i dashur
Default Titulli: Nje Faqe Nga Ditari I Jetes Suaj...

Kohe e vranet,thua se une dhe koha shkojm paralel sa here qe une vendosi te beje vizit varrezave eshte nje dite e vranet me shi e merzitur bashk me mua....Athua edhe qielli ndin dhembje per mua qe do shkoj e s'do shof asgje perveq dheut dhe emrave te graviruar mbi gur varri.Sa veshtir te jetosh pa ato krijesa te dashura,sa veshtir te flasesh me ta e mos te kesh pergjigjeje,sa dhembje te qash e mos te kete kush ta fshij lotin qe njom kto varre.Ku te filloj???Te BABI qe e pata edhe mik,Apo te nena qe me lindi, Te i dashuri qe mbetem ne gjyse te rruges...Jo jo do shkoj tek ajo qe me shkrumoj zemren tek Bija ime eshte e vogel me kerkon ndoshta si e kerkoj une ate.....Ah sa veshtir por njeriu eshte me i fort se shkembi....
Do marr ca lule dhe do afrohem te te gjithe me radhe,nuk do te qaj fare do ju tregoj qe jam shum e fort edhe ateher kur dhembja me kaplon trupin une nuk dorzohem e perballoj sepse kjo eshte dhurat nga KRIJUESI.
BIJA IME!!Nena kete vite e ka te veshtire sepse moshataret tuaja do i rreken shkolles BIJE e ti nen toke por si gjithmon do ja dal shpirt,do i percjell nena dhe nuk do derdh asnje lot te premtoj!!!!!!
BABI!Sa me mungon sa te lehta i pata ditet kur Ti ishe pran meje dhe bashk shkonim ta vizitonim ate varr te vogel po pse more BURRE edhe ti me le??
NENE!!Per ty kam vetem akuza!PSE ME LINDE????
E TI i dashur dije qe me mire e ke atje se une qe mbeta me tere kto vuajtje!!!
Pusho shpirt dhe mos harro qe kuuuuurr nuk te harrova dhe s'do te harroj gjere sa te te bashkangjitem.....
elsaaa08 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 25-01-10, 00:20   #5
elsaaa08
 
elsaaa08's Avatar
 
Join Date: 02-06-09
Posts: 145
elsaaa08 i dashurelsaaa08 i dashurelsaaa08 i dashurelsaaa08 i dashur
Default Titulli: Nje Faqe Nga Ditari I Jetes Suaj...

21 tetor 1998
po bie shi shume shi dua te dal si e qmendur te vrapoj rugeve te qytetit tim qe aq shume e doja dikur kur isha me ty zemra ime por tash pa ty ai qytet me eshte ber varri vet dua te dal neper kete shi te bertas si e qmendeur e te shaj ket qytet qe me sjell veq kujtime te mira kur isha me ty e vuajtje sot
pse me le pse ike pse me more krejt jeten time me vete .Ate dite qe te vorrosa ty zemer e vorrosa edhe veten aty bashke me ty une tash jetoj ne kete qytet une tash shkoj ehde ne Marash o zemer qe aq shume e donim ate vende tash shkoj vetem sepse me more edhe krijesen tone ne ate aksident te mallkuar o zotttt me plase kjo zemer kur kujtoj ate dite.
Marashi o zemer ka ndryshuar por ende jane ata guret ku uleshim ne sa te ri e te qmendur qe ishim ....... ka ende po nuk munda te shkruaj me gjate


elsaaa08 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 07:40.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.