Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 08-12-10, 16:17   #76
AliSia
 
Join Date: 05-08-10
Posts: 6,854
AliSia has disabled reputation
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

RRen breeee eshte se shume raste kam ndegjuar se eshte Harruar Dashuria e pare dhe Ka Filluar e dyta...
AliSia Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 08-12-10, 16:50   #77
Oqeani
 
Oqeani's Avatar
 
Join Date: 03-02-08
Location: Nėn hijen qiellore
Posts: 24,253
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

Quote:
Originally Posted by AliSia View Post
RRen breeee eshte se shume raste kam ndegjuar se eshte Harruar Dashuria e pare dhe Ka Filluar e dyta...

Harrohet, harrohet prej zori :(
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-10, 16:53   #78
roadrunner
Shote Galica
 
roadrunner's Avatar
 
Join Date: 07-09-09
Location: N'dor t'dades tem
Posts: 9,742
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

ne hall jeni edhe ju hahahaha
Quote:
Originally Posted by Oqeani View Post
Harrohet, harrohet prej zori :(
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-10, 17:03   #79
Oqeani
 
Oqeani's Avatar
 
Join Date: 03-02-08
Location: Nėn hijen qiellore
Posts: 24,253
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

Quote:
Originally Posted by roadrunner View Post
ne hall jeni edhe ju hahahaha

Une me kend ?
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-10, 18:15   #80
roadrunner
Shote Galica
 
roadrunner's Avatar
 
Join Date: 07-09-09
Location: N'dor t'dades tem
Posts: 9,742
roadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėmroadrunner i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

me dashnin e par breee hahahah
Quote:
Originally Posted by Oqeani View Post
Une me kend ?
__________________
Nuk kam firme, jam fukara

Kosova, vendi me romantik ne bote. Te gjithe ta mbajn qirin :D.
roadrunner Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-12-10, 18:28   #81
AliSia
 
Join Date: 05-08-10
Posts: 6,854
AliSia has disabled reputation
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

Quote:
Originally Posted by Oqeani View Post
Harrohet, harrohet prej zori :(


AliSia Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-12-10, 01:54   #82
Afrimi_17
Riodacs.10
 
Join Date: 06-09-07
Location: vushtrri
Posts: 321
Afrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėmAfrimi_17 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Pse nuk harrohet Dashurija e pare ?!!!

Dashuria e par nuk harrohet sepse eshte e para dhe e fundit qe mund te ndodh ndonjeher!
Egziston vetem nje dashuri nuk ka as te dyt as te tret!
Ato mund te jen simpati ,nevoj,interes ose qef vetit po dashuri nuk jan!
Dashuria ndodh vetem nje her ne jet dhe kurr me nuk perseritet,
dhe eshte evetmja ndjenje qe nuk ka spjegim dhe nuk kuptohet nga askush!


Dashuria
Qka eshte dashuria se kupton as femija
se kupton as plaku qka eshte dashuria
se kupton as femija se kupton as plaku
se te leshon zemra e te bllokohet gjaku.

se kupton as gruja se kupton as burri
se te leshojn kembet e te bllokohet truri
qka eshte dashuria se kupton as shoqeria
as epoka e re e as historia.

Se kupton pleqeria se kupton as rinia
smund ta zgjedh matematika e as letersia
smund ta zgjedh formula smund ta zgjedh fizika
se nuk e kupton as ndjenja se kupton as psiqika.

Dashuria eshte dashuri perbrenda dashuris
eshte formul e pafund brenda lumturis
eshte kozmos i padefinuar permbrenda mendis
qe nuk kuptohet dot pergjat jetesis.

Autor:Afrim Sokoli


Kur ta kuptosh

Kur ta kuptosh sa shum te dua
ateher sdo tme duash me
sepse do ta kuptosh se te dashurosh
aq shum ne nje jete plot me urretje
do te jet e pamundur.
Kur ta kuptosh sa shum te dua
do te kerkosh vdekje sepse jeta
qe po jeton nuk do te pranoj nje
dashuri kaq te madhe.
Kur ta kuptosh sa shum te dua
do te fillosh tme duash por do ta
kuptosh se jeta qe po jeton nuk ka
vleren e saj permbrenda nje dashurie te till.
Kur ta kuptosh sa shum te dua
sta te kuptosh fare sepse kuptimet e tua
do te jene te te kuptueshme vetem kur nje kuptim
i joti do ta kuptoj qe ka egzistuar nje dashuri
qe ne realitet ka qen e pamundur dhe do
ta quash Dashuri-Deshtim,
prandaj deshtimi kurr nuk eshte i kuptueshem
por fatkeqesisht deshtimi perben
bazen kryesore te Dashuris.

Autor:Afrim Sokoli


__________________
Ajo qe mendoj tani eshte:Se qfar do te mendoj neser me mendimet e mia
drejt nje mendimi sa me mendimtarė.(Afrim Sokoli)

Last edited by Afrimi_17; 17-12-10 at 02:01.
Afrimi_17 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 17:26.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.