Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Arena Ndėrkombėtare
User Name
Password
Arena Ndėrkombėtare Ngjarjet mė tė reja nga skena politike ndėrkombėtare. Analiza, komente, materiale nga shtypi boteror. Ngjarje historike e kulturore ndėrkombėtare. Superfuqitė, Aleancat, Luftrat, Traktatet e paqes etj.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-05-11, 12:33   #1
Jana
Full LoVe...
 
Jana's Avatar
 
Join Date: 24-04-08
Location: ...n'LOQK t'LOQK-ės...
Posts: 31,039
Jana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėmJana i pazėvėndėsueshėm
Post Shtetet me pak te populluara ne bote...

Kina ėshtė vendi me mė shumė banorė nė botė. Vendi aziatik popullohet nga 1 miliardė e 300 milionė persona. Ndiqet nė vend tė dytė nga India me 1 miliardė e 200 milionė banorė. Nė vend tė tretė renditet SHBA me “vetėm” 311 milionė banorė.
Por, shumė pak dihet mbi vendet mė pak tė populluara tė botės.


Ja lista:
Vatikani (800 banorė) - Njė nga vendet mė tė ēuditshme tė botės. Kombėsia nė kėtė shtet nuk fitohet me lindjen sepse ky ėshtė vendi ku qytetarėt janė tė gjithė beqarė. Kombėsia fitohet me njė kontratė dhe janė “vendas” vetėm ata qė punojnė nė Vatikan: priftėrinjtė dhe rojet zvicerane.


Tokelau (1 200 banorė) - Ėshtė njė arkipelag nė Oqeanin Paqėsor. Janė tė regjistruar vetėm nė njė federatė sportive ndėrkombėtare, atė tė ping-pongut.
Niue (1 500 banorė) - Edhe pse ka qeverinė e tij, ky vend ėshtė i lidhur me Zelandėn e Re. Ka vetėm njė shkollė fillore, por njė nivel analfabetizmi pėr tu pasur zili: 1%.

Ishujt Malvine ( 3 000 banorė) - Janė tė famshme pėr luftėn nė tė cilėn ushtria britanike shkatėrroi atė argjentinase.


Tuvalu (10 000 banorė) - Ndodhet nė mes tė Australisė dhe Hauait. Ka fituar pavarėsinė nė vitin 1978 dhe ka shumė pak burime natyrore.


__________________
LOQK- Nė fund tė ēdo dite sido qė tė jetė dita unė do tė them TE DUA...

Ėshtė e pamundur tė mos dashuroj kur egziston ti ...

http://www.youtube.com/watch?v=LGrr_5boZlA
Jana Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 08:38.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.