Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Dashuria
User Name
Password
Dashuria A janė kėto tema tabu tek ne?! Ejani tė bindeni...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 03-11-11, 20:32   #31
LaDy_Diaspora
Bride to be...
 
Join Date: 20-07-11
Posts: 1,350
LaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėmLaDy_Diaspora i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Dashuri ---> me kend ?!

Femrat favorizojnė meshkujt intelektual

Inteligjenca i bėnė meshkujt atraktiv tek femrat, edhe sikur tė ishte zgjidhje pėr njė natė. Deri tek ky rezultat vije njė studimi Universitetit tė Kalifornisė.
Njė ekip psikologėsh kur 200 femra i vėzhguan duke pėrcjell video inserte tė meshkujve ku shprehin aftėsitė intelektuale nė tė shprehur, pastaj ato vlerėsuan kreativitetin e tyre, inteligjencėn dhe atraktivitetin si dhe dėshirėn pėr njė partnerė pėr njė kohė tė shkurt ose tė gjatė.

Pėrpunimi i tė dhėnave nga ky studim doli se inteligjenca dhe atraktiviteti janė tė lidhura mes veti. Befasuese ishte se jo vetėm kur bėhet zgjidhja e njė partneri pėr jetė, por edhe kur njė i tillė zgjidhet vetėm pėr njė natė, femrat favorizojnė meshkujt qė janė mė shumė intelektual.

Femrat do tė lejonin tė ndikoheshin nga mashkulli inteligjent, edhe pse ato fare nuk e kuptojnė, deklaron udhėheqėsi i studimit Mark Prokosh. Por megjithatė edhe pas kėtyre rezultateve nuk duhet nėnvlerėsuar zgjidhjen e partnerit nga ana e femrės nė pamjen e jashtme tė partnerit. (Men's Health)
__________________
Just happy...
LaDy_Diaspora Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 12-12-11, 18:10   #32
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Dashuri ---> me kend ?!

Ku gabojnė femrat nė dashuri?Qė nga takimi i parė e deri tek fjala pėrfundimtare “po”, femrat gjatė njė marrėdhėnieje bėjnė gabime tipike. Ua prezantojmė disa nga gabimet pėr tė cilat ekspertėt ju sugjerojnė t’ju shmangeni.

Tė qenit nė dispozicion

Keni njohur “njeriut e jetės suaj” dhe dėshironi qė secilin ēast tė lirė ta kaloni me tė. Mirėpo, mundoheni tė mos pėrfillni disa gjėra, tė cilat deri atėherė keni pėlqyer dhe nuk shkoni tek ai secilėn herė qė ai ju thėrret. Vazhdoni me aktivitetet e pėrditshme, e pėr tė krijoni njė hapėsirė aq sa keni nevojė.Mos kėrceni nė shtrat

Mos u futni edhe aq shpejt nė shtrat me tė. Nėse kėrkoni njė lidhje tė gjatė, prisni pak. Meshkujt i pėlqejnė femrat qė e respektojnė veten e tyre dhe nuk kanė asgjė kundėr qė sė pari tė njiheni mirė. Shkoni ngadalė, pa marrė parasysh a bėhet fjalė pėr seksin, apo pėr diēka tjetėr, kjo ėshtė politika mė e mirė.

Mos harroni mirėsjelljen

Meshkujt ēmojnė fjalėt “faleminderit” dhe “mė falni”. Ndoshta ju tingėllon pak e dalė mode, por nganjėherė duhet t’jua kujtojmė njė diēka si kjo.

Mos e jetoni jetėn e tij

Femrat qė e lejojnė njė mashkull t’ua kontrollojė jetėn, nė fund pėrfundojnė tė mashtruara dhe tė pikėlluara. Jini e mirė aq sa mundeni, por sė pari pėr veten tuaj, e mė pas edhe pėr tė. Mbroni qėndrimet tuaja, gjėrat dhe njerėzit qė i doni. Mos ndėrtoni jetėn rreth mashkullit tuaj dhe mos jini nga ato femra, qė nuk paramendojnė jetėn pa tė.

Mos prisni tepėr

Mos prisni shumė prej partnerit tuaj. Disa femra mendojnė se martesa do t’ua sjellė tė gjitha ato qė i kanė dėshiruar gjatė jetės. Zgjidhni partnerin, i cili ju kupton, e jo dikė qė zgjedh problemet tuaja jetėsore.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-04-13, 19:48   #33
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,936
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Dashuri ---> me kend ?!

Shenjat paralajmėruese tė njė lidhjeje tė dėmshmeArmiqėsia
A ėshtė marrėdhėnia e juaj e mbushur me armiqėsi? Nėse ka diēka qė gjithnjė ju bėn tė ndiheni keq dhe tė zemėruar me njėri-tjetrin atėherė kjo ėshtė shenjė se lidhja e juaj mund tė jetė toksike. Nuk duhet tė ketė armiqėsi, ju duhet tė ndiheni mirė me njėri-tjetrin dhe tė argėtoheni kur jeni bashkė.

Grindjet e vazhdueshme
A grindeni vazhdimisht? A pėrdorni edhe ofendime dhe e quani njėri-tjetrin me emra ofendues? Kjo mund tė jetė njė shenjė negative qė tregon se lidhja e juaj ka rrezik tė jetė toksike. Kjo lidhje duhet tė pėrfundojė para se tė jetė vonė. Ėshtė normale tė ketė grindje ndonjėherė, por kjo nuk do tė thotė se duhet tė ngrini zėrin dhe tė ofendoni.

Nuk jeni vetvetja
A i ndryshoni mendimet tuaja nė moment, kur i ndryshon ato edhe partneri i juaj? Kjo do tė thotė se jeni duke dalė nga vetja. Ju duhet t'i keni mendimet tuaja personale edhe nėse jeni nė njė lidhje. Nuk duhet tė ndryshoni pėr askėnd dhe nėse partneri nuk ju pranon pėr atė qė jeni, pse jeni nė lidhje me tė atėherė?

Familja nuk e pranon lidhjen tuaj
A e vėren familja se si e trajtoni njėri-tjetrin ju dhe partneri juaj? A ju tregojnė vazhdimisht se ju mund tė gjeni njė person mė tė mirė? Kjo ėshtė njė shenjė paralajmėruese, sepse familja e juaj duhet tė pėlqejė mėnyrėn sesi ju dhe partneri juaj e trajtoni njėri-tjetrin.


__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 13:50.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.