Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shkenca > Astronomia
User Name
Password
Astronomia Vrojtimi dhe shpjegimi i dukurive qė ndodhin jashtė Tokės dhe atmosferės.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 27-07-11, 21:12   #1
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Kili – Ufo para termetit

Kili – Ufo para termetit

Para disa javėsh, Kilin e goditi njėri prej tėrmeteve mė tė fortė nė histori, ndėrsa tash banorėt lokalė pėr ēdo ditė flasin pėr objektet e paidentifikuara tė para njė natė para katastrofės.
Pas tėrmeteve tė mėdha shpesh janė parė UFO-t, vetėm natėn qė ka ndodhur tragjedia nė Kili janė raportuar 16 raste. Shumica e kėtyre dukurive tė ēuditshme janė dėshmuar me video-incizime.

Ufologu Rodrigo Fuenzali thotė se koncentrimi mė i madh i raporteve vjen nga Las Condes, Penalolena, Providenca dhe Colina, ndėrsa ka dėshmi tė ndryshme tė atyre qė kanė parė njė objekt nė formė tė hėnės, por nė anėn e kundėrt tė qiellit, deri tek objekti i paidentifikuar i cili doli nga deti pak para se tė ndodhte tėrmeti.

Udhėtarėt e njė autobusi nė Iquique thonė se kanė parė njė humanoid tė paidentifikuar, ndėrsa Rodrigo Fuenzalida thotė se ka gjithnjė e mė shumė dėshmi, por njerėzit kanė frikė t’i raportojnė, sepse e dinė qė askush s’do t’u besonte.

__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 27-07-11, 23:11   #2
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kili – Ufo para termetit

Nje UFO ‘kapet rob’ ne Google Earth


Software i hartave 3 dimensionale duket se ka fiksuar ne objektiv mbi qiellin jugafrikan nje disk fluturues.

Nese here pas here e keni pyetur veten nese jemi te vetem ne univers dhe a ekzistonin vertet ufo-t , mbase nje pergjigje mund te vije per ju nga interneti. Google Earth (vetem ne versionin e tij te fundit, 6) duket se ka zgjidhjen per shume dyshime, fale nje imazhi ne te cilin shfaqet nje “ekzemplar tipik” i nje disku fluturues, i cili rrotullohej ne qiejt e Kejp Town ne Afriken e Jugut.

Pra, mjafton te shtypni ne Google Earth koordinatat qe tregojne farin e qytetit jugafrikan (34°21'12.68"S 18°29'23.97"E), te spostohemi paksa ne te djathte…dhe para jush ne horizont do te shfaqet nje UFO prej verteti.

Per ata qe po therrasin se ky mister tashme u zbuluar, ka edhe nje por… Ekspertet e paralajmerimit ndaj objekteve te paidentifikuara shprehen te ndare. Mbase jane te shqetesuar nga rreziku i imazheve ‘fallco’ qe ofron ndonjehere interneti apo jane te bindur se “nese ka nje fotografi, nuk do te thote me domosdoshmeri qe imazhi eshte autentik apo real”.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.

Last edited by Zero Cool; 27-07-11 at 23:11.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 27-07-11, 23:29   #3
Dallandyshja_718
Malsore per jete!
 
Dallandyshja_718's Avatar
 
Join Date: 17-10-08
Location: Ne perendim... :D:)
Posts: 4,333
Dallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėmDallandyshja_718 i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Kili – Ufo para termetit

Kur isha fmi m'thojshin "rri urt se tash t'merr gogoli"...se ujkut e arushes nuk u'a kisha friken
Qysh ēi u rrit e po plakem "kujdes prej UFO-ve",,, askurr me u rahatua...
__________________
Me viēa nuk l’vrohet!

Last edited by Dallandyshja_718; 27-07-11 at 23:29.
Dallandyshja_718 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-11, 00:34   #4
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default UFO-te..po- jo?


Last edited by Hajra; 24-08-11 at 00:39.
  Reply With Quote
Old 24-08-11, 01:14   #5
uck_aksh
Lavdi Dėshmorve
 
uck_aksh's Avatar
 
Join Date: 02-10-04
Location: Vevey-Suisse
Posts: 5,189
uck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėmuck_aksh i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

gjithmon kam then se nuk jemi planet i vetem qe ka jetes
__________________
Ne shqiptaret e kemi tradit
Qe t'a duam njeriun me zemer e me shpirt
Jemi xheloze por kemi te drejt
Se dashuria e shqiptarve eshte shume shtrenjt
uck_aksh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 24-08-11, 22:26   #6
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

  Reply With Quote
Old 24-08-11, 22:43   #7
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

  Reply With Quote
Old 24-08-11, 22:47   #8
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

  Reply With Quote
Old 27-08-11, 20:59   #9
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

  Reply With Quote
Old 27-08-11, 21:02   #10
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

  Reply With Quote
Old 27-08-11, 21:04   #11
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

  Reply With Quote
Old 27-08-11, 22:20   #12
adi_pe
Pejoni
 
adi_pe's Avatar
 
Join Date: 04-02-09
Location: N'zemer T'asaj....
Posts: 245
adi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIPadi_pe VIP
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

http://www.youtube.com/watch?v=8gpbt...eature=related">http://www.youtube.com/watch?v=8gpbt...eature=related" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350">
adi_pe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-11-11, 15:02   #13
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

Ufot, 90 per qind e shfaqjeve jane fallso


Mijera shikime te ufove ne vit ne Itali, por 90 per qind te ketyre pamjeve jane false: “Objekte fluturues te paidentifikuar”, ne fakt shpesh nuk jane gje tjeter vecse, meteore, planete, ose objekte te bera nga qenia njerezore si eroplanet apo satelitet.

Keto jane te dhena te Qendres italiane te studimeve ufologjike ku te shtunen ne Torino, do te hape kongresin e saj.
“Ka njerez qe tregojne se kane darkuar me alienet, tregon Gian Paolo Garassino, president i Qendres, ata qe shkembjen feneret kinez me anije fluturuese. Edhe pse shumica e rasteve eshte krejtesisht e kuptueshme, ka disa qe mbeten te pazgjidhura”.
Arsyeja eshte e thjeshte; shpesh ufologet duhet te merren me sekrete ushtarake qe shpesh ruhen per vite.
Ne konferencen e Torinos nuk do te mungojne edhe takimet e vecanta, Paolo Toselli do te tregoje 15 pamjet me te cuditshme te bashkimit te italise (Unitą d’Italia), si pamja e nje “objekti ne forme disku, ne forme te pjatave te mbivendosura” ne afersi te selise presidenciale te Castel Porziano, ne Rome.
Ufo eshte raportuar nga shoferi i Antonio Segni, atehere kreu i shtetit, ne 1963, dhe angazhuar per shume vite ne sherbimet sekrete italiane.

Nje tjeter episod kurioz ndodhi me 27 nentor te vitit 1871 ne Rome, ate dite ingurohej Parlamenti i ri, dhe mbi kryeqytet ne drejtim te jugut, u shfaq nje objekt i ndritshem i paidentifikuar.
Ekspertet, ne ate kohe, e identifikuan me Venusin. Per kete, Osservatore Romano shkruan:”Parlamenti i ri lind nen mbikqyrjen e paganeve”.
Kongresi i Qendres italiane te studimeve ufologjike kthehet ne Torino, pas 25 vitesh, per te festuar 150 vjetorin e bashkimit te Italise. Pikerisht ne Torino, ne 1949 u krijua grupi i pare i ufologeve italiane, qe coi me 1965 ne krijimin e qendres se pare kombetare, nga e cila ne 1985 ne Torino, krijohet qendra aktuale.
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-11, 12:08   #14
Skyfter
 
Skyfter's Avatar
 
Join Date: 07-03-08
Posts: 3,242
Skyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėmSkyfter i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

Pa qellim te dh.. ket teme amo me duhet te ju informoj qe para pak dite Shtepia e Bardhe zyrtarisht tha qe S'KA UFO.
Skyfter Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 14-11-11, 13:40   #15
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: UFO-te..po- jo?

http://www.youtube.com/watch?v=luo_s...eature=related


http://www.youtube.com/watch?v=qiSmd...feature=fvwrelLast edited by Hajra; 14-11-11 at 13:41.
  Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 02:10.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.