Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 15-12-11, 23:01   #1
tipi engjellor
tipi engjellor
 
tipi engjellor's Avatar
 
Join Date: 30-03-10
Location: aty ku jeton dashuria
Posts: 14,541
tipi engjellor has disabled reputation
Default Rinia e sodit edukat nga kush........

Rinia e sodit edukata nga kush..........


Sot, tė rinjtė nuk mjaftohen me veprimin e njė gjynahi apo vepre tė ulėt, por e veprojnė atė hapurazi dhe pa iu skuqur faqja. Madje, ata ndihen krenarė dhe i deklarojnė hapurazi tė metat dhe gjynahet qė veprojnė. Atyre nuk u vjen turp nga vetja, as nga familja, as nga shoqėria dhe ē’ėshtė mė e keqja as nga Zoti i madhė,ēdo fenomen negativ qė pėrhapet, dihet qė burimin e ka tek rinia. Kjo, pasi rinia ėshtė njė potencial i madh energjish dhe fuqie. Tek rinia haset mė shpesh vendim marrja e nxituar. Tek tė rinjtė haset moskokėēarja mbi rezultatet. Tek rinia hasen emocionet e fuqishme, eksperienca e pakėt, gjallėria dhe rrėmbimi etj............
Qfare mendoni ju ..........


tipi engjellor Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 16-12-11, 02:14   #2
Daglasi
 
Join Date: 17-07-10
Posts: 4,923
Daglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėmDaglasi i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rinia e sodit edukat nga kush........

Quote:
Originally Posted by tipi engjellor View Post
Rinia e sodit edukata nga kush..........


Sot, tė rinjtė nuk mjaftohen me veprimin e njė gjynahi apo vepre tė ulėt, por e veprojnė atė hapurazi dhe pa iu skuqur faqja. Madje, ata ndihen krenarė dhe i deklarojnė hapurazi tė metat dhe gjynahet qė veprojnė. Atyre nuk u vjen turp nga vetja, as nga familja, as nga shoqėria dhe ē’ėshtė mė e keqja as nga Zoti i madhė,ēdo fenomen negativ qė pėrhapet, dihet qė burimin e ka tek rinia. Kjo, pasi rinia ėshtė njė potencial i madh energjish dhe fuqie. Tek rinia haset mė shpesh vendim marrja e nxituar. Tek tė rinjtė haset moskokėēarja mbi rezultatet. Tek rinia hasen emocionet e fuqishme, eksperienca e pakėt, gjallėria dhe rrėmbimi etj............
Qfare mendoni ju ..........
Femrat nga tezet,
meshkujt nga dajt
__________________
Nga te gjithe pasionet dashuria esht me e fuqishmja.
Daglasi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-12-11, 09:13   #3
Tarzani
Banned
 
Join Date: 31-08-09
Posts: 270
Tarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIPTarzani VIP
Default Titulli: Rinia e sodit edukat nga kush........

Quote:
Originally Posted by tipi engjellor View Post
Rinia e sodit edukata nga kush..........


Sot, tė rinjtė nuk mjaftohen me veprimin e njė gjynahi apo vepre tė ulėt, por e veprojnė atė hapurazi dhe pa iu skuqur faqja. Madje, ata ndihen krenarė dhe i deklarojnė hapurazi tė metat dhe gjynahet qė veprojnė. Atyre nuk u vjen turp nga vetja, as nga familja, as nga shoqėria dhe ē’ėshtė mė e keqja as nga Zoti i madhė,ēdo fenomen negativ qė pėrhapet, dihet qė burimin e ka tek rinia. Kjo, pasi rinia ėshtė njė potencial i madh energjish dhe fuqie. Tek rinia haset mė shpesh vendim marrja e nxituar. Tek tė rinjtė haset moskokėēarja mbi rezultatet. Tek rinia hasen emocionet e fuqishme, eksperienca e pakėt, gjallėria dhe rrėmbimi etj............
Qfare mendoni ju ..........
veremat...
skan karakter skan njerzi skan sen...

Vetem shiqoje transportin urban ne pr... hyjn ulen, kuj vend nuk i lshojn as nje plaku...

e shume e shume sene tjera.... shum qorodit jan bo...

po dyjeja ne te sosun ej
Tarzani Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-12-11, 16:10   #4
premium
 
Join Date: 25-03-08
Posts: 5,868
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rinia e sodit edukat nga kush........

Thjesht dallohet i edukuari ,i pa edukuari ,
kam parasysh nga rinia nė Prizeren mbushin xhamiat per tė falur ,(edukatėn e kanė tė posaēme )
dhe nga rinia qė e mbushin kafiqat me njė dorė alkoholi , nė dorėn tjetėr duhani .
pra si tė edukohet rinia ???
__________________
pause

Last edited by premium; 16-12-11 at 16:14.
premium Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 16-12-11, 16:40   #5
e-uritura
 
e-uritura's Avatar
 
Join Date: 23-04-08
Posts: 1,879
e-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėme-uritura i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rinia e sodit edukat nga kush........

99% pėrgjegjės janė prindėrit!
__________________
e-uritura Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 17-12-11, 14:11   #6
Murgesha
 
Murgesha's Avatar
 
Join Date: 24-10-03
Location: Diku nėpėr botė....
Posts: 40,987
Murgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėmMurgesha i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Rinia e sodit edukat nga kush........

Para 2000 vitesh thoshte Sokrati apo Platoni nuk e mbaj mend saktėsisht se cili prej tyre:

"Mjerė ne nė duart e kujt do tė mbetet ardhmėria jonė" dmth ishte fjala pėr tė rinjtė e asaj kohe.

Edhe dje kur isha e re qarkullonin kėto fjalė, se ne rinia nuk vlenim pėr asgjė, por edhe sot jo rrallė mendoj qė rinia nuk do tė vlejė pėr asgjė.

Mendoj qė kjo temė duhet tė trajtohet nė raportin kundėrthėniet rini-pleqėri.

Pra tė rinjtė gjithmonė veprojnė e bėjnė ato qė ja u ka ėndja, e ne "pleqt" gjithmonė duke i shiku si shkatėrrues tė ēdo vlere. Por do vijė koha kur edhe kėta tė rinjėt e sotėm do thonė sikur ne.

Pleqėt thuaja asnjėherė nuk pajtohen me veprimet e tė rinjve, por jeta ecėn!


__________________
Mė duaj ose mė urrej, sepse qė tė dyja janė nė favorin tim. Nėse mė do, do jem gjithnjė nė zemren tėnde, nėse mė urren do jem gjithmonė nė mendjen tėnde!
Murgesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 13:51.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.