Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Zurück   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
Benutzername
Kennwort
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Antwort
 
Themen-Optionen Ansicht
Alt 20-03-12, 16:41   #1
Bajlozi i Zi
 
Registriert seit: 22-02-12
Beiträge: 944
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Standard Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Nese nje dardan nga jashte (gurbeti) do te donte te hapte nje biznes nė atdhe, cfare biznesi do t'i sugjeronit ju dardanėt?


Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Nyje Interesante
Alt 20-03-12, 17:35   #2
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Benutzerbild von lovely
 
Registriert seit: 04-12-07
Beiträge: 33.862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

A, nuk e di a osht biznes, veq kur t fitoj lloto, kysmet ni spital du me e qel qatje

Edhe me emen t Allahut, me i rreh thuper kamve qato sestrat qatje, qe sillen e pshtillen veq n mantilla, pijne kafe e marojne ganitura, n orar t punes, e pacientat e smute, (e te shkrete) qe jon met n dore t tynev, presin n koridor, e smuhen edhe ma shume :((

Spital privat gati i ra, me e rjep popullin e shkrete, nipare analiza me gjithe ilaqe, qe a i bojne hajr a jo, 50 evra. Shkoj komplet penzija.
Nuk ka pas faj plaku qe ka thane; Kon me asish ma perpara me 50 evro?

Nejse, se hina felle, a une nuk e kisha rjep qat popullin tem kurre.

Qeveria, mos ia msyni spitalit tem

Biznes per me fitu leke, momentalisht po get bastoret edhe kasinot po kan fitim mas shumti.

A mirren njerezit n qafe n ate mnyre? Joe.

Ndoshta nej lloj kompanie sigurimi jete. Pa dallavere.

Na, (shumica de :D), shqiptaret, kem qef me u pasunue shpejt m doket.

Akej.

Tang nihere.
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 17:48   #3
halla e madhe
 
Benutzerbild von halla e madhe
 
Registriert seit: 07-12-04
Beiträge: 11.632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von Bajlozi i Zi Beitrag anzeigen
Nese nje dardan nga jashte (gurbeti) do te donte te hapte nje biznes nė atdhe, cfare biznesi do t'i sugjeronit ju dardanėt?

..sa ide e mire,hajrli na qofte me kete teme!

Se pari kisha thene te gjithe ata qe kan toke me ja fillu punes,kurgjo mos befshin ,bile grun me mjell,buka asht ajo qe ti qele dyrte me kujtu me tutje.. tokat tona te mbetura shkrete po te punohej ne cdo pellemb do te dukej vendi yne me i bukur se Helvetia,eh, toka do pune valla, e kush ta beje?.... ka more plote ide,motivacioni na mungon ;)
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....

Geändert von halla e madhe (20-03-12 um 17:54 Uhr)
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 17:49   #4
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Benutzerbild von lovely
 
Registriert seit: 04-12-07
Beiträge: 33.862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Re: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von halla e madhe Beitrag anzeigen
..sa ide e mire,hajrli na qofte me kete teme!

Halle, qysh e ki adrenalinen, sartalinen edhe ate tjetrin sen?
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 17:56   #5
halla e madhe
 
Benutzerbild von halla e madhe
 
Registriert seit: 07-12-04
Beiträge: 11.632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Titulli: Re: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von lovely Beitrag anzeigen
Halle, qysh e ki adrenalinen, sartalinen edhe ate tjetrin sen?

jaaa, ti pa dal prej teme s'ja bene,.te kruhet b... per ndonje stupc
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 18:15   #6
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Benutzerbild von Kalimero
 
Registriert seit: 28-02-09
Beiträge: 3.323
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Ti Halla madhe a del be najher pi temes?
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 18:21   #7
Bajlozi i Zi
 
Registriert seit: 22-02-12
Beiträge: 944
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von Kalimero Beitrag anzeigen
Ti Halla madhe a del be najher pi temes?
tu kake msu ti mu than LL, a?
purhaj purhajr

Ma kujtove ni biznis ti kalimer,

Ti a je zog i maqines, a i furrigit?
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 18:35   #8
Naki
Moderator
 
Benutzerbild von Naki
 
Registriert seit: 30-09-03
Ort: Nė Gjermani
Beiträge: 7.932
Naki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėmNaki i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von Bajlozi i Zi Beitrag anzeigen
Nese nje dardan nga jashte (gurbeti) do te donte te hapte nje biznes nė atdhe, cfare biznesi do t'i sugjeronit ju dardanėt?
Veprimtarin e pėrpunimit tė dheut natyral,diqka tė tillė i mungon tregut kosovar.
__________________
""""""""Nuk ka jetė pa vuajtje,
""""""""""""""nuk ka vuajtje pa shkak,
""""""""""""""""""""por nuk ka shkak qė nuk mund tė tejkalohet

Geändert von Naki (20-03-12 um 18:37 Uhr)
Naki Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 18:49   #9
Oqeani
 
Benutzerbild von Oqeani
 
Registriert seit: 03-02-08
Ort: Nėn hijen qiellore
Beiträge: 24.260
Oqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėmOqeani i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Ripėrpunimin e pllastikės !
__________________
Shpresa ėshtė e vetmja gėnjeshtėr qė i besohet !!!
Oqeani Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 18:57   #10
halla e madhe
 
Benutzerbild von halla e madhe
 
Registriert seit: 07-12-04
Beiträge: 11.632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von Kalimero Beitrag anzeigen
Ti Halla madhe a del be najher pi temes?
..kur ta qeli farmen e pulave t'kallxoj a dal prej teme, atehere behet biznes e jo mahi...hahahaha..ti zogza halles je e para ne rend
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....

Geändert von halla e madhe (20-03-12 um 18:57 Uhr)
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 19:50   #11
Kalimero
SUPERMUDERATOR;)
 
Benutzerbild von Kalimero
 
Registriert seit: 28-02-09
Beiträge: 3.323
Kalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėmKalimero i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Re: Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von Bajlozi i Zi Beitrag anzeigen
tu kake msu ti mu than LL, a?
purhaj purhajr

Ma kujtove ni biznis ti kalimer,

Ti a je zog i maqines, a i furrigit?

Kshire ti Bajluz,ke be qitu qika e ingjes Fari e um erll inati me mar un thu qish e kum zanat.
Nuk vlen be biznizi pur ti e mu,se na nuk jemi shaca


Ti haDHushje,une viq ni pitje ta bana,pse be pu hin dhugave qishti.
Ani farme t pulave,kshire be nustalgjija shka t shtin me minunen.
Oni Hadhe oni,viq mino e puno.
__________________
iK mUs U dAshUroNi ,s' kom qKa jU bOj tIBe :D
Kalimero Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 20:38   #12
premium
 
Registriert seit: 25-03-08
Beiträge: 5.868
premium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėmpremium i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von lovely Beitrag anzeigen
A, nuk e di a osht biznes, veq kur t fitoj lloto, kysmet ni spital du me e qel qatje

Edhe me emen t Allahut, me i rreh thuper kamve qato sestrat qatje, qe sillen e pshtillen veq n mantilla, pijne kafe e marojne ganitura, n orar t punes, e pacientat e smute, (e te shkrete) qe jon met n dore t tynev, presin n koridor, e smuhen edhe ma shume :((

Spital privat gati i ra, me e rjep popullin e shkrete, nipare analiza me gjithe ilaqe, qe a i bojne hajr a jo, 50 evra. Shkoj komplet penzija.
Nuk ka pas faj plaku qe ka thane; Kon me asish ma perpara me 50 evro?

Nejse, se hina felle, a une nuk e kisha rjep qat popullin tem kurre.

Qeveria, mos ia msyni spitalit tem

Biznes per me fitu leke, momentalisht po get bastoret edhe kasinot po kan fitim mas shumti.

A mirren njerezit n qafe n ate mnyre? Joe.

Ndoshta nej lloj kompanie sigurimi jete. Pa dallavere.

Na, (shumica de :D), shqiptaret, kem qef me u pasunue shpejt m doket.

Akej.

Tang nihere.
Lovly

Hallall t'qoft pėr qito fjalė qė e shkrove , shumė drejtė , shumė reale e paske shkruar .
bravo Lovly se lun as topi i allamanit .
Kaq mirė e paske recitu , edhe ni javė mos me fol ke tė drejtė :))

-Pėr biznes hmmm...
Sille mbshtille biznesat e njejta , konkurrencat e njejta po sillen nė Kosovė ,, tani kan marrė hovin jurrish me ndėrtu banesa banesabanesa , ma herėt jurrish ishte pėr pompa benzini, hotel motele , bazena , kafehane , ku diku paralizohet biznesi .

Pa prodhimtari ekonomike e cila punson njė objekt mbi njėmijė puntor , kurrė zgjedhjen e ngritjes nuk mundet tė gjen jo vetėm Kosova , por nė pergjithsi.
kaq.
__________________
pause
premium Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 21:10   #13
lovely
SuperAdmunininistratore
 
Benutzerbild von lovely
 
Registriert seit: 04-12-07
Beiträge: 33.862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Standard Titulli: Re: Titulli: Re: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr moment

Zitat:
Zitat von halla e madhe Beitrag anzeigen
jaaa, ti pa dal prej teme s'ja bene,.te kruhet b... per ndonje stupc

Hadhe, e dina qe je amerikanizue si shume, amo qet fjale qe e shkrove qitu, nuk osht pur ni hadhe 70 vjeqare

Nejse, poe, tjetra ide, fabrika e berdhogut.

Me e nda berdhogun, me e sortue, edhe me perpunue.

A nime, mas pari po u dashka me jau qu kantat njerzve neper shpia haaaaaaaaaaaaaaaaa.

Tang edhe ihere.

Qi osht nevoja, kthehna mare.
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 20-03-12, 21:18   #14
Bajlozi i Zi
 
Registriert seit: 22-02-12
Beiträge: 944
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Standard Re: Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Zitat:
Zitat von lovely Beitrag anzeigen
A, nuk e di a osht biznes, veq kur t fitoj lloto, kysmet ni spital du me e qel qatje

Edhe me emen t Allahut, me i rreh thuper kamve qato sestrat qatje, qe sillen e pshtillen veq n mantilla, pijne kafe e marojne ganitura, n orar t punes, e pacientat e smute, (e te shkrete) qe jon met n dore t tynev, presin n koridor, e smuhen edhe ma shume :((

Spital privat gati i ra, me e rjep popullin e shkrete, nipare analiza me gjithe ilaqe, qe a i bojne hajr a jo, 50 evra. Shkoj komplet penzija.
Nuk ka pas faj plaku qe ka thane; Kon me asish ma perpara me 50 evro?

Nejse, se hina felle, a une nuk e kisha rjep qat popullin tem kurre.

Qeveria, mos ia msyni spitalit tem

Biznes per me fitu leke, momentalisht po get bastoret edhe kasinot po kan fitim mas shumti.

A mirren njerezit n qafe n ate mnyre? Joe.

Ndoshta nej lloj kompanie sigurimi jete. Pa dallavere.

Na, (shumica de :D), shqiptaret, kem qef me u pasunue shpejt m doket.

Akej.

Tang nihere.
Dashurije,

Nėse lėmė anash qellimet e mira dhe tė sincerta njerezore, dhe marrim parasysh aspektin 99% teknik tė kesaj teme:

Hyn tek sherbimet. Edhe spitali (privat) hyn tek sherbimet, pothuajse identik me veprimtarite hoteliere.

Hoteli dhe Spitali, tė dyjat ofrojne shtreter dhe sherbime pėr personat qe kane nevoje pėr ato sherbime. Edhe ēmimet, variojne ne mes vet hoteleve.
Absolutisht nuk e kam pėr qellim cinizmin.
Por populli tek sherbimet veē harxhon, shpenzon, paguan.

Cilėsia e sherbimit ėshtė muhabet tjeter. Megjithate: cilesi e larte - pagesė e lartė.

Nejse,

Halla e madhe,
Bujqesia???
Bingo!!!

Tokat e arat i kemi lavru edhe perpara, na shqipet.
Kesaj here, duhet ta marrim shumė seriozisht qe na kemi nevoje urgjente me e lavru trurin, fillimisht.
Pak statistike:
3 milion farmerė (biznese bujqesore) ia ka ShBA-ja pėr 300 milion banore. Pra, me njė menaxhim tė mirė nė sektorin e bujqesise, brenda pak vitesh farmeri behet milioner.
Une mendoj se shkaku dhe treguesi me e i sakte i varferise ne Kosove sot ėshtė "ftofja nga bujqesia".
Une jam i vetedijshem qe derisa flasim pėr bujqesine, nuk po bejme kurrfare zbulimi. Por, mendoj se bujqesia pėr cdo popull (ekonomi shteti) ėshtė ai motori i pare qe e ve ne levizje mekanizmin e zhvillimit ne sektoret e tjere.
Kjo, jo pėr patriotizem, tekefundit. Por thjesht, ka kerkese dhe ka perfitim (fitim).


Tė nderuar, Naki dhe Oqeani,

ju lus, nėse keni vullnetin, qe idetė tuaja tė i zgjeroni ketu ne terma pak ma konkretė.


Gjithsesi ju falenderoj
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Alt 21-03-12, 00:54   #15
valiii
 
Registriert seit: 24-12-06
Beiträge: 3.777
valiii hat die Renommee-Anzeige deaktiviert
Standard Titulli: Cila ėshtė ideja mė e mirė pėr biznes nė Kosovė (pėr momentin)?

Po te kisha cash-in do investoja ne prodhimtari, diēka pa konkurece. A ka diēka ēka s'ka ne Kosove!? Ka ka...

OK, hajt qe po ju trgoje edhe juve pasi qe jam larg realizimit, bile dikush le t'ma sheh hajrin.

Ne kosove nuk ka KVASAC (qysh i thone shqip?)...

Permbi 10 furragji i kam pyetur ne kosove, shumica e kvasacit furnizues po vinte nga turqia, paramendoni vetem 1 jave ka afat dhe po shkon si hallva, kshtu qe sdo te ishte ide e keqe te investohet.
Maqina porositet nga gjermania, bashke me te vjen njeriu me instruksione dhe me lenden e pare 3 muaj prakse... Per te punuar ne te nevojiten 2 max 3 puntore edhe veq i sheh furragjite tu prite rend me marr kvasacin me amblemen "duaje tenden" ( e me foto te rita kurtit lol)... Starton ne fillim me 2 pikapa edhe sa t mundesh vetem shkep neper furra, lidhe me furnitor te etc-se, city park, interex e hamom hyre edhe ēkokordhavu pare...

Ok , ju kerkoje falje per gramatiken e dobet porse ideja eshte e forte, besomni! Ja kam shti kalemin, jam interesuar per te gjitha, me nje strategji afatmesme paret i kthen prap ne konto ose me te njejtat zgjerohet bisnesi vetem se problemi eshte te cash-i/paret n(d)ej... Ne kosove bankat nuk japin kredita por fajde... S'ja kisha preferu askujna me investu me para t'bankave tu kosov's.

Kjo ma merr mendja qe eshte ide e mire, qe te startrtoje njeriu si ndermarje e mesme pasi qe ndermarjet e vogla jane vetvrasje, shimica kane ra per toke, kane kapitullu kurse per me ja nis direkt me te mdhaja duhesh me pas llung punen me thaēin ose me dautin (mos lakmoni qekaq shume)

P.S| le te lajmrohen dardanet e diaspores, kem ideja hala ma t'mira... Ky ke njeri nder sekretet qe vendosa ta shpalose :)) kemi ideja t'ēarta, na ndihmoni t'i konvertjme ne veprime .

hajde more me nate t'mire ...


valiii Nuk ėshtė nė linjė   Mit Zitat antworten
Antwort


Aktive Benutzer in diesem Thema: 1 (Registrierte Benutzer: 0, Gäste: 1)
 
Themen-Optionen
Ansicht

Forumregeln
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is An
Smileys sind An.
[IMG] Code ist An.
HTML-Code ist Aus.Hyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

Alle Zeitangaben in WEZ +1. Es ist jetzt 13:52 Uhr.
Powered by vBulletin Version 3.8.7 (Deutsch)
Copyright ©2000 - 2016, Jelsoft Enterprises Ltd.