Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Politika & Shtypi > Politika
User Name
Password
Politika Diskutime tė qeta e konstruktive rreth politikės dhe politikanėve...Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 18-06-12, 11:01   #31
Makresh
 
Makresh's Avatar
 
Join Date: 12-01-09
Location: ..
Posts: 5,727
Makresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėmMakresh i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by Ora e ligė View Post
Jo gjithkush din te ndertoje shtepi.

Pra, njerezit duhet ndertuar fillimisht.
E vertet, dhe plus kesaj : Shteti nuk ndertohet "vet" siē besojn pedekistat e lludokistat !
__________________
La ilahe il-lall-llah - Nuk ka Zot tjetėr pėrveē Allahut !
Makresh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 18-06-12, 20:16   #32
arti69
Banned
 
Join Date: 08-07-09
Posts: 272
arti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashurarti69 shumė i dashur
Default Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by Makresh View Post
Shteti ndertohet si nje shtepi. Se pari, e shtron bazamentin, pastaj fillon me muret fortifikues, muret e mbrendshme, > Kulmin dhe me ne fund, detajet dekorative mbrenda saj.
Pse bre djal nuk kallxojshe qe din me punu gragjevin, hehe
arti69 Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 09:02   #33
Ora e ligė
 
Join Date: 17-06-12
Posts: 62
Ora e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithė
Default Re: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Rriqrat nė Malishevė nuk zhduken nė mungesė tė paravePublikuar: 18.06.2012 - 22:10

Prishtinė, 18 qershor - 1 milion e 800 mijė euro mbase do tė zhduknin rriqrat vdekjeprurėse nė Malishevė. Realizimi i njė projekti i hartuar kohė mė parė nga Instituti i Shėndetit Publik do tė shpėtonte jetėn e shumė qytetarėve tė kėsaj ane, e ndoshta edhe tė Albana Gashit. Por, ai projekt nuk u realizua kurrė pikėrisht pėr shkak tė shumės sė madhe tė mjeteve dhe dezinsektimi nė kėtė anė mbeti vetėm i pjesėrishėm, raporton KTV. Nga ana tjetėr, Ministria e Shėndetėsisė nuk ka buxhet pėr tė mbėshtetur njė projekt prej rreth 2 milionėve, thotė zėdhėnėsi i ministrisė Faik Hoti. Derisa drejtori i Departamentit tė Shėndetėsisė nė Malishevė thotė se Ministria nuk ua ka lėshuar 20 mijė euro tė vitit tė kaluar, Hoti e thotė tė kundėrtėn. Kurse pėr sivjet, pranon se ende nuk u janė transferuar paratė dy komunave, Malishevės e Rahovecit, nga 10 mijė euro.Kur dashuria per vendin dhe popullin tend, vendoset ne radhe te pare.
Kur vleresohet jeta e njeriut!
Ora e ligė Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 09:37   #34
GURI SYLAJ
Moderator
 
GURI SYLAJ's Avatar
 
Join Date: 21-03-05
Location: Gjermani
Posts: 10,696
GURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėmGURI SYLAJ i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Nga kjo Komune kemi deputet qe jan milioner,edhe pse nuk e dijn as vet kah por ,se paku keshtu jan deklaru !Mos te flasim per proqeset gjyqesore dhe parate qe jan dhene per te mbrojtur PAFAJSINE !!! Dhe ,ne kete komune ,rriqerat marrin jete te reja !?? He Shtet o shtet!!
__________________
Shqiptaret,nese deshirojn qe te tjeret ti njohin, ata, duhet t'a njohin ,realisht,veteveten.
GURI SYLAJ Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 10:51   #35
Ora e ligė
 
Join Date: 17-06-12
Posts: 62
Ora e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithė
Default Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by GURI SYLAJ View Post
Nga kjo Komune kemi deputet qe jan milioner,edhe pse nuk e dijn as vet kah por ,se paku keshtu jan deklaru !Mos te flasim per proqeset gjyqesore dhe parate qe jan dhene per te mbrojtur PAFAJSINE !!! Dhe ,ne kete komune ,rriqerat marrin jete te reja !?? He Shtet o shtet!!

Pikerisht.

Jeterat e reja kane vlere sa nje jete buburreci.

Dhe pastraj shtrohet pyetja; Si te ndertojme shtetin?
Ora e ligė Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 14:55   #36
Denim
Banned
 
Join Date: 02-02-12
Posts: 1,102
Denim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėmDenim i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Si ndertohet nje ''Shtet "..!


Sikurė tė dinim tė ndėrtonim shtet do ta kishim "ndrėrtuar" qėmoti, mu ashtu si qė kanė ndėrtuar shtetet e veta popujt e civilizuar!

Nuk kemi ditė dhe prap nuk dijm tė ndėrtojme shtetin dhe kėtė po e paguajm me ēmime tė ndryshme duke filluar nga gyrbeti e deri me jetėn e njerzve nė forma dhe pėr arsyje tė ndryshme.
Denim Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 17:21   #37
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by GURI SYLAJ View Post
Nga kjo Komune kemi deputet qe jan milioner,edhe pse nuk e dijn as vet kah por ,se paku keshtu jan deklaru !Mos te flasim per proqeset gjyqesore dhe parate qe jan dhene per te mbrojtur PAFAJSINE !!! Dhe ,ne kete komune ,rriqerat marrin jete te reja !?? He Shtet o shtet!!

Krejt ata parlamentar tu ja nis nga hasha kupa e mileti kom_kom i kisha qu ne kampe te perqendrimit te dalai lama ne tibet per pushime afatgjata...eh masnej kisha dit cka me bo me miljonat e tyne
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....

Last edited by halla e madhe; 19-06-12 at 17:22.
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 22:12   #38
Ora e ligė
 
Join Date: 17-06-12
Posts: 62
Ora e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithė
Default Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by halla e madhe View Post
Krejt ata parlamentar tu ja nis nga hasha kupa e mileti kom_kom i kisha qu ne kampe te perqendrimit te dalai lama ne tibet per pushime afatgjata...eh masnej kisha dit cka me bo me miljonat e tyne

Si kane harruar te te pyesin ty, ti e paske zgjedhjen e qelluar.
Ora e ligė Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 19-06-12, 23:11   #39
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by halla e madhe View Post
Krejt ata parlamentar tu ja nis nga hasha kupa e mileti kom_kom i kisha qu ne kampe te perqendrimit te dalai lama ne tibet per pushime afatgjata...eh masnej kisha dit cka me bo me miljonat e tyne
kaq shume i don-a..?
..po ti xhehnetin po ju ofron per se gjalli ..pejsazhe si Tibeti mo, deri edhe Hitleri i ka pas zili , avansim te vetedijes e shpirtit ne nivelin me te lart te mendjes e trupit njerzore , qe le tjeret por as Ricard Giri e Brat Pitti qe shkrin Hollivudin s'un po e arrine , e ti ketyre matrapazve tane po ju ofron-a .. ?
te idhnohet valla Dalai , mbaje mend kete ofendim qe ja adressove ..
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]

Last edited by jadore; 19-06-12 at 23:12.
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-06-12, 08:26   #40
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by Ora e ligė View Post
Si kane harruar te te pyesin ty, ti e paske zgjedhjen e qelluar.
.. uh,qe de, sa ma kujtove,nese te paska pelqy mendimi im per ore te "liga" kan nevoje me shume se kurdohere
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-06-12, 11:07   #41
Ora e ligė
 
Join Date: 17-06-12
Posts: 62
Ora e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithėOra e ligė i njohur pėr tė gjithė
Default Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by halla e madhe View Post
.. uh,qe de, sa ma kujtove,nese te paska pelqy mendimi im per ore te "liga" kan nevoje me shume se kurdohere

Pelqeu mendimi yt?

JO.


Ate mendim, moti ma ka pas thene nje femije 10 vjeq.

Tha; Pse nuk i lidhin keta, t`i dergojne ne shkretetire, t`ua marrin parate dhe te punojne per Kosoven?

Me pat pelqyer ate kohe, por vetem duke pasur parasysh nga kush erdhi!
Ora e ligė Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-06-12, 21:35   #42
halla e madhe
 
halla e madhe's Avatar
 
Join Date: 07-12-04
Posts: 11,632
halla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėmhalla e madhe i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by Ora e ligė View Post
Pelqeu mendimi yt?

JO.


Ate mendim, moti ma ka pas thene nje femije 10 vjeq.

Tha; Pse nuk i lidhin keta, t`i dergojne ne shkretetire, t`ua marrin parate dhe te punojne per Kosoven?

Me pat pelqyer ate kohe, por vetem duke pasur parasysh nga kush erdhi!

..deshta ta ri_kujtoj qe une isha ai femiu atehere qe ta pata thene, nuk paska harru..hahahahahaaa, te paskam lene mbresa pasi qe ju rri karrshi mendimeve te mia!
__________________
Jetes kurr nuk i dihet.....
halla e madhe Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 20-06-12, 22:23   #43
Guri i madh
Kafir Arrnaut
 
Guri i madh's Avatar
 
Join Date: 28-08-05
Location: nė klysyr
Posts: 14,662
Guri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėmGuri i madh i pazėvėndėsueshėm
Send a message via AIM to Guri i madh
Default Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

mnyra se si ndertohet shteti ka shum ,po pasi qe ne jemi shtet suigeneris edhe institucionet shtetrore i kena suigeneris .


Publikuar: 20.06.2012 - 09:00Prishtinė, 20 qershor – Kėshillit Drejtues tė Universitetit tė Prishtinės do t’i vihet nė tryezė tė mėrkurėn njė raport i njė komisioni qė ka hetuar pėr rreth dhjetė ditė rresht mėnyrėn se si ishte pajisur ky institucion me “ēmimin e artė” tė “Business Initiative Direction” (BID). Gazeta ka raportuar se ēmimi ishte blerė nga drejtues tė Rektoratit.

Sipas njė burimi brenda UP-sė, komisioni i pėrbėrė nga Nuri Bexheti, Milazim Krasniqi e Nijazi Ibrahimi kanė pėrfunduar tashmė punėn dhe pėrmbajtja e tij reflekton pėrmbajtjen e publikimeve edhe nė “Koha Ditore”. Tė mėrkurėn ata do ta firmosin formalisht raportin dhe do t’ia prezantojnė Kėshillit pėr miratim. Raporti, sipas burimit, ėshtė duke u mbajtur kujdesshėm, ngaqė nė tė ka tė dhėna qė krijojnė rrethanė rėnduese pėr menaxhmentin aktual tė UP-sė qė ndodhet nėn hetime tė Prokurorisė, e veēanėrisht pėr rektorin Mujė Rugova, si dhe pėr prorektorin pėr bashkėpunim ndėrkombėtar qė kishte negociuar ēmimin, Naser Mrasori, dhe prorektorin pėr burime dhe infrastrukturė, Enver Kutllovci, qė kishte lejuar mjetet.

Mė shumė lexoni sot nė “Koha Ditore “
Guri i madh Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 22-06-12, 09:26   #44
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

.....vetne Hashimin ai e din me se miri, paramendone kurgja nuk ka pas tash u ba milioner prej te ranve ama, derzhav don me u ba haha... (nuk eshte vetem jo ka plot shoke si ai).
  Reply With Quote
Old 05-07-12, 00:41   #45
lirik
 
Join Date: 09-02-07
Posts: 12,675
lirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėmlirik i pazėvėndėsueshėm
Default AW: Titulli: Si ndertohet nje ''Shtet "..!

Quote:
Originally Posted by Hajra View Post
.....vetne Hashimin ai e din me se miri, paramendone kurgja nuk ka pas tash u ba milioner prej te ranve ama, derzhav don me u ba haha... (nuk eshte vetem jo ka plot shoke si ai).
.........................................

pamvarsisht se e sht e vertete ndoshta kjo
se hashimi u be milioner -por keto dukuri kan ndodhe ne krejt kosoven dhe te shum kush qe para lufte ishte ndryshe -pra nuk ka ndodhe kjo vetem me disa persona ose ne nje zone te caktuar
por ku do neper krejt kosoven


lirik Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 15:15.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2015, vBulletin Solutions, Inc.