Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Kein Macromedia Flashplayer? Klick bitte hier!
Dardania.de
Go Back   Dardania.de > Shoqėria > Diskutime Shoqėrore
User Name
Password
Diskutime Shoqėrore Gjithēka dhe asgjė, ēdo problem e hall virtual.Reply
 
Thread Tools Display Modes
Old 04-10-12, 08:25   #181
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Mendjemadhi nga krenaria e semure qe kishte nuk hengri buke me te varfrin derisa vdiq
__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Nyje Interesante
Old 04-10-12, 16:17   #182
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Thėnie tė menqura

Padrejtėsinė ėshtė shumė lehtė ta mbash. Por ajo qė djeg ėshtė drejtėsia.

H.L. Mencken eseist dhe filozof amerikan
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-10-12, 16:40   #183
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Thėnie tė menqura

Shumė mė lehtė ėshtė tė mashtrosh shumė njerėz, se sa njė tė vetmuar.

Herodots
__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-10-12, 16:48   #184
Domira
 
Domira's Avatar
 
Join Date: 02-02-05
Posts: 16,792
Domira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėmDomira i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Thėnie tė menqura

Vetmia ėshtė e mire - nėqoftėse njeriu ka paqe me vetėvehten dhe njė detyrė tė caktuar pėr ta kryer.

Goethe


Ai qė me tė vėrtetė mėrzitet ėshtė ai qė mėrzitet pa dėshmitar.

Marcus Valerius Martialis

__________________
Ėndrrat e mia dua ti fal vetem ty!
Domira Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 04-10-12, 23:01   #185
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Cfarėdo qė tė bėsh nė jetė, rrethoje veten me njerėz tė mencur, tė cilėt do tė argumentojnė me ty! J.W.
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-10-12, 15:28   #186
Bona-us
 
Bona-us's Avatar
 
Join Date: 05-09-12
Posts: 664
Bona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėmBona-us i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Edhe guret egzistojne.

Bona-us
Bona-us Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 07-10-12, 23:04   #187
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Shume njerez, sidomos njerezit injorante, do te duan te te denojne, sepse ke folur te verteten, sepse ke qene korrekt dhe ke qene vetvetja. Kurre mos kerko falje, per te qenurit korrekt, ose qe ke qene me vite larg perpara kohes tende. Nese ke te drejte dhe e din se ke te drejte, fol. Edhe nese je minoritet, e verteta eshte akoma e vertete.

Gandhi
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-12, 00:06   #188
elvio
 
elvio's Avatar
 
Join Date: 21-01-10
Posts: 6,339
elvio has disabled reputation
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Per te gjithe dhunen e konsumuar mbi te, per te gjitha ofendimet qe ka pesuar, per trupin e saj qe keni shfrytezuar, per inteligjencen qe i keni perdhosur, per injorancen ne te cilen e keni lene, per lirine qe i keni mohuar, per gojen qe i keni taposur, per flatrat qe i keni prere, per te gjitha keto:

Ne gjunje Zoterinj perpara nje Gruaje!!

W. Shakespeare
elvio Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-12, 14:07   #189
Dardanesha
 
Dardanesha's Avatar
 
Join Date: 09-07-12
Posts: 3,785
Dardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėmDardanesha i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Thėnie tė menqura

Quote:
Originally Posted by elvio View Post
Per te gjithe dhunen e konsumuar mbi te, per te gjitha ofendimet qe ka pesuar, per trupin e saj qe keni shfrytezuar, per inteligjencen qe i keni perdhosur, per injorancen ne te cilen e keni lene, per lirine qe i keni mohuar, per gojen qe i keni taposur, per flatrat qe i keni prere, per te gjitha keto:

Ne gjunje Zoterinj perpara nje Gruaje!!

W. Shakespeare

Elvio, shume e bukur kjo thenje
__________________
Mos prano therrimet. Zoti te ka bere FEMER ...JO MILINGONE!!!
Dardanesha Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 08-10-12, 15:02   #190
jadore
 
jadore's Avatar
 
Join Date: 23-08-05
Location: universe
Posts: 7,225
jadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėmjadore i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Quote:
Originally Posted by elvio View Post
Per te gjithe dhunen e konsumuar mbi te, per te gjitha ofendimet qe ka pesuar, per trupin e saj qe keni shfrytezuar, per inteligjencen qe i keni perdhosur, per injorancen ne te cilen e keni lene, per lirine qe i keni mohuar, per gojen qe i keni taposur, per flatrat qe i keni prere, per te gjitha keto:

Ne gjunje Zoterinj perpara nje Gruaje!!

W. Shakespeare

thenje e qelluar , por, por .... neper historine moderne ne kohe shume here e kuptim i manipuluar dhe transformuar nga vet gruaja ...
__________________
--------------------------------------------------------------------------------

Vendlindje, ti ėndėrr qė mė ftofesh

lėshoma njė zė, pash' Hirin tėnd!

Shėtita pash' mė pash' (edhe Ferrin),

por Prushin tėnd s'ma dogj dot, asnjė vend!

[ e vodha, nga Panta_rhei ]
jadore Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-10-12, 10:43   #191
Hajra
Guest
 
Posts: n/a
Default Titulli: Thėnie tė menqura

....thenje e vjeter, "Magjupi kur eshte be pashe, e ka mbyte baben e vete" fjal shume domethense dhe shume e vertete,
  Reply With Quote
Old 10-10-12, 12:58   #192
lovely
SuperAdmunininistratore
 
lovely's Avatar
 
Join Date: 04-12-07
Posts: 33,862
lovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėmlovely i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

E vėrteta nuk ka pasur kurrė vlerė reale pėr njerėzit - ajo ėshtė simbol pėr matematikanėt dhe filozofėt. Tek njerėzit lėvdatat dhe gėnjeshtrat kanė mė shumė vlerė se sa njė mijė tė vėrteta.

GRAHAM GREENE
__________________
*I keep your heart.. I keep it in my heart!*

Last edited by lovely; 10-10-12 at 13:00.
lovely Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 10-10-12, 13:15   #193
Bajlozi i Zi
 
Join Date: 22-02-12
Posts: 944
Bajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėmBajlozi i Zi i pazėvėndėsueshėm
Default Re: Titulli: Thėnie tė menqura

Quote:
Originally Posted by Hajra View Post
....thenje e vjeter, "Magjupi kur eshte be pashe, e ka mbyte baben e vete" fjal shume domethense dhe shume e vertete,
1 here ne 300 vjet a behet pashe njė magjup a nuk behet.

Por ėshtė tjetra:

500 te semureve me ju ndihmu nene tereza, e veē 1 te semure me e refuzu;
500 veta me i vra hitleri, e veē 1 te varfer me e vizitu e me i ndihmu;

Ēka ta merr mendja???

Nene Tereza do te shihej me perbuzje e do te akuzohej pėr dyftyresi;
Hitleri do te shihej me adhurim e do te cilesohej si shpirt njeriu.

Numri 1 ka ma shumė vlere se numri 500.

Last edited by Bajlozi i Zi; 10-10-12 at 13:17.
Bajlozi i Zi Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-10-12, 16:28   #194
Zero Cool
Administratorėt
 
Zero Cool's Avatar
 
Join Date: 18-03-03
Location: Netherland
Posts: 32,939
Zero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėmZero Cool i pazėvėndėsueshėm
Default Titulli: Thėnie tė menqura

Gazetat dhe revistat janė plot me kėshilla...
Pėr ata qė shkojnė nė male, dhe pėr ata qė shkojnė jashtė vendit.
Pėr ata qė duhet tė paraqiten nė formė.
Pėr ata qė kanė frikė pėr tė ngrėnė shumė.
Pėr ata qė nuk e dinė se si tė pėrdorin kozmetikėn.
Pėr ata qė duhet tė bėjnė njė vepėr tė mirė.
Nė asnjė faqe nuk lexon njė kėshillė se si tė jesh normal.

Romano Battaglia
__________________
Asgjė nuk ėshtė e pamundur. Pamundėsinė apsolute e shkakton mosdija jonė reale.
Zero Cool Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Old 12-10-12, 21:21   #195
emine
 
emine's Avatar
 
Join Date: 11-10-07
Posts: 37,400
emine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėmemine i pazėvėndėsueshėm
Smile Titulli: Thėnie tė menqura

Kurre mos e lejo vetminė ,tė hedh nė krahėt e dikujt qė nuk tė meriton..!


__________________
"Nuk ėshtė koha qė ka rėndėsi, por vetvetja".
emine Nuk ėshtė nė linjė   Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffHyrja | Chat | Diskutime | Muzik Shqip | Poezi | Lojra | Kontakt


1999 - 2014 Forumi Dardania

All times are GMT +1. The time now is 16:24.
Powered by vBulletin® Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2016, vBulletin Solutions, Inc.